www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 30 Sept, 2020 7:06

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 357 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kunnas läheb poliitikasse
PostitusPostitatud: 09 Sept, 2010 20:34 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Vähemalt niimoodi andis ta tänases "Kahekõne" saates teada. Erakonda ei avaldanud.

http://www.postimees.ee/?id=310980

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 10 Sept, 2010 9:35 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Täielik pettumus minu poolt. Pidasin sellest mehest enamat. Arvasin siiski, et tundsin teda, kui kindlate seisukohtade ja kindla sõnaga meest, kuid ... Enese ja oma imago mahamüümisega tegelemine, oma seisukohtade parteipoliitiliseks kallutamine, jne. , noh, see küll ei peaks nagu mitte ühele kindlameelsele ja sõnapidajale mehele kohane olema. :cry:
Kuidagi mõru meki jätab selline jutt, et valib veel parteid kellega siis ... Just-kui polegi mehel veel oma kindlat seisukohta poliitilistes küsimustes ja ta veel kujundab seda vastavalt sellele, et kuidas endale kasulikum. Muidugi pole see mees mitte ainuke selline jutulind olnud, kes taoliselt laulnud on. Roosimägi ju kah.
Nagu oleksid poliitilised veendumused-põhimõtted midagi sellist, missugused muutuvad siis vastavalt kasulikkusele konkreetsele persoonile. Täna pakub see partei mulle seda, järelikult ka minu vaated elule ja põhimõtted painduvad vastavalt sellele parteile. Homme pakub teine partei hoopis kasulikuma tehingu (noh, võib-olla mõned miljonid, või maatüki privaatses rajoonis, või ...) ja vastavalt sellele muutuvad ka minu poliitilised veendumused, milliste eest ma siis tulihingeliselt võitlema asun. Jne., jne. Sita maitse tuleb suhu. :twisted: :twisted:

Krt! (nagu eestlastel tavaks öelda on) Põhimõtted ei ole kauplemise objekt ja kõik ei peaks siiski müüdav olema.

Stellung halten und sterben!!

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 10 Sept, 2010 10:20 
Eemal
Liige

Kas kõigil lugupeetud foorumlastel on selge, kelle poolt hääl anda? Praegu ei oska kedagi eelistada. Nii segast seisu pole seni olnud.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 10 Sept, 2010 10:25 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kommentaariumites spekuleeritakse rahvaliidu teemadel. Selle firma mainele on isand Reiljan oma kustumatu jälje jätnud, neile oleks Kunnas häältetoojana muidugi Issanda õnnistus... kasvõi selles osas, et rahvas vaevuks üleüldse nende ideedega tutvuma(kui juba KUNNAS sinna läks, siis MIDAGI peab seal olema, vaatame, vaatame...):roll: Minu jaoks oleks IRL küll loogilisem. Aga eks tulevik näita.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 10 Sept, 2010 10:49 
Eemal
Liige

Laias laastus pole ju Eesti erakondadel suurt vahet, ma pean siinkohal silmas programmilist poolt, kõik nad on head ja vastaserakonnad on pahad.
Muidugi, kui Kunnas peaks liituma Rahvaliidu või Keskerakonnaga siis on see tõesti veider.
Samas, kui Kunnas suudab säilitada oma senised tõekspidamised siis oleks selline mees Riigikogu aruteludes mitte tilk aga juba terve liiter värsket verd.
Paraku kipub aga nii olema, et nn "erakondlik mädasoo" ahmib endasse ka kõige kirkamad kriidid, jättes alles ühtlase massi.
Ja lõppeks, inimene võib tahta vaheldus("uusi väljakutseid") ning soov poliitikasse minna ja maailma parandada võib olla täiesti siiras.
Aeg annab arutust.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 10 Sept, 2010 12:34 
Eemal
Liige

Teades Leod, on kindel, et "poliitikasse minek" on vaid ebamugav vajadus, et jõuda eesmärgini.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 10 Sept, 2010 13:19 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kel saade nägemata jäi, saab lõike vaadata siit:

http://etv.err.ee/index.php?0559482

Täna-homme peaks ka terve saade vaadatav olema

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 10 Sept, 2010 13:39 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Ma kipun ise ka arvama, et Kunnase ja Kõutsi poliitikasse mineku vahele ei maksa võrdusmärki panna. Riigikokku oleks ka väeteenistuses olnuid tarvis. Kui Kõuts sunniti lihtsalt vait olema (meenutage, millal ta viimati KV teemal midagi ütles), siis praegu tundub, et Kunnase minevik peab olema niipalju puhtam, et olla riigikogus riigikaitse sisuline arvamusliider, kelle juurde kõik ajakirjanikud jookseksid arvamust küsima.

Eks aeg näitab. Muidugi see tema vaibunud võitlus EPL veergudel ei kanna vilja, sellele kriitikale ei ole meie riigis kombeks vastata.

Kusjuures saatuse irooniana, sattus eile raamatukogus näppu tema üllitis "Takerdunud rünnak" ja üle pika aja oli seda värskendav lugeda - nii mitmedki aastate tagused kriitikakohad on tänaseks ikkagi tema arvates õiges suunas lahenema hakanud, seega ei saa väita, et mingi niisama tatistamisega tegu oleks ja tegelikult oli ta õigel teel.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 10 Sept, 2010 14:26 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Teades Leod, on kindel, et "poliitikasse minek" on vaid ebamugav vajadus, et jõuda eesmärgini.

Tsiteeri:
... siis praegu tundub, et Kunnase minevik peab olema niipalju puhtam, et olla riigikogus riigikaitse sisuline arvamusliider, kelle juurde kõik ajakirjanikud jookseksid arvamust küsima.

Oot-oot, kuidas siis see välja nägema hakkaks? :shock:
Nii, et läheme mingi suvalise partei nimekirjas pumba kallale ja pärast hakkame aga oma asja ajama partei suunistel kauni kaarega lastes. Olen ma asjast õieti aru saanud?
No, kuulge! Minu kriteeriumid ausast käitumisest igatahes küll sellisele toimimisele rakendatavad ei ole. Aga ega ma võib-olla selle pärast asja kallale ei pääse kah. Nii, et see on vaid minu isiklik tagasihoidlik arvamus toimuvast. :roll:

Stellung halten und sterben!!

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 10 Sept, 2010 16:47 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Saade täies mahus
http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=109763

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 10 Sept, 2010 17:02 
Eemal
Liige

EPL Kunnas: vajadusel hakkan poliitikas tegutsema ka sõltumatuna

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 10 Sept, 2010 17:27 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Ehk siis ainuvõimalik on erakondadest kesikud... :lol: :cry: :lol: :cry:

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 11 Sept, 2010 22:27 
Eemal
Liige

Lemet kirjutas:
Ehk siis ainuvõimalik on erakondadest kesikud... :lol: :cry: :lol: :cry:
...seal tal vana tuttav "õigusmõistja" ees :wink: http://www.epl.ee/artikkel/226479

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12 Sept, 2010 13:20 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Vingumine teemal, et näed oli lahe mees aga nüüd läheb poliitikasse kuulub valdkonda 'kord maa külmand, kord kärss kärnas'.

Kui keegi tahab, et kaitsepoliitikas midagi muutub, siis tuleb poliitikasse minna. Ja parem, kui läheb reaalse teadmise ja kogemusega eks-sõjard, mitte mingi siidinäpp, suuvooder või parketiadmiral. Eneseohverduse kontseptsioon kuulub ka paraku sõjamehe eetika hulka.

Poliitika pole sõjaväeteenistus. Ainus sarnasus on parteiline distsipliin. Mäng ise käib nii nagu me iga päev näeme: süüakse sõnu, tegeletakse populismiga jne jne. Nii käib see igal pool demokraatlikes riikides ja unistus mingist heleroosast 'demokraatiast, mis käib nii nagu minule meeldib' ei ole realistlik.

Kui poliitiku eesmärk eraisikuna on konkreetses valdkonnas läbimurre saavutada ja ta tahab seda eesmärki saavutada, mitte matsakat riigikogu palka vastu võtta, siis ta valib meetodi mis saavutab tulemusi, mitte meetodi, mis tundub mugavam või mingi ideelise kaalutluse järgi 'õigem'. Aade võib olla priske ja rõõsa ja teadmistepagas missugune aga kui tulemus on nurgas niutsimine ja võimaluse korral vahele haukumine siis selle asemel võiks kodus aiamaad harida.

Igasugune huumor kõrvale jättes - Kunnasel on ju kaks valikut IRL ja Reform. Kui Kunnasel on mõistus peas, mida ma arvan, et tal siiski on, siis on tema valik Reform. IRL-i kandepind on nõrk võrreldes Ref-i ja Keskiga. Sisuliselt on IRL praegu valitsuses umbes samasugune kotipoiss kui sotsid Tallinna linnavalitsuses (ok, natuke parem). Kui Kunnas läheb IRL-i siis ainus asi mis muutub on see, et siis on meil eraisik Kunnasse asemel IRL-i liige Kunnas, kes kirjutab samamoodi artiklikesi EPL ja sinnapaika asi jääbki. No võib-olla saab kaitseministriks. Aga see ei muuda midagi.

Hoolimata sellest, et nt kaitseliitlaste ja muidu isamaalisusega silma paistvate isikute hulgas tean ka mina IRL-i liikmeid rohkem kui reformlasi, siis poliitikas ei loe see, et kui isamaaline on Su erakond vaid see, mida Sa ära suudad teha. Aaviksoo võib võidelda aga kui Reformil on savi, siis jääbki see õnnetu tsiviilkontrolli ja 'võimekuse' keskne p@£$no kestma ka edaspidi. Mitte, et tehaks väga valesid asju vaid vajalikke asju ei tehta ning vajalikke asju tehakse liiga vähe või tehakse asju, mis on rohkem nato-euro linnukese pärast ja natuke konstrueerides võib väita, et iseseisva kaitsevõime jaoks kärab kah.

Ma näen ainult kahte probleemi
a) Ref ei taha Kunnast, s.t. kardab teda
b) Kunnas, nähes kuidas poliitika seestpoolt tegelikult käib ei jõua hoida seda joont, mida ta tsivilisti ja sõjamehena on pidanud ehk 'poliitikustub'

Paluks mitte laskuda arutellu teemal kui hea või halb on IRL-i, Refi-i või keski poliitika või sealsed inimesed. See ei puutu absoluutselt ajsasse. Küsimus on selles, et kuidas saavutada soovitud tulemus ehk reealselt toimiva kaitsepoliitika elluviimine.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12 Sept, 2010 15:37 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Seda ma ei usu elusees et Kunnas kunagi kaitseministriks võib saada. Lihtsalt ei lasta.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 357 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: