Tankid soos

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Kasutaja avatar
ktamm
Liige
Postitusi: 1119
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:01
Asukoht: Vaivara
Kontakt:

Re: Tankid soos

Postitus Postitas ktamm »

Teetammide teemasse niipalju, et isiklikult olen teetammist Stugi tükke välja tirinud. Tõenäoliselt olid need sinna aetud plahvatuslehtri täiteks.
Usun veel ühte tankijäänust teetammis.
plekkpea
Liige
Postitusi: 1775
Liitunud: 03 Nov, 2005 21:30
Asukoht: Harju
Kontakt:

Re: Tankid soos

Postitus Postitas plekkpea »

Belõi Tigr.
Huvitun maisest rasketehnikast.
Vastaja
Liige
Postitusi: 460
Liitunud: 15 Mär, 2013 17:37
Kontakt:

Re: Tankid soos

Postitus Postitas Vastaja »

Üle 10 aasta tagasi kuulsin juttu, et tee-ehitusobjektil, kus viibisime, oli kopajuhile nn. eurostandartile vastavat maanteekraavi kaevates kahuriraud, suurtükitoru( kuidas iganes ilmselt 2.maailmasõja aegset detaili sõjandusterminoloogiliselt nimetataksegi) ette jäänud. Ta oli selle kopaga lihtsalt kraavi põhja või kaldasse pinnase sisse planeerinud.
plekkpea
Liige
Postitusi: 1775
Liitunud: 03 Nov, 2005 21:30
Asukoht: Harju
Kontakt:

Re: Tankid soos

Postitus Postitas plekkpea »

Kus?
Huvitun maisest rasketehnikast.
Vastaja
Liige
Postitusi: 460
Liitunud: 15 Mär, 2013 17:37
Kontakt:

Re: Tankid soos

Postitus Postitas Vastaja »

plekkpea kirjutas:Kus?
Teelõigul Imaverest Võhma suunas, mida 2007 septembris-oktoobris asfalteeriti.Militaarkraami poolest tundus see kant rikas olevat. Ühes kohas võpsikus kümnekonna meetri kaugusel maanteest oli keskelt lahtikäivaid lennukipommi kestasid lademes. Vist oli ilmasõjaaegne staff. Nõukogudeaegsest sõjaväelennuväljast jäi see koht eemale.
nooruk
Liige
Postitusi: 318
Liitunud: 16 Jaan, 2018 10:14
Kontakt:

Re: Tankid soos

Postitus Postitas nooruk »

Vastaja kirjutas:
plekkpea kirjutas:Kus?
Teelõigul Imaverest Võhma suunas, mida 2007 septembris-oktoobris asfalteeriti.Militaarkraami poolest tundus see kant rikas olevat. Ühes kohas võpsikus kümnekonna meetri kaugusel maanteest oli keskelt lahtikäivaid lennukipommi kestasid lademes. Vist oli ilmasõjaaegne staff. Nõukogudeaegsest sõjaväelennuväljast jäi see koht eemale.
Mina olen lektüürist välja lugenud, et see oleks nagu 41 aasta sündmustiku toimumiskoht olnud :)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 5 külalist