"Kaalul on rohkem kui elu"

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Re: "Kaalul on rohkem kui elu"

Postitus Postitas gnadenlose »

Erik kirjutas: Kuhu jääb "Archiv des Todes"? :)
Pole kuulnudki, ilmselt siis ka näinud mitte :dont_know:
Гив Ми Мани
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: "Kaalul on rohkem kui elu"

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Minul jälle on selline ilus originaalne komplekt - kõik 18 seeriat, mustvalge ja ainult poolakeelne :)

Pilt
Pilt
Pilt
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
mangust
Liige
Postitusi: 509
Liitunud: 15 Apr, 2006 13:49
Asukoht: Eesti

Re: "Kaalul on rohkem kui elu"

Postitus Postitas mangust »

gnadenlose kirjutas:Ja ühe mehe sõnavõttude peale meenus kunagine vestlus tšehhi "kolleegidega", kes küsimuse peale "kas Šveijki teate?" vastasid: "Kuradi kommar ja anarhist!" Ma nüüd mõtlengi, et sedasorti maailmavaatega inimesed ei suuda ilma puusalt kabuuri kobamata ilmselt ka Ostap Benderi tegemisi või Remarque'i lugeda, rääkimata nautimisest. Rahustab teadmine, et piir nautijate ja mittenautijate vahel ei jookse mööda maailmavaatelist joont.
No igavene äge näide tšehhi "kolleegidega" :) Mul endalgi taolisi,toon ühe lagedale.Ei ole ta mulle isegi "kolleeg" ega tuttav.Tema nimetas jälle Joosep Toots-i igaveseks kommariks,põhjus muidugi maakera punaseks värvimine.Sellise "maailmavaatega" ei suudaks isegi lugeda ega nautida "Kevade"-t,viskaks selle vist tuleriidale.Ei ole mõtet tuua siia näiteks igasuguseid külaulle.
Minu esimese postituse mõte oli juhtida tähelepanu,milline nutune lugu on meil Eestis oma ajaloo tundmisega (ei mõtle militaar.net-i lugejaid).Samas tuleb ERR-ist nagu küllusesarvest punast saasta.Kui mõni sinisilm arvab,et see kuskile ei ladestu,siis ta eksib.Lambad on õppinud need "lahedad" filmid lausa pähe,samas teadmata ühtegi Eesti väejuhti,kangelast.Kui kogemata kedagi teatakse,seda ka mustatakse,selline on nende tava.Ühesõnaga need propaganda filmid on edasijõudnuile,kellel vähemalt mingid alg teadmised.
Eestil ei ole naftadollareid,et vändata hullivuudi tasemel filme.Ei maksa punasaasta kaitseks naeruvääristada "Nimed marmortahvlil".Keele järgi ma inimest ei liigita t.... ,ikka meele järgi.
Parem peenike peos, kui punalipp katusel!
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Re: "Kaalul on rohkem kui elu"

Postitus Postitas gnadenlose »

mangust kirjutas:Kui mõni sinisilm arvab,et see kuskile ei ladestu,siis ta eksib.Lambad on õppinud need "lahedad" filmid lausa pähe,samas teadmata ühtegi Eesti väejuhti,kangelast.Kui kogemata kedagi teatakse,seda ka mustatakse,selline on nende tava.Ühesõnaga need propaganda filmid on edasijõudnuile,kellel vähemalt mingid alg teadmised.
Eestil ei ole naftadollareid,et vändata hullivuudi tasemel filme.Ei maksa punasaasta kaitseks naeruvääristada "Nimed marmortahvlil".Keele järgi ma inimest ei liigita t.... ,ikka meele järgi.
See on kõik väga õige, aga kas 35+ aastates inimesed peaksid oma noorusaega häbenema seetõttu? Teisi filme meil võtta polnud, riigikord oli ka nagu ta oli... Minu arvates pole "lambakarja" silmaringi probleem mitte ürgaegsed telefilmid, vaid tänased. Pole küll kuulnud, et keegi marmortahvli või tuulepealsete kohta lauskurja oleks öelnud, samal ajal punavõimu ülistades. Külaullikesed vahest ehk?
Гив Ми Мани
johnbull
Liige
Postitusi: 470
Liitunud: 07 Jaan, 2007 0:59
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Re: "Kaalul on rohkem kui elu"

Postitus Postitas johnbull »

Mobutu kirjutas:Kas sellist Poola kultusfilmi mäletate: http://www.youtube.com/watch?v=WbXORfYms0Y
Originaalpealkiri peaks olema "Kuidas ma päästsin valla 2. maailmasõja" (Jak rozpętałem II wojnę światową), meie kinodes jooksis millegipärast pealkirja all "Suurtükiväelase Dolase seiklused", kuigi peategelane Franek Dolas oli jalaväelane. Valmimisaasta 1970, 2001 tehti film Hollywoodis värviliseks. Film on Juutuubis osade kaupa olemas.
vaatasin selle üllitise üle. Kaine peaga küll naerma ei ajaks, selline jaburdus, kuju võitleb ikka maailmasõjas kõigil rindel üle maailma.... :wall: , kerge absurdikomöödia
teist korda küll ei viitsiks enam vaadata... :scratch:
ja veel :D ...poolakatel paistsid olevat isetehtud saksa kiivrid (papist või plastikust arvatavasti)!
Ajalugu kirjutavad alati võitjad, ja kaotanud poolte ajalugu kuulub osalejate kahanevale ringile.
(Joachim Peiper)
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: "Kaalul on rohkem kui elu"

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

johnbull kirjutas:...kuju võitleb ikka maailmasõjas kõigil rindel üle maailma...

Poola üksused võitlesidki II maailmasõjas kõigil rinnetel ja üle maailma.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Tegelane5
Liige
Postitusi: 799
Liitunud: 07 Veebr, 2009 12:28
Kontakt:

Re: "Kaalul on rohkem kui elu"

Postitus Postitas Tegelane5 »

gnadenlose kirjutas:
mangust kirjutas:Kui mõni sinisilm arvab,et see kuskile ei ladestu,siis ta eksib.Lambad on õppinud need "lahedad" filmid lausa pähe,samas teadmata ühtegi Eesti väejuhti,kangelast.Kui kogemata kedagi teatakse,seda ka mustatakse,selline on nende tava.Ühesõnaga need propaganda filmid on edasijõudnuile,kellel vähemalt mingid alg teadmised.
Eestil ei ole naftadollareid,et vändata hullivuudi tasemel filme.Ei maksa punasaasta kaitseks naeruvääristada "Nimed marmortahvlil".Keele järgi ma inimest ei liigita t.... ,ikka meele järgi.
See on kõik väga õige, aga kas 35+ aastates inimesed peaksid oma noorusaega häbenema seetõttu? Teisi filme meil võtta polnud, riigikord oli ka nagu ta oli... Minu arvates pole "lambakarja" silmaringi probleem mitte ürgaegsed telefilmid, vaid tänased. Pole küll kuulnud, et keegi marmortahvli või tuulepealsete kohta lauskurja oleks öelnud, samal ajal punavõimu ülistades. Külaullikesed vahest ehk?
Point pole selles, 35+ kodanikel on tolle aja kogemused, mõnel ka NA mälestused "rahvaste sõprusest" praktikas.
Tglt ennast üldse huvitaks mõni uurimus, kuidas Poola korpuse liikmed nö endast tehtud "Nelja tankisti ja koera" vaatasid. Või laps kiitis et vahva värk, samas vana ei julge öelda, et nii need asjad päris polnud.
[i]“It is difficult to get a man to understand something, when his salary depends on his not understanding it.” [/i]
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: "Kaalul on rohkem kui elu"

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Tegelane5 kirjutas:...üldse huvitaks mõni uurimus, kuidas Poola korpuse liikmed nö endast tehtud "Nelja tankisti ja koera" vaatasid. Või laps kiitis et vahva värk, samas vana ei julge öelda, et nii need asjad päris polnud.
Aga miks sa üldse arvad, et neil seal Poolas tollal midagi teisiti oli, kui meie oma punakorpuse meeste tundmused neid ohtraid nõukaaja sõjafilme vaadates? Ja kui mõne meie korpusepoisi "laps kiitis et vahva värk, samas vana ei julge öelda jne" - kas pole see 100% sama, mis meil :wink:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Tegelane5
Liige
Postitusi: 799
Liitunud: 07 Veebr, 2009 12:28
Kontakt:

Re: "Kaalul on rohkem kui elu"

Postitus Postitas Tegelane5 »

Borja kirjutas:
Tegelane5 kirjutas:...üldse huvitaks mõni uurimus, kuidas Poola korpuse liikmed nö endast tehtud "Nelja tankisti ja koera" vaatasid. Või laps kiitis et vahva värk, samas vana ei julge öelda, et nii need asjad päris polnud.
Aga miks sa üldse arvad, et neil seal Poolas tollal midagi teisiti oli, kui meie oma punakorpuse meeste tundmused neid ohtraid nõukaaja sõjafilme vaadates? Ja kui mõne meie korpusepoisi "laps kiitis et vahva värk, samas vana ei julge öelda jne" - kas pole see 100% sama, mis meil :wink:
Nõus, niipidi ma ei vaadanudki asjale. Aga oma mütoloogiat tekitavatest ja Eesti keelsetest oli ju ainult "Inimesed sõdurisinelis"? Suuremjagu oli siiski võõrkeelne ja võõras.
Ise noorem ja tuleb tunnistada et Soome TV kohutavat laastamistööd teinud :lol:
[i]“It is difficult to get a man to understand something, when his salary depends on his not understanding it.” [/i]
mangust
Liige
Postitusi: 509
Liitunud: 15 Apr, 2006 13:49
Asukoht: Eesti

Re: "Kaalul on rohkem kui elu"

Postitus Postitas mangust »

See on kõik väga õige, aga kas 35+ aastates inimesed peaksid oma noorusaega häbenema seetõttu? Teisi filme meil võtta polnud, riigikord oli ka nagu ta oli... Minu arvates pole "lambakarja" silmaringi probleem mitte ürgaegsed telefilmid, vaid tänased. Pole küll kuulnud, et keegi marmortahvli või tuulepealsete kohta lauskurja oleks öelnud, samal ajal punavõimu ülistades. Külaullikesed vahest ehk?[/quote]

Milleks peaksid 35+ häbenema oma noorusaega,vahest need kes selle riigikorraga usinalt kaasa marssisid.See juba teine teema.
Mingi vanusegrupi silmaringi probleemiks ei saa olla ainult tänapäevased filmid,lindudena lendavatest,kängurudena hüplevatest inimestest,kes võitlevad mingite väljamõeldud peletistega.Kunagi (mitte ürgajal) tegutsesid sellised "kunstimeistrid" nagu NKVD laulu ja tantsuansamblid.Kindlasti olete näinud pilte lõbusatest meestest,kes vihuvad kükktantse.Fotosi neist kultuuritegelastest on nähtud niipalju,et ei tekita mingeid emotsioone (isegi muusemidest ei kästa neid ära koristada).Aga kui näidata e jutustada Gestapo laulutantsuansamblist,sureksid inimesed naeru krampidesse.Ühtede kõrilõikajate tantsudega oleme tähendab harjunud.Samad kükktantsu meistrid vananedes karata enam ei jõudnud,"hobiga" (kuklalaskudega) aja muutudes enam tegeleda ei saanud,leiti tänapäevane kergem,mõjuvam harrastus.Hakati õpetama kuidas vändata "koguperefilme".Tšekistid olid tagasihoidlikud,märkamatud autogramme ei jäetud.Mõningatel filmidel siiski vilksatas koos kinostuudio ja näitlejate nimedega- "film po zakazu kgb".Kui kirillitsas samad sõnad otsingusse panna,peaks üht-teist välja tulema.Kõik tehti hoole ja armastusega,parandati saamatute režissööride tööd.Väja koorusid sellised šedöövrid,et aastakümmneid,igal aastal rahvas jookseb telekate ette tormi.Filmides on kõik selge,vaenlased ei ole Marsilt,kummitused ega muud peletised.Vaenlane on üks nüukogude korra vastane,olgu ta siis kodanlik natsionalist,bandiit (nkvd keeles) fašist.
Paljudele olen soovitanud vaadata "Sinimäed" (2006.Ruut).Mingit küsitlust hiljem ei ole teinud,kuis meeldis,kas said aru.Nädal tagasi soovitasin ühel koerte ja tankistide fännil,46 aastasel pereisal vaadata lisaks meie foorumi poiste "Võitlused leegionis".Eile küsisin arvamust,vastus oli:"Mina seda natsi värkki eriti ei jaga".
Hiljuti laamendati Vistla memoriaalis,isegi kaks korda järjest.Kalmistu ei asu kohas kus enamus elanikest muulased ja vaevalt nad selleks sinna sõitsid,et hauakivid jalaga ümber lükata.Kalmistu ju "natside"värk.
Erik kirjutas:Mulle meeldis "Talvesõda" rohkem kui "Nimed marmortahvlil" , nüüd olen punane põder?


Ma ei näe mis värvi oled,las naine ja naabrid vaatavad üle.Kui neis kahtled,esita tänaval möödujatele sama küsimus.
Parem peenike peos, kui punalipp katusel!
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Re: "Kaalul on rohkem kui elu"

Postitus Postitas gnadenlose »

Mangust, ma mõistan su frustratsiooni ja nördimust, aga alla ei kirjuta siiski. Kui telekanal näitab vanu sõjafilme, pole ta selle pärast süüdi, et meil endi sõjafilmid pea puuduvad. Kui nii võtta, siis minu vanused ja vanemad noorpõlves muud kineastikat ei näinudki- ikka elatakse ja ollakse normaalsed inimesed. Noorpõlve suhtelises lodevuses ja meile vahest tunduvas põmmpäisuses pole ka propagandafilid süüdi. Saatana nimi pole kunst, vaid internet!
Гив Ми Мани
ArdiS
Liige
Postitusi: 178
Liitunud: 07 Veebr, 2015 11:30
Kontakt:

Re: "Kaalul on rohkem kui elu"

Postitus Postitas ArdiS »

johnbull kirjutas:
Mobutu kirjutas:Kas sellist Poola kultusfilmi mäletate: http://www.youtube.com/watch?v=WbXORfYms0Y
Originaalpealkiri peaks olema "Kuidas ma päästsin valla 2. maailmasõja" (Jak rozpętałem II wojnę światową), meie kinodes jooksis millegipärast pealkirja all "Suurtükiväelase Dolase seiklused", kuigi peategelane Franek Dolas oli jalaväelane. Valmimisaasta 1970, 2001 tehti film Hollywoodis värviliseks. Film on Juutuubis osade kaupa olemas.
ega ei tea kuidas pealkiri vene keeles kõlas? :scratch:
Приключения канонира Доласа
Üritan ka praegu vaatama hakata, oli tollal küll hea komöödia.
Praegu leidsin selle koha vaatamiseks. http://vdreve.com/index.php/drugie-ssyl ... 0%20(1969)
Ukraina sõjväelased helistavad Zelenskile: Härra president, teie käsk on täidetud. Kreml on vabastatud.
Zelenski: Krimm, ma ütlesin, et Krimm on vaja vabastada.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: "Kaalul on rohkem kui elu"

Postitus Postitas Fucs »

ArdiS kirjutas:
johnbull kirjutas:
Mobutu kirjutas:Kas sellist Poola kultusfilmi mäletate: http://www.youtube.com/watch?v=WbXORfYms0Y
Originaalpealkiri peaks olema "Kuidas ma päästsin valla 2. maailmasõja" (Jak rozpętałem II wojnę światową), meie kinodes jooksis millegipärast pealkirja all "Suurtükiväelase Dolase seiklused", kuigi peategelane Franek Dolas oli jalaväelane. Valmimisaasta 1970, 2001 tehti film Hollywoodis värviliseks. Film on Juutuubis osade kaupa olemas.
ega ei tea kuidas pealkiri vene keeles kõlas? :scratch:
Приключения канонира Доласа
Üritan ka praegu vaatama hakata, oli tollal küll hea komöödia.
Praegu leidsin selle koha vaatamiseks. http://vdreve.com/index.php/drugie-ssyl ... 0%20(1969)
8)

Mul olemas samrats DVD koos EST supakatega see viimane värvindatud ja restaureeritud versioon (algne, see mis meil kinodes jooksis, oli must-valge).

Norm. komöödia :D
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist