Saade Jäägrikompaniist

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Saade Jäägrikompaniist

Postitus Postitas soesilm »

Juulis pandi A ja C kompaniist kokku üks kompanii. BTR-d läksid ees Jägalasse ja mehed veoautodel järgi.
Kõige lähemal oldi minekule ühel õhtul. Kolonn oli valmis, mehed masinatel, laskemoon käes, masinad töötasid. Päris mitu tundi enne kui tuli käsk tagasi kasarmusse minna.
Tegelikult ei olnud tegemist mitte ainult Kupi kompaniiga, vaid Vahi-, Kalevi- ja Kupi koondüksusega. Kaks viimast olid BTRidel. Aegviidu polügoonil toimusid isegi ühised manöövrid.
Pärast seda kui ohvitserid Pullapääl "luurel" käisid, hakkasid liikuma jutud, et jäägrid luuravad ka ümber Jägala ja võivad rünnata tunnimehi. Selle vastu viidi läbi patrulle ümber Jägala. Ja ööseks võeti tunnimehed vana kasarmu katusele. Selle põhjuseks oli siiski ka konflikt kohalikega. Kord pandi ohvitser öösel roomama, kord terve rühm kartulikoorijaid. Ja minu meelest oleks üks kord löömaks läinud vanas kasarmus paiknenud sideüksusega.
Ma olen sellest juba kuskil mujal kirjutanud. Ajateenijate moraal oli üsna kõikuv. Kõik said aru, et see oleks üks vennatapusõda aga kuna kogu see olukord seal Jägalas oli nii idiootne, siis olid õige pea enamus valmis keda iganes ründama. Peaasi et sealt minema saada.
Näiteks menüü koosnes peamiselt tatrast (mulle on see küll lemmik). Hommikuks võiga, lõunaks sardelliga ja õhtuks mingi kastmega.
Pesemiseks oli vist 5 kraanikaussi, millest vist kolmest tuli vett. Mehi oli samas üle 70. Nädalavahetusel oli saun.
Iga kolmas öö tuli magada rakmetes ehk 1 rühm oli pidevalt valmis. Kusjuures moon koos granaatidega oli 24/7 käes.
Moraali tõstmiseks toodi uut varustust. USA kiivrid - see oli vinge. Ja uued saapad. Nende puhul oli vinge ainult pilt. Esimesel päeval viskasid mehed oma katkised saapad minema ja "Kiievid" pandi jalga. Järgmisel päeval olid mehed prügikastides tagasi vanu saapaid otsimas :). Muidugi oli ka lõbusaid lugusid aga mõni neist ei kannata trükimusta. Need olid lihtsalt liiga lapsikud lollused.
Nii oli see vähemalt esimesed kaks nädalat. Edasi ei tea.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Saade Jäägrikompaniist

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Jäägrikompaniil oli ka tollal oma merekomponent olemas, üks venelastelt üle löödud Grif patrullkaater (teine oli kuskil KL käes).
Sama kaater on ka täna meremuuseumis vaadata, niiet lähete sinna soomlastega, siis selgitage, et teie korjasite kokku venelaste mahajäetud tanke, meie võtsime venelastelt sõjalaevu jõuga ära :)
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Saade Jäägrikompaniist

Postitus Postitas metssiga »

Soesilm on siin korraliku ülevaate andnud. Ainult, kas selle koondkompanii luurerühmast mehed ei teinud juba ka Pullapääl luuret? Või olid need peastaabi 2. osakonnast? Kaitseministeeriumis oldi valmis ka tinaandmist igati tagama. Üldine mõte oli selline, et see on üks teatud poliitikute ülessekeeratud loll jama, tinaandmine oleks ka üks igavesti loll värk, aga kui vaja - siis tehakse ära. Kaminas võeti Jäägerkompaniid naljanumbrina, niikaua kuni nad teatasid allumatusest Eesti Vabariigile ja kogu lugu läks poliitiliseks. Sõjanduslikult ei kujutanud nad endast mitte kui midagi, EKJ koondkompanii ka tollases väljaõppes/varustuses/relvastuses oleks neist ca 15 minutiga üle sõitnud. Jumala õnn, et seda teha ei tulnud.
Teadmiseks veel kapten Trummile - merenduskomponent on üks ilus sõna ja võib olla ka lausa termin, aga midagi sellist Jäägerkompaniil küll ei olnud.
Soesilm kirjutas, et kehvade olmetingimuste pärast oli ajateenijatel mott maas. Ja siis ma loen tema jutust, et "nädalavahetusel oli saun". Siin ei tea enam, kas nutta või naerda. Ise olen nädalate kaupa saanud pesta ainult lumega nägu hõõrudes ja pärast 4-5 päeva harjus isegi sügelemisega ära, nii-et häda polnud midagi, kuni süüa sai, aga võib-olla olen lihtsalt ise ebanormaalne
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Saade Jäägrikompaniist

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kohe näha, et metssiga pole kohapealse olukorraga eriti kursis - pean silmas maastikku, kus see 15 minutine ülejooks siis aset leidnud oleks.
Juba baasile lähenedes oleks tekkinud probleem, sest ainukest ligipääsuteed ja teeristi kontrollis seal üks betoonist punker.
Endised N.armee baasid nimelt olid tükati üsna korralike püsikindlustustega.
Ühesõnaga, rumal jutt. :rip:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Saade Jäägrikompaniist

Postitus Postitas soesilm »

No ma siis selgitan ... olukorda ja olmet
Luurel käisid ohvitserid. Vähemalt Kupi omad. Nii räägiti.
Olmetingimusi tuleb vaadata võrdluses
Esiteks viidi Kupi omad pauguga sinna. Mehed läksid teadmises, et tuleb "kiire ots". Seepärast ei võetud midagi isiklikku kaasa. Näiteks habemeajamine käis ühe aparaadiga mitmekümne mehe peale (ärge nüüd rääkige seljakoti varustusest või vene kroonust, nõudmised olid siis veidi teised). Kalevlased elasid oma uues kasarmus.
Pesemine ja peldik: Kupis oli kraane kümneid ja needki koos peldikuga oma korrusel. Jägalas aga 5 kraanikaussi kahe kraaniga. Välipeldik oli 200m eemal.
Helistamine ja kirjutamine - vähemalt kaks nädalat EI.
Kasarmu - kalevlaste hüljatud. Vineeriga paigatud aken sobis nahkhiire kodustamiseks (üks Pärnu kutt tõesti proovis). Voodil ei istu aga taburette ei ole (piisavalt).
Magamine vormis. Iga kolmas öö rakmetes.
Toidust ma juba rääkisin.
Kogu see värk polnud üldse nii vilets kui poleks võrdlust Kupiga, kuhu "kohe" pidi tagasi saama.
Tegelikult oli seal hulgaliselt päevakava ja olmemuutusi, mida ma ei hakka kirjeldama aga mis tagumikus keema ajas. Kuid kujutage ette, et 1993 aastal olid Kupi mehed harjunud mugavustega! :lol: ... isegi kui selleks oli vabalt saadav kraanivesi ja oma kapp.

Nüüd siis 15 min ülejooksmisest. Tegelikult nii meile öeldigi - Raskerelvi vastasel pole, teile pole midagi vastu panna. Tühja sellest.
Meil olid KPVT-d (mõned), PK-d, ... kurat granaadiheitjaid ei mäleta. Galil Snaiprit mäletan küll enda kõrval jooksmas ... ja BTRi põhjas katkiseid suhkru, konservi ja F1 kaste ... :lol:
Ja ma rõhutan - Aegviidu polügoonil harjutasid rünnakut Kupi, Kalevi ja Vahipati üksused. Seega ei olnud tegemist mitte Kupi koondkompaniiga. Vahipat paiknes alaliselt oma linnakus ja Kalev nii samuti. Küllap seepärast neid pole "sihtrühmitusse" siiani arvestatud. Ma ei tea kellel oli sel hetkel rohkem vaprust ja kuidas keegi oleks käitunud siis, kui andmiseks läinuks. Ma ei tea kuidas oleks käitunud ühe või teise poole raskerelvad. Valitsusvägesid :oops: oli arvuliselt rohkem ja üsna veendunud olen ma ka valitsusvägede ohvitseride paremates oskustes.
Ja vähemalt täna kaardi järgi otsustades ei näe ma jalaväele küll ainult ühte lähenemissuunda.
Ühes olen ma 100% nõus - see oli idiootne värk ja seepärast ma ei arutagi teemal, kes oleks võitnud. Patran siin nii sama salastamata mälestustest 8) ja katsun kummutada igasugu müüte.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Saade Jäägrikompaniist

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Minu jutu mõte oli selles, et kui jäägrid oleks taibanud kindlustada end ainukest baasi ligipääsuteed kontrollivas endises radarijaamas (mis oli hulk okastraati, kõrgeid künkaid radaritele ning betoonvarjendeid), siis vaevalt keegi 15 minutiga üle jooksnud oleks. Nimelt olen selle koha reaalelus samale küsimusele vastust otsides mõned korrad läbi käinud. Tegelikult on seal vaja 2 kuulipildujapesa, mis kontrollivad maastikku ja aheliku jooksmised võib unustada.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
ugandiklubi
Liige
Postitusi: 1114
Liitunud: 10 Juun, 2004 15:02
Asukoht: Tartu või Sinimäe
Kontakt:

Re: Saade Jäägrikompaniist

Postitus Postitas ugandiklubi »

Tegelikult seda nad ka tegid ,lisaks oli üks 23mm kahur endises radarijaamas .
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Saade Jäägrikompaniist

Postitus Postitas oleeg »

...lisaks oli üks 23mm kahur endises radarijaamas...
See oli nagu rohkem moraalseks toeks või nii...

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Kasutaja avatar
ugandiklubi
Liige
Postitusi: 1114
Liitunud: 10 Juun, 2004 15:02
Asukoht: Tartu või Sinimäe
Kontakt:

Re: Saade Jäägrikompaniist

Postitus Postitas ugandiklubi »

See oli nagu rohkem moraalseks toeks või nii...
Seda jahhh ,kuna kellegil polnud tõsist kavatsustgi pagutama hakkata .
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Saade Jäägrikompaniist

Postitus Postitas oleeg »

Seda jahhh ,kuna kellegil polnud tõsist kavatsustgi pagutama hakkata .
:roll:
Väljaõpe oli muidugi tasemel ja relv töökorras?
Täiendan postitust, et mitte närijana näida :scratch:
Palju oli jäägrite hulgas lahingkogemusega mehi? ...ja lahingu juhtimise kogemusega? ...ja palju alaealisi?
Lihtsad küsimused, mis annavad toimunule mõnevõrra teistsuguse värvingu.

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Saade Jäägrikompaniist

Postitus Postitas Satakas »

ugandiklubi kirjutas:Tegelikult seda nad ka tegid ,lisaks oli üks 23mm kahur endises radarijaamas .
jajah, see kuulus "tõnise lennukikahur", millel oli vist oma paarkümmend padrunit pauku kah juures ning mida ka kõnealuses saates ühes permehega vilksamisi näha võis. ei tea, kas minult pihta pandud degtjarjov läks kah koos tõnisega jäägrite arsenali?
Kasutaja avatar
ugandiklubi
Liige
Postitusi: 1114
Liitunud: 10 Juun, 2004 15:02
Asukoht: Tartu või Sinimäe
Kontakt:

Re: Saade Jäägrikompaniist

Postitus Postitas ugandiklubi »

:D Ise saa vahetasid selle viina vastu , raha ju sinul siis polnud kunagi . Ning see degtjarjov oli mingi maaseest tulnud ront ,pigem mälestus degtjarjovist .
Viimati muutis ugandiklubi, 12 Dets, 2012 11:21, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Saade Jäägrikompaniist

Postitus Postitas Satakas »

ugandiklubi kirjutas::D Ise saa vahetasid selle viina vastu , raha ju sinul siis polnud kunagi .
oot-oot-oot! mina ja vahetasin selle viina vastu? asjaga mitte kursisoleva isiku jaoks jätab kahtlaselt sellise mulje, nagu oleks mina selle kellelegi viina eest ära andnud. nii palju oli selle vidina "sugupuu" tõesti viinaga seotud,et viinaninalt ma selle sain. aga siiski raha, mitte viina eest. seda va krabisevat oli mul toona tänu tärkavale "majandusele" õnneks siiski piisavalt ja rohkemgi.

lõpetuseks aga: on seal mingit vahet kui ma selle isegi viina eest oleks saanud? keskmine inimene peab ka päris tasuta saadud kraami enda omaks ning on üsna solvunud kui mingi tolgus selle talt ülbelt pihta paneb ning pärast üksnes irvitab: "a mida sa teha saad? kaebad menti või?" päris pead just ei anna aga olen üsna kindel, et hära ugandiklubi on (teatud ilmselgete seoste tõttu) just mainitud tõnis või vähemalt mõni ta omaaegne (ugandi) klubikaaslane ning kui mu oletus paika peab, siis olgu ka siinsetel teadmiseks, mis sorti vend see tõnis on. oleks öelnud, et "oli" aga nagu näha, pole suhtumine võõra vara ärastamisse sugugi muutnud nii, et jään siis sõna "on" juurde. kui ugandiklubi pole just tõnis ise, siis käib see iseloomustus muidugi üknes eelmainitud tõnise kohta ning ugandiklubi võib niipaljukest kergendusega ohata.
ugandiklubi kirjutas:Ning see degtjarjov oli mingi maaseest tulnud ront ,pigem mälestus degtjarjovist .
aga töötas ja "keegi" lubas selle sobiva tasu eest ka restaureerida, kui nüüd meenutada, eksole?

nii, et siis kui ese on mõne korraliku kodaniku hinnangul piisavalt amortiseerunud, võib selle lihtsalt õlale visata ja minema tassida ning tegu polegi vargusega? noojah. näe, mida kõike elu jooksul teada ei saa!
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Saade Jäägrikompaniist

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Tegelikkuses oli jäägrite peamine relv siiski AK-47 või midagi taolist. Kokkupandava kabaga.
Küllap neil ka mõni kergekuulipilduja oli sinna künka otsa panekuks.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Heigo
Liige
Postitusi: 219
Liitunud: 24 Juun, 2008 22:23
Kontakt:

Re: Saade Jäägrikompaniist

Postitus Postitas Heigo »

Jäägritel olid Rumeenia 7,62 kaliibriga automaadid. Osade vennad olid laesäärelt eemaldanud eesmise käepideme, mis olevat seganud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist