Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Vasta
Kasutaja avatar
U-96
Liige
Postitusi: 65
Liitunud: 26 Mär, 2014 13:25
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas U-96 »

Reform pani Laaneotsa tanki :)
Mercurius
Liige
Postitusi: 669
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Mercurius »

Vaatasin ka seda valimisdebatti.

Täitsa pull meelelahutus erinevalt seni toimunud üksteisele õlalepatsutamisest :D
Mõnikord tuli suurest erutusest mõnel mehel ka (tagantjärele) piinlikuid sõnade kombinatsioone, kuid mõtted olid ju meie parteidel kenad :D

Kohe näha, et valitavad ja ajakirjanikud on asja tõsiselt võtnud ja on külastatud Militaar.net-i VALIMISSTUUDIOT 2015. :wink:

Sellest tulenevalt, võime juba praegu teha paganale suure aplausi :arrow: (aplaus)
Ja tommy-le, (kes pagana nii välja vihastas, et ta selle ettevõtmise oli sunnitud enda peale võtma) :arrow: (aplaus)
:)

Ainult tund aega, kuue erakonna jaoks, antud teema seisukohtade kaitsmiseks, on ütlemata vähe.
Siis kui mehed soojaks said, sai saade läbi. :dont_know:
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Mercurius kirjutas:Vaatasin ka seda valimisdebatti.

Ainult tund aega, kuue erakonna jaoks, antud teema seisukohtade kaitsmiseks, on ütlemata vähe.
Siis kui mehed soojaks said, sai saade läbi. :dont_know:
Mul täpselt sama mulje (+ rahulolematusetunne)..

Vaevalt said osade osalejate "kohustuslikud hüüdlaused" läbi ja enamvähem kõik jõudsid julgeolekuvaldkonna põhiprobleemistikus ühele lainele, kui üritus oligi läbi.. :(

Ma ütleks isegi, et selle konkreetse debati osalejate tase oli selgelt kõrgem saateformaadi planeerijate (ja läbiviijate) omast.. No ei ole ju logish, krt, et üliolulise valdkonna proffidele antakse valdkonna debatiks samamoodu üksainus tunnike, kui nädal varem neljale täiesti marginaalsetele klounile samas valdkonnas hämamiseks anti.. :lol: :lol:

Selle valimisstuudio tegijatel on, ühesõnaga, mille üle järele mõelda.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Martin Peeter »

Samas näiteks meie küsitlusega võrreldes tõstis oluliselt panust Vabaerakond mainides ka krediidi võtmist. On valmis oluliselt lisa panustama, nagu ka EKRE. See, et neil pole nii väga tugevat know-howd, polegi nii väga oluline, sest poliitikute asi on tagada vahendid. Spetsialistid ütlevad siis, kuidas saaks kõige paremini ja efektiivsemalt. See on minu jaoks veelahe. Ülejäänute jutt jäi väga umbmääraseks, palju me siis juurde oleme valmis panema.

http://valimised.err.ee/v/riigikogu_val ... 7e57905a4c
Dona nobis pacem!
Mercurius
Liige
Postitusi: 669
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Mercurius »

Mercurius kirjutas: Nagu ma ennegi väitsin, soovin mina saavutada peale valimisi just julgeoleku valdkonnale suuremat rahastust läbi läbimõeldud lahenduste.
Proovin kokku koguda raha puudutava info.
http://valimised.err.ee/v/riigikogu_val ... 7e57905a4c


Artur Talvik Vabaerakonnast soovitas võtta Eesti riigil laenu, et suurendada kaitsekulutusi kiiremini. Konsensuslikult tõsta ühekordselt või vajadusel kaitsekulutusi kuni 3%. Võtta laenu tühimike täitmiseks.

Samuti rõhutas Ratas, et Keskerakond on alati seisnud 2% kaitsekulutuste eest.

Anvelt juhtis tähelepanu faktile, et kuigi väliste kaitsekulutuste määr on juba aastaid sama olnud, ei ole samasugust eelarve poliitikat sisejulgeoleku arendamise puhul rakendatud.
Tema arvates peaks panema järgmise kahe aasta jooksul sisejulgeoleku rahastamise teemal selgemad suunad paika panema.

Laaneots: miinimum 2%. Selge on see, et sellest ei piisa, et liitlased siia ankurdaksid. Ok, 25 milli USA andis, et arendada Ämarist välja normaalne lennuväli. See tähendab igal juhul, et kulud lähevad üle 2%. Küsida tuleb ka liitlaste käest. Ta lisas, et kaitsekulutusi peab tõstma nii palju kui võimalik, et tagada NATO armee vägede kohaolekut ning nende lisandumist Eesti territooriumile.

Samuti ütles Mihkelson, et peaksime kaitsekulutustesse rohkem investeerima, sest siis saaksime kiiremini oma kaitsevõimekust edasi arendada.

Põlluaas: 2% sobib normaalsetel aegadel. Suured hanked peaks tegema väljaspool 2% ja võimalikult kiiresti. Põlluaas lisas, et tegelikult peaks tõstma praeguse Kaitseliidu eelarve osakaalu 7% pealt 10% peale üldisest kaitsekulutuste eelarvest. Oleme Kreekat toetanud juba sama suurelt, kui oli eelmise aasta kaitseeelarve.

Minujaoks olulisim küsimus: kust tuleb (lisa)raha?
Talvik: Võtta laenu tühimike täitmiseks.
Laaneots: küsida tuleb ka liitlaste käest.
Ülejäänud: ei mainimud, kus rahapuu kasvab.

Parandage kui ma eksin.
Kasutaja avatar
U-96
Liige
Postitusi: 65
Liitunud: 26 Mär, 2014 13:25
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas U-96 »

Kahekõne http://etv.err.ee/v/caad0998-db18-4b33- ... d42e1f91b1
Kolonelleitnant Vahur Karuse sõnul on elutähtsate teenuste toimivus tähtsam, kui sada tuhat meest relvaga põõsas ehk siis kõik need elutähtsad teenused mis Kapten Trumm 12. leheküljel postitas, selle mass on nii tohutu, sest selleks kulub ära terve KV+KL koosseis ja jääb puudugi. Tekib küsimus kes siis sõdib?
andrus
Liige
Postitusi: 4358
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas andrus »

Eh, ei saanud jätta artiklit siia toomast: http://www.delfi.ee/news/riigikogu2015/ ... d=70782121
Mida siinsed xxxxx programmi pooldajad sealsetest arvutustest arvavad?

Peldikuseinal igatahes on juba parimad / intelligentsemad xxxxx valijad vastulööki andmas ;)
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40205
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Pane siis kohe kirja ka, mida kroonuajaloolased arvavad - teame siis ka peavoolu järgi enda samme ritta sättida :)
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas mx77 »

Need valimisdebatid on ikka väga hea ajaviide. Eriti masendav on see, et need väikeparteid on näidanud tegelikkuses, kui rumalad ja asjatundmatud nad on. Nende kõrval tunduvad isegi Keskerakonna kandidaadid nii targad, et hakka või neid valima :D
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Martin Peeter »

Ma arvan, et nii Delfi kui Põlluaas on mõlemad parajad lahmijad. Selles mõttes on Delfi Põlluaasal sõnasabast kinni võtnud, et Kreeka jt laristajate peale on Eesti tõesti vaid pannud kinni vahendeid ligi 150 mil euri. Pluss lisaks on Eesti andnud välja garantiisid rohkem, kui meie järgmise 5 aasta kaitseinvesteeringud kindlasti - 1, 4 miljr. Aga me ei tea praegu, kas see raha on läinud või mitte. Põlluaasa jutu tugevam osa on selles, et 150 miljoniga saaks ehk tõesti 2 tankipataljoni (a 31 tanki pluss hooldus- ja spets.masinad) riistvara kasutatud tankidest. Põlluaasa jutu nõrgem osa on selles, et nende tankipataljonide koosseisude teenistusse võtmine ja koolitamine, harjutusväljaku valmimine ja muu kõik võtab aega ning kas on mõistlik meie inimressurssi esimeses järjekorras nüüd sinna panna. Mina ütleks, et kiirem võimalus kaitsevõimet parandada, mis on mõnevõrra sarnase tulemusega, on liikursuurtükid.
Dona nobis pacem!
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Martin Peeter »

mx77 kirjutas:Need valimisdebatid on ikka väga hea ajaviide. Eriti masendav on see, et need väikeparteid on näidanud tegelikkuses, kui rumalad ja asjatundmatud nad on. Nende kõrval tunduvad isegi Keskerakonna kandidaadid nii targad, et hakka või neid valima :D
Ma ei alahindaks väikeparteisid. Nad vähemalt sunnivad suuremaid natuke liigutama või tuleb nende taustal välja asjaolu, et nende jutt jääb väga ümmarguseks. Kas suurparteid rääkisid midagigi konkreetselt peale vähemalt 2% SKT-st. Tunnistagem, et kõige konkreetsema tõusuplaani 3% SKT-st ja lünkade täitmiseks laenu võtmine, pakkus välja Vabaerakond.
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas pagan »

Ma elustaks natuke praegu soiku vajunud teema. Mul olid tööl üli-kiired ajad.
Oleks vaja siiski militaar.neti vastused ühistöös ka antud küsimustele lõpuni koostada. Ja võrdluseks kõrvale panna.

Edasi koostada selle sisuga omaette koduleht ja lihtsasti meeldejääv domeeniaadress.
See koduleht peaks olema ilusasti kujundatud ja kergesti loetav.

Ja siis massiivselt seda domeeniaadressi vaja levitada vahetult enne valimisi. Siinjuures on mul teie abi vaja.
Igaüks peab saatma lingi oma sõpradele ja paluma neil omakorda link saata oma sõpradele.

Tommy siin riigikaitse ametnikuna aegajalt räägib meile valijate nimel mida valija tahab ja valija ei taha.
Need militaar.net-i vastused oleksidki edaspidi see teadliku valija positsioon, mis on riigikaitse ametnikule üheks tegutsemise käsulauaks.
Aidake mul need vastused koostada.

See on see mida meie saame oma julgeoleku parandamiseks kohe praegu ära teha.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas tommy »

Sa Pagan käsitled juba iseenda ja oma tosina mõttekaaslase seisukohti MilitaarNeti seisukohana.
Järgmiseks nimetad seda juba rahva arvamuseks.

Ise poliitikasse ei mõtle minna.??
Materjali paistab piisavat...
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas pagan »

Tommy, oled ka teretulnud sisendisse oma konstruktiivse panuse andma. Siiamaani on su roll olnud pigem pärssiv.
Kuskil peab ju rahva arvamus kujunema, miks mitte siin? Või väärtustad sa mõnda külapoe tagust rohkem?

Siiamaani oled ju igatepidi mõista andnud, et sinu käed on seotud kuna rahva valik on selline nagu ta on.
See rahvas teeb oma valikud piiratud informatsiooni ja propaganda tingimustes. Aita siis valgustada.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Mercurius
Liige
Postitusi: 669
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Mercurius »

pagan kirjutas: Oleks vaja siiski militaar.neti vastused ühistöös ka antud küsimustele lõpuni koostada.
...
Aidake mul need vastused koostada.
Ma kardan, et me ei suuda siin konsensuseni jõuda.

Heal juhul saame me vastuste alusel erakondade edetabeli koostada, keda me soovitame valida.

ERR Valijakompassi 2015 "radarist" tuleb hästi välja, kuidas tähtsustavad erinevad erakonnad "jõulisemat julgeolekupoliitikat" 100 punkti skaalal:

1. EKRE - 90
2. IRL - 60
3-4. REF - 50
3-4. VABA - 50
5-6. KESK - 35
5-6. SOTS - 35
7. EER - 25


http://valijakompass.err.ee/
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist