Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Vasta
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas mx77 »

Kes see EER on?
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Minuarust pole nii oluline see matemaatika (eks reaalses elus taolisi lubadusi ellu viia nagunii ei õnnestuks), vaid see, et pildile on tulnud jõud, mis on võtnud tänast letargiat pisut kõigutada.
Selle nimel tasub ju häält anda, ega see midagi ei maksa. Mulle näiteks see tsementeerunud võim "meile alternatiivi pole, asemele tuleb Savisaar" juba mõnda aega kergelt vastumeelne ja tundub sellistele rumalavõitu isenditele suunatud :?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
trs
Liige
Postitusi: 955
Liitunud: 15 Mär, 2014 14:31
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas trs »

Meie julgeolek olenebki just nimelt sellest, kas meie rahvas on valmis oma iseseisvuse ja territooriumi kaitseks minema sõtta ja surema, mitte sellest, kas meie eelarvest läheb X% rohkem või vähem riigikaitsesse. Ma tahaks tähelepanu juhtida sellele, et motivatsioon, patriotism, pealehakkamine, kaitsetahe jnejne ei olene ainult otseselt riigikaitsesse kuluvast numbrist, vaid ka inimeste eluolust, valitsevast korrast, kultuurist, seadustest jnejne. Nagu oli selgelt näha Ukrainas, siis roheliste mehikestega toimetulemine ei jäänud kaitse-eelarve taha.
Meie 2% on meie suur eelis Nato liikmena, sest asume statistikas üleval otsas ja näitame selgelt, et me näeme vaeva. Kas sellest on kasu, selgub alles siis, kui ootame liitlasi appi(ja nagu on näha väga selgelt ka ukraina puhul, siis ega suure tõenäosusega keegi meie eest ikkagi surema ei hakka, seega peame olema ise valmis surema ja vastu pidama kuni liitlaste saabumiseni). Ma ei ütle, et meil ei ole vaja võimekust oma riiki iseseisvalt kaitsta, aga ma ütlen, et unustage need numbrid mida teile ette söödetakse ja nähke natuke laiemat pilti. Kui tiblastani riigieelarve on x ja meie oma y, siis mida näitab 5% X-st ja 5% Y-st võrdlus? Et meie riigi kogu eelarve on väiksem kui tiblastani kaitse-eelarve?
Seda ütlen ma selle peale, et mõni leht tagasi järjest tegelased lubavad valida keda iganes, kes ainult lubaks mingit numbrit. Ma tuletan meelde, et lisaks sellele numbrile on veel asju, mis meie eluolukest siin maal lähemal ajal ilmselt palju rohkem mõjutab ja on ka ehk otseselt või kaudselt selle numbri tulemustega seotud.
Mul ei ole otseselt midagi Ojulandi ja teiste väikeste parteide vastu, aga on selge, et riigikogus esindatust mitteomav erakond või noname üksikkandidaat võib lubada mida tahes, sest reaalselt ta oma poliitikat nagunii ajada ei saa ja tema ainuke eesmärk on ületada künnis.
Ja sellega ei taha ma ütelda, et ma läheksin ja hääletaksin tuima näoga Luisa mehe poolt selle pärast, et keskpartei võimule ei saaks. Pigem tahaksin ma näha rohkem sotside ideid riigi juhtimises, aga paraku näen ma selles erakonnas pigem võimalikku ohtu meie iseseisvuse ja kultuuri säilimisele.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Minuarust on selliste nishiparteide turule ilmumise põhjus väga lihtne - rahva väsimine ja tüdimus toimuvast (nõudlus tekitab pakkumuse). See, et meil on märkimisväärne osa valijatest, kes ei käi pettumuse tõttu valimas, on üldteada.

Ma muide ei oleks ülearu kindel, et kui nende arv, kes toimuvaga rahul pole on sedavõrd suur, siis need rahulolematud tormavad kõik pasuna helide peale riiki kaitsma - selline oletus on kõige rängem viga, mida teha üldse saab. Las neile olla siis võimalus kastide juurde tulla, konkurents pidigi olema liikumapanev jõud.

Mul on nt sügavalt kahju, et Jaan Männiku välja käidud uue paremerakonna idee jäi teoks tegemata, olid juba lausa härrale emaili kirjutamas, et tahaks õlga alla panna.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas mx77 »

Ega neid nn. nishiparteisid polegi ju turule tulnud. Ainuke uus tulija on vabaerakond, ja nad ilmselt saavad ka sisse. Ojuka projekti ma parteiks ei nimeta, selle õige nimetus oleks: "teeme kõik et ojukas magusa elu peale saaks". Muud on juba aastaid osalenud, ja oma olematu häältesaagi noppinud.
Valimisdebatte vaadates ja ERR veebist kandidaatide inetrvjuusid vaadates peab kahjuks tõdema, et eesti rahva pink on ikka väga lühike.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Minuarust Indrek Tarandi europarlamendi teemad on ju lõppeks toimuvale igati kasuks tulnud, sest Toompeal algas nähtav sebimine :)
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas mx77 »

Kapten Trumm kirjutas:Minuarust Indrek Tarandi europarlamendi teemad on ju lõppeks toimuvale igati kasuks tulnud, sest Toompeal algas nähtav sebimine :)
??? Millised teemad?
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas pagan »

Pooleliolev tööversioon: http://www.lap.ttu.ee/pagan/mil/mil.html

Mercurius, kas sa saaksid oma eelmise lehe tabelimajandusest mingi kompaktsema ja selgesõnalisema pildi teha? Trükid kasvõi excelisse ja teed print screeni? Ma lisaksin selle ka sinna.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
kirsa710

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas kirsa710 »

trs kirjutas:Meie julgeolek olenebki just nimelt sellest, kas meie rahvas on valmis oma iseseisvuse ja territooriumi kaitseks minema sõtta ja surema, mitte sellest, kas meie eelarvest läheb X% rohkem või vähem riigikaitsesse. Ma tahaks tähelepanu juhtida sellele, et motivatsioon, patriotism, pealehakkamine, kaitsetahe jnejne ei olene ainult otseselt riigikaitsesse kuluvast numbrist, vaid ka inimeste eluolust, valitsevast korrast, kultuurist, seadustest jnejne. Nagu oli selgelt näha Ukrainas, siis roheliste mehikestega toimetulemine ei jäänud kaitse-eelarve taha.
Meie 2% on meie suur eelis Nato liikmena, sest asume statistikas üleval otsas ja näitame selgelt, et me näeme vaeva. Kas sellest on kasu, selgub alles siis, kui ootame liitlasi appi(ja nagu on näha väga selgelt ka ukraina puhul, siis ega suure tõenäosusega keegi meie eest ikkagi surema ei hakka, seega peame olema ise valmis surema ja vastu pidama kuni liitlaste saabumiseni). Ma ei ütle, et meil ei ole vaja võimekust oma riiki iseseisvalt kaitsta, aga ma ütlen, et unustage need numbrid mida teile ette söödetakse ja nähke natuke laiemat pilti. Kui tiblastani riigieelarve on x ja meie oma y, siis mida näitab 5% X-st ja 5% Y-st võrdlus? Et meie riigi kogu eelarve on väiksem kui tiblastani kaitse-eelarve?
Seda ütlen ma selle peale, et mõni leht tagasi järjest tegelased lubavad valida keda iganes, kes ainult lubaks mingit numbrit. Ma tuletan meelde, et lisaks sellele numbrile on veel asju, mis meie eluolukest siin maal lähemal ajal ilmselt palju rohkem mõjutab ja on ka ehk otseselt või kaudselt selle numbri tulemustega seotud.
Mul ei ole otseselt midagi Ojulandi ja teiste väikeste parteide vastu, aga on selge, et riigikogus esindatust mitteomav erakond või noname üksikkandidaat võib lubada mida tahes, sest reaalselt ta oma poliitikat nagunii ajada ei saa ja tema ainuke eesmärk on ületada künnis.
Ja sellega ei taha ma ütelda, et ma läheksin ja hääletaksin tuima näoga Luisa mehe poolt selle pärast, et keskpartei võimule ei saaks. Pigem tahaksin ma näha rohkem sotside ideid riigi juhtimises, aga paraku näen ma selles erakonnas pigem võimalikku ohtu meie iseseisvuse ja kultuuri säilimisele.
+10 :wink:
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas pagan »

Trs ja Kirsa.
Oma riigi eest surema peab meie vastane. Meie mehed peavad ellu jääma ja ülekaalukal agressoril vere välja laskma. Ning seda pika aja vältel.
Terve KL on täis mehi kes on valmis surema, aga nende surm ei kindlusta Eestile vabadust. Ja viimane on meie eesmärk, mitte suremine.

Selleks, et kindlustada Eesti vabadust ja meie meeste eluspüsimine - selleks tuleb likvideerida võimelüngad, osta varustus ja anda väljaõpe.
Märt Avandi ju laulis, et "Keegi meie kannatusi ei tunnusta." - Võiks edaspidi kuidagi teisiti, ah!?

Meie vastase ülekaal on militaarkulutustelt mitmekordne, vastasel on sõjatehased, elavjõu ülekaal.
Vastase ülekaal on kordades.
Patriotism on tore asi, aga mingil hetkel tuleb loodusseadustega ka arvestada.
Mitmekordset ülekaalu palja patriotismiga ei kompenseeri.
Vead ja puudujäägid makstakse kinni verega. Vahendeid tuleb leida.

Mul on muidugi hea meel, et suremise ootusest kärsitute Trs-i ja Kirsa näol on meil pointmanid olemas.

P.S. Meie võitlejate soov surra võib olla võrdelises sõltuvuses Eesti kaitsmise väljavaadetega.
Juhul kui vastasele kahju ei suuda teha ja väljavaated on olematud, siis võib-olla kaob ka isu surra. Sest see surm oleks asjatu.
Ja see ei loe kui mõned meist on väljavaadetest hoolimata nõus surema, kui pooled minema jalutavad siis mõjutab see neid surmapõlgureid ikka.

P.P.S. Eeldatavad väljavaated on need mis juba täna mõjutavad protsesse ja inimesi.
Kahevahel olevad kaasmaallased valivad kindlamat poole, investeerimiskliima halveneb, emigratsioon jne jne.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Mercurius
Liige
Postitusi: 667
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Mercurius »

trs kirjutas:Meie julgeolek olenebki just nimelt sellest, kas meie rahvas on valmis oma iseseisvuse ja territooriumi kaitseks minema sõtta ja surema, mitte sellest, kas meie eelarvest läheb X% rohkem või vähem riigikaitsesse. Ma tahaks tähelepanu juhtida sellele, et motivatsioon, patriotism, pealehakkamine, kaitsetahe jnejne ei olene ainult otseselt riigikaitsesse kuluvast numbrist, vaid ka inimeste eluolust, valitsevast korrast, kultuurist, seadustest jnejne.
See kõik on ka õige.

Samas on kuritahtklik vastandada kahte asja: kaitsetahe ja kaitsevõime.
Tegemist on sama korrutise kahe teguriga.
Kui üks tegur on puudu või suurusjärgu võrra madalam kui teine, on tulemus ikka nigelavõitu.

Piltlikult öeldes,
a) kui sul on olemas kõikvõimalikud mänguasjad, kuid ei ole inimesi, kes nendega opereeriks või on inimesed, kes esimese kontakti peale valge lipu ülesse tõstavad, on tulemus halb.
b) kui sul on kaitsevõimete komplektis nõrgad või olematud lülid, kuid jube motiveeritud inimesed, siis on ju ka tulemus halb.

Järelekult on vaja tegeleda mõlemaga.

Samas just "Kaitsetahet mõjutavat eluolu, valitsevast korda, kultuuri, seaduseid jnejne." silmas pidades ma võtsin rahastamise analüüsi kaasa ka kõik muud valimislubadused, mitte ainult kaitsevõime tugevndamise valimislubadused.

p.s Võibolla saavad eksperdid kommenteerida, kas on vaks vahet või mitte, kui kaitseelarve suurus oleks 3%SKT-st. I.M.H.O. oleks, ning just positiivne, nii kaitsevõimele kui ka kaitsetahtele. Kaua sa vabariigi aastapäeva paraadil parimas relva-kandmiseas poistele GroundMastereid näitad?

Selline lihtne jutuajamine poistega:
Kuidas ma tanki või ründekopteri maha võtan. Kus need tööriistad on?
Ah et brigaadis on? Suurepärane - aga kus see brigaad on?
Kirdes? võibolla mõne-setme aasta pärast teine ka Kagus? Ok.
Aga, kui suur on brigaadi vastutusala?
Ok, aga mis mujal toimub?
Kaitseliit - väga hea, aga kas neil ka need tööriistad on?
Mök-mök.
Mine sa ka otsi lolli, mina sellise kamikazekarjaga küll ei liitu!


Vot sulle heaoluühiskonda ja kaitsetahet :crying:
Mercurius
Liige
Postitusi: 667
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Mercurius »

pagan kirjutas:Pooleliolev tööversioon: http://www.lap.ttu.ee/pagan/mil/mil.html

Mercurius, kas sa saaksid oma eelmise lehe tabelimajandusest mingi kompaktsema ja selgesõnalisema pildi teha? Trükid kasvõi excelisse ja teed print screeni? Ma lisaksin selle ka sinna.
Aga palun võta mu 16.02 ja 16.03 postituse numbrid ja pane exceli tabelisse. Need on alusandmed. Edasi on suhtarvudega statistika, mis ei olegi nii tähtis.

Minumeelest on olulisem see, mida lisaraha eest kavatsetakse teha, näiteks üks erakond suures osas tõstab ainult palku (mis on ka vajalik), aga teine panustab üht-teist ka riigikaitsega seotud investeeringuteks.

Suures pildis eristub kaks erakondade gruppi: ühed, kes panustavad 2%SKP + natukene vajadusepõhiselt lisaks (REF, SOTS ja KESK) ja teised, kes panustaksid 3% (VABA, IRL, EKRE). EER on hälve.

NB! Tähele tuleb panna ka asjaolu, et osad kehtivad valimislubadused on täitnud juba eelmine/tänane valitsus:

(REF) Hoiab riigi sõjalise kaitse kulude (kaitse-eelarve) vähemalt 2% SKT tasemel, lisaks finantseerib täiendavalt Eesti kui vastuvõtva riigi tegevusi, mis loovad tingimusi liitlaste püsivaks kohalolekuks Eestis.
-40,6


(SOTS) Riigikaitselise taristu arendamisel seame eesmärgiks Eesti kaitseväe ja Kaitseliidu töö- ja väljaõppetingimuste parandamise ning tingimuste loomise NATO uue heidutushoiaku käigus Eestisse lähetatud üksuste ühisharjutusteks ja väljaõppeks koos Eesti kaitseväega.
-40,6


https://valitsus.ee/et/uudised/valitsus ... eraldamist

Mis ongi SOTSi ja REFi kõige suurema kuluga riigikaitsega seotud valimislubadus.
Järelikult midagi suuremat ei kavatsetagi teha.
Mercurius
Liige
Postitusi: 667
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Mercurius »

Siin minu personaalne soovitus valijale:


a) Kui te olete rahul täna kehtiva "Riigikaitse Arengukava 2013-2022" ja selle rahastamise mahuga valige:
-REF
-SOTS
-KESK

b) Kui te ei ole rahul täna kehtiva "Riigikaitse Arengukava 2013-2022" ja selle rahastamise mahuga ning leiate, et teha tuleks rohkem, valige :
-VABA
-IRL
-EKRE

c) Kui te ei ole rahul täna kehtiva "Riigikaitse Arengukava 2013-2022" ja selle rahastamise mahuga ning leiate, et teha tuleks vähem, valige:
-EER

http://www.kaitseministeerium.ee/files/ ... 3-2022.pdf



Valik erinevatesse gruppidesse kuuluvate erakondade vahel tehke toetudes oma personaalsele maailmavaatelisele lähtepunktile:

Pilt

http://valijakompass.err.ee/
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Manurhin »

Minu isiklik soovitus valijatele oleks see, et kui teie arvates kõik, mis riigis siiamaani tehtud, on hea ja paremini ei saakski, siis valige praeguseid parlamendierakondi. Kui aga leiate, et üht-teist on ikka mäda küll, siis opositsioonierakondi või veel parem, uusi ja värskeid tulijaid.

Kaitsekuludest olen ma siin foorumis juba korduvalt rääkinud ja kordan veel - neid ei saa võtta kui mingit täiesti eraldiseisvat eelarverida. Ka kulutused haridusele, teadusele, tervishoiu- ja sotsiaalvaldkonda, samuti maaelu taastamisse (selle päästmisest on juba hilja rääkida) on samuti oluline osa riigikaitsest.

1000-eurost (alam)palka ei tahaks keegi vahetada 100-eurose vastu. Paraku nende hulgas, kes raske töö eest saavad kätte vaid närused 300-400€ kuus (või invaliidsuspensionärid vaid ca. poole sellest!), on kahtlejaid, käegalööjaid või isegi potentsiaalse vaenlase kaasajooksikuid omajagu. Nemad on propagandasõjas vastasele lihtne saak.

Mida paremal tasemel on tervishoid ja kättesaadavam arstiabi (sh. hambaravi), seda parem on inimeste tervis. Jälle asi, mis vaenlasele ei meeldi - terve ja tugev reservväelane lööb valusamini!

Mida paremal järjel maaelu, seda kauem suudavad põõsad vajadusel tina sülitada 8) .

Hariduse ja teaduse tähtsusest pole vist mõtet pikemalt kirjutadagi - eeldatavasti saab igaüks sellest isegi aru.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9136
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Kilo Tango »

Manurhin kirjutas:...

1000-eurost (alam)palka ei tahaks keegi vahetada 100-eurose vastu. Paraku nende hulgas, kes raske töö eest saavad kätte vaid närused 300-400€ kuus (või invaliidsuspensionärid vaid ca. poole sellest!), on kahtlejaid, käegalööjaid või isegi potentsiaalse vaenlase kaasajooksikuid omajagu. Nemad on propagandasõjas vastasele lihtne saak...
Sellega on keerulisemad lood - kui alampalk üle paisutada, kaovad ettevõtjad ära ja selle tagajärjel ka needsamad töövõtjad. Igasugused riiklikult reguleeritud hinnad (ka tööjõu hind) on turumoonutus. Kui keegi on nõus 300€ eest töötama siis tähendab see seda, et keegi ei ole nõus tema tööjõudu kallimalt ostma ja ta peab enda otsa vaatama - ju sai vähe koolis käidud või vales koolis vms.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist