Kaadrimuudatused. Vol.2.1. Ver.7

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Vasta
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Kaadrimuudatused. Vol.2.1. Ver.7

Postitus Postitas oleeg »

Varahommikul helises telefon. Kähe hääl teatas lühidalt ja konkreetselt: "kingitus on arvutis valmis". Sellega kõne lõppes... ja ma ärkasin vesimärjas voodis :?
Ebaõnne tipp on aga see, et arvutit avades plinkis ekraani nurgas senitundmatu teade. Kuna minu isiklik eesmärk on anomaaliast vabaneda, siis tõstan selle "kingituse" sellesinatsesse foorumisse tagasi. Ilmselgelt on selle valmistanud keegi Teie hulgast ja mind süüdistada ei maksa!

terv
o
Varsti peaks KV juhataja aeg otsa saama ...
Huvitav, mida see KV-le siis tähendaks?

...mehed, kõver on see jutt, mis siin aetakse mõnikord...

KV juhataja ametikoht on riigis oluline? On?

… ära mulise teemal, millest sul sedavõrd udune ettekujutus on.

Mitte, et … mu arvamus kellegile üleüldse korda läheb, aga ühte tahan ma ütelda nagu räägitakse Õnne 13 seriaalis. Jube karmid on ikka meie hinnangud.

Kaua selline alavääristamine siis kestab? Kust üleüldse saada selliseid kogemuse ja pädevusega inimesi?
Ja teine asi, mis mind ikka kõvasti-kõvasti närvi ajab on see n-liidu ülistamine. Mehed, kurat, jätke järgi!
Ma peaksin oma moka kinni hoidma, kui ei suuda arusaadavalt seletada. Aga siiski, kiusatus on suur.

Andke andeks, aga pisut küsimusi tekitab…

Ehk siis kokkuvõtteks - lõpetage meie inimeste surumist sellistesse teiste riikide mallidesse ja proovige luua meie riigi mall.
Ma saan aru, et siin aetakse taga mingit utoopilist "normaalset" teenistuskaiku. Aga saage aru - iga riigi jaoks on see ju erinev.

Minu tagasihoidlik arvamus - kui teiste riikide mall on järkjärguline karjäär ning järjest suuremate vägede liigutamine enne armeejuhiks saamist, siis selle hülgamine, eriti olukorras, kus natukenegi asja süvenedes on näha, et kandidaate tegelikult jagub - on küll s*** mall.....
Ma ei pea end mingiks sõja-ala suureks asjatundjaks, kuid arvan, et nt juhtimise ja personali alal võin ma end asjatundjaks pidada.

Ja mulle teeb nalja kuidas mehed, kelle tase on heal juhul KL rühmaülem, targutavad riigikaitse üldjuhtimise üle.

Võrrelda tuleks ikka võrreldavat, mu meelest.

Tsiviilelust võin siia juurde lisada omast elukogemusest, et…

Olen stazeerinud ka kahes välismaa ettevõttes ja kinnitan…

On see nüüd hea või halb, aga suure osa tänase KVJ (institutsiooni, mitte konkreetse inimese) tööst seisnebki just…

See ongi kahjuks EKV riigikaitse ülalkorrusel leviv misconception, et KV oleks justkui mingi rahuaegne nähtus. See ei paista välja üksnes selles teemas, vaid ka puudulikes sõja ettevalmistustes. Mulle tundub, et… Tule taevas appi

Iseenesest on muidugi nukker kui kuskilt kaitseliidust pilt nii masendav paistab. Ma saan aru, et on popp ülemaid lollideks pidada sest lihtsalt ei mõisteta seda miks sellistele otsustele jõutakse, aga võiks natuke ikka mõelda ka.

Aga miks ei võiks siis need targad ülemused lollidele alluvatele asja üksipulgi lahti seletada võtta? Niimoodi puust ette ja punaseks. Võtta faktid ja numbrid ja tuua oma arutlus avalikuks.

Võiks, muidugi võiks, aga umbes 50% juhtudest pole aega, 30% pole soovi ja 20% juhtudest on tõesti, kas loll otsus või siis lihtsalt lahendamatud erimeelsused.

Pärast kirun end jälle möla pidamatuse eest ...
Ma vahepeal ei saanud aru millest me räägime, aga nüüd on jällegi selge! Olen endaga rahul. Mõned austet foorumlased (esirinnas kpt Trumm) teevad ikka seda must-valget pintseldamist. Millegipärast ei usuta, et igal kaitseväe ohvitseril on oma taseme ametioskused käpas. Seetõttu ma vahepeal aru ei saanudki. Seda ju ei tohiks vaidlustada, sest muidu läheme ikka päris hulluks.

Kui jutt siin selline, siis ma jään nüüd vait ja enam ei kirjuta.
Kui kõik pugemise eest kõrgele saavad, siis on küll minu arust kuri karjas.

Ehk siis üks ettevõtlik ja ostab sõjakooli tunnistuse ning teine mitte ning läbib sõjakooli ausalt. Ning mõlemad on sõjas võrdsete oskuste, omaduste ja teadmistega?
See on küll veider vaatenurk, isegi kui see naljana oli mõeldud.

Usu mind, praegusel hetkel on teenistuses ikka fantastilisi lambaid.
Aga pole midagi imestada. Tänased majorid-kolonelid pärinevad ajastust, mil süsteemset ohvitseride kolitust ei toimunud, ringkäenduse kaudu on igasuguseid frukte veepinnal püsinud. Vaieldamatult on tänaste vanemohvitseride hulgas väga võimekaid ning aatelisi mehi, kuid leidub ka...
Ehk siis, auaste ei näita tegelikku sisu ja teadmiste taset.

Palun nüüd, et austet foorumlased aitaks nimekirja kokkupanemisel. Et kees need ikka täiesti mõttetud vanemohvitserid on. Jääks siis algatuseks koloneli-kolonellleitnanti tasemele, nimed saaksime Presidendi käskkirjadest ja nimekirjast oleks edaspidiseks suur abi - teaks kellest eemale hoida.

... et tuleb siis Edekabel või ei tule?

Miks niiviisi provotseerida? Miks minna isiklikuks? Kelle huvides see oleks?
Mõttetuid ja tublisid inimesi leidub raudselt iga teenistusliigi seas, aga see ei tähenda, et ei võiks pisut arutada kriteeriumite üle, kedagi konkreetselt esile toomata.

Nagu olen juba 100x "surematuid mõtteid" avaldanud, siis…

Seega nimesid pole vajagi ...
Samas on see ka lahendus, mis tarkpead sa tahad lollikarja etteotsa!
Ja miks mõni siin foorumis "nii kuradi tark vend" kaitseväes ei ole?

Kuidas siis nii, et - miks?
Siililegi selga.
Aga kuna vähemalt 1 asi on elus 100% kindel, nimelt see, et igaüks meist läheb alati kergema vastupanu teed, siis - laita on ju lihtsam ja kergem, kui miskit ise korda saata. Või kuidas?

Kui palju on vaja staabitooli kulutada aru saamaks, et 1+1=2?
Aga kui teeneid ei vajata? Iga hinnaga pole ka mõtet trügida, tsiviilsektoris saab umbes 3 korda niipalju palka.

Tegin paar postitust tagasi ettepaneku nimekirja vanemohvitseride koostamiseks. Et kes on tasemel ja kes parketiohvitserid. Ega ma seda ettepanekut nalja parast ei teinud. Siin foorumis, kus postitan harva, aga loen seda tihedamini, on siiski, minu suureks kurvastuseks, levinud lahmimine. Põhjendatud kriitika on alati asjakohane. Ka ilma ettepanekuid tegemata. Aga lihtsalt inimeste grupi sildistamine on minu arust lubamatu. … Enamus vanemohvitsere ei ole tasemel! Kas nii siis tohib? Niisiis austet lahmijad, palun esitage oma andmed või pange suu kinni. Mitte, et mul nende vanemohvitseride nimekirjaga midagi teha oleks, aga asi on ju põhimõtteline.

Kas sa oled valmis koostama nimekirja oma töökaaslastest ja ülematest, kes on lollpead või lihtsalt halvad inimesed, ning selle oma kodanikunime all avaldama?

Ei ole mõtet loopida lauseid stiilis "vanemohvitserid ei ole võimelised sõda juhtima", kui ei taheta seda toetada nimekirjaga stiilis - nii palju on meil vanemohvitsere ja niipalju neist ei ole oma ülesannete kõrgusel, järelikult võib suure tõenäosusega ütelda, et enamus vanemohvitseridest (või lausa grupp, kui tervik) ei vaari oma auastet.

Loomulikult ei hakka siia keegi mingeid nimesid üles panema, isegi juhul, kui see nimekiri mälusopis ka olemas on. Oma nahk on kõigile liiga kallis ning millegi muutmiseks süsteemis on põhieelduseks süsteemis ellujäämine. Sestap saab vast ka edaspidi siin näha läbi lillede vihjeid ja umbmäärast juttu.

Me võime aidata selles osas, et keda kindlasti idioodiks pidama ei pea…

Meie probleem siin foorumis on ikkagi erinevates mõõtühikutes.

Tule taevas appi!

Lühidalt… staabiametikohti on palju, kuid mitte staapides töötajaid.

Loodame, et üks sõjandusvaldkonnas ebakompetentne kolonelleitnant eemaldatakse…

Üks kindralmajor juures. Ei tea kust see pauk nüüd tuli

...and so what - kas õigeusklikel "isamaapäästjatel" pole parajasti midagi teha ja vaja sitast keissi rebida vä?

Vahest mulle tundub, et kolm korrust üle militaarkompetentsi lae ülendatud kaader on muutumas meil nii tavapäraseks, et norm hariduse / teenistuskäiguga ohvitseri edutamine kõrgele kohale tekitab juba mingit ebatervet ažiotaaži.

Aga lihtsalt teadmiseks siis: Eestil on täna tegevteenistuses 6 kindralit, kelledest ainult 2 teenib kodumaal ja tervelt 4 kannavad mundrit välisteenistuses - omamoodi paradoks.

See eruohvitserist debiilidetektor EKst on ...
Eesti Kütusest?
Eesti Kontserdist?
Euroopa Komisjonist?
erakonnast Eesti Kodu ...?

Minu panus on Eesti Kauboiklubil kuigi ka Eesti Kilpnäärmeliidu šansid on kõrged.

Vähemtähtsam teema on siin veel see, et need ülepaisutatud kindralkonnad ja igasugu muud -konnad tähendab ka mitte väikest suutäit niigi napist eelarvest, kas näiteks ÕV eesotsas kindral, kellele tollal (kui teema aktuaalne oli) allus sisult üks lennuvälja teeninduskompanii, umbes rühmasuurune radarioperaatorite seltskond ja lülisuurune lennukomponent, on ikka õige asi, vanasti olid taoliste kohtade peal ikka kaptenid ja majorid.

Kas Eestis on kindraleid palju või vahe on suhtumise küsimus, kui meie ei taha panustada NATO staapidesse ohvitseridega siis kes peaks?

On juhtunud, et tärnid on sedavõrra säravad ja mittekohased nende kandjatega olnud, et - ei tea kuhu piinlikkusest silmi peita Sest on ikka vahe küll, kui lolluse ütleb välja tärnideta vend, siis on see andestatav, kui aga kõrgelt dekoreeritud tärnikandja, kellest selliseid avaldusi vestluskaaslasest sõjaväelane küll ei eeldaks, siis ...

Meie KV suurust, keerukust ja tulejõudu/tehnikat arvestades on meil see kindralite arv selgelt ka üle võlli keeratud. … Siin ei hakka hinnanguid andma, kas pensile saata Tamm või Kask, minu iroonia on suunatud sellele kindralite ja staapide paraadile (napi lahinguvõime kontekstis).

Jälle hakkab pihta. Ma olen juba siin foorumis lugenud mingit analoogset väitlust ja ega sellele väitele palju tõestust ei ole. Puhas demagoogia.
Olen nõus leppima, et tegemist on isikliku rünnakuga, kuid ära tüütab see jätkuv virisemine ja negativism. Kogu aeg on midagi meie riigis mäda ja riik üleüldse kuidagi alaväärtuslik.

Olen nõus, et meil ei ole kõik nii valmis ja hästi, et võiks ainult peenhäälestamisega tegeleda, aga kindralite/vanemohvitseride arv pole kindlasti see suurim mure, mille pärast sõda võitmata jääb.

See kindralite teema oli pikemalt arutelu all juba selles hästi kaitstud Eesti teemas. Veidi ketramist ja leiab sealt ka paar lk jura samal teemal. Aga ei midagi targemat sellest, mis siin jälle ketrama on hakatud.
Kuna aga Trumm arve eriti ei armasta, siis tuletame meelde, et seal eelmises teemas sai kokku löödud, et Eestis oli sel ajal tegevteenistuses 6 kindralit. Nüüd siis peale kahe mehe reservi arvamist on järel neli.
Äkki tõesti liiga palju?
Ära tüütab see jura.

Läbi aegade on KL juhtimisega suurepäraselt hakkama saanud ka kindralitest tunduvalt madalama aukraadiga ohvitserid...

Igaüks võib arvata, mida tahab. Aga kui sa oma arvamust avalikult levitad, siis paluks seda ikka põhjendada ka.

Kui kaua võib sellel teemal arutada?
Eestis ei ole palju kindraleid ega ka kolonele. Ei ole.
Kas võiks vähem olla? Võiks küll. Võiks ka ilma saada. Võiks ka kolonelid ära kaotada. Kaitseväe sisuline võitlusvõime sellest palju ei muutuks.
Kas võiks rohkem olla? Jah võiks. Kaitseväe võitlusvõime jällegi ei muutu.
Miks siis arutada? Ja mis sellest kõigest kasu nüüd on?

Kogu nüüdne teemakäsitlus algaski väidetavast ilkumisest meie kaitseväe üle meie väidetava kindralirohkuse üle. Kusjuures kõik väited (kpt Trumm ja Lemet) on tegelikult tavaliselt faktiliselt tõestamata. Seega ilkumise kohta tuleb ikka ülalmainitute käest küsida.

Ma üldiselt ei saa aru, milles seisneb probleem, mida soovitakse lahendada. Inimesed on olemas, teevad tööd ja minu arvates hästi. Seda tööd on vaja teha. Ma küll loetelust ei näe, et meil oleks kuskil mingit tohutut hulka nö üleliiget juhtimiskihti, kus domineerivad kindralite hordid.
Kas meil on kaitseväes midagi paremini võimalik teha. Absoluutselt. Alati võib leida midagi mida on saab kuskil konkreetses rollis veel paremini teha, kui on soov midagi kritiseerida, siis tuleks sellest siis rääkida. Konkreetselt. Kuppude/tärnide arv selle all hetkel küll ei kuulu.

Vaatasin üle 2016. aasta jooksul presidendi poolt KVJ-i ettepanekul antud auastamed…
Ma lõin kokku 2015. a käskkirjad.
Ma ei näe siin mingit tohutut dissonantsi vanemohvitseride poole nagu Trumm väidab.

Klassikaline näide statistika kohast suure ja väikse vale vahel…

Kui panna ühte tuppa kokku kõik siis virisejad, siis ilmselt on ainuke ühisosa see, et on valesti... Kuid ega ühest lahendit ei suudaks kokku leppida ...

Mul oli veel kuni viimase ajani ettekujutus, et foorumi moderaatori asi on muuhulgas selliseid Trummi-suguseid puusalttulistajaid aeg-ajalt korrale kutsuda ja oma voluntaristlikele väidetele aeg-ajalt ka mingi kontrollitav viide juurde lisada. Mitte aga tänitada nende kallal, kes oma väiteid ka mõne numbri või faktiga üritavad rikastada. Aga ju olen valesti aru saanud.

Ma ei oska neile küsimustele kahjuks ratsionaalset vastust leida…

Sa nagu üritad väita, et oleks väiksema tärnide arvuga mehed ametis, siis neile saaks väiksemat palka maksta ning selle arvelt raha mujale kulutada. No ega ikka ei saaks küll.

Minu arvates pole võimalik ühegi teooriaga tõendada, et sajakonna SA koha täitmiseks, toetamiseks ja planeerimiseks on vaja 500 inimest? Need suured arvud tulevadki igasugu asjadest, mille nimes sisaldub sõna "staap". Juhtimisaparaat aga peab olema proportsionaalne töö tegijate arvuga (vähemalt teooria ütleb nii). Veel hullem, juhtimisaparaadi elik bürokraatia liigsel paisumisel kipub olema, et sealt alla tulev "tarkus" on pahatihti elust kaunis võõrdunud või töötatakse lausa initsiatiivi tapmise nimel.

Juhiks tähelepanu, et … LÕVIOSA EELTOODUD TEKSTIST … on mingi suvaline hinnang.
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist