Leo KUNNASe dokumentaalromaan "Sõda 2023"

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Vasta
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Leo KUNNASe dokumentaalromaan "Sõda 2023"

Postitus Postitas Fucs »

Vaatasin riigametite ja asutuste struktuure ja koosseise.
Selguse huvides võib vaadata ka ametinimetusi ja ametijuhendeid.... kui keegi jaksab :lol:

Maa-amet 261 ametnikku (minu ampluaa ja ma ausalt ei tea, millega nad seal kõik tegelevad! Teiste ametite kohta ei julge arvata midagi, aga üha ulmelisemaks siit alates läheb)
Terviseamet 274 ametnikku
Maaeluministeerium 284 ametnikku
Riigi Kinnisvara AS üle 300 töötaja
Keskkonnaamet kokku 349 ametnikku
Statistikaamet 397 ametnikku
Maanteeamet kokku 511 ametnikku
Sotsiaalkindlustusamet kokku 551 ametnikku
Põllumajndusamet kokku 190 ametnikku + PRIA 433 ametnikku, KOKKU 623 ametnikku
RMK 688 ametnikku neist 284 töölist
Maksuamet kokku 1543 ametnikku (neist 40 praktikandi kohta)

Teisi ei viitsi vaadata. Riigiametid jms on siin:
https://www.eesti.ee/est/kontaktid/riigiametid

P.S. need numbrid on pärast viimast suuremat koondamist, mis oli alles mitte väga ammu.
P.P.S. ma tean juhtumeid, kus kõrge (no või siis keskmiselt kõrge) riigiametniku kohad koondati, kuna oli vaja koondada just need kohad aga, et nad ei jääks tööta, siis nad kirjutasid omale ise ametijuhendeid ja loodi uued struktuuriüksused koos vastavate uute ametikohtadega.
Vot tak (nagu Akf Borja ütleb).
Delo tehniki. :mrgreen:
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Leo KUNNASe dokumentaalromaan "Sõda 2023"

Postitus Postitas Kriku »

Kõik riigiasutuste töötajad pole ametnikud. Ametnikud töötavad ATS alusel.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Leo KUNNASe dokumentaalromaan "Sõda 2023"

Postitus Postitas Fucs »

Jah. No ma tõesti ei jaksand neid kõiki veel eraldi lahku jagada ja eraldi arvestust teha. Kokkulugemisele kulus juba oma tund.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Leo KUNNASe dokumentaalromaan "Sõda 2023"

Postitus Postitas Kriku »

Ei, ma seda ei mõelnudki, lihtsalt parandasin sõnastust.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Leo KUNNASe dokumentaalromaan "Sõda 2023"

Postitus Postitas Avatar »

Fucs kirjutas:Et siis "tule võimule ja tee ära" vaatenurgast.... ma siin veel vaatan seda asja ja vbl ühel hetkel tulengi ....
Lugupeetud akf - tuld!
Senise kogemuse põhjal on mul teie suhtes määratult rohkem usaldust kui misiganes teadaoleva poliitiku vastu.
Kompetents on nii ja naa, aga see on dela tehniki. Pean silmas seda, et seal võimukoridorides on jõhkralt teravaid nurki, kuhu ennast vigastada, aga see on kompenseeritav.
Mul on isiklikult sellest hetke poliitparteide valikust täiesti siiber!
Kasutaja avatar
alo
Liige
Postitusi: 390
Liitunud: 23 Dets, 2003 9:41
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

Re: Leo KUNNASe dokumentaalromaan "Sõda 2023"

Postitus Postitas alo »

Veiko Palm kirjutas:Mina suudaksin iga kuu panna suure osa oma palgast pidutsemisele (ehk alkoholile), aga ma ei pane. Kui keegi üritaks mind ära rääkida, et pane ikka, Sul pappi sitaks, siis mul ei ole mõtet lihtlabaste mõistuslike argumentidega vastata. Ei ole mul mõtet rääkida, et majalaen vajab maksmist ja autorent. See argument ei tõesta midagi padujoodikule. Lollus, ütleb tema.
Et siis riigikaitse eelarve suurendamine on võrreldav tinapanekuga, kuigi autorent on maksmata? Huvitav vaatenurk.
Nibelungen
Liige
Postitusi: 478
Liitunud: 26 Veebr, 2005 22:49
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Re: Leo KUNNASe dokumentaalromaan "Sõda 2023"

Postitus Postitas Nibelungen »

Kui rääkida demokraatiast ja valijatest, siis sellele lootes ei ole võimalik saada parimat lahendust riigile tähtsates küsimustes.
Valijal ja valijal on väga suur vahe. Eestis on vaijateks tänu demokraatjale inimesed, kes ei ole võimelised õigesti otsustama.
Viimati muutis Nibelungen, 19 Nov, 2017 1:14, muudetud 2 korda kokku.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Leo KUNNASe dokumentaalromaan "Sõda 2023"

Postitus Postitas Martin Herem »

See hiina keel näikse siin nüüd moes olevat ... :)
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Leo KUNNASe dokumentaalromaan "Sõda 2023"

Postitus Postitas Kriku »

Nibelungen kirjutas:Kui rääkida demokraatiast ja valijatest, siis sellele lootes ei ole võimalik saada parimat lahendust riigile tähtsates küsimustes.
Valijal ja valijal on väga suur vahe. Eestis on vaijateks tänu demokraatjale inimesed, kes ei ole võimelised õigesti otsustama.
Jah, väga võimalik, et see vahel nii on. Aga see jutt on ikka rubriigist "oleks põrsal küüned" nagu ka kõik võrdlused Iisraeli või Ukrainaga. Meil on ettenähtavas tulevikus demokraatlik vabariik. Meil ei ole selja taga Holokausti. Meie rahvaarv on alla pooleteist miljoni ja reserviks plaanitakse 2022. aastaks 90 000. Riigikogu, valitsus ja kaitseväe juhtkond toimetavad nendes piirides ja on raske ette kujutada, kuidas saaks kriitika nendest piiridest väljudes konstruktiivseks jääda.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Leo KUNNASe dokumentaalromaan "Sõda 2023"

Postitus Postitas Kriku »

Vedasin akf Kapten Trummi postituse Laaneotsa eilse AK intervjuu teemal EKV suuruse ja struktuuri teemasse: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 1&start=45
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Leo KUNNASe dokumentaalromaan "Sõda 2023"

Postitus Postitas Lemet »

aj1972 kirjutas:
dm7 kirjutas:Aga mille arvelt see pool miljardit peaks tulema?
Piisaks sellest kui näiteks järgmine aasta jääks kõigi kulud samaks ja eelarve tõusu ei oleks, sest 2018.a. eelarve plaanitakse 900 miljonit suuremaks võrreldes 2017.a.eelarvega. Igasugused kulud saaks jälle tõusta 2019 :D

Teine variant mis kogu EL majandust toetab on rahatrükk , kõigi hüvanguks see kolmas aasta toimub miks ei võiks Eesti enda kaitsevõime ülesehitamiseks seda kasutada...
Tõus (kui üldse) tuleb tunduvalt väiksem. Vaadates seda, mil kombel istuv valitsus täiel hool oma oksa saeb.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Sam Beaver
Liige
Postitusi: 826
Liitunud: 09 Aug, 2017 19:54
Asukoht: Siin & seal, põhiliselt tööl
Kontakt:

Re: Leo KUNNASe dokumentaalromaan "Sõda 2023"

Postitus Postitas Sam Beaver »

Ammu pole lugenud (mingil põhjusel varem ei viitsinud kuigi raamat ostetud siis kui ilmus) raamatut mida ei saanud enne käest panna kui loetud.
Ma ei hakka siinkohal targutama selle üle mis oleks reaalne või kui palju selle peale raha kuluks (tegemist on ikkagi fiktsiooniga, mitte reaalse eluga)
Mõned küsimused siiski tekkisid.
Kas Tallinna kangelaslikul kaitsmisel (Koljat) oleks sarnases situatsioonis üldse mingit mõtet?
Raamatus mainitakse termobaarilist moona, kas EKV'l ka seda on?
Kas Venemaal päris maailmas ka nii palju jõudu on et nii suures mastaabis Euroopat rünnata?
Ja miks Taaveti lõpus Tergensil ikkagi käed raudu pannakse?
Putin destroyed the pro-Russian lobby in the world with his own hands. Now acting in Putin's interests would mean admitting that you fucked a goat
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19208
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Leo KUNNASe dokumentaalromaan "Sõda 2023"

Postitus Postitas ruger »

Käed raudu panakse volituste ületamise eest, et võttis ilma VV nõusolekuta kasutusele reservid, kuigi see päästis mängu. Lasi õhkida Narva sillad jne... Hiljem tulid eelnevalt põgenenud poliitikud tagasi ja lajatasid selle eest.
Tsitaat raamatust lk 176: "Võimu kuritarvitamine, riigi raha raiskamine eriti suures ulatuses, kuritegelikud käsud ja osalus võimalikes sõjakuritegudes."

Reservide asemel on mainitud lk 60-"maksti kindlustustöödel osalejatele 4-5 korda rohkem, kui nad rahu ajal sama töö eest teeniks. Võtsid Eesti riigile üle 280 miljoni euro eest võlakohustusi...

Viimasel Zapadil oli Venemaal väljas ilma suurte reservüksuste kaasamiseta, ca 250 000-300 000 meest. Umbes 2X sama on nad veel võimelised välja panema. Sellest edasi aga hakkavad tekkima probleemid. Eks nelilgi ole omad nõrkused. Armees peaks neil olema koos reservidega võimalik välja panna ca 1 miljon meest. Sellest heas seisus on ca 200 000-250 000. Ülejäänu kvaliteet ja varustus, väljaõpe kindlasti on kehvem. Eks tagalat kindlustab neil siseväed ehk rahvuskaart, kellel ka päris korralik väljaõpe.
Viimati muutis ruger, 01 Dets, 2017 23:15, muudetud 4 korda kokku.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
Sam Beaver
Liige
Postitusi: 826
Liitunud: 09 Aug, 2017 19:54
Asukoht: Siin & seal, põhiliselt tööl
Kontakt:

Re: Leo KUNNASe dokumentaalromaan "Sõda 2023"

Postitus Postitas Sam Beaver »

ruger kirjutas:Käed raudu panakse volituste ületamise eest, et võttis ilma VV nõusolekuta kasutusele reservid, kuigi see päästis mängu. Hiljem tulid eelnevalt põgenenud poliitikud tagasi ja lajatasid selle eest.
Ehk siis see mille kohta kirjanik Siim Veskimees on ühes oma raamatus kasutanud väljendit "tropluse pidu"

Pean vist üle lugema. Vastu hommikut aju ilmselt enam eriti midagi ei jaga. :D
Putin destroyed the pro-Russian lobby in the world with his own hands. Now acting in Putin's interests would mean admitting that you fucked a goat
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Leo KUNNASe dokumentaalromaan "Sõda 2023"

Postitus Postitas Kriku »

Siin teemas arutatud tehnika sundkoormamisest sõjaajal: https://www.accelerista.com/uudis/eesti ... t-reservi/
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist