Kevadtorm 2017

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Vasta
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5210
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2017

Postitus Postitas Manurhin »

Mind paneb ka imestama, mis elu küll mõned inimesed elavad ja millistes kohtades käivad, et kogu aeg ja igal pool laskevalmis relv käepärast peab olema ja pidevalt on vajadus ümbritsevaid objekte juba ennetavalt sihikule võtta? Või on ehk elu jooksul nii palju vaenlasi suudetud omale soetada, et olgu tööl, kodus või puhkehetkel - alati on põhjust oma elunatukese pärast hirmu tunda. No ausalt, mehed, ärge jamage, saate pidevast stressist sedasi veel maohaavad omale :lol:.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15568
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2017

Postitus Postitas Fucs »

gorilla kirjutas:Vaatasin kaardilt, et tundub olevat Ohepalu küla 401 792 kruusatee üleminek metsarajaks.

Seal kõrval kus kodanik tundub poseerivat on ''majori talu'' :wall:

Igatahes avalikul kruusateel pole kellegi liikumist enda suva järgi võimalik mõjutada. Ja isegi tresspassing Eesti Vabariigi seaduste
järgi ei ole surmaga ähvardatav kuritegu..

Loodetavasti politsei toob härrale ''Vajan Relva'' 1-5 osade sisu ilusasti meelde. :twisted:
"Majori" (ja "Vana Majori", "Lõuna Majori", "Majorimetsa") on härra "õuealast" veidi edasi keskpolüka suunas.
KT2017 Ohepalu.png
See punasega lõik on härra "õueala".


****


Paar videot soomlastelt

https://www.youtube.com/watch?v=5XKoAvkL4Dc

https://www.youtube.com/watch?v=3eA8KI9T_b4
vk1
Liige
Postitusi: 1609
Liitunud: 02 Juul, 2007 22:18
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2017

Postitus Postitas vk1 »

kas keegi selles soomlaste 2-s videos oleva trktori kohta oskab midagi öelda? valtra omatoodang?
soomlastel juba olid päris huvitavad logistikatraktorid olemas
gorilla
Liige
Postitusi: 679
Liitunud: 29 Veebr, 2012 18:47
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2017

Postitus Postitas gorilla »

Fucs, sina kui spetsialist, oled kindlasti täpsem. Ma vaatasin lihtsalt kus kohast nad seda L- kujulist pööret Ohepalu külas võisid teha.
Majori talu taga põllul, suunaga metsa. Arvatavasti taheti vältida eespool olevat tõenäoliselt valve all olevat ristmikku ja lõigata sõidetavale metsateele varem.

Juriidiliselt täiesti ok manööver.


P.S kui keegi leiab G-19 kaitseriivi, siis andke mulle ka teada kus see jupstükk asub...
-he not to go to war, she not to go to a dance.
Haljazme
Liige
Postitusi: 43
Liitunud: 18 Jaan, 2016 19:50
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2017

Postitus Postitas Haljazme »

gorilla kirjutas:P.S kui keegi leiab G-19 kaitseriivi, siis andke mulle ka teada kus see jupstükk asub...
Kuidas see kaitseriiv teemasse puutub ? Vastavalt seadusandlusele ei tohi püstolit kandes padrunit padrunipesas olla .. niisama lihtne see ongi !
Kui teil pole midagi tarka teha, siis palun ärge tehke seda siin ! Tel: 51717-null-seitse
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36620
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2017

Postitus Postitas Kriku »

TEEMASSE ei puutu kumbki.
gorilla
Liige
Postitusi: 679
Liitunud: 29 Veebr, 2012 18:47
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2017

Postitus Postitas gorilla »

vk1 kirjutas:
kas keegi selles soomlaste 2-s videos oleva trktori kohta oskab midagi öelda? valtra omatoodang?
soomlastel juba olid päris huvitavad logistikatraktorid olemas
Soomlastel on sellised miinipuurid ka jalaväe veokate külgede peale monteeritud, kui see moment imponeeris.

Minule oli üllatus hoopiski pohjamiina 87/94 huvitav et selline asi üle mere tariti.. Kuidas nad selle ''plahvatust''
pealetungivatele 1 brigaadi võitlejatele arusaadavaks muutsid? Asi on kumulatiivne põhjamiin, progetav plahvatama:

-kaitseriivistatud aeg, 12min kuni 12 tundi.
-tööaeg, 2-120 ööpäeva.
-lubatud ülesõidud, 0-8 korda.

Aegade ja ööpäevade sättimiseks on tal korpuse peal sildlülitid nn. kahvlid. Ilgelt eluohtlik asi tegelt. Traaliga ei võta.
-he not to go to war, she not to go to a dance.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15568
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2017

Postitus Postitas Fucs »

gorilla kirjutas:Fucs, Ma vaatasin lihtsalt kus kohast nad seda L- kujulist pööret Ohepalu külas võisid teha.
Majori talu taga põllul, suunaga metsa.....
Jaa..ei...ega ma ei viidanud Sinu postile seepärast, et miskit vale oli. Lihtsalt täpsustuseks selle nn "õueala" kohta. Seal kus juba tina anti oli ilmselt jah RMK pool juba .

P.s.
See teine Lääne-Viru püssiga ähvardaja (Põesaste juhtum), millele Borja viitas - seal oli samamoodi see taluõu kahelpool teed, kuid tee ise oli riigitee ja ei kuulunud kinnistu koosseisu. Selline erinevus siis.

* Haigeid inimesi on maailm täis. Ma olen läinud ka lihtsalt kliendile maad mõõtma karumustikasse ja avastanud, et tagasi enam ei saa, sest üks küla brainerror on iseendaga tee kinni pannud ja karjub keset teed ning vehib kätega, et "mitteüks võõras massin siit minu majast enam mööda ei sõida" ...mis siis veel sõduritest ja sõjaväe masinatest rääkida... mina sõitsin ülivaikselt seal..... :lol: :lol:
andrusjo
Liige
Postitusi: 207
Liitunud: 08 Jaan, 2007 19:21
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2017

Postitus Postitas andrusjo »

http://m.ohtuleht.ee/417881/laane-viru- ... kust-tahes

Käitumis stiilid ja eelnevad tegevused suht sarnased....vaid inimesed erinevad.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40208
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2017

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kas kaheraudsekangelasele ei tule huvitav pähe sellist mõtet, et üksuses on ju relvi, mis kompensaatorit ei kasuta (nt täpsuspüssid) ja pole sugugi kindel, et nende kasutajatel pole ka õppusel "igaks juhuks" paari teravat padrunit taskus? Mina küll oleksin sellisel puhul suht rahulik, sest pole kindel, et sind vehkimise hetkel läbi Hensoldti või Nimrodi juba ei vaadata :)

Olen taolisi relvi kasutanud just heidutuseks "loodusfotograafide" vastu, pole kellelgi tahtmist olnud nende meestega tõtt vahtima hakata. On lõppenud need vaatamised ikka fotohuviliste kiire pagemisega. :D

NB! Samal põhjusel ei maksa hakata kontroll-läbilaskepunktides tõmblema, sest tavaliselt on natuke eemale paigutatud TL, ülesandega likvideerida (õppustel jutumärkides) kiiresti isikud, kes hakkavad seal tegema kahemõttelisi liigutusi. Tasub hoida käed vagusi ning veelvähem pole mõtet hakata jahipüssiga vehkima, vend Galili TP või AK4TP taga on igal juhul kiirem ja täpsem.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
vss
Liige
Postitusi: 183
Liitunud: 20 Mär, 2014 9:27
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2017

Postitus Postitas vss »

Tere, siin küsiti, et kuidas võitlejad drooni pealt paistavad. Me oleme oma meeskonnaga väljas olnud nii Hundil, Põhjakonnal kui nüüd Kevadtormil ja materjali on mõnevõrra kogunenud. Kevadtormi videot alles koostatakse, aga siin on Hundi ja Põhjakonna videod:

https://www.youtube.com/watch?v=jE9Kn_Q3eiM

https://www.youtube.com/watch?v=MVUBSp05dgA

Tegemist on marketingi ehk tootetutvustusvideotega, aga seal sees on kaadreid sellest, mida UAV operaator nendel õppustel nägi.

Üldiselt, kuidas end varjata: liikuge ja ööbige varjatult. Ööbimiseks telke ei tasu kasutada, olgu siis küttega või ilma, ikka paistavad infrapuna kaamerale nagu lambid metsa all. Kui teie metsas liikudes ei näe taevast, siis taevas lendav aparaat teid ka ei näe. Hõreda metsa all paistavad telkmantli all ööbijad ka välja. Ma usun, et majas ööbimine on kõige vähem avastatav. Ok, maja asukoht on teada, aga sinna sisse ei näe.
Kui peate liikuma või olema lageda taeva all, siis kaua ühes kohas ei tasu olla. Kevadtormil me lendasime 2500 jala kõrgusel ja ma usun, et sellisest kõrgusest lennuki avastamine on üsna õnnemäng. Seda enam, et ma nägime vabalt lennuki asukohast ka 5km kõrval asuvaid objekte ja inimesi.
Käsu andmisele kuluvast ajast täiesti piisab, et kaudtuli kaela tuleks.

Mis veel UAV'de juures oluline on: ilmastik. Läbi udu ja vihma väga ei näe ja läbi pilvede samuti mitte. Põhjakonnal me lõpupoole ei saanud lennata ilma tõttu, pilvedest allpool olemiseks oleks me pidanud laskuma juba naeruväärselt madalale. Vihm ja tihe pilvisus on maaväe sõber:-) Kevadtormil ilmaga vedas; me tegime kuskil 20 lendu ning meid piiras peamiselt õhuruumi tihe kasutus, mistõttu tihtipeale ei olnud luba lennata.
Viimati muutis vss, 29 Mai, 2017 10:39, muudetud 3 korda kokku.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Kevadtorm 2017

Postitus Postitas Martin Peeter »

Kapten Trumm kirjutas:Kas kaheraudsekangelasele ei tule huvitav pähe sellist mõtet, et üksuses on ju relvi, mis kompensaatorit ei kasuta (nt täpsuspüssid) ja pole sugugi kindel, et nende kasutajatel pole ka õppusel "igaks juhuks" paari teravat padrunit taskus?
Ärme nüüd mõne lollaka pärast leili mine! Selliste tüüpide ja nende relvade ja relvalubadega tegeleb politsei ja kaelakohus. Sellise asjaga nad ikka peaks prioriteedina tegelema füüsilise vägivallata peretülide dokumenteerimisega seotud paberite täitmise ees. KT-le omi relvi võtta ei tohtinud ja KL õppustel mõni tasku "unustatud" terav ei lähe nagu kokku meie vaimuga, et me teeme seda asja vabatahtlikult, puhta südametunnistusega, oleme distsiplineeritud ning ei ole mingi mõisameeste laager. Ajateenijate puhul oleks sellisest "teravast" pigem isegi palju suurem oht, kui tõenaosus mõne sellise tohmani otsa sattuda.
Dona nobis pacem!
Roamless
Liige
Postitusi: 3811
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2017

Postitus Postitas Roamless »

Kas kaheraudsekangelasele ei tule huvitav pähe sellist mõtet, et üksuses on ju relvi, mis kompensaatorit ei kasuta (nt täpsuspüssid) ja pole sugugi kindel, et nende kasutajatel pole ka õppusel "igaks juhuks" paari teravat padrunit taskus? Mina küll oleksin sellisel puhul suht rahulik, sest pole kindel, et sind vehkimise hetkel läbi Hensoldti või Nimrodi juba ei vaadata :)
Tõenäoliselt võtsid kaitseliitlased seda tegelast rahulikult ja käitusid ainuõigelt, kui ülereageeriv vana oma kaheraudsest paugu õhku ära pani, siis kutsuti talle välja politsei. Nii nõrga närvikavaga inimesel ei tohiks relvaluba olla. Seda jama veel vaja oleks olnud, et keegi teda relvast vastu oleks sihtinud või mingit "muud sorti" hoiatuslasu oleks teinud. Mõisteti, et tegu on üliemotsionaalse oma õiguste tagaajajaga. Kui varemtoodud pilt vastab tõele, siis mingit "taluhoovist läbi kihutamist" ei olnud, sest tee ei lähe otse läbi hoovide. Eks vana mõistab ka ise, et reageeris üle ja nüüd üritab Postimehes ennast õigustada ja oma tegusid vähendada ning põhjendada. Samuti on kahtlane, mida tegelane mõtleb "kihutamise" all. Kaitseliitlased lasid teel 50-ga ehk kui keelavaid märke pole, täiesti õigustatud kiirus, sest tee ei lähe konkreetselt läbi hoovide. Kui polnud suuri keelumärke siltidega eramaa või hooviala piirkiirusega 20km/h, siis jälle, mis rikkumisest talumees räägib.
Unforeseen consequences
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40208
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2017

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ööbimiseks telke ei tasu kasutada, olgu siis küttega või ilma, ikka paistavad infrapuna kaamerale nagu lambid metsa all. Kui teie metsas liikudes ei näe taevast, siis taevas lendav aparaat teid ka ei näe. Hõreda metsa all paistavad telkmantli all ööbijad ka välja. Ma usun, et majas ööbimine on kõige vähem avastatav. Ok, maja asukoht on teada, aga sinna sisse ei näe.
No tegelikult oleks normaalne, et tulenevalt Süüria (ja Ukraina) kogemustest peaks praegu juba olema meil loodud termovaatluse eest kaitsvad, välioludes kasutatavad lahendused (nt soojusisolatsioonikihiga, kahelt poolt tendimaterjalist, postide ja nööridega tehtud asjandus, mis riputatakse telgist 0,5 m kaugusele ja mis enamik videol nähtavalt "laternast" ära varjab.
Mida pole seda pole. :dont_know:

Sellised "laternad" avastamise korral toovad idanaabri "mittekontaktse võitlusviisi" kasutamisel kaasa lihtsalt kaudtulelöögi.

Telkmantli all ööbija paistab vähe välja seepärast, et seal täidab selle termovaatluse vastase ekraani rolli telkmantel ja soojusisolatsiooni rolli magamiskott. Telk on aga kinnine ka köetakse ka ilma ahju kütmata asukate kehasoojuse, katelokisoojuse ja muu taolisega väliskeskkonnast mõni kraad soojemaks, temokaamera lihtsalt muudab mõnekraadised temperatuuri erinevused silmaga nähtavaks. Kui telgi all magada, tuleks tõsta telgi "hõlmad" üles, et tuul hahjutaks tekkiva sooja õhu, mis muidu püsib paigal ja soojendab telgi riiet, muutes selle termokaameraga lihtsalt leitavaks.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2017

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kapten Trumm kirjutas:Kas kaheraudsekangelasele ei tule huvitav pähe sellist mõtet, et üksuses on ju relvi, mis kompensaatorit ei kasuta (nt täpsuspüssid) ja pole sugugi kindel, et nende kasutajatel pole ka õppusel "igaks juhuks" paari teravat padrunit taskus? Mina küll oleksin sellisel puhul suht rahulik, sest pole kindel, et sind vehkimise hetkel läbi Hensoldti või Nimrodi juba ei vaadata :)

Olen taolisi relvi kasutanud just heidutuseks "loodusfotograafide" vastu, pole kellelgi tahtmist olnud nende meestega tõtt vahtima hakata. On lõppenud need vaatamised ikka fotohuviliste kiire pagemisega. :D

NB! Samal põhjusel ei maksa hakata kontroll-läbilaskepunktides tõmblema, sest tavaliselt on natuke eemale paigutatud TL, ülesandega likvideerida (õppustel jutumärkides) kiiresti isikud, kes hakkavad seal tegema kahemõttelisi liigutusi. Tasub hoida käed vagusi ning veelvähem pole mõtet hakata jahipüssiga vehkima, vend Galili TP või AK4TP taga on igal juhul kiirem ja täpsem.
Ma loen siit välja et Kaitseväe õppustel on tavaks et kuskil istub terava moonaga laetud täpsuslaskur ja igaks juhuks hoiab kirbul poolkahtlaseid tsiviilisikuid? See oli küll nüüd huvitav teadasaamine...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist