www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 26 Sept, 2020 9:09

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 103 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: EV 100
PostitusPostitatud: 26 Veebr, 2018 19:05 
Eemal
Liige

Liitunud: 30 Okt, 2011 19:12
Postitusi: 428
Eks see komejant oli näitamas meie tänase "kõrgkultuuri" suundumust ja taset.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: EV 100
PostitusPostitatud: 26 Veebr, 2018 19:52 
Eemal
Liige

Liitunud: 10 Dets, 2007 23:35
Postitusi: 1544
Asukoht: Tallinn
Mõtteid EV 100 sünnipäeval https://okkalisedarutlused.wordpress.co ... nnipaeval/


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: EV 100
PostitusPostitatud: 26 Veebr, 2018 20:25 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 23 Veebr, 2015 1:14
Postitusi: 363
Juhan Liiv kirjutas:
"Ja nõnda on lugu ka Eestis.
Ja nõnda on elukiik.
Ükskord, kui terve mõte.
Ükskord on Eesti riik."

Liiv oli hull, ettenägelik aga mitte piisavalt. Sellist 100-aastase Eesti juubelikiunu ei ennustanud isegi tema.

_________________
Shit stalo ludshe, shit stalo veseleje (J.V.Stalin)


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: EV 100
PostitusPostitatud: 05 Mär, 2018 10:57 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 16 Okt, 2005 19:42
Postitusi: 9131
Asukoht: Siilis
..megakulutused NO-üritusele võtsid mujalt ilmselt raha ära :oops:

Tsiteeri:
Eesti saatkond korraldas Riia eestlaskonnale supersäästuvastuvõtu
Raimo Poom
raimo.poom@epl.ee

Riia eestlased tundsid end tõrjutuna. Saatkond keelas Läti meedial suurt pidu kajastada.

Eesti Vabariigi veebruarikuine aastapäev on Riias igal aastal oodatud suurejooneline sündmus. Eesti saatkonna korraldatav vastuvõtt on koht, kus peab kohal olema. Seal on koos Läti poliitika- ja ärieliit, teiste riikide diplomaadid ja mõistagi rohkearvuline eestlaskond, näiteks Eesti selts ja Eesti kaubanduskoda Lätis.
See ongi saatkonna üks põhiülesandeid. Sellisel vastuvõtul saavad inimesed vahetu otsekontakti Läti otsustajatega, suurettevõtete juhtidega, keda muidu on raske kätte saada. Sedapidi arenevad suhted, äri.
Osalt seetõttu oodati Eesti Vabariigi 100. aastapäeva vastuvõttu eriti. Kas see tuleb veel suurejoonelisem kui varem, kas suur sünnipäev paneb eestlased end suure ja tähtsana tundma?
Aga kõik läks hoopis vastupidi.

22. veebruaril vastuvõtule jõudnud avastasid, et sinna olid kutsutud ainult eestlased. Kus on Läti otsustajad, kus on teiste riikide esindajad, imestati.
Ka vastuvõtu toimumispaik oli uus: Riia VEF-i kultuurikeskus. See on stalinistlik sammastega kultuuripalee, kus üüritakse ruume karatetrennidele, taidlusrühmade proovideks ja ka vastuvõttudeks nagu seekordne EV 100 üritus. Selgelt odavapoolne lahendus.

Pidu kahe tordiga
Kogu vastuvõtu puhul võis märgata koonerdamist ja säästu. Üks kohal olnud eestlane kirjeldas saatkonna pakutut: „Oli kaks torti: potisinine-kakapruun-valge võileivatort ja sinimustvalge magus tort. Ja natuke veini ja viina. Vanemad ja rikkamad inimesed loobusid söögipoolisest, et nooremad üliõpilased ikka süüa saaksid.”
Saatkonna töötajad olevat üsna otse mõista andnud, et selle vastuvõtu jaoks ei jätkunud raha.
Vein sai kiiresti otsa, viina ei puututudki. Keset Eesti hümni mängimist ütles võimas helitehnika üles ja piinlikkus üha süvenes. Paljud läksid juba veidi aega pärast hümni oma seltskonnaga vastuvõtult minema, võeti taksod ja mindi linna peale kodumaa tähtsat juubelit tähistama.
Vastuvõtt olekski vahest eestlaste vahele jäänud, kui möödunud teisipäeval poleks Riias toimunud suurejoonelist Eesti sünnipäeva tähistamist rahvusooper Estonia külalisetendustega. „Krati” etendust vaatasid koos Eesti ja Läti presidendipaarid, samuti olid kohal riikide peaministrid. Saalis oli Läti eliit, välisriikide diplomaadid. Tallinnasse vahendasid pidu kohapeal olnud Eesti Päevalehe ja Delfi ajakirjanikud, „Aktuaalne kaamera” tegi otselülituse Läti rahvusooperisse. Pärast etendust toimus suur saatkonna vastuvõtt.
Riia eestlased vaatasid ja imestasid, sest neid polnud kohale palutud. Pole imestada, et kogukonnas tekkis trotsi ja tõrjutust, kui Eesti Läti esindus eesotsas suursaadik Tõnis Nirgiga näis kaasmaalasi teisejärguliseks pidavat.

2500 eurot eestlaste peole
Eesti Päevaleht pöördus sündmustest maalitud pildi ja väidete kontrollimiseks välisministeeriumisse. Saadetud vastustest jääb mulje, et ka Tallinnas tuntakse pisut piinlikkust.
Ministeeriumi pressiesindaja Sandra Kamilova nentis, et kõigil varasematel kordadel on toimunud üks suur ja uhke vastuvõtt kõigile.
„Käesoleval juubeliaastal korraldati kaks vastuvõttu, millest üks toimus äsja renoveeritud VEF-i kultuuripalees ja teine Läti rahvusooperis. VEF-is toimunud vastuvõtt oligi mõeldud kohalikele eestlastele. Läti ooperis toimunud vastuvõtul olid kohal nii Eesti kui ka Läti riigijuhid ja diplomaatiline korpus, kokku 150 külalist,” selgitas Kamilova, kuid jättis vastamata konkreetsele küsimusele, kas Riia saatkonna vastuvõttude korraldus oli adekvaatne ja Eestit kõige paremini esindav lahendus.
Kas eestlaste vastuvõtul olnud inimese kirjeldus kahest pakutud tordist on õiglane või tuleks midagi lisada? Ka sellele küsimusele ei vastatud otse. „Vastuvõttude korraldamiseks oli saatkonnale eraldatud piisavalt ressursse, kaebusi toitlustuse kohta ei oska me kommenteerida,” lausus pressiesindaja.
Parem on lasta „piisavatel ressurssidel” enda eest rääkida. VEF-i stalinistlikku kultuuripaleesse kutsutud eestlastele korraldatud vastuvõtule kulus välisministeeriumi andmeil 2500 eurot. Pidulikule ooperis tähistamisele kulus mitu korda rohkem: kokku 8000 eurot, millest 4050 eurot läks 150 külalisele pileti ostmiseks ning ülejäänu pidulikule presidentide ja peaministrite osalusel toimunud vastuvõtule.

Läti ajakirjandusel keelati ooperivastuvõtule tulla
Iga Eesti saatkonna ülesanne peaks olema, et asukohariigis korraldatavad suuremad Eestit tutvustavad sündmused ja Tallinnast külla sõitvad tähtsad riigi esindajad oleksid nähtavad ka kohalikus meedias.
Eesti Riia saatkond nii ei arva. Kui Läti Delfi soovis saata oma fotograafi Eesti rahvusooperi külalisetendust ja sellele järgnenud kõrgemate riigijuhtide osalusel toimunud saatkonna vastuvõttu kajastama, oli vastus lühike: ei ole lubatud. Eesti saatkond oli andnud välja keelu vastuvõttu kajastada.
Lõpuks sai vastuvõtule ainult Tallinnast lähetatud Eesti Päevalehe ja Delfi fotograaf, kelle peale saatkonna keelu hammas ei hakanud. Ent Läti meediasse ei sattunudki tuhandeid eurosid neelanud Eesti juubelipeo pilte.
EPL uuris välisministeeriumilt, kas kohaliku meedia osalemise keelamine läheb kokku Eesti meediavabadust austava positiivse kuvandiga. Läbinähtavalt piinlikkust tundev ministeerium jättis küsimusele vastamata ja selgitas, et ükski Läti ajakirjanik ei pöördunud keelu alt vabanemiseks saatkonda. Miks üldse keeld välja kuulutati ja meediat aktiivselt kohale kutsumise asemel tõrjuti, jääb arusaamatuks.


_________________
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: EV 100
PostitusPostitatud: 06 Mär, 2018 7:23 
Eemal
Liige

Liitunud: 10 Dets, 2007 23:35
Postitusi: 1544
Asukoht: Tallinn
Ka NO-ürituse tegelikud kulud ronivad välja http://epl.delfi.ee/news/eesti/uks-erm- ... d=81341487

Kellel võimalus võiks täisteksti panna.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: EV 100
PostitusPostitatud: 06 Mär, 2018 8:17 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Apr, 2006 16:49
Postitusi: 17835
Tsiteeri:
RKAS-ist pole varjamise ja tõeväänamise kultuur kadunud: suure kulu fakti üritati eitada.

Vabariigi 100 aasta juubeliks Eesti Rahva Muuseumis (ERM) korraldatud presidendi vastuvõtu sisu ja maksumust on lahatud iga kandi pealt. Kulude kohta on korduvalt avalikkusele kinnitatud, et kokku läks pidu presidendi kantseleile koos riigimaksudega maksma u 400 000 eurot. Peale selle on olnud teada, et väiksemaid kulusid oli Tartu linnal (linn hüvitas ERM-ile vastuvõturuumide rendi kulu).

Kuid avalikkusele on jäetud ütlemata, et ka Riigi Kinnisvara AS-il (RKAS) tuli vastuvõtu toimumiseks tasuda suur arve, mis tõstab peo maksumuse poole miljoni euroni. Riigile kuuluv kinnisvarakontsern üritas arusaamatutel põhjustel enda kanda võetud tööde eest tasumist varjata.

Reklaam

Eesti Päevalehe ja Delfi toimetus tundis RKAS-i võimalike kulude vastu esimest korda huvi esmaspäeval pärast juubelipidu. Esitasime RKAS-ile küsimuse: „Teadaolevalt pidi ka RKAS kandma kulusid seoses presidendi vastuvõtuga Tartus ERM-is. Kui suur see summa oli ja millele see kulus?”

RKAS: polnud erilisi kulusid
Samal päeval vastas küsimusele RKAS-i kommunikatsiooniosakonna juhataja Urmas Glase. Ta väitis kirjalikult ja must valgel, et valitsuse hallataval kinnisvarakonglomeraadil polnud aastapäeva vastuvõtu tõttu mingeid erilisi kulusid.

„Presidendi vastuvõtuga seotud otsesed kulud kandis ERM. Riigi Kinnisvara AS-i kui hoone omaniku kulud on seotud hoone tavapärase haldamisega ja 24. veebruari lõikes me nende üle eraldi arvestust ei ole pidanud,” teatas Glase lühidalt.

Olles silmitsi nii täpsete faktidega, muutis RKAS eile oma juttu.
Vastusest sai järeldada ainult üht: kui kulusid oli, siis olid need RKAS-i arvates nii vähetähtsad, et ei tasunud nimetamist. Ent selgus, et summad olid kõike muud kui väiksed.

Peagi ilmnes veel, et RKAS lasi vahetult enne vabariigi aastapäeva tähistamist ERM-is peo põhialal ehk muuseumi fuajees teha eri töid ainult natuke vähem kui 100 000 euro eest. Päris täpseks minnes olid need Glase „eraldi arvestuseta tavapärasteks haldamiskuludeks” tituleeritud kulud kokku 82 000 eurot.

Olles silmitsi nii täpsete faktidega, muutis RKAS eile oma juttu. ERM-i ehitanud riigi kinnisvaraettevõtte kommunikatsioonispetsialist Mariliis Sepper nentis, et tõepoolet tellis ERM neilt vahetult enne vabariigi aastapäeva lisatöid.

Elektrivõimust suurendati
Selle kohta, kuhu kulutati 82 000 eurot, ütles Sepper: „Suurematest töödest paigaldati lae alla täiendavad elektrivõtu kohad, suurendati elektrivõimsust ning lisati rippkinnituskohti valgus- ja helitehnika kinnituste tarbeks.”

Eesti Päevalehele teadaolevalt poleks lisaelektrilahenduste ja kinnituskohtadeta saanud ellu viia vastuvõtu ajaks kavandatud Teater NO99 programmi ega paigaldada võimsaid projektoreid filmi näitamiseks.

Sepper lisas oma vastusele, et RKAS peab tehtud töid mitte erakordseteks, vaid püsivateks.
RKAS-i kulu ja kirjadega telliti ja paigaldati samade tööde raames fuajeesse ka mitu suuremat sorti peeglit, et külalised saaksid pidulike tualettide olukorda kontrollida.

Arve maksti kinni ERM-i hoone jaoks mõeldud remondivahenditest, mida RKAS kogub üürimaksete osana. Sepper lisas oma vastusele, et RKAS peab tehtud töid mitte erakordseteks, vaid püsivateks. „Tegemist on püsilahendusega, mille tulemusena on ERM suurürituste korraldamiseks paindlikum,” märkis ta.

Vabariigi aastapäevapeo kulud

Suurim summa ehk koos käibemaksuga ligi 300 000 eurot kulus Teater NO99-l ERM-is peetud vabariigi aastapäeva vastuvõtu kultuuriprogrammile.

Sellest omakorda u 200 000 eurot kulus õhtul näidatud filmile „NO31 Teekond”. Ülejäänu jaotus teatri teatel järgmiselt: u 65 000 eurot ERM-i maja ümberehituseks, seadmete ja dekoratsioonide rendiks ja paigalduseks, u 9000 eurot vabariigi aastapäeva vastuvõtu õhtustele esinejatele, u 4000 eurot majutusele ja transpordile, u 5000 eurot ERM-i maja ümbrust kaunistanud 100 lõkkele.

Presidendi kantselei kulud olid omakorda u 100 000 eurot, sest kokku hindas Kadriorg peo maksumuseks umbes 400 000 eurot. Lisandusid väikesed kuluread Tartu linnalt ERM-i üüri maksmiseks (u 15 000 eurot) ja nüüd veel 82 000 eurot RKAS-i tasutud arveid

_________________
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: EV 100
PostitusPostitatud: 06 Mär, 2018 19:35 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 08 Okt, 2004 17:59
Postitusi: 2824
Asukoht: Viljandi
Täienduseks. Tuleb välja, et Sepper valetas, kui väitis, et "Arve maksti kinni ERM-i hoone jaoks mõeldud remondivahenditest, mida RKAS kogub üürimaksete osana." Kogu arve lükati ERM-i kaela. http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=81350235
Tsiteeri:
Vaene ERM: Riigi kinnisvara AS saadab 80 000 eurose aastapäeva-arve muuseumile tasumiseks

RKAS teatas täna, et ei tasu ERM-is presidendi vastuvõtu eel tehtud kallite tööde eest ise, vaid saadab selle kultuuriasutusele.

Eesti Päevaleht kirjutas, et RKAS tegi vabariigi 100. aastapäeva puhul Eesti rahva muuseumi (ERM) fuajees rohkem kui 80 tuhande euro eest erinevaid töid, mille arvest pole seni veel suure peo kontekstis räägitud.

Lisades selle arve seni teada olnud peo korraldamise kuludele, tõstis see ERM-is toimunud vastuvõtu maksumuse ligi poole miljoni euroni.

Kuigi RKAS-ilt uuriti eile konkreetselt, kes selle arve nendele teadaolevalt tasub, suutsid nad vastates viidata ebamäärasele „remondifondile“ ja jätta mulje, et märkimisväärse kulu kannab rikas riigi kinnisvarahaldaja.

Kuid see ei jäänud kauaks nii. Täna hommikul ärkasid RKAS-i esindajad lehes ilmunud loo peale ja kiirustasid täpsustama, et 82 000 eurone arve antakse siiski tasumiseks üle kultuuriasutusena mitte just raha sees suplevale ERM-ile endale.

„RKAS ja ERMi suhted hoone haldamisel ja tehtavate lisatööde osas on lepingulised ning ERMi hoone haldamisega seotud kulud nagu ka tellitud ehitustööde eest tasub tellija ehk ERM. Nii on ka ERMi hoones veebruaris tehtud tööde tellija ja nende eest maksja ERM ning selles kontekstis on RKAS töövõtja, kes tellija poolt planeeritud rahadega ära tegi,“ teatas nüüd RKAS-i kommunikatsioonijuht Urmas Glase.

Pole täpselt teada, kas ERM oskas peale presidendi vastuvõttu sellist suurt arvet üldse oodata.
Loe veel

Nimelt pärisid Eesti Päevaleht ja Delfi vahetult vastuvõtu järel ka muuseumilt, millised lisakulud neil seoses pidustustega tekkisid. Asutuse avalike suhete juht Kaarel Tarandi toonasest vastusest ei saanud kuidagi välja lugeda, et nad ootaksid 82 000 euro võrra oma kukru kergendamist.

„ERMi mingeid otseseid kulusid ei tekkinud, välja arvatud personalikulud, sest ca 100 muuseumi inimest oli selle vastuvõtu ajal tööl. Aga need töötunnid kompenseeritakse tööaja graafikute ja üldarvestuse raames ja on seega muuseumi igapäevaelu osa, mitte lisakulu,“ rääkis Tarand toona lahkelt ajakirjanikele.

„Muud muuseumi kulud on kõik arvestatud sündmuseks ruumide rentimise hinna sisse ja nagu Tartu linn on ka avaldanud, maksab vastavalt kokkuleppele presidendi kantseleiga selle 15 tuhande eurose rendiarve muuseumile Tartu linn. Kõigi muude juubelivastuvõtuga seotud kulude osas saab avalikkusele aru anda presidendi kantselei,“ märkis Tarand veel.

_________________
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!

...kui jahimees oled, klikka siia!!!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: EV 100
PostitusPostitatud: 06 Mär, 2018 22:52 
Eemal
Liige

Liitunud: 17 Mär, 2007 15:19
Postitusi: 60
Või siis ei ole EPL-il/Delfil endal asjad päris selged... aga vahet pole, ega ei saa ju head skandaalimaterjali raisku lasta.
Tsiteeri:
Nii Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi (RKAS) kui ka Eesti Rahva Muuseumi (ERM) esindajad kinnitasid, et RKAS ei esita ERM-ile eraldi arvet presidendi vastuvõtu eest.
ERM-i avalike suhete juht Kaarel Tarand ütles ERR-i uudisteportaalile, et tõele ei vasta Delfis ilmunud väide, nagu ootaks ERM-i RKAS-ilt 82 000 euro suurune arve.
Tarandi sõnul on ERM-il RKAS-iga püsiv üürileping, mille sisse on arvestatud ka amortisatsiooni- ja muud kulud.
/---/
Sama kinnitas ka RKAS-i kommunikatsioonijuht Urmas Glase, kelle sõnul maksab ERM neile püsivalt ka remondi ja parenduste eest. "Neil on eelarvelised summad, mis on lepinguga kokku lepitud ja mida nad meile maksavad. Ja siis ERM ütleb meile, et neil on nüüd vaja elektripaigaldusi või konstruktsioone lakke. Ja meie teeme seda, mida klient vajab."

https://www.err.ee/687781/rkas-ei-esita ... uvotu-eest


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: EV 100
PostitusPostitatud: 07 Mär, 2018 9:29 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Dets, 2008 0:29
Postitusi: 1974
Asukoht: Tallinn
ptrt kirjutas:
Või siis ei ole EPL-il/Delfil endal asjad päris selged... aga vahet pole, ega ei saa ju head skandaalimaterjali raisku lasta.

Või ehk ikka pole RKAS-l ja ERM-l päris selge, mis väljatulnud selle jamaga peale hakata:
http://epl.delfi.ee/news/eesti/rkas-ja- ... d=81354657

Skandaal on minu arust ikka selles, et algul väideti, et mingeid kulusid pole. Ja siis, vastavalt info tilkumisele, hakati varjama ja ajama jama. Aga kuna täpselt pole veel teada, mida ajakirjanikud teavad, siis püütakse ju praegu ka veel kõike näidatama pisemana. Kuni järgmise info väljatulekuni...

_________________
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: EV 100
PostitusPostitatud: 07 Mär, 2018 20:18 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Veebr, 2009 13:28
Postitusi: 666
nimetu kirjutas:
Tsiteeri:
Noh, see uue Eesti erakonna tsirkus oli minu arust päris tore. Aga see oli ammu.

See oli ka tegelikult osaliselt ebaõnnestunud. Point ei jõudnud ju kohale. Inimesed naersid saalis selle p***e saatmise peale, nagu oleks tegu olnud kellegi kulul tehtud naljaga (haha lollid poliitikud jne). Tegelikuses oli see mõeldud surmtõsiselt ja suunatud absoluutselt kõigile nii seal saalis kui väljaspool seda.

Ma usun küll, et inimesed said sellest lõigust aru. Muidu poleks see youtube'is oma elu elama hakanud.

_________________
“It is difficult to get a man to understand something, when his salary depends on his not understanding it.”


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: EV 100
PostitusPostitatud: 08 Mär, 2018 21:46 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 30 Dets, 2004 13:19
Postitusi: 2039
Asukoht: Tallinn
Parem hilja kui mitte kunagi ehk et aastapäevapongestus ei pea olema nähtaval ainult mudelistide osakonnas, vaid ka juubeliteemas eneses.

Niisiis

ELAGU VABA EESTI!

Pilt

_________________
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
Pilt


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: EV 100
PostitusPostitatud: 09 Mär, 2018 9:55 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 16 Okt, 2005 19:42
Postitusi: 9131
Asukoht: Siilis
..vagun on ilus a miss mundrites akslid need seal on :roll:

_________________
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: EV 100
PostitusPostitatud: 09 Mär, 2018 10:00 
Foorumil
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 20548
Asukoht: Viljandimaa
Tuleks asendada ponidega.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 103 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt