Žürii valis välja vabadussamba võidutöö

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2059
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Žürii valis välja vabadussamba võidutöö

Postitus Postitas speedsta »

Pilt

http://www.postimees.ee/150807/esileht/ ... 277268.php

Kommentaarid on küllaltki negatiivsed
Kui on probleem, tõmba lõuga
ice343
Liige
Postitusi: 243
Liitunud: 24 Mär, 2007 22:14
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ice343 »

See ju saksa Raudrist ! Ja "pöörab päikesega kaasa" toob joonelt meelde Türkmenbaši kullatud hiidkuju. Oletan, et kavandi autor on hilises keskeas, selline kompott nõukogude ja üleelmise sajandi preisi mentaalsusest. Kadestan lätlasi ;P
Kommentaare on ikka nii läbi segi, et õudne. Mõni üksik saab ka aru millega tegu. Enamus arvavad, et tegu surnuaia ristiga :?
28 meetrit pikk ja pöörleb veel päikesega kaasa! Igati positiivne.
Kasutaja avatar
skulmars
Liige
Postitusi: 252
Liitunud: 06 Veebr, 2007 17:57
Kontakt:

Postitus Postitas skulmars »

Pilt
Viimati muutis skulmars, 15 Aug, 2007 18:03, muudetud 3 korda kokku.
Alati võib pakkuda Eesti üliõpilasorganistasioonide sümboolikat, fotosid 2MS eelsest ajast
ice343
Liige
Postitusi: 243
Liitunud: 24 Mär, 2007 22:14
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ice343 »

Ma arvan, et siit saab siiski ennem haakristi kokku kui raudristi.
Venemaal on jälle mille kallal nokkida :?
Kasutaja avatar
Põrgust
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 07 Juul, 2006 10:37
Asukoht: Reval/Estland
Kontakt:

Postitus Postitas Põrgust »

Samas, me oleme ju iseseisev riik. Miks lähvad teisteriikide nokkimised meile korda?

Kui siis need tolli blokaadid, rongi liikluse vähenemine, piirijärjekorrad jms.
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Postitus Postitas gnadenlose »

Kurat, väga ilus kavand mu arust! Ainult et miks südamikku on pandud see maakaart? Või on äkki teisel pool õige asi ka näha?

Sorry, kui sellest artiklis juttu oli, ei malda lugeda. :oops:
Гив Ми Мани
ice343
Liige
Postitusi: 243
Liitunud: 24 Mär, 2007 22:14
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ice343 »

skulmars kirjutas:http://www.epl.ee/pic.php?suurus=s&file=169855 siin on mingi parem pilt
Igati võimas värk 8) Mina 100% poolt!
stilett
Liige
Postitusi: 1510
Liitunud: 02 Veebr, 2006 11:39
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

...

Postitus Postitas stilett »

Minuarust märk igati tipp-topp, kuid mind häirib see, et märk kuidagi liig hele. Põhjamaal peaks toon vähe teine olema. Samuti liigne Vabadusristi südamikus paiknev ....kaart. Kuid
Kasutaja avatar
Põrgust
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 07 Juul, 2006 10:37
Asukoht: Reval/Estland
Kontakt:

Postitus Postitas Põrgust »

minu arust igati normaalne :wink:
Pole siin midagi kritiseerida.
Luciano
Liige
Postitusi: 1132
Liitunud: 07 Veebr, 2007 18:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Luciano »

Ei saa aru, oleks siis õige vabadusrist( käe ja mõõgaga), siis mõistaks, et tegu Eesti vabadussõja mälestusmägiga. Kui see on aga üldine "vabaduse märk" siis ei tohiks risti kujutist olla kasutatud - meie eestlstest esiisad sõdisid selle sama risti kandijate vastu oma vabaduse nimel liiga kaua, liiga veriselt ja liiga suurte kaotusteg, et meiesugused tühikargajad, kes verd näinud ainult siis kui köögis tomatit lõigates näppu riivanud, seda unustada tohiks...
Pakkuda võib filateeliat perioodist 1918-1941.
www.aiaimpeerium.ee
Charlemagne
Liige
Postitusi: 1483
Liitunud: 12 Juun, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Charlemagne »

Meie esiisad sõdisid ka Jäälahingus ja Smolina lahingus ordulipu all, Rootsi lõvi all Lützeni ja Narva all. Püha Andrease ristilipu all Tsushimas... Needsamad sakslased, kes meile väidetavalt "ristiusu tõid" , sõdisid sellesama ristiusu vastu Karl Suurega nii et sakside hõimust õige pisut alles jäi. Umbes 400 aastat enne meie ristisõdu.
Olen korduvalt rääkinud - kui ristiusk poleks vastu võetud läänest, oleks ta sisse toodud idast. Ja paganaks jäämine oleks tähendanud ...eks vaata ise sugulasrahvaste saatust. Usk usuks, selle üle me siin foorumis ei vaidle. Aitab ajalehtede ja DELFI peldikuseinast. Aga Vabadusrist olgu püha nii paganale kui ristiinimesele. Ja seda muutmatul kujul - olen ka seda meelt, et mõõgaga käsi peab olema, arvaku Venemaa mida ta tahab. Muidu see sammas mulle igati meeldib.
Siin foorumis on ka piisavalt mehi, kes mitte ainult verd vaid ka soolikaid ja muud hullemat on näinud rohkem kui vaja ja rohkem, kui näppu lõigates. Aga see selleks.
Et notre Parole s'appelle Fidélité !
Luciano
Liige
Postitusi: 1132
Liitunud: 07 Veebr, 2007 18:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Luciano »

Keegi ei vaielnudki usuteemal. Kui vabadussümbol siis olgu juba mälestamaks kõiki eesti vabaduse eest võidelnuid - ka neid kes võitlesid vabaduse eest kristluse risti all toodud ikke vastu. Paganlusega pole siin midagi pistmist, ega sellega kust poolt usk tuli või kelle lipu all eestlane võitles. Küsimus on kellega ta vabaduse nimel võitlema on pidanud. Vabadussümbolil on rist mille all on toime pandud korduv genotsiid eestlaste vastu.
Sama hästi võiks sinna siis viisnurga ka otsa virutada. Ja rõhutan, et ei vaidle usuteemal vaid väljendasin oma arvamust moonutatud vabadusristi kui sümboli kohta mis on muutunud lihtsalt kristluse märgiks posti otsas.
Pakkuda võib filateeliat perioodist 1918-1941.
www.aiaimpeerium.ee
johnbull
Liige
Postitusi: 470
Liitunud: 07 Jaan, 2007 0:59
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas johnbull »

väga ilus aga vened ei saa aru
Ajalugu kirjutavad alati võitjad, ja kaotanud poolte ajalugu kuulub osalejate kahanevale ringile.
(Joachim Peiper)
Kasutaja avatar
Coger
Liige
Postitusi: 353
Liitunud: 18 Mär, 2007 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Coger »

Mu meelest ka ilus monument tuleb. Kriitikapildujad võinuks konkursil ju enda kavandiga esineda:)
et see vana nodi maamunalt ja maamunast veel niipea ei lõppeks!
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Põhimõtteliselt olen rahul. Eesti kaart Vabadusristi tuumikus võiks jääda taha poole ja eespool ikka keskel olla Käsi mõõgaga! Ja olen nõus Einar Laignaga, kindlasti peaks olema tahvlid erinevates sõdades vabaduse eest langenute nimedega. Vähemasti I ja II Vabadussõjas - see näitab, et ei unustata kedagi. Kes Eesti eest on võidelnud on saanud hakkama pühaima asjaga.

Aga üldiselt olen rahul. Teised kavandid selle kõrval olid ikka väga kahvatud.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Amazon [Bot] ja 8 külalist