Ausambad, mälestusmärgid jms.

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
valloh
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 25 Jaan, 2005 17:36
Kontakt:

"pronkssõdur" võetakse maha poolas

Postitus Postitas valloh »

Kuuldavasti tahavad Katowice elanikud oma pronkssõduri ka maha võtta ja
asemele püstitada mälestusmärgi Ronald Reaganile,kusjuures sellise
ettepanekuga on välja tuldud mitmendat korda.Lumepall on veerema pandud.
araterI
Liige
Postitusi: 949
Liitunud: 20 Jaan, 2007 15:00
Kontakt:

Postitus Postitas araterI »

Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Ei ole midagi surnute vastu, aga - tore on, et lumepall veereb :wink: ...

Dogmaatilise ja yhekylgse ajalookasitluse koht on prygikastis :twisted: :twisted:
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

Vaat seda t..a kõige rohkem meie PS puhul kardabki, et lumepall lükatakse Tõnismäelt veerema ja enne ta ei peatu, kui too dogmaatiline ja ühekülgne ajalookäsitlus prügikastis on.
Siis on nõukainime omadega hädas - millessegi pole enam uskuda ja millegist pole kinni hoida ses kõikuvas ja ebakindlas maailmas :|
TÕDEONAJATÜTAR
karrvik
Liige
Postitusi: 350
Liitunud: 01 Veebr, 2007 12:43
Kontakt:

Postitus Postitas karrvik »

Mõnes mõttes võib neid vaeseid olendeid isegi mõista-see pronksjunn sümboliseerib neile KÕIKE! Ja see õnnetu po-BEDA on pea ainus mis alles on jäänud kunagisest tsaaririigist mille areng naabritega võrreldes nii masendav polnud kui on see praegu. Usk välja juuritud, kommunism kuritegelikuks otsapidi kuulutatud-velikaja pobeda veel ainus ja viimane mis jäänud ja millega annab õigustada oma kaltsaklikku olekut naabritega võrreldes. Kui see ka ära võtta siis järele ei jää ju MITTE MIDAGI-vaid vaesus ja kõikide põlgus-kujutan ette kui jube see võib tunduda-kogu elu jooksul korjatud usk ja vaesus korraga prügimäele saadetakse.
voina k voinu, a obeb-po rasparjadku!
motofassist
Liige
Postitusi: 314
Liitunud: 30 Mai, 2006 14:20
Kontakt:

Postitus Postitas motofassist »

Kujutan ette ,et ma panen pidu kui selliseid mõrva-sümboleid maha niidetakse.
Need hallitavad kondid on mulle samamoodi vaenlased kui need kes elus.Sellise ürgvaenlase puhul on viha alatähtsustatud sõna. :evil:
Mulle ei lähe karvavõrdki korda selliste olevuste(Punaste) arvamus.
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

Moderaatorid, las see siiras ülestunnistus jääb siia kui ehtne näidis, milleni võib viia "kasvatus rahvuslikus vaimus". Teate, mõnikord on vaja illustreerida, mis asi on zoologiline rahvuslik viha ja kuidas väljendub eestlaste natslikus; võib siis alati konkreetselt sellele postitusele viidata. Mugav ju. Ükski vene eriteenistus ei mõtle midagi parimat välja. :)
tõnis.SSS kirjutas: Need hallitavad kondid on mulle samamoodi vaenlased kui need kes elus.
Perfektne.
araterI
Liige
Postitusi: 949
Liitunud: 20 Jaan, 2007 15:00
Kontakt:

Postitus Postitas araterI »

Ungari/Budapestiga on vist suht klaar, et sealt väga ei tule
Neil üks sammas püsti, mis teadlikult jäeti (USA saatkonna vastas muuseas)
Pilt
ja kogu ülejäänud kraam on koondatud kokku Szobor Parki, kus on ikka igasugust kraami. Nautige :))))
http://www.szoborpark.hu/index.php?ContentId=12&Lang=hu
http://mvgals.net/gallery/discoboy_SzoborPark-081604
http://www.flickr.com/photos/dsnet/sets/85380/
http://www.gmu.edu/departments/economic ... szobor.htm

Sellele Budapesti monumendile tehti 1956 tuul alla
(otsi tekstis 'Szabadság') seal ka muud huvitavat näha mis 56 toimus.
Ja siinmuid monumentide purustamisi s.h. Stalini oma lõhkumine

Oot-oot ja see pole ainus
Pilt
On veel vabaduse monument, mida on muudetud, et nõuka tähendust vähendada
Viimati muutis araterI, 11 Veebr, 2007 14:28, muudetud 1 kord kokku.
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas soadf »

Sasha kirjutas:Moderaatorid, las see siiras ülestunnistus jääb siia kui ehtne näidis, milleni võib viia "kasvatus rahvuslikus vaimus". Teate, mõnikord on vaja illustreerida, mis asi on zoologiline rahvuslik viha ja kuidas väljendub eestlaste natslikus; võib siis alati konkreetselt sellele postitusele viidata. Mugav ju. Ükski vene eriteenistus ei mõtle midagi parimat välja. :)
tõnis.SSS kirjutas: Need hallitavad kondid on mulle samamoodi vaenlased kui need kes elus.
Perfektne.
Nöustun Sashaga ,surnud tuleb rahule jätta ja mitte nendega södida.
Epaminondas
Liige
Postitusi: 204
Liitunud: 01 Apr, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Epaminondas »

Moderaatorid, las see siiras ülestunnistus jääb siia kui ehtne näidis, milleni võib viia "kasvatus rahvuslikus vaimus". Teate, mõnikord on vaja illustreerida, mis asi on zoologiline rahvuslik viha ja kuidas väljendub eestlaste natslikus; võib siis alati konkreetselt sellele postitusele viidata. Mugav ju. Ükski vene eriteenistus ei mõtle midagi parimat välja.

tõnis.SSS kirjutas:
Need hallitavad kondid on mulle samamoodi vaenlased kui need kes elus.



Perfektne.
Sasha, soovitan mitte üldistada, mina ei nõustu kohe kindlasti tõnis.sss-i arvamusega. Kuid kas tõnise arvamus annab sulle õigust öelda, et eestlased on natslikud? Vaevalt.
Ma usun, et venelased suudavad olla sama tõnisega võrdväärsed ja isegi hullemad. Nt kuidas pärast sõda aeti sakslaste haudu buldoosriga kokku jpm. Kuid ma ei hakka selles kõiki venelasi süüdistama, et surnuid ei austatud ja nad natsistid või kommarid jpm. See on kultuursuse küsimus, mitte ideoloogia.
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

Epaminondas kirjutas: kas tõnise arvamus annab sulle õigust öelda, et eestlased on natslikud?
Loomulikult mitte. Aga siin on mitmekordselt vaieldud, mismoodi natslikus välja näeb. tõnise ülestunnistus on väga hea näide, ja sellest ma kohe kirjutasingi.

Üldiselt on sul õigus, nõukogude ajal on haudade rüüstamine olnud mitmekordselt õudsam ja massilisem. Vaevalt aga et normaalsetel inimestel tasub sarnastuda enamlastega ja kondidega sõdida.
Kasutaja avatar
Takishi
Liige
Postitusi: 381
Liitunud: 05 Aug, 2005 22:08
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Postitus Postitas Takishi »

Huvitav, millal sellest natsid vs kommunistid teemast üle saab?
Mitu põlvkonda peab mööda minema, enne kui see üksteise pasaga loopimine ükskord ajaloo rüppe vajub?
Häbiväärne, et selle teema alalhoidjateks on täisealised meesterahvad, kel peaks mõistus juba peas olema. Oleks siis et siin vaidleks veteranid? Ei.

Jõudu ja jaksu, seltsimehed, öelge mulle ka, millal sõda läbi saab!
Epaminondas
Liige
Postitusi: 204
Liitunud: 01 Apr, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Epaminondas »

Aga siin on mitmekordselt vaieldud, mismoodi natslikus välja näeb. tõnise ülestunnistus on väga hea näide, ja sellest ma kohe kirjutasingi.
Minu jaoks ei väljenda tema arvamus natslikust, vaid kutluuritust.
Natsionaalsotsialism on ideoloogia, mitte kontide hindamine. Ma vaevalt usun, et tõnis.sss sellest midagi teab..

Objektiivselt hinnates ei saa me kõiki sigadusi natslikuks nimetada. Või mis?
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2180
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Sasha kirjutas: mis asi on zoologiline rahvuslik viha ja kuidas väljendub eestlaste natslikus
Võid kodumaale kolida, kui leiad, et kohalik rahvus on kole natslik ja sulle siin ei meeldi.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

Soobel kirjutas: Võid kodumaale kolida, kui leiad, et kohalik rahvus on kole natslik ja sulle siin ei meeldi.
Op-pa. Veel üks. Kokku siis praeguse seisuga kaks. Genossed, olete siiamaani arvulises vähemuses, kutsuge kähku appi kogu oma hitlerjugend...

:)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist