Tito aegne lennubaas

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
Sipelgas
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 14 Juun, 2005 13:55
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Tito aegne lennubaas

Postitus Postitas Sipelgas »

Eelmisel aastal õnnestus ära käia kohas mida kohliku rahva hulgas kutsutakse Tito airfield. Tegemist siis endise Jugoslaavia liidri nimelise (nüüdseks maha jäetud)lennubaasiga Bosnia ja Horvaatia piiril. Asi omanäoline kindlalsti kuna on ehitatud mäe sisse ainsad päevavalguses olevad asjad lennurajad ja baasi neli sisse- väljapääsu. Kogu kompleks on ehitatud kaljude sisse. Ehitamise ajaks kuukümnendad, valmis asi 1970 aastal. Käikude kogupikkuseks loetakse 4,5 kilomeetrit. Objekti maksumus sel ajal oli 6-7 miljardit USA dollarit. Inimesi töötas ca 1500 nendest 500 ühes vahetuses. Siis neid kes olid töös juba toimivas lennubaasis. Väljastpoolt viib sisse nagu juba mainitud neli sissepääsu mis olid nö lennukikujulised, kusagil keset koridori olid suured metallümbrises betoonist uksed, paksus u 70 cm, kõrgus oma kolm meetrit ja laius nii, et lennukid sõitisd sisse välja, mis häire korral pidid sulguma 7 sekundiga. Kõlab uskumatuna, eriti kui olen näinud millised kolakad need teglikult olid. Vastu oleks pidanud need uksed pidama ka tummapommiplahvatusele, ilmeslt sellepärat olidki need ehitatud oma 100m sügavusele maa alla. Kuna asukoht suhtelist suure linna külje all mägedes siis ehitamise ajal, kohalike eksitamiseks tehti lähedal eraldi karjäär kust nagu oleks see pinnas pärit mis aga tegelikult pärines siis kaljude seest. Kogu isikkoosseis elas sealsamas maa all. Väidetavalt saadi ka välisluuretes sellest objektist teada alles 80-ndatel. Seda siis kui keegi inseneridest hüppas üle Ameerikasse. Bosnia sõja ajal kui serblased said aru, et endale seda hoida ei õnnestu lasid paljud asjad sees õhku, nii, et 90 keskel oli tegmist täiesti toimiva kohaga. Ja nagu meil nii ka seal, et järgmisena tulid metallikratid jne. Käisime sees inimesega kes oli ise kuni seal töötanud, omapäi minna ei sooviatud kuna lisaks nendele neljale peakäigule on seal sees lugematul arvul väikeseid käike, torukanaleid jne ehk äraeksimis võimalus väga suur.
On olemas ka pildid ja skeem aga momendil puudub võimalus skannida, siis ehk saab mingid pildid üles riputada.
Me keegi ei ole täna need kes olime eile
abeek
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 07 Mär, 2005 23:14
Kontakt:

Maaalused linnad

Postitus Postitas abeek »

Venelastelgi pidi midagi seesugust olema. Mõned usuvad, et seal oli lausa nii, et vastvalminud lennukd startisid mäe veeru seest supsti välja. Oli see nüüd Omsk, Tomsk vms.
Eks kõigil on kangelaseeposed.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Vägevad on sellised baasid, kahju, on sellest, et kui järgmine võim asja üle võtab ja kätte saab, ei osata tavaliselt midagi pihta hakkata ja lastakse asi raisku. Ka meil Eestis siin näiteid küllaga Baltiski, Laagri jne.... Venelased ju pärandasid meie kaitsejõududele näiteks Laagri, kus oleks võinud edukalt Vahipataljon sees olla. Selle asemel on nad Mustamäe külje all paneelkarbis. Võib ainult ette kujutada, mis juhtub õhurünnaku korral. :shock:
Tito lennuväebaasist tahaks pilte näha küll.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ostin Mustamäe turult raamatuletist ühe vene action-romaani pealkirjaga "Russkie sokolõ" (Vene kotkad), mis oli pooleldi ilukirjanduslik ulmelugu, kuidas neli vene vabatahtlikku lendurit läksid Su-35-tega appi vennasrahvale serblastele NATO agressiooni tõrjuma.

Seal kirjeldatakse samasugust mägibaasi, kuid selle ehitanud sakslased salajase õhukaitse lennuväebaasina.

Tänapäeva ründevahendite juures on natuke vähetõhus sellised ehitisi teha, tuumakindel ei saa ta kuidagi olla, 100% kindel ei ole isegi Cheyenne Mountain

Tuumapommi otsetabamuse korral varisevad sellised asjad tavaliselt seest kokku ja muutuvad kasutuskõlbmatuks. Tavaründevahendite korral aga ei hakka keegi seda kaljut õhkima, leitakse kas mõni uks või ventilatsiooniava (nt esimene Lahesõda).
Sipelgas
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 14 Juun, 2005 13:55
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Lõpuks pildid

Postitus Postitas Sipelgas »

Aasta lõpeb, vanad võlad vaja kaelast saada, lõpuks sain olemasolevad pildid üles.
http://www.pilt.ee/view/689063/

Nüüd peaks toimima
Viimati muutis Sipelgas, 03 Jaan, 2006 8:50, muudetud 1 kord kokku.
Me keegi ei ole täna need kes olime eile
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Ei näe pilti. logi end pilt.ee-st välja mine pildi peale ja siis copy aadress siia
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
tambovski volk
Liige
Postitusi: 177
Liitunud: 09 Okt, 2005 18:34
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Tito aegne lennubaas

Postitus Postitas tambovski volk »

numeros stultorum infinitus est
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 14 külalist