Rakke ja Vägeva ümbruses olevad kaitserajatised

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
kapral
Liige
Postitusi: 186
Liitunud: 20 Sept, 2007 19:57
Asukoht: lõuna eesti
Kontakt:

Postitus Postitas kapral »

emumäe otsas on kaevikuid.salla tee otsast metsa minna oli ka mingeid lohke,leidsin sealt kiivreid ja muud sodi.ebavere poolt rakke suunas on paremat kätt liivakarjäär.seal metsas rauda täis,oli seal külameeste juttude järgi teivasjaam kust sinimägedele moona veeti.päris sügavad pommiaugud pikki rauteed.teispool teed olla olnud riidelaod,mis õhiti.
nod476
Liige
Postitusi: 123
Liitunud: 06 Apr, 2007 19:45
Asukoht: L-Viru
Kontakt:

Postitus Postitas nod476 »

kapral kirjutas:emumäe otsas on kaevikuid.salla tee otsast metsa minna oli ka mingeid lohke,leidsin sealt kiivreid ja muud sodi.ebavere poolt rakke suunas on paremat kätt liivakarjäär.seal metsas rauda täis,oli seal külameeste juttude järgi teivasjaam kust sinimägedele moona veeti.päris sügavad pommiaugud pikki rauteed.teispool teed olla olnud riidelaod,mis õhiti.
ole hea aita mõningaid asju täpsustada.

milllist salla tee otsa mõtled? neid otsasid pätis mitu :)
siis see liivakarjäär ebavere poolt. tean ühte karjääri suht kohe pärast ebaveret. ei ole selline tüüpiline korgete kallastega auk. aga sealt raudteeni pikk ma ja teivasjaam olen kuulnud oli nõmmel. mudugi nõmmel ka pisemat laadi liivakarjäär.

ja need riidelaod. huvitav kas neis ladudes võis olla ka jalgrattaid. kevadel plaan minna kontrollima üht legendi. mingi kogus peidetud jalrattaid... võivad olla ladudest pärit?
Ei ole lahendamatuid olukordi on saamatud...
sahara
Liige
Postitusi: 122
Liitunud: 07 Dets, 2007 17:56
Asukoht: EW
Kontakt:

Postitus Postitas sahara »

Karuke kirjutas:
nod476 kirjutas:
kardan, et su vanavanemad tahtsid sind sellest eemale hoida. sest ühe lauda ehitus pani seal seisma kuna liigapalju lõhkekehasid oli. demineeriad mitmeid päevi seal veetsid enne kui laudaehitus sai jätkuda. ja õnnetusi juhtus ka seal mitmeid.

aga seda rauteevahi maja ma isegi mäletan. nyydseks kahjuks sile koht ainult. kas seal olid siis ka tõkkepuud mida vanaisa sulges. sealt kaudu piibe poole päris suure tähtsusega tee läks mis nyydseks nii kinni kasvanud, et atvga ainult läbitav.
Väga võimalik, et taheti mind eemal hoida.
Tõkkepuu asjast ei ole ma midagi kuulnud.
Kuuekümnendatel aastatel kaotati raudteevahid ära - mina olen juba hilisem "produkt" .... :D
Käisin seal kus raudteevahi maja kunagi oli kuskil aastal 95-96...
Kus see raudteevahi maja täpsemalt asus?
nod476
Liige
Postitusi: 123
Liitunud: 06 Apr, 2007 19:45
Asukoht: L-Viru
Kontakt:

Postitus Postitas nod476 »

edru ülesõit. edru poolt minnes üle raudtee ja vasakul
Ei ole lahendamatuid olukordi on saamatud...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist