Raadi lennuväli/ raketibaas

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
Kasutaja avatar
paadikapten
Liige
Postitusi: 305
Liitunud: 06 Juul, 2005 14:34
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas paadikapten »

Feeliks_Jalgraud kirjutas:Kuna mul tuttavad teevad praeguste lennuvälja haldajatega juba aastaid koostööd(igasugused kaevamised jms.) siis on ikka väga uskumatuid "lahendusi" sealt raadi lennuvälja maapõuest ilmunud
Näiteks varustus tunnelid koos väikeste vagonettidega(kus siiamaani on elekter sees, ja kuivendus pumbad töötavad)

Samamoodi on ka sellel territooriumil maa-alune komando punkt, mille venelased lasid lahkudes vett kaelani täis. -On proovitud seda tuhjaks pumbata, kuid asjatult(ükskord keerati isegi terve ülemise linnaosa vesi kinni. Jaamamõisa-Puiestee jne. Kuid abi polnud miskit Pumbad löövad lihtsalt sinna vett juurde!)

Linnapiirist päris kaugelt(lennuvälja teritooriumil) kaevati ka üks 40cm ristlõikega kaabel läbi. -Tulemus oli see , et ülemine linnaosa oli ligi 16h ilma vooluta(Ja kopa nool oli raskelt kõver+kopp ise nagu pahupidi pööratud sokk). - Kuigi lennuvali peaks võrgust väljas olema.


Sellest lennuvaäjast oleks jutte niivõrd palju, aga lihtsalt ei viitsi....
Selliseid legende on varemgi kuuldud, aga see tekitab vaid suurema isu info järele :)

Kas sellist nalja ei annaks teha, et võtate kõik lennuvälja ümbritsevad alajaamad vaatluse alla ja hakkate neis alajaamades lülititega klimberdama saamaks teada, kuhu miski kabla jookseb? Ilmselt need tibluskid olid asja väga vingelt välja ehitanud.
Komandopunkti mingeid allveekaameraid saata ei annaks? Seda, et sinna tuukreid läkitada ei juleta, olen juba kuulnud. Aga kui seal mingi veevool on, siis emba-kumba, kas peab pumpadel olema mingi veetasemest sõltuv automaatika või siis peab seal olema mingi väljavool. Kui seal on väljavool, siis pole ehk pumpasid vajagi, sinna võib olla hoopis mingist maa-alusest veesoonest toru veetud.
Muidugi jama on see, et viimastel aastatel on lennuvälja tasapisi eravaldusteks muutma hakatud - näiteks sinna Shanghai ohvede garaazide taha enam hulkuma ei pääse, s.t. Vahi tänavale sealt vist veel saab, aga see garaazide tagune ala, kus vanasti sai uidata, on nüüd valve all.
Kui sealt aga pöörata paremale ja minna piki daatshade piiri, siis kusagil seal tee hargneb. Üks haru läheb daatshade vahele, teine keerab kaarega vasakule lennuvälja suunas ja seda, tundub, ei kasutata. Aastaid tagasi julgesin seal veidi kaugemale vaadata ja nägin, et ühte kraavi on ehitatud suur betoonist kast. Mis see olla võiks?
Äkki peidab endas midagi ka see daatshade ala, mis laiub lennuväljast kuni puukoolini? Vähemalt sealsete aedade ja putkade ehitamisel on küll kohati päris huvitavaid materjale kasutatud, ilmselt lennuväljalt näpatud.
Praeguse Ida tänava tagumise otsa juures on midagi huvitavat. Nimelt mingi raudustega kivihoone ja samas kõrval suur plats, mida aastaid tagasi daatshade poolt piiras betoonpaneelidest tara (sellest on praegu postid alles). Väikesel osal sellest platsist on asfalt, samuti on servades kruusateed. Kas see kuulus ka lennuvälja kompleksi?
Vaatame siis, mis siin toimub...
Kasutaja avatar
Feeliks_Jalgraud
Liige
Postitusi: 898
Liitunud: 02 Mai, 2008 14:56
Asukoht: Teises kohas
Kontakt:

Postitus Postitas Feeliks_Jalgraud »

Kui on tõsisem huvi, siis võin otse kokku viia inimesega, kes näitab mis-kus :wink:

Pakkusin ka seda võimalust teemaalgatajale, kuid ta vist pole enam ammu sisse loginud.

Muideks tundsid selle lennuvalja vastu huvi ka US & A kodanikud(kel oli vastav tehnika ... ja aasta oli 94.)
See mida nad sealt saada tahtsid polegi päris selge, kuid olid nõus töid teostama vaid juhul, kui 70% leitavast neile saab.
Mul pole midagi mõistlikku öelda.../ ███████████]98% fucked up
Entroopia
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 23 Mai, 2009 10:35
Kontakt:

Postitus Postitas Entroopia »

Teema algataja on täitsa olemas ja ootab huviga ringkäiku aga kuna hetkel on tööd palju ehk see jääb siis kuhugi augusti algusesse? Aga see oleks suurepärane :D
K.u.K. Gottes Hauptquartier
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

Entroopia kirjutas:tead arnold. Kui sa midagi asjalikku ei lisa siis pole mõtet ka oma "tarkust" demonstreerida. Kui tead midagi a siis lase tulla või kui sa ei raatsi oma teadmisi teistega jagada siis ära tee seda. Tulemus peaks olema selline ,et kui on midagi öelda siis ytle ja kui ei ole siis vaiki...
ma siis arnoldi asemel vihjan, et on tiba sitavõitu pommitada polügooni, mis asub lennuväljast 25km kaugusel. vanasti oli see teine asi aga tänapäevaste lennukitega ei lähe teps mitte. enne sihtmärgini jõudmist on vaja koguda kõrgust, mängida läbi lennujuhtimise, kursi hoidmise, sihtmärgile lähenemise ja kurat teab veel missugused protseduurid. 25 km on selleks lihtsalt vähe. ma küll täpselt ei tea aga seniste andmete kohaselt ei käidud tartust isegi pakrit pommitamas.
fireman
Liige
Postitusi: 463
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:46
Asukoht: põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas fireman »

Hakkas juba asi huvitavaks muutuma. Kus siis see maaalune komandopunkt asus? Ma mõtlesin, et tean sealt paaegu kõike.

Elektri kohapealt niipalju, et vaevalt nüüd Eesti energia kellelegi kingiks sealt midagi ja igasugused muud erilised energia allikad tunduvad minevat UFO valdkonda. Müstiliselt täituv komandopunkt on ka minumeelest ulme.
Olen seal vähemalt 50 korda käinud, siis kui sõjavägi veel sees oli ja ka peale seda. Loodan siiralt, et ei peeta seda kohta komandopunktiks, kus asus tehnikute ja autoroodu tankla. Sealt võeti suured mahutid maasesst välja. Lennukitele tangiti kütust hoopis KRAZ poolhaagetelt ja selle said nad praegusest Kärkna kütusebaasist ja ka neil oli oma varu. Viimase osa kirjutasin selleks, et lihtsalt neid 2 asja mitte segi ajada.
Mingisugune osa lennu juhtimisest asus hoopis hoones, mis asub praeguse libedarajast möödasõites, järgmine tee vasakule. Ma ei tea mis seal praegu on kuid vahepeal oli seal mingisugune autoremondi värk. Lisaks oli veel ka üks kommando punkt, mis asus eespool. Paluks jällegi mitte staabiga segi ajada, mis asus hoopis linnas, seal kus on praegu Barclay hotell.
Muideks lahe foorum on see :)
fireman
Liige
Postitusi: 463
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:46
Asukoht: põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas fireman »

Satakas kirjutas:
Entroopia kirjutas:tead arnold. Kui sa midagi asjalikku ei lisa siis pole mõtet ka oma "tarkust" demonstreerida. Kui tead midagi a siis lase tulla või kui sa ei raatsi oma teadmisi teistega jagada siis ära tee seda. Tulemus peaks olema selline ,et kui on midagi öelda siis ytle ja kui ei ole siis vaiki...
ma siis arnoldi asemel vihjan, et on tiba sitavõitu pommitada polügooni, mis asub lennuväljast 25km kaugusel. vanasti oli see teine asi aga tänapäevaste lennukitega ei lähe teps mitte. enne sihtmärgini jõudmist on vaja koguda kõrgust, mängida läbi lennujuhtimise, kursi hoidmise, sihtmärgile lähenemise ja kurat teab veel missugused protseduurid. 25 km on selleks lihtsalt vähe. ma küll täpselt ei tea aga seniste andmete kohaselt ei käidud tartust isegi pakrit pommitamas.
Nad siiski võisid sinna poetada midagi sest teada tuntud fakt on see, et nendel lennukitel oli mingisugune maandumiskaal. Selleks lasti Laeva sohu kütust ja, et seda säästa võidi ka ju mingid õppepommid alla visata. Ma arvan nii aga ei tea.
Muideks lahe foorum on see :)
fireman
Liige
Postitusi: 463
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:46
Asukoht: põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas fireman »

Lisaks veel, et kui keegi tuleb ja tahab neid asju näidata mullegi siis ootan seda võimalust huviga. Seal on praegugi veel ühtteist huvitavat. Nüüd tehtud "laenatud" pildid Raadilt:
Pilt

Pilt

Pilt[/
Muideks lahe foorum on see :)
Kasutaja avatar
Feeliks_Jalgraud
Liige
Postitusi: 898
Liitunud: 02 Mai, 2008 14:56
Asukoht: Teises kohas
Kontakt:

Postitus Postitas Feeliks_Jalgraud »

Jah.
Kaablid kuuluvad tõesti Eeesti Energiale

Mitte vähe aega tagasa saagis just uks metallikratt (6kilovolidise) kabli läbi... -*jäi ellu kusjuures!!! :lol:

Nüüd on uus alajaam, ja voolu 9kv.


Ja kuna sa fireman oled aliti skeptik, siis ei pelga ma sulle ka kontakte PS`is jagada
Eks pärast ise otsustad,- mida usud, -mida mitte....
Mul pole midagi mõistlikku öelda.../ ███████████]98% fucked up
fireman
Liige
Postitusi: 463
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:46
Asukoht: põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas fireman »

Feeliks_Jalgraud kirjutas:


Ja kuna sa fireman oled aliti skeptik, siis ei pelga ma sulle ka kontakte PS`is jagada
Eks pärast ise otsustad,- mida usud, -mida mitte....
Skeptik ... võibolla küll, seda enam, et pahatihti kui kohale lähed suurte ootustega, tuled tagasi ikka nagu oleks peksa saanud. :D :D :D
Ilmselt elu on mind selliseks teinud :shock:

Kuid siirad tänud ette kontaktide eest, kui tegudeks läheb. Ootan suure põnevusega. Võibolla saan ka giidiks mõne endise vene ohve kaasavõtta. Neist 2-te tunnen isiklikult, kugi olen kontaktid praeguseks kaotanud. Loodan, et nad elavad vanas kohas.
Muideks lahe foorum on see :)
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2195
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

[quote="Feeliks_Jalgraud"]
Näiteks varustus tunnelid koos väikeste vagonettidega(kus siiamaani on elekter sees, ja kuivendus pumbad töötavad)[quote]

Kah huvitav objekt. Kas on säilinud?
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Entroopia
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 23 Mai, 2009 10:35
Kontakt:

Postitus Postitas Entroopia »

:D see oleks suurepärane kui veel keegi miski giidi ka leiab kes teab ja osakb asja seletada sest lihtsalt oma tarkusest alati ei pruugi piisada ning fantaasiast pole eriti kasu ka :D
K.u.K. Gottes Hauptquartier
Entroopia
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 23 Mai, 2009 10:35
Kontakt:

Postitus Postitas Entroopia »

Satakas kirjutas:
Entroopia kirjutas:
tead arnold. Kui sa midagi asjalikku ei lisa siis pole mõtet ka oma "tarkust" demonstreerida. Kui tead midagi a siis lase tulla või kui sa ei raatsi oma teadmisi teistega jagada siis ära tee seda. Tulemus peaks olema selline ,et kui on midagi öelda siis ytle ja kui ei ole siis vaiki...


ma siis arnoldi asemel vihjan, et on tiba sitavõitu pommitada polügooni, mis asub lennuväljast 25km kaugusel. vanasti oli see teine asi aga tänapäevaste lennukitega ei lähe teps mitte. enne sihtmärgini jõudmist on vaja koguda kõrgust, mängida läbi lennujuhtimise, kursi hoidmise, sihtmärgile lähenemise ja kurat teab veel missugused protseduurid. 25 km on selleks lihtsalt vähe. ma küll täpselt ei tea aga seniste andmete kohaselt ei käidud tartust isegi pakrit pommitamas.
Vihje vihjeks pommitas kes pommitas ja kust kohast nad iganes ka pärit olid aga pommitati nagu ma olen siin aru saanud
K.u.K. Gottes Hauptquartier
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

kahtlemata pommitati. mu oma vanamees käis peipsi tagant oudovast laevat pommitamas nii, et selles pole isegi küsimuse poegagi mitte. teema oli just selles, kas laevat pommitamas käidi tartust.
Tommy06
Liige
Postitusi: 38
Liitunud: 26 Apr, 2007 9:39
Kontakt:

Postitus Postitas Tommy06 »

Tartustreet.org foorumis oli ka kunagi teema raadi kohta, mingi tegelane seal oli isegipildi peale ära märkind nn.maa aluse komandopunkti vms , sissekäigu kohad.
mul need kohad täpselt meeles suht , aga vaevalt et seal tõesti midagi on.
Muide väga huvitaks, missugused need Kärknast tulevad kütusetoru Vahekaevud vms on... need pidavat alles veel olema :)
stg44
Liige
Postitusi: 152
Liitunud: 19 Sept, 2005 15:17
Kontakt:

Postitus Postitas stg44 »

kaevud ja kogu torustik kaevati mõned aastad tagasi üles ja viidi EMEX-i, kusjuures tööga alustati u. 2 nädalat enne metallihinna tõusu, nii et imestasin kes loll neid torusi kaevab, aga ju oli siseinfo. Torustik paigaldati suhteliselt vaikselt omal ajal, nii et Jõhvi mnt läbi ei kaevatud vaid viidi trass maantee alt läbi.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist