Kärkna kütuseladu

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
Kasutaja avatar
-=Mortyr=-
Liige
Postitusi: 363
Liitunud: 26 Okt, 2005 13:00
Kontakt:

Kärkna kütuseladu

Postitus Postitas -=Mortyr=- »

Sai kord käidud kolamas endises Kärkna kütuselaos. Läksin endist raudteed pidi, mingeid keelavaid silte seal ei olnud .) Ja hakkas kummitama, et mis ja kuidas seal asjad siiski on. Oskab keegi öelda, mis asjaoludel maa-alused mahutid välja kaevati? Mäletan, kord sattusin täpselt peale, kui ekskavaator veel seal tööd tegi. See oli küll aastaid tagasi. Aga hiljuti oli vaatpilt päris kole: raudtee on üles võetud, mahutid poolenisti(?) välja kaevatud, estakaad maha lõhutud. Püsti on veel mingisugune kollakas kasarmutaoline hoone, millel päris mitme meetri kõrguse varda otsas poolkuukujuline võreline antenn? Hoone tundub olevat hooldatud. Jalutasin edasi ja hakkas silma küngas, mille peal 5 või 6 luuki. Mõne luugi juures vedeles puust varras, mille külge oli kinnitatud pudel. Ei saanud kiusatusele vastu ja kergitasin luuki - luugi all oli ilmselt mingisugune mahuti, mis tumedat ollust täis. Ninna hakkas mingisugune lakisarnane lõhn. Ei ole ma lennukikütust nuusutanud ja ei oska öelda, kas asi klapib. Seda jama oli seal sees ikka kõvasti. Hakkas pimenema ning oleks peaaegu tagasiteele asunud, kui mitte üks asi. Hakkas silma veel üks küngas metsa varjus. Selle peal sirgusid kaks ventilatsioonitoru. Päris ventilatsioonitorud kohe. Torud ise betoonist (seest õõnes muidugi) ning otsas mõlemal nagu ikka selline metallist laiend. Sissekäiku ma otseselt ei leidnud, kuid on kahtlusi küll. Nimelt on küngas ümbritsetud kraaviga ja ühes kohas kraav katkeb - kui seista künka peal ja vaadata katkestuskohast 15-20 meetrit edasi, hakkab silma väike tellistest majake. Kas mitte seal ei või asuda maa-alune sissekäik? Võib-olla on mul hea kujutlusvõime, aga minu arust on huvitav objekt. Pealegi hakkas silma veel nii mõndagi huvitavat, mis vajab kontrollimist. Ehk oskab keegi mind valgustada, mis ja kuidas seal asjad täpsemalt olid.

Ma väga loodan, et keegi ei pahanda:
Pilt
Tommy06
Liige
Postitusi: 38
Liitunud: 26 Apr, 2007 9:39
Kontakt:

Postitus Postitas Tommy06 »

Mindki huvitas see kärkna kütuseladu, praegu seal killustiku hoidla vist?
3-4 aastat tagasi oli seal isegi vanu Gaz-e paar tuletõrje saani ja kütuse veokeid.
Eks mahutid tühjaks pumpamiseks kunagi välja kaevati sealt.
Ehk keegi seal käinud ning pilte teinud?
Kuna sildid olid/on kurjad siis sinna platsipeale pole sattunud :?
Kasutaja avatar
-=Mortyr=-
Liige
Postitusi: 363
Liitunud: 26 Okt, 2005 13:00
Kontakt:

Postitus Postitas -=Mortyr=- »

Päris mahutite vahel seal midagi ei ole, aga jah, rohkem värava poole mingit möginat maapind täis. Masinaid on seal ka kõvasti, ka väravale ligemale. Täpselt ei süvenenud, aga ZILe ja GAZe oli kindlasti. Jah, 3-4 aastat tagasi olid seal mustade numbrimärkidega ZILid kui ma ei eksi, kabiinid tumerohelist värvi ja taga plastmahutid ümbritsetud metallvõrega. Plastmahutite sisuks oli mingisugune kütus, seda mäletan hästi.
Õigest kohast jalutada, siis kurje silte pole .)
räim
Uudistaja
Postitusi: 17
Liitunud: 07 Apr, 2008 15:14
Kontakt:

Postitus Postitas räim »

Ei noh kui huvi nii suur, siis võite juu objekti omanikult küsida mida ta seal toimetab ?
Peeeter
Liige
Postitusi: 199
Liitunud: 22 Juul, 2009 21:16
Kontakt:

Postitus Postitas Peeeter »

Vast lõigati metalli välja - isegi sattusin tuttavaga 2006. aasta lõpul sinna kui lõikurid sädemeid pildudes undasid. Naljakas jah selle raudteega, jalutasime just sealt ja pärast välja minnes hüppas keegi ette ning vabandasime samuti, et silte ju nagu ei olnud...
Tundmatu putka võiks ehk olla seotud torujuhtmega, mis lennuvälja poole läks?
fireman
Liige
Postitusi: 463
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:46
Asukoht: põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas fireman »

Poleks paha rohkem selle kohta inffi saada küll. Ma ei usu, et seal midagi maa-all toimus, peale mahutite. Kütust vedasid ka tumerohelised poolhaake Kraz-id. Haagis oli taga 2 teljeline tsitern, omapärase lauge tagaosage. Veel oleks endale selgema pildi saamiseks paaris kohas käia. Endiselt huvitab kõik mis on Raadiga seotud.
Muideks lahe foorum on see :)
S-2
Liige
Postitusi: 174
Liitunud: 21 Apr, 2007 11:45
Kontakt:

Postitus Postitas S-2 »

See endine ladu on siiani Kaitseministeeriumi omanduses. Volitatud haldajat pole teada.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist