Viimsi sõjalaevade tankla, Kuuli kai ja Miiduranna tunnelid

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
matrix
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 01 Juul, 2005 9:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Viimsi sõjalaevade tankla, Kuuli kai ja Miiduranna tunnelid

Postitus Postitas matrix »

Sai eelmisel nädalal Tallinna lahes ringi sõidetud ja silma jäi järjekordselt betoonmürakas keset vett ( viimsi poolses küljes ).
Kas kellegi on aimu millega on tegu ja kas sellele on võimalik ligi sõita nii et see ei lõhuks kaatrit ( ja muidugi kellelegi närvidele ei käiks ).
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Re: Objekt Tallinna lahes

Postitus Postitas soadf »

matrix kirjutas:Sai eelmisel nädalal Tallinna lahes ringi sõidetud ja silma jäi järjekordselt betoonmürakas keset vett ( viimsi poolses küljes ).
Kas kellegi on aimu millega on tegu ja kas sellele on võimalik ligi sõita nii et see ei lõhuks kaatrit ( ja muidugi kellelegi närvidele ei käiks ).
kas see mitte pole dokk mille ääres alveelaevad tankisid?
kapralheinz
Liige
Postitusi: 260
Liitunud: 08 Juun, 2005 22:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas kapralheinz »

Allveelaevade tankla jah. Torujuhe läks Viimsi tagant, vist Randvere tee (?) ja paekalda vahel olevatest püttidest ja samas maa-alla Leningradi metrooehituse rändkolonni poolt ehitatud maa-alusest metrootunneli malliga kütusehoidlast.
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral Karu »

Kas keegi teist on seal ka kunagi mõnd allveelaeva tankimas näinud?
fireman
Liige
Postitusi: 463
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:46
Asukoht: põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas fireman »

Minuarust oli see reidil olevate laevade tankla ja allveelaevadega pole seal minuarust midagi ühist kuna siis peaks selle ümbrus sügavam olema.
Muideks lahe foorum on see :)
Martti
Liige
Postitusi: 311
Liitunud: 21 Nov, 2004 21:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Martti »

fireman kirjutas:Minuarust oli see reidil olevate laevade tankla ja allveelaevadega pole seal minuarust midagi ühist kuna siis peaks selle ümbrus sügavam olema.
Alveelaevad võivad ju veepinnal ka ujuda, siis pole sellist sügavust vaja.
Vanasõiduki huviline
Minu sõidukid: Gaz 22; Moskvich 412 1969
Aspelund
Liige
Postitusi: 1141
Liitunud: 04 Mai, 2005 10:45
Kontakt:

Postitus Postitas Aspelund »

Ise ma ei ole näinud, aga küll on näinud mu isa seal allveelaeva tankimas. Tavaliselt toimus see õhtuhämaruses või öösel ja torn paistis hoolikal vaatamisel ära.

Asp
Kasutaja avatar
sammal.habe
Liige
Postitusi: 817
Liitunud: 30 Apr, 2004 19:49
Asukoht: 58°22'N 26°43'E
Kontakt:

Postitus Postitas sammal.habe »

tulge, mehed, mõistusele! :shock: mis allveelaevade tankla? see on Kirovi-nimelise Näidiskalurikolhoosi kütusekai, tuntud ka kui Kuuli Ossi Maa (kunagise legendaarse esimehe O.Kuuli järgi)
ma ei tea, kas nad seda kasutasid kas või sai enne ookeanipüügi ja suurte traallaevade aeg otsa.
vanakaru
Liige
Postitusi: 55
Liitunud: 11 Mär, 2005 15:52
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas vanakaru »

Siin vaidlen ma vastu.
Mäletan ise õhtuhämaruses seisvaid allveelaeva siluette. Tõsi kül olin siis alles 10 , aga binokliga oli neid põnev vaadata
Igal ühel oma tõde.
sturmkommando
Liige
Postitusi: 371
Liitunud: 16 Veebr, 2004 15:30
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Postitus Postitas sturmkommando »

hmm.. no minul on vähe teistsuguseid andmeid, nimelt et seal demagnetiseeriti komposiitkerega miinitraalrit '70 esimeses pooles.
kütust sealt küll vaevalt allveelaeva pumbati..
ei teagi, kas see demagnetiseerimine toimus seal ajutiselt või kuidas see oli, hiljem käidi pringi külje all.
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Postitus Postitas alban »

Käis mul 96 a külas sugulane, kes on USA õhujõududes tanspordilennuki piloot. Käisime temaga teletornis ja vaatasime seral merele kui tema küsis, et mis allveelaevade kai teil seal meres on. Ma küsisin selle peale, et miks ta arvab, et see allveelaevadele mõeldud on? Ta vastas, et talle on õpetatud ära tundma allveelaevade jaoks süvendatud kanaleid meres, et see on vee värvuse järgi ära tuntav kuidas jooned (kanalid) selle kaini tulevad. Isegi NLiit, rääkimata Kirovi kolhoosist, ei olnud nii rikas, et ainult kalalaevadele sellist ehitist vette teha.
Martti
Liige
Postitusi: 311
Liitunud: 21 Nov, 2004 21:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Martti »

sturmkommando kirjutas:hmm.. no minul on vähe teistsuguseid andmeid, nimelt et seal demagnetiseeriti komposiitkerega miinitraalrit '70 esimeses pooles.
kütust sealt küll vaevalt allveelaeva pumbati..
ei teagi, kas see demagnetiseerimine toimus seal ajutiselt või kuidas see oli, hiljem käidi pringi külje all.
Käisin need laevad hiljem siis selle muuli(kai) ääres? http://lypsik.nohik.net/gallery/Pringi
Vanasõiduki huviline
Minu sõidukid: Gaz 22; Moskvich 412 1969
fireman
Liige
Postitusi: 463
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:46
Asukoht: põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas fireman »

Martti kirjutas:
sturmkommando kirjutas:hmm.. no minul on vähe teistsuguseid andmeid, nimelt et seal demagnetiseeriti komposiitkerega miinitraalrit '70 esimeses pooles.
kütust sealt küll vaevalt allveelaeva pumbati..
ei teagi, kas see demagnetiseerimine toimus seal ajutiselt või kuidas see oli, hiljem käidi pringi külje all.
Käisin need laevad hiljem siis selle muuli(kai) ääres? http://lypsik.nohik.net/gallery/Pringi
See ei ole see millest siin räägitakse.
Muideks lahe foorum on see :)
fireman
Liige
Postitusi: 463
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:46
Asukoht: põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas fireman »

alban kirjutas:Käis mul 96 a külas sugulane, kes on USA õhujõududes tanspordilennuki piloot. Käisime temaga teletornis ja vaatasime seral merele kui tema küsis, et mis allveelaevade kai teil seal meres on. Ma küsisin selle peale, et miks ta arvab, et see allveelaevadele mõeldud on? Ta vastas, et talle on õpetatud ära tundma allveelaevade jaoks süvendatud kanaleid meres, et see on vee värvuse järgi ära tuntav kuidas jooned (kanalid) selle kaini tulevad. Isegi NLiit, rääkimata Kirovi kolhoosist, ei olnud nii rikas, et ainult kalalaevadele sellist ehitist vette teha.
See on tõesti kirovi ehitatud ja seal laaditi suurte emalaevade pealt kala väikestele alustele ümber kes mahtusid miiduranna sadamasse.Mina olen ka käinud teletornis ja sealt pole küll selleosa meresügavust näha kuna meri peegeldab ikka päris kõvasti.Kunagi jahiga sõites olen isegi sellejuures sõitnud kuid siis tundus see küll tsiviilehitisena,muidu oleks vene piirivalve mu sealt ära ajanud.
Muideks lahe foorum on see :)
Kasutaja avatar
7,62
Liige
Postitusi: 70
Liitunud: 05 Dets, 2004 21:01
Asukoht: Siin ja vahest ka seal
Kontakt:

Postitus Postitas 7,62 »

"Kuulimuna" puhul siis tõepoolest tegu kütusekaiga. Iseasi, et kas ainult allveelaevadele... Võib ju ka näiteks Abramsiga Statoilist läbi minna ja paagid täis lasta..Kuigi jah, sõjaväele ta igatahes algselt kuulus.Kütuse pumpamiseks mõeldud roostevabast terasest torustik oli veel ca8a. tagasi muuli sisemuses täiesti olemas. Max sügavus muuli vahetus ümbruses 12 m. Põhjas on päris kõvasti metallirisu. Veel jäid silma muulilt vettevisatud hiiglaslikud akuplokkid, mis vedelevad muuli läänepoolses otsas.Muul ise ehitatud puitvaiadele( Kärgkast) Pealt betoneeritud. Demagnetiseerimiseks vajalikke seadmeid seal ümbruses igatahes pole näinud. 8)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist