Dolny Slask.

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
wyrd
Liige
Postitusi: 616
Liitunud: 19 Juun, 2007 22:27
Asukoht: IIRI/EESTI
Kontakt:

Dolny Slask.

Postitus Postitas wyrd »

Eile sai siin iirimaal ühe poolakaga väheke viina võetud ja ta teadis, et mul istub ajalugu siis ta rääkis mulle selle loo. Poolas kuskil Dolny Slask'i kandis pidi olema natsliku saksamaa maaalune tehas, punkrid või mida iganes. Ja see värk pidi olema nii võimsalt tehtud, et praegugi ei teata mis seal on ja sisse ei pääse. On kellegil infot sellest või lihtsalt ülespuhutud jutt?
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2471
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Dolny Slask.

Postitus Postitas Castellum »

Alam-Sileesia on Regewurmlagerist tükk maad lõuna pool...
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
wyrd
Liige
Postitusi: 616
Liitunud: 19 Juun, 2007 22:27
Asukoht: IIRI/EESTI
Kontakt:

Re: Dolny Slask.

Postitus Postitas wyrd »

Võtsin selle poolakaga ühendust ja palusin asukoha suhtes täpsemaid andmeid. Ja sain sellise sms-i -WAL BRZYCH, DOLNY SLASK, C-O'RY SOWIEI. Ise ta väidab, et ta sündis seal rajoonis. Ning mainis ka seda, et selle maaaluse ehituse tõttu oli kohalik mungaklooster väheke eemale viidud. Mul endal siin arvutit pole ning netis olen läbi mobla ja seetõttu ei saa asja netist eriti põhjalikult uurida. Huvi on küll selle vastu.
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2471
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Dolny Slask.

Postitus Postitas Castellum »

wyrd kirjutas:Võtsin selle poolakaga ühendust ja palusin asukoha suhtes täpsemaid andmeid. Ja sain sellise sms-i -WAL BRZYCH, DOLNY SLASK, C-O'RY SOWIEI. Ise ta väidab, et ta sündis seal rajoonis. Ning mainis ka seda, et selle maaaluse ehituse tõttu oli kohalik mungaklooster väheke eemale viidud. Mul endal siin arvutit pole ning netis olen läbi mobla ja seetõttu ei saa asja netist eriti põhjalikult uurida. Huvi on küll selle vastu.
Sel juhul peaks tegu olema sellise asjaga:
http://en.wikipedia.org/wiki/Project_Riese
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
Kasutaja avatar
istorik
Liige
Postitusi: 1042
Liitunud: 02 Mär, 2004 17:36
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Dolny Slask.

Postitus Postitas istorik »

Käisin suvel seal:
Walim ja Osowka- sakslaste selle piirkonna maa-alustest rajatistest pisem ja suurim. Esimene kui muuseum, teine 1,5h. maa-alune jalutuskäik giidiga. Kokku selliseid rajatisi seal 7, ligi pääseb 4le. Tervikpildi tekkeks peaks külastama ka töölaagrit Gross-Rosen kuhu meie ajapuudusel ei jõudnud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist