Tartu Lihakombinaat ehk TLK.

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
Rait
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 01 Aug, 2007 14:50
Asukoht: Elva
Kontakt:

Tartu Lihakombinaat ehk TLK.

Postitus Postitas Rait »

Sai nüüd taskulampidega terve maja läbi käidud ja ka keldrikorrusel (mis oli üllatavalt väike). Nimelt keldrikorrusel on 4 väga roostes tünni, mingit vedelikku täis. Tekkis siis küsimus, et mis seal sees olla võib? Siiamaani tundub kõige loogilisem seletus olema ammoniaak, sest seda kasutati vene ajal külmutusseadmetes ja seda keegi ei taha ka (seeõttu ka siiamaani seal alles). Mõtlesin ka, et võib olla õli või diisel (kui seal oli diiselgeneraatoreid?).. Aga need oleks ju kinnipanemisel ära veetud.

Oskab keegi õelda, kas siis tõesti on sinna keldrisse äärmiselt ohtlik asi nimega ammoniaak vedelema jäetud?! Olen mõelnud, et sellest peaks isegi mingit asutust teatama vms, enne kui mõni neist peaks läbi roostetama või mingid lapsed neid kolkima lähevad.. Ühel oli juhtumisi ka tavaline mahakeeratav kork peal!
Kui jutt käib koobastest, olen ma alati huvitatud.
fireman
Liige
Postitusi: 463
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:46
Asukoht: põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas fireman »

Arvan, et siin pole militaarsega midagi pistmist. Ammoniaaki seal vaevalt on. See ju haiseks kah ja selle spetsiifilist haisu peaks nagu teadma. Nuuskpiiritus nimelt.
Muideks lahe foorum on see :)
Kurjam
Liige
Postitusi: 1565
Liitunud: 10 Dets, 2007 22:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Kurjam »

Ammoniaaki hoitakse siiski surve all balloonides mitte roostes raudvaadis.Igasugu kahtlane sodi on aga päästeameti rida.
Rait
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 01 Aug, 2007 14:50
Asukoht: Elva
Kontakt:

Postitus Postitas Rait »

Militaarsega jah pole pistmist aga kuskilt mujalt ma selle kohta uurida ei osanud. Aga mis nendes vaatides olla võib? Õli, diisliküte?
Kui jutt käib koobastest, olen ma alati huvitatud.
Kasutaja avatar
LionRat
Liige
Postitusi: 327
Liitunud: 10 Jaan, 2007 14:46
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas LionRat »

Kurjam kirjutas:Ammoniaaki hoitakse siiski surve all balloonides mitte roostes raudvaadis.Igasugu kahtlane sodi on aga päästeameti rida.
:?:
Vähemalt vanasti ei hoitud...Vana-Kuuste lähedal,Villemi külas küll mitte.Seal oli minu mäletamistmööda neli 3-4 tonnist metall tünni,silikaadist laotud aluste peal.Luugid lukustamata...poisikesed pildusid kive sisse...
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Militaarnetist on nüüd saanud sama populaarne asi kut Dr. Noormanni vastuserubriik tiblaajal! Ma olen küll huumorisõber - paraku sellised naljad on samal tasemel nagu viimane Kreisiraadio :cry:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist