Kaevikud Pärnu ümbruses

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
Kasutaja avatar
Ogre
Liige
Postitusi: 242
Liitunud: 17 Apr, 2005 8:06
Kontakt:

Kaevikud Pärnu ümbruses

Postitus Postitas Ogre »

Käisin millagi Raeküla kandis mere ääres jalutamas. Kusagil "Tiblagorski" lähedal on mere äärses metsa pikalt kaevikuid ja laskepesasid. Nähtavus merele on väga hea. Kas need on sõja ajast, või on peale sõda õppuste käigus tehtud?
Kasutaja avatar
-iff-
Liige
Postitusi: 182
Liitunud: 28 Apr, 2005 19:30
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas -iff- »

Tere.
Need kaevikud on sõjaaegsed - kui poisike olin, siis oli meil seal suvila lähedal ja tean neid kaevikuid väga hästi - lahinguid seal ei toimunud - alles võiste lähedal, kui ma ei eksi. Heinamaal "Tiblakorski" lähedal seal oli üks pommiauk, mis oli lennukilt visatud pommist, siis kui pärnut pommitati. Ohvriks oli üks karjamaal söönud lehm. Aga kaevikud tegid ikka sakslased, kartes merelt dessanti, terve mets oli tookord lagedaks tehtud, et praegune mets istutati peale alles peale sõda. Kuigi jah ega lahe suudmest suurt sisse ei saanud see oli uputatud laevu täis olnud mingi aeg - arvatavasti siis kui sakslane juba taganema hakkas. Siis kus mälestusmärk on seal sakslased lasid hulga pärnu juute maha ja põletasid need tuleriidal, mis hiljem haises kaua aega.Rohkemat sellega ei meenu.
Paljud tahavad, et tõde oleks nende poolel, kuid ise ei taha olla tõe poolel.
ictta
Liige
Postitusi: 2151
Liitunud: 15 Juun, 2004 4:11
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ictta »

need kaevikud on veel tsaariaegsed rannakaitseliini osad.
Kasutaja avatar
marxionu
Liige
Postitusi: 310
Liitunud: 20 Sept, 2008 22:47
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

d

Postitus Postitas marxionu »

40 suvesõja ajal venelased kupatasid terve pärnu kaevikuid kaevama sinna, töö alles käis kui sakslased linna sõitsid ja lehvitasid. Sindi ristis sõitis tiblasid täis auto saksa kolonni ja kukkus tallina poole kimama arvates et omad põgenevad, seal on või oli neile kena mälestuskivi.
ictta
Liige
Postitusi: 2151
Liitunud: 15 Juun, 2004 4:11
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ictta »

Need kaevikud asuvad linnapiiri lähedal Raeküla metsas.
Kasutaja avatar
istorik
Liige
Postitusi: 1042
Liitunud: 02 Mär, 2004 17:36
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

pärnu

Postitus Postitas istorik »

Nn. Suvesõda vast ikka 1941.a. suvi ja tiblasid täis veoauto oli Sindi hävituspataljoni sõiduk mis Sindi ristis sakslaste kolonni sisse sõitis ning mille meeskonnaga sakslased kohe ka kiirelt arved õiendasid. Sealsamas Raeküla männikus, mahalaskmisest pääses vaid autojuht, J.Seljamaa oli teine pääseja- räägitakse, et olla nii purjus olnud, et mahalaskmise ajal kukkus pikali ja seetõttu ellu jäigi?
ictta
Liige
Postitusi: 2151
Liitunud: 15 Juun, 2004 4:11
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ictta »

üks naine pääses ka tänu sellele, et ei olnud linti ümber varuka ja relva kaasas.
Kasutaja avatar
Standartenführer
Liige
Postitusi: 156
Liitunud: 09 Juul, 2006 14:43
Kontakt:

Postitus Postitas Standartenführer »

noh tglt kui pärnu ümbruse kaevikutest rääkida, siis tooks mängu hoopis need teised, mis asuvad teemasmainitutest edasi, mingi 10km, noh pärast Uulut, igatahes vanad on kaevanud metsikult kaevikuid soomukitele. väljavalituks sobiks nagu BTR, aga kurat seda teab.
minule on jäänud kindel mulje, et need kaevikud olid osa Mereküla ratekibaasist (Kullipesa täna), kus olid siis S-75 õhutõrjeraketid.
baas ise on suht säilinud.
ma olen seal väga tihe külaline olnud, kena mereäärne koht kus grillida ja chillida n.ö. 8)
mõtlesin et peaks tegema eraldi teema selle baasi kohta, kus siis kirjas ka nopped selle baasi kohta siit foorumist ja ka värsked pildid.

mul ei ole fotokat praegu.
aga üritan ikkagi foorumlastega asja jagada, niiet, varsti on oodata lugemist.
loodame, et huvitavat.
M-K
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 27 Juul, 2005 14:36
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas M-K »

jah, täielikult nõus Standarterführer'iga. Siin on üks minu varasematest postitustest selle baasi kohta http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... highlight=

See oleks igati teretulnud kui on võimalus jäädvustada mõned pildid praegusest olukorrast. Olin ise ka seal tihe külaline aastatel 93 - 95. Meenutusi ja mälestusi on igasuguseid.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist