Aegna 305 mm patarei.

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
hirco
Liige
Postitusi: 112
Liitunud: 06 Mär, 2005 14:40
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Aegna 305 mm patarei.

Postitus Postitas hirco »

Olen selle kohta üht-teist lugenud, aga pilte pole näinud. On äkki kellelgi või teab kust saab?

Tänan ette!
Kasutaja avatar
paharet
Liige
Postitusi: 531
Liitunud: 14 Jaan, 2005 11:53
Asukoht: Tamsalu
Kontakt:

Postitus Postitas paharet »

Mati Õun "Eesti Merekindlused" olemas nii pildid kui joonised Aegna kohta samuti teiste Eesti rannapatareide kohta.Aga kui päris käega tahad katsuda samasugust patareid siis pead Soome sõitma seal Kuivassaarel samasugune kahuritorn restaureeritud.Samuti on netis olemas väga hea pildigalerii http://www.melkon.lv/ru/artel/kuivassar ... ssari.php3
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Käisin seal sees aastal 199..9? vahetult enne kinnimüürimist (teadjad räägivad, et teine auk on veel, ent varjatult ja pisike - ilmselt selle ka leidsin, sest ühes saalis kumas ülalt täitsa selgelt mingist šahtist valgust - mitte torni juures...).
Üsna vinge - mõnes kohas olid veel voodite jäänused ja mürsukastid
- laengukastid Arsenali kirjadega alles.
Paaris kohas ka mürske vedelemas, mille kallal meie vaprad päästeameti demineerijad oma mannetust ja oskamatust üles näitasid.

Sain ka siis näha, kuidas spetsialistid kumulatiivset laengut teevad - mätsiti ümber lillepoti kokku :lol: ja asetati mürsu peale (sütik oli mürsu taga) koos muu jamaga. Minu ettevaatliku küsimuse peale :"kas laeng lakke laiali ei lenda?", tehti mulle selgeks, et ma segan spetside tööd. Tulemus oli etteaimatav - käis meeletu pauk, käigud pool tundi suitsu täis, mürsk endiselt oma kohal ilma ühegi kriimuta ja laest krohv alla kukkunud.

Kui keegi sinna kunagi satub - soovitan - võtke Griegi "Mäekuninga koopas" kaasa ja mängitage seda lugu seal.
Martti
Liige
Postitusi: 311
Liitunud: 21 Nov, 2004 21:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Martti »

Oskab keegi rääkida kus on võimalik hankida Aegna saare kaarti paberkandjal? Asja läheks vaja paari nädala pärast.
Vanasõiduki huviline
Minu sõidukid: Gaz 22; Moskvich 412 1969
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas soadf »

Martti kirjutas:Oskab keegi rääkida kus on võimalik hankida Aegna saare kaarti paberkandjal? Asja läheks vaja paari nädala pärast.
selle saab sadamast ma arvan,kust saab Aegnale minna.
hirco
Liige
Postitusi: 112
Liitunud: 06 Mär, 2005 14:40
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas hirco »

Martti kirjutas:Oskab keegi rääkida kus on võimalik hankida Aegna saare kaarti paberkandjal? Asja läheks vaja paari nädala pärast.

http://www.hansaco.ee/raudtee/?main=16&sub=212
Kaardi leiad siit, on ainult veel printerit vaja. Kui lähed tee pilte ka.
Martti
Liige
Postitusi: 311
Liitunud: 21 Nov, 2004 21:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Martti »

Eks üritan kuskil printida selle, endal pole printerit olemaski. Pilte tuleb eeldatavasti umbes 150.
Vanasõiduki huviline
Minu sõidukid: Gaz 22; Moskvich 412 1969
salasilm
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 11 Mär, 2005 16:28
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas salasilm »

soovitan kasutada Maa-ameti koduleheküljel asuvat aerofotot. Ka muudele huvilistele on see ehk abiks.
http://www.maaamet.ee/index.php?lang_id ... menu_id=64
sealt vaatad ja navigeerid mistahes kohta Eestis, kasutades ülemist sektorit päringuks.
salasilm
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 11 Mär, 2005 16:28
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas salasilm »

Paar mõtet veel. Oli aasta 83-85, kui olin Aegnal suviti. Loomulikult kolasime palju purukslastud patareide käikudes ja kaevasime püssirohu "makarone" liivast, et neid põletada. Mäletan, et miskipärast müürisid kord vene sõdurid mitu käiku ühes patareis kinni, kuna keegi olevat seal mürske tassinud. Mürske oli seal tõesti palju, käigu selvas oli ridade kaupa ja paljud prahi all. Kuna see meid ei huvitanud, tegelesime padrunite ja muu huvitava otsimisega. Kuna pole kaua Aegnal käinud, siis mõtlesin, et mis neist mürskudest on saanud, kuna käigu avad laoti tellistest kinni ja teised käigud nendeni ei viinud. Tol ajal käisime-roomasime kõik käigud läbi, kuigi praegu imestan, et kustkohast selline julgus. Huvitab, et kas riigijõud on need käigud avanud ja mürsud ära vedanud, või on seal siiani käikudes kastid alles?
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Riigijõud on käigud sulgenud ja mürsud tunnistanud mitteohtlikeks metallbalvankadeks, sest neil ei õnnestunud neid plahvatama panna. Üks poolik mürsk, kus pruunikstõmbunud lõhkeaine vastu vaatas - selle kohta öeldi, et tegu pole lõhkeainega, vaid roostega. Tase.
Kasutaja avatar
paharet
Liige
Postitusi: 531
Liitunud: 14 Jaan, 2005 11:53
Asukoht: Tamsalu
Kontakt:

Postitus Postitas paharet »

canislupus kirjutas:Riigijõud on käigud sulgenud ja mürsud tunnistanud mitteohtlikeks metallbalvankadeks, sest neil ei õnnestunud neid plahvatama panna. Üks poolik mürsk, kus pruunikstõmbunud lõhkeaine vastu vaatas - selle kohta öeldi, et tegu pole lõhkeainega, vaid roostega. Tase.
Ega pole ju lihtne selliseid 500kg mürske sealt käikudest kätte saada lihtsam ju käigud kinni müürida.Aga lõhkeainet on nendes mürskudes väike kogus.Kuskilt olen lugenud,et Vene-Jaapani sõjas ja 1.maailmasõjas oli analoogsete mürskudega probleeme ei tahtnud lõhkeda isegi kui soomusest läbi tungisid.Eks sellepärast need mürsud alles jäid ja ei lõhkenud kui venelased kogu kupatuse vastu taevast lasid.
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Venelased lasid vastu taevast suurtüki alused. Muu on ajajookul laiali tassitud ja ise kokku kukkunud
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas soadf »

need mürsud pidi olema seal öppeotstarbega selle pärast neil on nii vähe löhkeainet.
Kasutaja avatar
paharet
Liige
Postitusi: 531
Liitunud: 14 Jaan, 2005 11:53
Asukoht: Tamsalu
Kontakt:

Postitus Postitas paharet »

soadf kirjutas:need mürsud pidi olema seal öppeotstarbega selle pärast neil on nii vähe löhkeainet.
Olen ka seda kuulnud.Õppeotstarbelistes ei peaks üldse lõhkeainet olema.Soomust läbistavates on mürsust suurem osa metallkoonus mis peaks soomusest läbi tungima ja tagaotsas ainult vähesel hulgal lõhkeainet.Mati Õuna raamat ei kirjuta midagi õppemürskudest olid soomusläbistavad ja fugassmürsud.Kokku oli 2.maailmasõja alguseks 1253 305mm mürsku.
Kasutaja avatar
ivalo
Liige
Postitusi: 1102
Liitunud: 13 Apr, 2004 20:01
Asukoht: Lilleküla
Kontakt:

Postitus Postitas ivalo »

Jõujaama vasakpoolsesse generaatoriruumi pääseb üsna lihtsalt,
Pilt
kas keegi kõrvalruumi on ka roninud ja mida seal alles veel on?
Pilt
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist