TUVASTADA lennuk

Laevad, lennukid, tankid... Kõik sõjatehnikast.
Vasta
asjaajaja
Liige
Postitusi: 792
Liitunud: 07 Dets, 2004 16:03
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas asjaajaja »

Okei-okei! Tõin selle Tu 160 meelega sisse, et natuke rohkem elevust tekitada :twisted: :twisted:
Tegelikult on ju Tu 22 paljude variantide hulgas kah selliseid ülespoole "ninaga" ja hästi voolujoonelise piloodikabiiniga modifikatsioone. Aga väga imelik on see, et tohutul hulgal piltide hulgast, mis on minu käest läbi käinud, pole ma rohkem TÄPSELT sellise kerekujuga lennukeid näinud. See nagu kinnitaks kokkuvõttes seda võltsingu versiooni.
Olgu! Oletame et tegemist on võltsinguga (retusheeritud pildiga). Mitmed eelkirjutajad on viidanud, et nõuka-aegsed väljaanded kubisesid sellistest võltsingutest. Äkki tekitaks lausa uue teema, kuhu saaks selliseid pilte üles riputada ja väike seletus juurde, mida sellel pildil on muudetud ja mismoodi peaks tegelikult olema!??
Kui keegi aga tahab teema alguses ülesriputatud fotot originaalis näha, siis olen alati valmis seda demonstreerima. Kui Saaremaale satute, valige 533 264 25 ja lepime aja ning kohtumispaiga kokku.
Kõik, mis toimub praegu, on minuti pärast juba ajalugu
Kasutaja avatar
-iff-
Liige
Postitusi: 182
Liitunud: 28 Apr, 2005 19:30
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas -iff- »

Aitäh hugo 1 :)
Paljud tahavad, et tõde oleks nende poolel, kuid ise ei taha olla tõe poolel.
Kasutaja avatar
Luuraja
Liige
Postitusi: 350
Liitunud: 15 Apr, 2005 11:12
Asukoht: Paide
Kontakt:

Postitus Postitas Luuraja »

Maalides saab oskaja inimene mida tahes kujutada. Vaadake veidi näiteks 17.sajandi hollandi maalikunstnike (soovitan Willem Kalfi ja Jacob van Ruisdaeli) tehtud pilte ja mõelge selle üle milline peenike joon maalikunsti fotograafiast eristab.
Karta on et Ogonjoki kunstnikel oli kiire ja nad ei oodanud, et nende loomingut kunagi kriitiliselt hinnata võidakse.

Irv. Samas mõtlen isikliku käega demblialbumeisse joonistet Su - 25 kujutisi. Iga korraga läksivad kujutised ikka täpsemaks.
Tõde on selle poolel, kes vähem valetab.
Слава Україні!
Героям слава!
telik
Liige
Postitusi: 41
Liitunud: 14 Sept, 2004 0:39
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas telik »

Sai käidud foorumi liikmetega koos lennukit vaatamas. Ühisel ülevaatusel leidsime tiiva tala küljest alumiiniumi tüki numbriga. Number on kas 6 või 9. Numbri kõrgus ~1cm. Kas on kellelegi tuttav?
Pilt
trv, telik
ictta
Liige
Postitusi: 2151
Liitunud: 15 Juun, 2004 4:11
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ictta »

Tere Telik!
Vaatasid sa pilte ka või aadressil www.pilt.ee/ictta
telik
Liige
Postitusi: 41
Liitunud: 14 Sept, 2004 0:39
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas telik »

Kui on huvilisi lennukit vaatama minna, andke teada telik@hot.ee . Sobib ka nädala sees õhtuti.
Või mis te arvate plaanist korraldada ühisaktsioon lennuki väljakaevamiseks ja toimetamiseks mõnda muuseumi? Lendureid seal pole, nemad hüppasid langevarjuga alla ja saadi kätte. Aga metallitükke on seal palju laiali. Saab vene sõjaväe reostust looduses vähemaks.
malox
Liige
Postitusi: 242
Liitunud: 11 Apr, 2004 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas malox »

palju seda lennukit seal maa-all on?
telik
Liige
Postitusi: 41
Liitunud: 14 Sept, 2004 0:39
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas telik »

Palju lennukist alles on ei tea. Pole kunagi kaevanud, tegelikult pole endal labidatki. Lennuki asendi järgi peaks olema tükke kuni 4 meetri sügavuseni. Joonisel on rattad väljalastud asendis erinevalt soos olevast.
Pilt
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

Või mis te arvate plaanist korraldada ühisaktsioon lennuki väljakaevamiseks ja toimetamiseks mõnda muuseumi? Lendureid seal pole, nemad hüppasid langevarjuga alla ja saadi kätte. Aga metallitükke on seal palju laiali. Saab vene sõjaväe reostust looduses vähemaks.
Mõte on iseenesest hea. Lööksin kampa kui aktsioonist asja saab.
Anton - horridoo!
malox
Liige
Postitusi: 242
Liitunud: 11 Apr, 2004 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas malox »

Hea oleks, kui uuriksid natukene millegagi, kui palju seda seal all olla võib, muidu pole äkki midagi kaevata:P
telik
Liige
Postitusi: 41
Liitunud: 14 Sept, 2004 0:39
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas telik »

Metalliotsijat mul pole ja ega ta vist ei aitaks ka ära tunda täpset metalli kogust. Discovery kanalilt olen näinud kuidas saab täpse pildi maaalusest georadariga- aga sellist seadet vist eestis pole.
Vene sõjaväes oli rusikareegel- "rood sõdureid asendab ekskavaatorit". Kui oleks palju rahvast, saaks kaevata ja kohe ka vett süvendist välja visata. Kui sul on kogemusi selliste töödega, tule vaata asi üle enne kui kaevama hakata.
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Georadar Eestis täiesti olemas, olen sellega kolm aastat oma igapäevast leiba teeninud. Kahjuks mitte enam.
Aga mis puutub georadariga metallesemete otsimist siis siin on üks aga - nimelt ei näe radar metallist läbi, st. kui maapinna pealmises kihis on palju metalliprügi siis võib sügavamal asuv suurem ese märkamatuks jääda.
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

--------------------------------------------------------------------------------
Metalliotsijat mul pole ja ega ta vist ei aitaks ka ära tunda täpset metalli kogust. Discovery kanalilt olen näinud kuidas saab täpse pildi maaalusest georadariga- aga sellist seadet vist eestis pole.
Vene sõjaväes oli rusikareegel- "rood sõdureid asendab ekskavaatorit". Kui oleks palju rahvast, saaks kaevata ja kohe ka vett süvendist välja visata. Kui sul on kogemusi selliste töödega, tule vaata asi üle enne kui kaevama hakata.
Suhtle Heikiga siit foorumist, tal on võimalusi korraliku otsijat kasutada ja ta on ka Lagedi sõjamuuseumi esindaja.
Anton - horridoo!
ictta
Liige
Postitusi: 2151
Liitunud: 15 Juun, 2004 4:11
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ictta »

sai seda lennukit vaatamas käidud, tänu Telikule ja mina võiks sinna labidameheks tulla küll, kui muidugi võetakse
telik
Liige
Postitusi: 41
Liitunud: 14 Sept, 2004 0:39
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas telik »

Lagedi sõjamuuseum oleks sellele lennukile ehk õige koht. Pole võimatu et selle lennuki tulistasid alla omad eesti poisid lennuväe abiteenistusest. See mõte teeb südame soojaks!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist