TUVASTADA lennuk

Laevad, lennukid, tankid... Kõik sõjatehnikast.
Vasta
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Lennuki näidik tuvastada.

Postitus Postitas FW Anton »

Kunstlik horisont. Kas peale selle templi veel mingeid markeeringuid või kirjeid on?
Anton - horridoo!
Randomaalne
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 25 Nov, 2012 19:20
Kontakt:

Kütusepaagid?

Postitus Postitas Randomaalne »

Pöördun teie poole, et ehk keegi oskab öelda, mis lennuki küljest need jupid pärit on. Ma ei ole selle temaatika suhtes kompetentne, suutsin ainult järeldada, et tegemist on kütusepaakidega. Ja arvasin ka, et lisakütusepaagid käivad enamasti kaasa sõjalennukitega, kuid siin sai minu mõistus otsa. Vanus on teadmata, aga kindlasti enne 1975ndat aastat. 2 identset objekti, pikkus umbes 4 m läbimõõt kõige paksemas kohas umbes 80 cm. Üleni alumiiniumist, v.a. mingid kinnituskohad. Jään abi ootama.

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
sabaka
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 22 Jaan, 2013 14:53
Kontakt:

NL aegsed transpordilennukid

Postitus Postitas sabaka »

Tere,

Võibolla postitan valesse teemasse, kuid mul tekkis üks lapsepõlve puudutav küsimus. Nimelt elasin väiksena Viljandimaal ja üle minu lapsepõlvekodu käisid tihedalt transpordilennukid. Aastad v6isid siis olla kuskil 1985 või sinna kanti. Mäletan, et lapsena ma natuke isegi kartsin kui öösel ca. mitukümmend lennukit üle maja lendasid. Korra juhtus ka nii et mingi lennuk t6enäoliselt lekkis ja sain arvatavasti petrooleumidušši osaliseks. Siit tekkiski viimane kord maal käies vennaga arutelu et kust need lennukid omal ajal startisid ja kuhu maandusid?
Ise arvan et äkki võis tegu olla an-24 või millegiga sinna kanti.
Lemet
Liige
Postitusi: 19938
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: NL aegsed transpordilennukid

Postitus Postitas Lemet »

Vaevalt lennuk nüüd "lekkis"...ilmselt oli tegu kütuse avariiväljalaskega maandumiskaalu normiajamiseks ohutuspõhjustel.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
CARLOS
Liige
Postitusi: 71
Liitunud: 06 Jaan, 2013 13:24
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: NL aegsed transpordilennukid

Postitus Postitas CARLOS »

Elan ka Viljandimaal ja nägin kui strateegilised pommitajad startisid Tartu RAADI lennuväljalt ja üle Viljandimaa lendasid.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: NL aegsed transpordilennukid

Postitus Postitas EOD »

Sel ajal lendasid Viljandi kandis Tartus baseerunud transpordilennukid Il-76 ja An-12. Loopisid Võhma lennuväljale Viljandi spetsnazi langevarjureid ja tegid seal treeninguid (madallähenemisi). An-12 ka maandusid Võhmas. Langevarjureid loobiti ka kopteritelt Mi-8 ja Mi-6. Need startisid hüppelendudele Viljandi lennuväljalt. Teinekord olid nädal aega Viljandis komandeeringus.
CARLOS
Liige
Postitusi: 71
Liitunud: 06 Jaan, 2013 13:24
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: NL aegsed transpordilennukid

Postitus Postitas CARLOS »

SPEZNAZ hüppas ka Viljandi PÄRI lennuvälja lähedal minu talu maadele ,siin kasutati MI-8 ja AN-2. Sõdurid käisid pidevalt saage ja kirvest küsimas ,et saaks langevarju puu otsast kätte.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: NL aegsed transpordilennukid

Postitus Postitas EOD »

Viljandi (Päri) lennuväljale ja jõelähedasele platsile hüppasid põhiliselt sõjaväe langevarjusportlased. Suurema hulga meeste viskamine toimus Võhma lennuväljale.
CARLOS
Liige
Postitusi: 71
Liitunud: 06 Jaan, 2013 13:24
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: NL aegsed transpordilennukid

Postitus Postitas CARLOS »

Raudna jõe luhale hüppas ikka SPEZNAZ ka,õppused toimusid suvel siis kui hein oli koristatud luhast ja käidi ka talvel hüppamas.Sportlased käisid koos sõduritega hüppamas ,üks kukkus minu maja taha põllule surnuks.
Lupus
Liige
Postitusi: 872
Liitunud: 02 Juun, 2005 12:44

Re: NL aegsed transpordilennukid

Postitus Postitas Lupus »

Need mida mina mäletan olid IL-76 . Jubeda ulumisega kui nad madalalt tulid ja tulid tihedalt ikka iga nädal vähemalt korra . 10 masinat vähemalt . Ja madalalt mitte just päris puudelatvadel ,aga no 200-300 m. suund kus nad tulid oli Suislepa tagavara lennuväli . Kas need masinad seal maas ka käisid ? Ise ei ole näinud ei tea. Aga legendid räägivad ,et olla sealt Pihkvas viina järel käidud.
aest
Liige
Postitusi: 428
Liitunud: 30 Okt, 2011 18:12
Kontakt:

Re: NL aegsed transpordilennukid

Postitus Postitas aest »

Suislepas võis neid seitsmekümnendatel tihtipeale näha.Ühe kohaliku legendi järele olevat sealtkaudu Venemaalt lennukitega salakaupa toodud, seda siis üheksakümnendate alul. Pärast tõmmatud lennuväljale kraavid sisse.
sabaka
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 22 Jaan, 2013 14:53
Kontakt:

Re: NL aegsed transpordilennukid

Postitus Postitas sabaka »

see Il 76 tundub jah tuttav, ma täpselt ei mäleta enam mitu mootorit oli. Aga jah, tulid alati mitmekaupa ja madalalt. Ise ma muidugi ei usu, et nad suislepas maandusid kuna sai seal tihti mööda s6idetud ja nii suuri lennukeid seal ei täheldanud.
BOMBARDIER
Liige
Postitusi: 324
Liitunud: 16 Okt, 2008 17:53
Kontakt:

lennuki hüdraulika pump.

Postitus Postitas BOMBARDIER »

Tere!

Sain sellise lennuki hüdosüsteemi(ilmselt) pumba , oleks väga huvitatud infost, mis lennumasinale selline kuulus

Pilte ka :

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Ette tänades!
Kasutaja avatar
isakene
Liige
Postitusi: 1068
Liitunud: 29 Jaan, 2009 1:04
Kontakt:

Re: lennuki hüdraulika pump.

Postitus Postitas isakene »

Hüdraulikainimesena ütleks pildi järgi, et asjandus on muutuvtootlikkusega aksiaalkolbpump. NS10-2 jaoks annab esialgne otsing, et tegemist on pumbajaamaga lennunduse tarvis ja on täitsa võimalik sellist asja tellida:)
Kui Teile paistab, et see on nii, siis see ongi nii - Teile paistab.
BOMBARDIER
Liige
Postitusi: 324
Liitunud: 16 Okt, 2008 17:53
Kontakt:

Re: lennuki hüdraulika pump.

Postitus Postitas BOMBARDIER »

Tänud isakene asjasse selguse toomise eest.

Et siis veel tänapäeval ka asi tootmises? :) :write:

Arvasin , et tegu millegagi II ms. päevilt :roll:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist