www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 18 Juul, 2019 2:02

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 124 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Tsiviilmaasturi taktikaliseks tegevuseks ettevalmistamin
PostitusPostitatud: 16 Veebr, 2014 1:02 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kuulikindlaid II põlvkonna Patroleid on Eestis nähtud küll, mõni liigub siiani ringi. Omal ajal olid pankade rahaveomasinad. Y60, peal 4,2 liitrine vabalthingav kone, uste sees terasplaadid, akende ees soomusklaas. Kui otsima hakata, leiab ilmselt veel komplekti kuulikindlust kusagilt kättegi, kui autod erakätesse jõudsid, kisti see kraam kõik küljest maha, tõenäoliselt vedeleb siiani mõnes garaažis.

Ja ma ei tea, kuidas kaasajal, aga väga hiljuti said meie põhjanaabrid maasturi ostmisel maksusoodustust, tingimusel et sõja korral loovutatakse masin armee käsutusse. Sellised autod olid tugevdatud käigukastide ja sildadega ning kindlasti PTO-dega mehaanilise vintsi jaoks. Mul ei ole kahjuks andmeid, kas soomlastel ka kusagil mingid varud on nende autode militariseerimiseks...

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 16 Veebr, 2014 17:27 
Eemal
Liige

isakene kirjutas:
Kuulikindlaid II põlvkonna Patroleid on Eestis nähtud küll, mõni liigub siiani ringi. Omal ajal olid pankade rahaveomasinad. Y60, peal 4,2 liitrine vabalthingav kone, uste sees terasplaadid, akende ees soomusklaas. Kui otsima hakata, leiab ilmselt veel komplekti kuulikindlust kusagilt kättegi, kui autod erakätesse jõudsid, kisti see kraam kõik küljest maha, tõenäoliselt vedeleb siiani mõnes garaažis.

Ja ma ei tea, kuidas kaasajal, aga väga hiljuti said meie põhjanaabrid maasturi ostmisel maksusoodustust, tingimusel et sõja korral loovutatakse masin armee käsutusse. Sellised autod olid tugevdatud käigukastide ja sildadega ning kindlasti PTO-dega mehaanilise vintsi jaoks. Mul ei ole kahjuks andmeid, kas soomlastel ka kusagil mingid varud on nende autode militariseerimiseks...

Minu teada oli soomlaste maasturi maksuvabastuse ainuke tingimus jõuvõtuvõlli olemasolu.

toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.

Üles

PostitusPostitatud: 16 Veebr, 2014 17:49 
Eemal
Liige

mx77 kirjutas:
isakene kirjutas:

Minu teada oli soomlaste maasturi maksuvabastuse ainuke tingimus jõuvõtuvõlli olemasolu.

Täpselt nii , sest jõuvõtuvõlliga liigitus maastur töömasina mitte luksusautode alla . Zusukidele paigaldati võll suunaga tahapoole nii , et ninas asuvat vintsi sellega käitada ei saagi aga ta pidi lihtsalt olemas olema .Ja olen ka paari soome nivat võlliga näind , neil on käigukasti alumine kaan ära vahetatud võlliga kaane vastu ja ajami saab plokkhammasratta teisekäigu hammasrattalt .

Üles

PostitusPostitatud: 17 Veebr, 2014 1:33 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Järelikult on Nissani arusaam ka selline, et tööautona light versiooni maha ei kõlba ärida. :) Näiteks Patroli vanemat MK 160 versiooni nõrgema tagasillaga Soomest ei leia, kuigi mujal Euroopas on see tavaline. Samuti on järgmise põlvkonna ehk Y60 2,8TD soomlaste versioonile paigaldatud 4,2 liitrise käigukast ja toekam ülekanne ning mõningad pisierinevused veel.

Kõlbab see tsiviilmaastur militaarotstarbel kasutada küll ja mõõdukas ümberehitus ei ole mingi raketiteadus.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 124 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: