www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 25 Juun, 2019 1:16

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 200 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 22 Dets, 2005 0:12 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Postitatud: 07 Veeb 2005 8:35 pm Teema: Ämari lennuväli

--------------------------------------------------------------------------------

Ämaris on olnud järgmised lennutüübid

[
Tsiteeri:
MiG 17
Su 7 (ei tea mis modifikatsiooni)
MiG 27K (Kaira)
Su 24 (mitte M)

Lõpude lõpuks viidi polgu üle ja saadeti laiali.
Saidil www.airforce.ru on ka ühe Ämari lennukist pildiseeria tehtud..Eks need on olnud ka tol ajal juba päris vanad lennukid - kuskil 82 aastast saadik läks toomisse Su 24M.
Minu meelest, 24-sid oli 4 tk kaotatud, mina mäletan ainult viimast, kuskil Riisipere kandis.
See hauakivi paljude nimedega tähistab seda korda millal maanduv Su 7 rammis maandumisel veoauto mille kastis olid kursandid.

Kui käite sellel kalmistul siis bareljeefidel on ka mõnede lennukite mudelid graveeritud, minu meeles oli seal Su 24 ja Su 7b

Kapten Trumm kirjutas:
Tsiteeri:
Mig-27 pole teadaolevalt Eestis kunagi baseerunud

Mig-27 olid Ämaris täitsa olemas. Nendega vahetati välja Su-7B. Aeg-ajalt oli MiG-27 näha ka Tapal lendamas.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 22 Dets, 2005 16:16 
Eemal
Uudistaja

Kui pikendada kaardil Ämari lennuvälja maandumisraja sirget lääne poole, siis sellele joonele Padise-Kurkse ja Harju-Risti - Kurkse teede vahelisse metsa kukkus kaheksakümnendatel paar-kolm lennukit. Neist ühe kättesaamiseks rajati Harju-Risti teelt metsa isegi uus tee. Tolleaegne poiste teooria oli, et kui kukkus roheline/kaitsevärvi lennuk, pole seal peale augu midagi vaadata, kõik praht korjati kokku. Aga kui oli kukkunud hõbedane lennuk, siis jätsid sõdurid maha igasuguseid huvitavaid aknaraame, plekiräbalaid jne.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 22 Dets, 2005 16:50 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Hõbedased olid vanema põlve lennukid. Viimased hõbedased (värvimata) masinad olid siinkandis nähtud ilmselt Tu-16, Su-7/9/11 ja Mig-21. Kõik muu peale seda oli kas maskeerimisvärvi või aatomivastase värviga (protivaatomnaja okraska). NL õhukaitses olid mingi aeg Mig-23-d üleni helehallid, kuid mina olen siin näinud ainult laigulisi.

Ilmselt olid hõbedased nii vanad lennukid, et seda risu olid kõik lennuväljad täis ja kuna seal salajast polnud, siis jäetigi vedelema.

Aatomivastase värviga olen näinud Su-24 (ilmselt Ämari) ning Tu-22M Tartus. Aatomivastane värv on altpoolt helevalge ning pealtpoolt helehall.
Selle värviga värviti lennukeid kaitsmaks altpoolt tuleva tuumaplahvatuse valguskiirguse eest ja värviti neid maisnaid, mile lahinguplaani käis ka tuumarelv. Valdavalt olid need strateegilised masinad, taktikast olen näinud ainult Su-24.

Seda ei maksa segi ajada nn PVO halliga, millega olid värvitud mingil ajal õhukaitse Mig-23-d, samuti Mig-25 ning Mig-31 - seal on terve lennuk helehall

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14 Jaan, 2006 15:32 
Eemal
Uudistaja

Saue ja Paldiski mnt vahel allakukkunumise kohas olen ise käinud kuna seal minu ädi elab ja ta ise nägi kui see alla kukkus

Üles

Teema pealkiri: Re: Lennuonnetused
PostitusPostitatud: 28 Jaan, 2006 1:22 
Eemal
Uudistaja

Kapten Trumm kirjutas:
80ndate keskpaiku kukkus Mig-23 Vormsi all merre.

Hmmm,kas see ja kuskil minu poolt varem mainit lugu (kus Tapa mehed oma "paremust" haapsallaste ees madallendudega mere kohal tõestasid) võiks olla sama?
Ja samuti oli kuskil Võnnu (Läänemaa) kandis ka üks hävitaja alla kukkunud (telik ei tulnud välja ja kütus sai selle kulutamisel valel ajal otsa).Lendur katapulteerus.Aeg-pidi sellest mulle rääkinud isiku sõnul olema ilmselt olema kuskil 1970.aastate esimeses pooles.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 29 Jaan, 2006 19:09 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tean kindlalt, et ontikal on paekalda all võsas ühe lennuki jäänused, umbes 6 aastat tagasi olin juures kui sealt rannast veeti üks lennuki kuulipilduja Tartusse, ja teine samasugune paistis liiva seest välja, kuid oli üht otsa pidi liiga sügaval liivas. Olen kuulnud jutte, et seal samas võsas pidi olema lisaks veel mootor ja mingeid juppe veel. Seda kuulipildujat mis minema viidi, oli kunagi varem keegi lõkkel kuumutatud, et kinnikiilunud kuuli kätte saada, lõpuks oli litakas ära käinud ja toru ots oli osaliselt ribadadeks. Mõned aastad tagasi oli antud ese ühes Tartu antikvariaadis müügil, kuid enam pole ei poodi ega relva.

Selle lennuki margist ei tea ma midagi

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 29 Jaan, 2006 21:32 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

http://www.antiik-sisustus.ee/index.php ... ey=0&hit=1 mötled äkki seda pritsi.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 30 Jaan, 2006 0:10 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

soadf kirjutas:
http://www.antiik-sisustus.ee/index.php?option=com_zoom&Itemid=38&page=view&catid=16&PageNo=1&key=0&hit=1 mötled äkki seda pritsi.

Tundub küll see asi olevat, äkki on nüüd juba võimalik teada saada umbkaudset õnnetuse ajajärku ja lennukit?

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 30 Jaan, 2006 12:48 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Lugesin algpostituse, ning mõtlesin kas 7 Su-24 alates 1985 aastast ei ole palju ühe õnnetu polku jaoks...brrrr..on ikka kamikazed olnud...

Veel tahtsin öelda et Ämari Su24 nüüdseks on viimased lendavad Su-24 (mitte M) maailmas. Umbes paarkümmend allesjäänud masinad asuvad Krimmis, Musta mere laevastiku koosseisus. Vahest isegi lendavad ning harjutavad pommide viskamist. Olen alles hiljuti suhelnud ühe lenduriga, saatsin veel pilte..

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 24 Sept, 2006 20:27 
Eemal
Uudistaja

Aspelund kirjutas:
Täna ühe vanema härrasmehega lennuõnnetustest rääkides tuli välja kaks juhtumit.

Teine juhtum kuuekümnendate esimeses pooles, kus Raasiku ja Kehra vahel tuli raudtee kõrval oleva mingi künka otsa samuti lennuk. Mõlemad piloodid hukkusid. Väidetavalt oli pauk olnud piisavalt kõva, nii et ühest lendurist oli olnud alles vaid kõrv puu otsas. Suurem osa tükkegi olla maasse jäänud.

Vabandan vana teema uuendamise pärast aga ma lugesin seda lõiku ja kuna elan seal kandis siis pärisin muidugi vanematelt kohe järgi. Ja nad rääkisidki et Paasiku raudtee juurde oligi see maha prantsatand. Muidugi inimesi ligi ei lastud ja NL armee vedas selle kiiruga ära. Võibolla lähen seda paika isegi kunagi vaatama aga millal seda ei tea. Siis lähen veel vaatan Kihmla soojärve üle et kas seal on tõesti mingit märki tanki kohta mis seal pidi olema uppund. Absoluutselt kõik vanemad inimesed räägiva seda juttu ja täpselt ühte moodi.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 04 Juul, 2008 15:16 
Eemal
Uudistaja

Vana teema ülesupitamiseks ühelt Padise elanikult kuuldu 1978. ja 1991. aasta lennuõnnetuste kohta:

1978 sai 17 soldatit surma, kui sõdurite veoauto põrkas Ämari lennubaasi territooriumil kokku ühe teise veokiga ja hiljem plahvatas selle kütusepaak. Enamike ohvrite surmade põhjused olid hingamisteede ja kopsude põletused (leekide sissehingamisest), mitte tulle kinni jäämine. Plahvatus oli alles ca minut peale avariid.

1991. aasta õnnetusele Ellamaa lähedal aitas kaasa see, et lennukil oli vahetatud kõrgusemõõtur, see osutus aga tehasepraagiks...

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 04 Juul, 2008 17:08 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

mrali kirjutas:
1978 sai 17 soldatit surma, kui sõdurite veoauto põrkas Ämari lennubaasi territooriumil kokku ühe teise veokiga ja hiljem plahvatas selle kütusepaak. Enamike ohvrite surmade põhjused olid hingamisteede ja kopsude põletused (leekide sissehingamisest), mitte tulle kinni jäämine. Plahvatus oli alles ca minut peale avariid.

Sellest oli mõni aasta tagasi Ekspressis artikkel.

Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 22 Veebr, 2009 11:39 
Eemal
Uudistaja
Kasutaja avatar

70-date lõpus või 80-date algul kukkus Raplamaal Valgu ja Vahakõnnu vahel Tõrasoos mingi lennuk alla. Lendur olevat jõudnud katapulteeruda.
Hulganisti sõjaväge oli kohale aetud.
Tean seda Valgu jahiseltsi meeste juttudest, millesse kunagi kuulusin.
Äkki keegi mäletab sellest juhtumist täpsemalt.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 06 Dets, 2009 13:11 
Eemal
Liige

Tartu lennuväepolgu lennuõnnetustest

http://koljamba.planet.ee/index.php?opt ... &Itemid=58

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 13 Dets, 2009 21:52 
Eemal
Liige

Üks allakukumine olla seotud Järvamaal Nurmsi lennuväljaga .
Kus ja kuidas alla kukus pole hetkel kindel aga lendurid jäänud algselt ellu
ja viidud Paide haiglase kust hiljem saadetud edasi Riiga.
Seal nad ka surnud kuna ei pidanud transpordile vastu.

Ajaks pakuks 1950-60.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 200 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: