PTS-M

Laevad, lennukid, tankid... Kõik sõjatehnikast.
äär
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 24 Jaan, 2007 17:20
Asukoht: kuressaare
Kontakt:

Palun infot PTS-M amfiibroomiku kohta.

Postitus Postitas äär »

Kas on võimalik leida selle masina manuali, ehitust kajastavat kirjandust, tehnilist inffi. Samas kas on kellegil reaalseid kogemusi sellise isendiga nii maal kui vees. Kõik info on oodatud ja teretulnud aadressile indrek@ept.ee .
Tänud!
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39981
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kaugelt vaadates meenutab alusvanker T-54 shassid - kui seal on ka sama mootor, siis kütusekulu suurusjärk on vabalt 500 liitrit/100 km
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas EOD »

Sellised masinad seisid aastaid Paljassaarel endise piirivalvekordoni kandis. Hiljem BRC müügiplatsil Paldiski maanteel. Võib nende saatust uurida. Masinatel võis dokumentatsioon kaasas olla.
äär
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 24 Jaan, 2007 17:20
Asukoht: kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas äär »

Brc suutis nendest masinatest vabaneda. Kuna soov soetada ja kalkuleerin ringiehitamist, siis vaja võimalikult täpset manuali, jooniseid, sõlmede jooniseid. Originaal mootor kindlasi peale ei jää ja seega kütusekulu ei ole probleem. Küsimuska veel see: kuda see elukas merevett sallib?
Mobutu
Liige
Postitusi: 190
Liitunud: 14 Nov, 2005 23:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Mobutu »

Üheksakümnendate esimesel poolel Kohilas firma Corbex tegi neist elukatest ujuveksksvaatoreid. Corbex läks pankrotti, kuid eksisteerib vist mingil moel senini. Ehk on seal säilinud mingit dokumentatsiooni.
http://luup.postimees.ee:8080/leht/97/0 ... jandus.htm
http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=143 ... .07.03&r=1
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39981
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Neid ekskavaatoreid kasutatakse tänini gaasitrasside paigaldamisel, viimati olid nad tegevuses Pärnu all.
Alts
Liige
Postitusi: 63
Liitunud: 16 Apr, 2005 12:44
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Alts »

Pyydsin otsida, kuid kahjuks ei leidnud yles artiklit meestest, kes selle elukaga mingilt Tallinna lähedaselt saarelt vanarauda mandrile vedasid ja l6puks suurema lainega p6hja läksid. Seda siis konstruktsiooni merek6lbulisusest.
Kuni targem järele annab, annab kavalam talle kerepeale.
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2177
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Minuteada oli see seesama masin. Paar aastat tagasi vedeles Corbexi hoovil terve ujuvsild, praegu on vist veel üks roomikmasin ja mõned pontoonid alles.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Kasutaja avatar
Tarts
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 02 Okt, 2006 21:23
Asukoht: Estland
Kontakt:

Postitus Postitas Tarts »

:lol: see kollane mis gaasitrassi paigaldab on minu ymberehitatud !
lisatud kraana jne. keda huvitab siis võin pilte saata
äär
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 24 Jaan, 2007 17:20
Asukoht: kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas äär »

Jah. Neid lugusi ja fakte ma juba tõesti tean. Huvi on mul selle viimase roomiku vastu mis asub Corpexis. Mul on olemas oma visioon mis sellest masinast peab saama ja masinaehitajad on põgusalt alustanud ka projekteerimist ja kalkulatsioonide koostamist. Selle kõige juures on aga vaja võimalikult täpset tehnilist inffi ja jooniseid. Viimaseid selleks et ei peaks pidevalt masina vahet jooksma.
NB! Tarts, võtan Teiega privas ühendust.
Aitäh
plekkpea
Liige
Postitusi: 1775
Liitunud: 03 Nov, 2005 21:30
Asukoht: Harju
Kontakt:

Postitus Postitas plekkpea »

Üks seisab veel Sindis ja täitsa töökorras.
Huvitun maisest rasketehnikast.
Kasutaja avatar
Tarts
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 02 Okt, 2006 21:23
Asukoht: Estland
Kontakt:

Postitus Postitas Tarts »

Sry : see kollane mis gaasitrassi paigaldab on minu ymberehitatud !

Tahtsin sellega öelda et ega ma seda yksi ei ehitanud vaid ikka koos leivaisa ja teiste töökaaslastega MV Autoehituseses ! Vabandust kes mind valesti mõistis.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas EOD »

Mereveega kokkupuutumisel paratamatu korrosiooni vastu aitavad tsinkprotektorid, mis tekitavad elektrokeemilise kaitse. Saada on selliseid paadipoodides.
Samas masina merekindlus on küll kahtlasevõitu. Üldiselt need vene amfiibid eriti lainet ei kannata.
PATRIOOT
Liige
Postitusi: 207
Liitunud: 17 Mai, 2004 10:10
Asukoht: Mannermaal Tallinna küle all...
Kontakt:

Postitus Postitas PATRIOOT »

kui keegi teab kus või kes sellist müüb siis oleksin pm-i eest äärmiselt tänulik...

Ette tänades: Patrioot
Sõjas ja armastuses on kõik lubatud....( muidugi seda kõikke genfi konvensiooni piires)
lambiants
Liige
Postitusi: 76
Liitunud: 23 Aug, 2005 19:20
Asukoht: Tihemetsa-Tartu
Kontakt:

Valgamaa PTS

Postitus Postitas lambiants »

Valgamaal Jõgevestes on ka mehel see hoovi peal, samast partiist, siis veel Tõrsil ja veel mõned. Uuri need kohad läbi. Endal mul kah raamatut tolle kohta pole... :?
Seal, kus lõppeb asfalt...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist