Nutiseadmete turvariskid

Laevad, lennukid, tankid... Kõik sõjatehnikast.
Vasta
Peeter
Liige
Postitusi: 2579
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Peeter »

Ilmselgelt on see võimekus olemas ja juba ammu. Kes, mida ja keda ja kuidas ja millisel eesmärgil, ja kui laiaulatuslikult, vaat see on juba isejutt. See lause, et "Politsei ei jälgi meie mobiiltelefone, et ennetada rahvakogunemise teket", saab tõlgendada ju ka niimoodi, "jälgitakse hoopis inimeste liikumisi tagamaks, et seal ei esineks liiklustõrkeid" vmt jne.
Ma pigem ütleks, et:
a) Politsei eitab
b) Ülejäänutelt selleks suutelistelt pole infot saadud, pole küsitudki
c) Otsus: fakti pole võimalik ei kinnitada, ega ka ümber lükata.

NB! lisan rõhuasetuse teemas läbi lipsanule "ka välja lülitatud telefone", st omaniku arvates välja lülitatud, aga tegelikult jätkab oma toimetusi ise edasi)
NB2! sõnumitoojat pole mõtet tümitada.
Viimati muutis Peeter, 07 Dets, 2020 12:48, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9132
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kilo Tango »

Välja lülitatud mobiiltelefoni positsioneerimine ja jälgimine eemalt on juba eos nii haigelt jabur kontseptsioon, et selle levitajale tuleks esmalt palderjani anda ja siis vaikselt ja rahulikult Paldiski maanteele talutada.
Peeter
Liige
Postitusi: 2579
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Peeter »

Kilo Tango kirjutas:Välja lülitatud mobiiltelefoni positsioneerimine ja jälgimine eemalt on juba eos nii haigelt jabur kontseptsioon, et selle levitajale tuleks esmalt palderjani anda ja siis vaikselt ja rahulikult Paldiski maanteele talutada.
Seda võid sa Paldiski maanteel rääkida, aga ilmselgelt ei kasutata seda võimekust (vähemalt veel) koroonakate peilimiseks.

Lisan veel: Mulle ütles konkreetselt tol hetkel väga kõrge KAPO funktsionär juba 2003-4 aastal eravestluses, et "päästab ainult aku eraldamine, ära ole nii sinisilmne! Ise veel räägid, et tegeled elektroonikaga?"
Viimati muutis Peeter, 07 Dets, 2020 12:53, muudetud 1 kord kokku.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2373
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Martin Herem »

“Tänasest töötab jälgimissüsteem, millega positsioneeritakse nii sisse- kui väljalülitatud mobiilsidevahendid, et alustada suuremate rahvakogunemiste laialiajamisi ning kokkusaanute karistamist rahatrahvidega.
sõnumitoojat pole mõtet tümitada.
No võib ikka.
Peeter
Liige
Postitusi: 2579
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Peeter »

Tsiteeri:
sõnumitoojat pole mõtet tümitada.
No võib ikka.

Mina olen sõnumitooja ainult selles, et see võimekus on vajadusel kaheldamatult olemas. Juhtumiks kui keegi sinisilmne peaks teisiti arvama.
OLAVI
Liige
Postitusi: 1673
Liitunud: 31 Juul, 2014 0:49
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas OLAVI »

Kilo Tango kirjutas:Välja lülitatud mobiiltelefoni positsioneerimine ja jälgimine eemalt on juba eos nii haigelt jabur kontseptsioon, et selle levitajale tuleks esmalt palderjani anda ja siis vaikselt ja rahulikult Paldiski maanteele talutada.
Kui mul seisab varutelefon (laetud akuga ja kaart sees) kuude kaupa väljalülitatuna riiulis, siis miks kõneeristusel on näha väikest data tarbimist?
Ainuke asi, mis jagades paljuneb on teadmised.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9132
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kilo Tango »

OLAVI kirjutas:...
Kui mul seisab varutelefon (laetud akuga ja kaart sees) kuude kaupa väljalülitatuna riiulis, siis miks kõneeristusel on näha väikest data tarbimist?
Küsi seda oma operaatori käest. Oleks huvitav teada, mis nad vastavad selle kohta. Moderaatorid peaks vaatama, kas võib foorumis pidada inimest, kelle vastu Kapol on põhjust huvi tunda :-P
Peeter
Liige
Postitusi: 2579
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Peeter »

Kilo Tango kirjutas:
OLAVI kirjutas:...
Kui mul seisab varutelefon (laetud akuga ja kaart sees) kuude kaupa väljalülitatuna riiulis, siis miks kõneeristusel on näha väikest data tarbimist?
Küsi seda oma operaatori käest. Oleks huvitav teada, mis nad vastavad selle kohta. Moderaatorid peaks vaatama, kas võib foorumis pidada inimest, kelle vastu Kapol on põhjust huvi tunda :-P
Ma võin kohe öelda, et mul on veel vähemalt kaks isiklikku tuttavat, kes on Kapos töötanud ja mulle tere ütlevad kohtumisel. Lisaks olen pikemalt suhelnud veel vähemalt 1 inimesega sealt, kes tol hetkel väga kõrgel kohal oli. Seda kõike nende töövälistes oludes. Lisaks tean-teretame mitmeid endisi politseinikke. Sõdureid (st ohvitsere jmt) eriti ei tea, pole tutvuskonnas.
Palun uuri aga, vastan meelsasti.
Ühe endisega olen näiteks tema naise sünnipäevalauaski rohkem kui kord koos viint visanud. jne.
Lisan veel, et need on need, kes ise on öelnud, et nad ametis töötavad (töötasid siis).
Väga madal lend.... Kilo Tango, poleks uskunud
OLAVI
Liige
Postitusi: 1673
Liitunud: 31 Juul, 2014 0:49
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas OLAVI »

Kilo Tango kirjutas:
OLAVI kirjutas:...
Kui mul seisab varutelefon (laetud akuga ja kaart sees) kuude kaupa väljalülitatuna riiulis, siis miks kõneeristusel on näha väikest data tarbimist?
Küsi seda oma operaatori käest. Oleks huvitav teada, mis nad vastavad selle kohta. Moderaatorid peaks vaatama, kas võib foorumis pidada inimest, kelle vastu Kapol on põhjust huvi tunda :-P
Muideks, kui ostsin ükskord jälle uue telefoni ja tahtsin tema aku max vastupidavust kontrollida ja jätsin ta ilma seadistusi tegemata ning kaarti sisse panemata tühjenemiseni seisma, siis telefoni enda kalkulaator näitas kah selle aja jooksul toimunud andmeside tarbimist.
Kui nõudsin operaatorilt ilma andmesideta paketti (nuputelefonile), siis klienditeenindaja väitis et kuna kaasaegsed nutikad ei tööta ilma andmesideta (isegi kui telefoni andmeside on väljalülitatud) siis ilma andmesideta kõnepakette enam ei pakutagi.

Kuna moodsad telefoni tugijaamad, energia säästmiseks, ei saada mitte pidevalt laialt suunatud signaali vaid suudavad jaama antenni sees tekitada kitsa suunadiagrammi, siis pole vaja jälgida konkreetset telefoni vaid piisab kui teada, et millises suunas ja millistest mastidest on korrespondentide hulk suurenenud.

(Seoses vastavate töölubadega, eeldan et mind on juba kontrollitud, sest selleks küsiti mu nõusolekut.)
Ainuke asi, mis jagades paljuneb on teadmised.
hjl85
Liige
Postitusi: 6385
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas hjl85 »

Kilo Tango kirjutas:
OLAVI kirjutas:...
Kui mul seisab varutelefon (laetud akuga ja kaart sees) kuude kaupa väljalülitatuna riiulis, siis miks kõneeristusel on näha väikest data tarbimist?
Küsi seda oma operaatori käest. Oleks huvitav teada, mis nad vastavad selle kohta. Moderaatorid peaks vaatama, kas võib foorumis pidada inimest, kelle vastu Kapol on põhjust huvi tunda :-P
Mis ajast on mingi ametkonna poolne "huvi tundmine" isiku X vastu aluseks tema tõrjumisele?
Fuchs
Liige
Postitusi: 290
Liitunud: 22 Nov, 2005 14:02
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Fuchs »

Peeter kirjutas:
Kilo Tango kirjutas:
OLAVI kirjutas:...
Kui mul seisab varutelefon (laetud akuga ja kaart sees) kuude kaupa väljalülitatuna riiulis, siis miks kõneeristusel on näha väikest data tarbimist?
Küsi seda oma operaatori käest. Oleks huvitav teada, mis nad vastavad selle kohta. Moderaatorid peaks vaatama, kas võib foorumis pidada inimest, kelle vastu Kapol on põhjust huvi tunda :-P
Ma võin kohe öelda, et mul on veel vähemalt kaks isiklikku tuttavat, kes on Kapos töötanud ja mulle tere ütlevad kohtumisel. Lisaks olen pikemalt suhelnud veel vähemalt 1 inimesega sealt, kes tol hetkel väga kõrgel kohal oli. Seda kõike nende töövälistes oludes. Lisaks tean-teretame mitmeid endisi politseinikke. Sõdureid (st ohvitsere jmt) eriti ei tea, pole tutvuskonnas.
Palun uuri aga, vastan meelsasti.
Ühe endisega olen näiteks tema naise sünnipäevalauaski rohkem kui kord koos viint visanud. jne.
Lisan veel, et need on need, kes ise on öelnud, et nad ametis töötavad (töötasid siis).
Väga madal lend.... Kilo Tango, poleks uskunud
See Kapo tuttava jutt ei ole eriline argument, paluks ikka viiteid. Minuteada ei ole klassikaline nutitelefon ikkagi väljalülitatud olekus jälgitav/jälitatav.
Erinevaid meetodeid on NSA kasutanud jälgimiseks küll, näiteks nakatati kahtlusaluse nutitelefon spywarega, mis siis hoidis telefoni gsm, gps, mikrofoni ja võibolla ka muud sensorid töös, kuigi jälgitav arvas et telefon on välja lülitatud (ekraan ju pime). Jälile saadi sellele nuhkvarale just telefoni aku kiire(ma) tühjenemisega. Aga tehasest tulnud "puhas" telefon minu arusaamist mööda küll kuidagi jälitatav pole väljalülitatult.
Viimati muutis Fuchs, 07 Dets, 2020 14:24, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3530
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Telefonide positsioneerimine

Postitus Postitas Chupacabra »

KAPO töötaja ei tohiks sellist infot suvalistele rääkida. Sellise asja eest võib distsiplinaarkaristuse saada või hullem.

Kes arvavad, et telefone ei saa lennurežiimis või isegi väljalülitatult jälitada, proovige google.com kasutada. Ainuke tõhus meetod on telefon koju jätta.
AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Telefonide positsioneerimine

Postitus Postitas AMvA »

Chupacabra kirjutas:KAPO töötaja ei tohiks sellist infot suvalistele rääkida. Sellise asja eest võib distsiplinaarkaristuse saada või hullem.

Kes arvavad, et telefone ei saa lennurežiimis või isegi väljalülitatult jälitada, proovige google.com kasutada. Ainuke tõhus meetod on telefon koju jätta.
Mis see google.com peaks tegema?
Kui mõtled Google telefoni asukoha määramist siis just proovisin, väljalülitatud telefoni ei suuda lokaliseerida.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40173
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Telefonide positsioneerimine

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Telefonide positsioneerimine anonüümselt, saades näiteks tulemusena elektroonilisele kaardile positsioonide "parve" reaalajas või andmed telefonide liikumise kohta (seda kasutatakse nt uuringute läbiviimisel, jällegi anonüümselt) on täiesti seaduslik ja selleks pole vaja taolisi lube nagu jälitustoimingutes.

Vaktsiinivastaste hulgas levis paar kuud tagasi info, et TA jälgib sinu karantiini sinu telefoni positsioneerides - täielik väljamõeldis.

Nii palju on mul meie Vabariiki ikka usku, et ilma kohtu loata kedagi meil salaja ei jälgita ja veelvähem on seda võimalik teha selle 26 000 inimese kohta korraga, kes meil isolatsioonis olema peaks.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mart2
Liige
Postitusi: 5191
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Telefonide positsioneerimine

Postitus Postitas mart2 »

Väljalülitatud telefoniga manipuleerimist ja kasutamist pealtkuulamisvahendina selgitati ning näidati mulle 2008 (rajataga ja seoses täiendõppega).
Tavalise telefoni kohta ei oska öelda, kuid üldjuhul on siis ennem telefoni häkitud ja viimane "ettevalmistatud".
Üksikasjad jätan enda teada.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist