www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 25 Sept, 2020 7:48

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 840 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 56  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Ne imejuštšii analogov
PostitusPostitatud: 10 Dets, 2019 11:03 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 29641
Eespool on mõttearendustes selline väike viga - lennumasina pidurdamist ei põhjusta mitte jõuvektori suuna muutmine, vaid sellega kaasnev õhutakistuse tuntav kasv. See aga on probleem õhuga täidetud ruumis.

Space Shuttle keerati maandumisel "kõht" vastu lennusuunda. See oli mitte õhutakistuse tekitamise pärast (pidurdab alust), vaid seepärast, et SS-l oli kuumakindel üksnes "kõhualune". Sojuz-id aga lendasid atmosfääri "pea ees" - sest neil oli kuumakaitsekilp esiosas. Miks ei keeranud see kõhtu vastu? Sest Sojuzi küljed polnud kuumuskindlad.

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Ne imejuštšii analogov
PostitusPostitatud: 10 Dets, 2019 11:06 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 20546
Asukoht: Viljandimaa
Liikumissuuna muutmiseks võib olla vaja ka pidurdada. Oleneb nurgast.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Ne imejuštšii analogov
PostitusPostitatud: 10 Dets, 2019 11:28 
Foorumil
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Apr, 2006 16:49
Postitusi: 17835
Tsiteeri:
Sojuz-id aga lendasid atmosfääri "pea ees" - sest neil oli kuumakaitsekilp esiosas.


Tegelikult sisenevad Sojuzi maandumuskaoslid atmosfääri siiski "põhi" ees.

_________________
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Ne imejuštšii analogov
PostitusPostitatud: 10 Dets, 2019 12:15 
Eemal
Liige

Liitunud: 15 Jaan, 2013 10:51
Postitusi: 630
Mille üle te vaidlete. Venelased on leiutanud antigravitatsiooni.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Ne imejuštšii analogov
PostitusPostitatud: 10 Dets, 2019 12:31 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 29 Aug, 2014 18:38
Postitusi: 596
Ole nüüd - seltsimees raketiteadlast oleme nõus kuulama tundide kaupa. Ammu pole niimoodi naernud. :D


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Ne imejuštšii analogov
PostitusPostitatud: 10 Dets, 2019 14:54 
Eemal
Liige

Liitunud: 17 Mär, 2005 0:15
Postitusi: 822
Kapten Trumm kirjutas:
Tsiteeri:
Kuidas sealt saaks tulla mingit tehnikat välja mis ameeriklastest ja hiinlastest on aastakümneid ees jääb müstikaks. Lisaks veel mainis mu ülikoolikaaslane, et "targemad pead venemaale kauaks ei jää. Kõige targemad lähevad kas ameerikasse, lollimad kas euroopasse või hiinasse".


Sellistele küsimustele vastamiseks peab natukene teadma nõuka sõjamasina ajalugu, mis, kus, milleks ja kuidas.
Sina seda silmnähtavalt ei tea (isegi mitte elementaarsel tasemel) - selle asemel korrutad propagandistlikke klisheesid.
Kõigepealt filosoofia - venelased on vähemalt 50ndatest alates lähtunud eeldusest, et vastasest paremate TTA-dega relvad tagavad neile ülekaalu/võidu.
Ameeriklased seevastu on lähtunud sellest, et võidu tagab jätkusuutlik süsteem, mitte üksikud silmapaistvad masinad.
Külma sõja tulemus näitas ameeriklaste õigsust. Küsimus ei ole selles, et VF on nt USA-st aastakümneid ees - lihtsalt USA-s pole taolist arendust võitmiseks vajalikuks peetud. Näiteks USA ei näinud WWII ajal eriti vaeva reaktiivlennukitega - Saksamaa aga pingutati.

Kui aga sellesse lähiajalukku natukenegi pealiskaudselt minna, siis NSVL oli tehniliselt/tehnoloogiliselt mahajäänud (vähemalt USA-ga võrreldes) positsioonilt suutnud ka varem taolisi üllatusi valmistada, meenutame näiteks CIA U-2 programmi, kus loodeti tõsimeeli segamatult vastasest "üle panna" (mis kulmineerus 1. mail 1960 Powersi alla tulistamisega ja USA rahvusvaheliselt lolliks tegemisega), oli mingi vahejuhtum Suessi lahel 1967 oktoobris, kui juudi arvasid heaks mingi WWII aegse miiniristlejaga Suessi lahel promeneerida, olid mingid MiG-25 lennud, mida ei suudetud kuidagi kinni püüda jne.

See muidugi ei tähenda, et see multifilm on kõik tõde. Tõenäoline asjade seis on selline: selle aparaadi andmed on ilmselt kõvasti üles puhutud, aga aparaat kui selline (tagasihoidlikumate näitajatega) on täiesti võimalik. Lihtsalt konkurendid pole seda vajalikuks pidanud. Näiteks USA-l pole ka relvastuses Iskanderiga võrreldavat relvasüsteemi. Ju siis ei peeta vajalikuks. Aga nad suudaks küll kui eesmärgiks seaks.

Ja veel üks nüanss - on vale eeldus, et need uued relvad on loodud VF perioodil. Need võisid olla juba loodud NSVL ajal (nagu nt tegeleti juba 80ndatel uue põlvkonna põhitanki loomisega), lihtsalt praegu võeti arhiivist kaustad ja taaselustati asi. NSVL ajal loodi paljud asjad, millest me ei tea ja mille loomist võib aimata vaid kaudselt (kasvõi kirjeldatud tehnilise kaadri tänase nappuse taustal - pole neid leiutajaid enam).


Nõuka ajaga pole praeguse Venemaa teaduselus küll mingit erilist seost - ma olen seal ikka käinud ja kui jätta vanema põlvkonna heietused sellel teemal, kuidas vanasti olid asjad paremad, mina sarnasusi ei suuda leida. Mul küll ei õnnestunud Nõukogude teadust palju seestpoolt näha (jõudis enne kokku kukkuda) kuid piisavalt, et mingeid hinnanguid anda.

Nõuka ajal oli teadus siiski mingil määral privilegeeritud seisus (tavalise inseneri palk oli jama kusagil tehases aga kõrgemale poole minnes oli elu juba päris lill, eriti kui see teadusharu andis kasutada ära sõjatööstuses). Samuti ega sul väga valikut polnudki, parem kusagil instituudis teadust teha, kui niisama vireleda. Suuremal või vähemal määral nokitsemine mis kohati maailmatasemel tõesti käis.

Juba 90nendatel mäletan, et kui sai kellegiga kokku ülikoolikooliajast ja jutt läks inimestesse siis sai kuulda, et "see ja too" läks "läänt teenima". Mida ei saa ka pahaks panna - see samune mu tuttav tunnistas, et saab palka veidi enam kui 700 eurot. Arvestades mis hinnad Moskvas on, jäi arusaamatuks kuidas ta elus püsib.

Teadust ja eriti tänapäeva teadust mis on äärmiselt spetsiifiline lihtsalt pole võimalik teha sellistes tingimustes. Iga veidigi väikesema teadusliku läbimurde puhul (ma ei räägi siin disaini edasiminekutest, millega aetakse teaduslike edasiminekuid väga sageli sassi) algas mingitest uuringutest mis algasid minimaalselt 10 - 15 aastat tagasi. Hea näide on liitum - ioon akud. Mida hakati välja töötama 70nendatel, kommertskasutuseni jõuti 90nendatel ja laialdasema kommertskasutuseni 2000 keskpaiku - kus töökindlus ja tööstuslik tootmine oli enam vähem paigas.

Sama asi on näiteks OLED ekraanidega, mille taga oleva tööprintsiipide kallal asuti tööle 60nendatel ja jõudsid reaalsuses igapäeva kasutusse alles 2010nendate kanti.

Mõlema asja taga oli kümneid ülikoole ja suurkorporatsioone, kelle igasugused võimalused (nii rahalised, teaduslikud, kui ka huvi) on mõõtmatult suuremad kui tervel vene riigil kordades ning ometi võttis see neil aega aastakümneid.

Seega isegi kui Nõuka ajal tegeleti millegiga (ja tegeleti paljuga) pole lihtsalt see, et pühid paberilt tolmu maha ja hakkad tootma. Nõuka ajal meeldis teadusasutustel tegeleda nagunii suuremal või vähemal määral skeemiga "teeme mingi katseasja valmis, näitame parteile ette ja võtme preemiad välja" selle pärast võib seniajani lugeda heietusi teemadel, et see oli meil juba nõuka ajal olemas. Samal ajal oli peamine ja kõige raskem töö tegemata, kuidas seda asja praktiliselt veidigi suuremas koguses toota ja minimaalnegi töökindlus saavutada.

Ühesõnaga oleks see kõik pidanud eeldama järjepidevalt hästi rahastatud töö jätkumist Venemaal. Kuid mitte midagi isegi ligilähedast sellist pole seal toimunud - selle üle on hädaldanud terve venemaa teadusringkond alates 90nendatest ja karmimad on öelnud, et igasugune mõtestatud teadustöö on venemaa lõppenud (seda hala on terve internet täis,võid selle lugemisega päris mitu päeva ära sisustada Trumm).

Kui vaatasid ära Lemeti video siis seal oli välja toodud võrdlus ameeriklastega, kellel hakkas analoogne asi ära sulama juba mach 5 juures. Seega oleks kasvõi ligilähedaste kiiruse juures mida venelased väidavad olema nende teadlased teinud metsikut revolutsiooni ka materjaliteaduses - isegi mina suudaks ette kujutada, et tohutult muid rakendusvaldkondi sellisele materjalile. Kuid ei, venelased tegid selle materjali valmis ja kasutavad ainult avangardil. Sama moodi nagu plasmamulli sees side pidamine.

Sealjuures on see kõige IDIOOTSEM OSA - venelased kõvatasid aastaid tagasi, et kasutavad just plasmamulli efekti ära radarile nähtamatute lennukite tegemiseks Плазменный «стелс» — наш ответ американским «невидимкам»

Samuti väidavad venelased, et nende Циркон raketile tagabki see radarile nähtamatuse. Seega Putini multifilmide tegijatel pole isegi järjepidevust oma väidetes. Arvatavasti videot tehes vaadati, et see on ilma nende manöövriteta liiga igav vaadata.

Mina pakun, nagu ka videos esinaja, et venelastel pole reaalsuses peale arvutigraafika ja võib olla mõne plekkmulaaži mitte midagi muud.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Ne imejuštšii analogov
PostitusPostitatud: 10 Dets, 2019 15:31 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 29641
Ülbitsemine eemaldatud.

KrikuTaolised kiirused pole eksoatmosfäärilise masina jaoks kuigi suur probleem. Ma küll kuskilt ei saa aru, et aparaat, mida viiakse üles ICBM-ga, sõidaks ringi atmosfääris. Kui nii, siis pole ju ICBM-i tarvis, selle võib ka mõne lennuki tiiva alt lendu lasta (nagu ameeriklaste X-15 lasti B-52 alt).

Toon külmast sõjast sellise näite: NSVL-s tegeleti omal ajal tõsiselt nn orbitaalraketi loomisega (millel oleks siis piiramatu laskekaugus). Selle võiks läkitada USA-sse näiteks üle Antarktika - kogu USA raketitõrje/avastamine vaatas toona põhja suunas. USA taolist asja ei hakanud tegema. Kindlasti oli USA raketiehitus kõrgemal tasemel - nemad Kuule inimese viisid, NSVL mitte. Aga orbitaalraketid jõudsid NSVL-s lahinguvalve staadiumi, USA-s mitte.
https://en.wikipedia.org/wiki/Fractiona ... ent_System

Siin ma ei ürita väita, et see propaganda multikas on tõsi, vaid viitan sellele, et siinsed "analüüsimeetodid" on vägagi küsitavad ja põhinevad suuresti valedel eeldustel.

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Ne imejuštšii analogov
PostitusPostitatud: 10 Dets, 2019 15:49 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 29641
Nagu ma arvasin, siis analoogsete aparaatidega tegeleti NSVL-s juba päris ammu, Tupolevi büroos 1950ndate lõpus.
Ilmselt tolle aja elektroonika võimalused määrasid selle asja ebaõnnestuma - praktilist iva toona ei nähtud.
Täna on aga iva olemas - kõrgused 50-100 km tähendavad, et see on radaritega raskemalt avastatav kui ICBM (mis käib palju kõrgema kaarega).

https://en.wikipedia.org/wiki/Tupolev_Tu-130
https://www.globalsecurity.org/wmd/worl ... -130dp.htm

Tsiteeri:
According to the design study conducted in KB, the plane "DP" was displayed carrier rocket to a height of 80-100 km, then the whole system is unfolded by 90 degrees. and separates the gliding plane "DP". After separation made a one-time correction of the trajectory "DP", and further separated unit flew to the goal of planning the trajectory is determined by its aerodynamic efficiency and speed at the time of separation at a given altitude. "DP", passing the dense layers of the atmosphere, leaving a target at a distance of about 4000 km, developing an appropriate rate of M = 10. During the flight path correction is performed by using an autonomous control system and aerodynamic controls. On board lacked any power plant, power systems should be carried out by chemical power sources and air cylinders power the system. For cooling equipment and systems of thermonuclear charge on board had a cooling system. The design of the airframe was designed for so-called "hot circuit" - without refrigeration. All thermal stresses associated with the kinetic heating are taken into account in the design of the airframe. At the final stage of the "DP" was translated into a dive at the target. At the signal of the altimeter at a given height is undermining the thermonuclear charge.


Selles, et atmosfääri tihedates kihtides õnnestub Mach 10, on veits kahtlane. 100 km kõrgusel on aga võimalik. Sellist kiirust pole ka ICBM võimeline arendama, et rääkida taolisest algkiirusest 100 km kõrgusel. Isegi orbitaalrakett (mida täna venes pole) jääks lahjaks. Orbitaalraketid arendasid napilt üle 1. kosmilise kiiruse.

Analoogselt analooge mitte omava Armata tankiga leiame siingi teatud paralleele, toimunud on arhiivitoimikute tolmust puhastamine.

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Viimati muutis Kapten Trumm, 10 Dets, 2019 15:54, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Ne imejuštšii analogov
PostitusPostitatud: 10 Dets, 2019 15:51 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 20546
Asukoht: Viljandimaa
Kapten Trumm kirjutas:
Taolised kiirused pole eksoatmosfäärilise masina jaoks kuigi suur probleem. Ma küll kuskilt ei saa aru, et aparaat, mida viiakse üles ICBM-ga, sõidaks ringi atmosfääris.
Miks sel siis tüürid on? Ja mis oranž hämu sel ümber on? Ja vaata, kuidas see radarimullide ümber keerutab - ühest ümbert ringi, teisest üle. Multifilmis on IMHO ilmselgelt kujutatud atmosfääris liikuvat aparaati.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Ne imejuštšii analogov
PostitusPostitatud: 10 Dets, 2019 15:59 
Foorumil
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Apr, 2006 16:49
Postitusi: 17835
Mõõta kiirust Machides orbitaallennul...võ, rebjata, v svojom ume????

_________________
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Ne imejuštšii analogov
PostitusPostitatud: 10 Dets, 2019 15:59 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 29641
Selle kirjeldatud Tu-130 maketil on ka tüüripinnad, äkki 50 km kõrgusel saab kasutada? Atmosfäär tiheneb ju kõrguse vähenedes.
Aga see räägitud Mach 10 kiirus (mida ma pean ka Avandardi juures reaalseks, mitte Mach 27) on saavutatav siiski päris kõrgel, arvan et 50 km kõrgemal, pigem 100 km.

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Ne imejuštšii analogov
PostitusPostitatud: 10 Dets, 2019 16:15 
Eemal
Liige

Liitunud: 17 Mär, 2005 0:15
Postitusi: 822
Kapten Trumm kirjutas:
Taolised kiirused pole eksoatmosfäärilise masina jaoks kuigi suur probleem. Ma küll kuskilt ei saa aru, et aparaat, mida viiakse üles ICBM-ga, sõidaks ringi atmosfääris. Kui nii, siis pole ju ICBM-i tarvis, selle võib ka mõne lennuki tiiva alt lendu lasta (nagu ameeriklaste X-15 lasti B-52 alt).

Toon külmast sõjast sellise näite: NSVL-s tegeleti omal ajal tõsiselt nn orbitaalraketi loomisega (millel oleks siis piiramatu laskekaugus). Selle võiks läkitada USA-sse näiteks üle Antarktika - kogu USA raketitõrje/avastamine vaatas toona põhja suunas. USA taolist asja ei hakanud tegema. Kindlasti oli USA raketiehitus kõrgemal tasemel - nemad Kuule inimese viisid, NSVL mitte. Aga orbitaalraketid jõudsid NSVL-s lahinguvalve staadiumi, USA-s mitte.
https://en.wikipedia.org/wiki/Fractiona ... ent_System

Siin ma ei ürita väita, et see propaganda multikas on tõsi, vaid viitan sellele, et siinsed "analüüsimeetodid" on vägagi küsitavad ja põhinevad suuresti valedel eeldustel.


Materjali vastu mis suudab taluda kuumusi 5 - 6 korda rohkem kui tänased materjalid on kasutusvaldkond väga lai ka väljaspool kaitsetööstus valdkonda. Kui jutt oleks mingist spetsiifilisest militaarasjast - näiteks sellest samast radarile nähtamatu plasmakilbist oleks su jutus mingi loogika olemas. Tõesti - Samsung või GM ei tunneks selle vastu erilist huvi - su kustutatud jutu kohta.

Esiteks peaks talle selle kiiruse andma ramjet mootor - see ei tööta väljaspool atmosfääri, teiseks see peaks suutma manööverdada nii horisontaalselt kui vertikaalselt, videos läheb ikka päris maapinna ligi. Just see suurtel ja väikestel kõrgustel manööverdamine peakski andma talle selle raketikaitse kindluse.

See mida sa kirjeldad on aga kõige tavalisem ballistiline rakett.

Mille põhjal me analüüsima peaks? Ainuke mis meil on, on Putini jutt&multifilm, ühtegi pilti vms asjast pole? Millest muust siis veel lähtuma peame?

Sina pakud aga analüüsiks, et kunagi tõmmati peale suurt mässamist U2 alla ja su praegune jutt, kus wiki ütleb, et venelased proovisid ja midagi võtsid relvastusse (kas ka töötas, pole kindel) ning lõpuks otsustasid, et asi ei tasu ära ???? Sellest kõigest kuidagi järeldub, et Putini täieliku ulmevaldkonda kalduv jutul 2019 on mingi tõepõhi all????


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Ne imejuštšii analogov
PostitusPostitatud: 10 Dets, 2019 16:15 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Aug, 2014 18:52
Postitusi: 374
Kapten Trumm kirjutas:
Ülbitsemine eemaldatud.

KrikuTaolised kiirused pole eksoatmosfäärilise masina jaoks kuigi suur probleem. Ma küll kuskilt ei saa aru, et aparaat, mida viiakse üles ICBM-ga, sõidaks ringi atmosfääris. Kui nii, siis pole ju ICBM-i tarvis, selle võib ka mõne lennuki tiiva alt lendu lasta (nagu ameeriklaste X-15 lasti B-52 alt).

Toon külmast sõjast sellise näite: NSVL-s tegeleti omal ajal tõsiselt nn orbitaalraketi loomisega (millel oleks siis piiramatu laskekaugus). Selle võiks läkitada USA-sse näiteks üle Antarktika - kogu USA raketitõrje/avastamine vaatas toona põhja suunas. USA taolist asja ei hakanud tegema. Kindlasti oli USA raketiehitus kõrgemal tasemel - nemad Kuule inimese viisid, NSVL mitte. Aga orbitaalraketid jõudsid NSVL-s lahinguvalve staadiumi, USA-s mitte.
https://en.wikipedia.org/wiki/Fractiona ... ent_System

Siin ma ei ürita väita, et see propaganda multikas on tõsi, vaid viitan sellele, et siinsed "analüüsimeetodid" on vägagi küsitavad ja põhinevad suuresti valedel eeldustel.


Ootan huviga seletust, millised analuusimeetodid on kusitavad ja mis on need valed eeldused??


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Ne imejuštšii analogov
PostitusPostitatud: 10 Dets, 2019 16:22 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 29641
Küsitav on järgmine "analüüsiloogika" - tõestatav vastus küsimusele on, et see pole võimalik:
1. paremate tehnoloogiliste võimalustega lääs ja sealsed suurfirmad pole sellist asja teinud (mittetegemisel võib olla ka muid põhjuseid, kui see, et ei oska).
2. vene tehniline personal on puha laiali jooksnud (mõistagi läände) - seepärast pole selliste asjade tegemine võimalik (halloo, kuskohast need PAK-FA'd, Iskanderid ja Kalibrid tulevad, Moskva pioneeride majast nr 22 või?).

Mõlemad eeldused on väärad.

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Viimati muutis Kapten Trumm, 10 Dets, 2019 16:31, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Ne imejuštšii analogov
PostitusPostitatud: 10 Dets, 2019 16:24 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 29641
Tsiteeri:
Esiteks peaks talle selle kiiruse andma ramjet mootor - see ei tööta väljaspool atmosfääri, teiseks see peaks suutma manööverdada nii horisontaalselt kui vertikaalselt, videos läheb ikka päris maapinna ligi. Just see suurtel ja väikestel kõrgustel manööverdamine peakski andma talle selle raketikaitse kindluse.


Aksf Xender, ma soovitan tungivalt enne edasist vaidlemist teha endale taolise aparaadi tööpõhimõte selgeks.
Selle asemel, et vajutada punast hüüumärki.

Seal ei ole vaja mitte mingit ramjet mootorit, algkiiruse Mach 10+ annab sellele ballistiline rakett (UR-100).
Kui ballistiline rakett on jõudnud ca 100 km kõrgusele (mis on õhutühi ruum), vabaneb raketi tipust lennuaparaat. Mis kanderaketist saab, ei tea.
Lennuaparaat teeb 90 kraadise pöörde, keerates end horisontaalseks ja lendab saadud algkiiruse arvelt sihtmärgi suunas. Kõrguste vahemikus 50-100 km.
Vajadusel manööverdab, õhutühjas ruumis manöövermootorite abil, tihedamas osas siis vist nende tüüride abil. Taolised tüürid olid ka Tupolevi aparaadil.
Ühel hetkel siseneb atmosfääri tihedatesse kihtidesse, siis ta pole tõenäoliselt enam eriti juhitav või siis niipalju, kui on MIRV-id juhitavad. Väidetakse, et mingis ulatuses on. Ja kabumm.

Tsiteeri:
Sellest kõigest kuidagi järeldub, et Putini täieliku ulmevaldkonda kalduv jutul 2019 on mingi tõepõhi all????


Taolise aparaadi ehitamine on põhimõtteliselt võimalik. Venelased väidavad, et on ka katsetanud ja Orenburgist Kamtsatkale selle saatnud. Militaar.neti sõltumatuid inspektoreid ilmselt nad lähedale ei laseks. Idee ise pole uus, sellega tegeleti NSVL-s juba 50ndate lõpus (taustateadmine). Ilmselt tehti hulk teoreetilist tööd ära, millega polnud täna vaja aega raisata. Oli vaja asi üle soojendada. See, et tal on mingis multikas näidatud omadused, on vähetõenäoline. Nii kiirus kui atmosfääri tihedas osas manööverdamine taolise kiirusega. Orbitaalkõrgusel on see rohkem reaalsem.

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 840 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 56  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt