Maus

Laevad, lennukid, tankid... Kõik sõjatehnikast.
Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Faust »

Tean seda,et ameeriklased tegid oma niinimetatud supertanki T 28.Kaalus oma 100 tonni ja oli mõlemal pool kahe roomikuga,kahur ei asunud tornis sest seda ei olnud vaid nagu liikursuurtükil.Esimene tank saadi valmis 1945 aastal ja teine põles tehases vist ära.Sellest projektist loobuti 1947 aastal----lahingusse see tank ei jõudnudki.
http://www.geocities.com/CapitolHill/Co ... bal163.htm
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Välimuselt rohkem IS, kui Maus :wink: .
kallesir
Uudistaja
Postitusi: 29
Liitunud: 28 Dets, 2004 10:54
Kontakt:

Postitus Postitas kallesir »

Mausist on tehnilised andmed ja ka fotod:
http://de.wikipedia.org/wiki/Panzerkampfwagen_VIII_Maus
onu juulius
Liige
Postitusi: 382
Liitunud: 25 Jaan, 2005 21:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas onu juulius »

Mulle jäi mulje, et see 'Rott'-hiigeltank polnudki mõeldud maismaalahinguks vaid pigem nagu iseliikuv rannakaitsepatarei. Sellisena tal võis isegi olla mingi ratsionaalne iva - saab mööda rannajoont rünnatavasse kohta viia, piisav tulejõud, et maabuvatele laevadele haiget teha ja ise suuremate laevakahurite tule alt ära manööverdada. Hirm Atlandi rannikult tuleva rünnaku ees polnud sugugi asjatu, iseasi kas mingid super-hüper tankid midagi päästnud oleksid.
malox
Liige
Postitusi: 242
Liitunud: 11 Apr, 2004 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas malox »

Mausist ja ka teistest saksa tankidest saab päris asjalikku informatsiooni Mati Õuna raamatust "Wehrmachti tankid" , seal pildid ja ka joonised jne.
Alkar
Liige
Postitusi: 129
Liitunud: 01 Apr, 2005 19:55
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Alkar »

Ma leian, et liikuvaks rannakaitseks sobib rautteeplatvormile paigutatud kahur rohkem. Odavam on ka kindlasti, ja paistab, et ka Reichis arvati nii, monstrumit valmis ei tehtud ju.
killer
Liige
Postitusi: 42
Liitunud: 25 Apr, 2005 17:40
Kontakt:

Postitus Postitas killer »

Ma arvan et pigem ei jõutud teha.Sõda sai lihtsalt läbi.
Kasutaja avatar
Kriuks
Liige
Postitusi: 230
Liitunud: 30 Mär, 2005 20:15
Kontakt:

Postitus Postitas Kriuks »

Ka mulle on jäänud mulje, et Maus oli Aadu üks viimastest lootustest
( lisaks raketi ja reaktiivlennunduse projektidele ), mis pidi tooma otsustava pöörde sõjasündmustes. Fritsud nokitsesid ju isegi oma tuumapommi kallal... aga aeg, va kuramus, sai enne otsa.
desert fox
Liige
Postitusi: 37
Liitunud: 14 Veebr, 2005 22:42
Kontakt:

Postitus Postitas desert fox »

arvestades kahurit ning soomust poleks mööda maad sõitvatest aparaatidest mausile vastast olnud. küll aga oleks seda tohutut kobakat olnud suhteliselt lihtne hävitada lennukilt.
väidetavalt tõid sõja teisel poolel valdava osa saksa tankide kaotusest just liitlaste lennukid. ringi sõitvad shermanite ja t34 hordid olid rohkem lahinguvälja "kaunistuseks" selles mõttes.
Semos
Uudistaja
Postitusi: 20
Liitunud: 06 Sept, 2005 18:59
Kontakt:

Postitus Postitas Semos »

Efektiivsusega olid tal küll probleemid!
Kasutaja avatar
vattnari
Liige
Postitusi: 57
Liitunud: 25 Aug, 2005 8:07
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas vattnari »

Üks Mausile pühendatud sait. Jutt on küll poolakeelne, aga pildid on haruldased.
http://www.panzer.punkt.pl/strony_www/maus.htm
Kasutaja avatar
Würger 190G
Liige
Postitusi: 2040
Liitunud: 27 Sept, 2005 12:57
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Hiireke

Postitus Postitas Würger 190G »

Riist oli aus, miks muidu venelased kahest ühe kokkupanid ja Venemaale lohistasid ja uurisid! Palju eesrindlikke tehnilisi ja tehnoloogilisi lahendusi ning ega talle vastast olnud! Ainult lennukipommid!
Kasutaja avatar
Nimrod
Uudistaja
Postitusi: 16
Liitunud: 20 Dets, 2005 23:48
Kontakt:

Postitus Postitas Nimrod »

Lugesin kusagilt, et sakslaste üliraske tanki projekt, mis jäi kyll ainult projektiks, järgi oleks "supertanki" kaaluks kujunenud 1080 tonni, relvastuseks kaks 150 mm mereväekahurit neljaroomikusel platformil ja meeskonnaks 25-30 meest! :shock: . Vow, kuid kahjuks ei jõudnud asi projektist kaugemale. Vat sellist imeriista oleks küll kuhugi muuseumi vaatama läinud!
Ilu on see, kus pole midagi üleliigset - Michelangelo
Relvades ei ole midagi üleliigset.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

jep, mäletan, et roomiku laius pidanuks olema 3 meetrit ja tank polnuks mitte taktikline vaid strateegiline relv - midagi sellist, et mingi suurlinna kohta 3-4 taolist monstrumit ühes toetusüksustega.

aga...kuidas ma ka ei fantaseeriks - ma ei suuda ette kujutada selle asjandue praktilist kasutust. tõsi - lmselt see tank kinni ei jääks (isegi ebareaalselt raske maus ületas maastikukatsetel igasuguseid lootusi-ootusi) oma roomikute laiuse tõttu aga mingil juhul poleks see asi suutnud tehasest eemärgini roomata.

fantaasia...muud ei miskit.
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2198
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Kas see oleks tanki kategooriasse sobinud, pigem mingi liikursuurtükk?
Ilmselt eelistati selliste ja jämedamate torude toimetamist mööda raudteed.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 43 külalist