Relva restaureerimisest...

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Kasutaja avatar
paharet
Liige
Postitusi: 531
Liitunud: 14 Jaan, 2005 11:53
Asukoht: Tamsalu
Kontakt:

Postitus Postitas paharet »

Borja kirjutas:Muidugi oli ka vene vindil lühike nn karabiinvariant (ratsaväelastele, suurtükiväelastele jne. jne) täitsa olemas.

Üldse on enamus eri maades toodetud vinte omanud ka lühemaraudset karabiinvarianti kõikvõimalikele muudele väelastele peale jalaväelaste (kel vint rohkem enesekaitseks kui jalaväelahingu pidamiseks).
Oli veel vahepealne varjant karabiini ja ja tavalise vindi vahel nn kasaka või draguni vintpüss.
unn
Liige
Postitusi: 104
Liitunud: 28 Nov, 2005 22:39
Kontakt:

Postitus Postitas unn »

Tere uuesti.Kas oleks võimalik kuidagi kindlaks teha ,mis vindiga tegu.
ma mõtlen mingit mõõtmist.Näiteks toru pikkus.Aga siis kus kohast kus
kohani?Profid ärge naerma hakake.Ei ole asjatundja.
Kasutaja avatar
tlpWFG
Liige
Postitusi: 370
Liitunud: 06 Sept, 2005 16:02
Asukoht: virumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas tlpWFG »

Lihtsam olek vaadata pilte ja vaadata püssi, vaadata pilte ja vaadata püssi, vaadata pilte ja vaadata püssi ja siis teha lõplik järeldus. :lol:
Niikaua, kui elu sees, relv käes ja Eestimaa pind jalge all, pole häda veel midagi.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5.gif[/img][/url]
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

unn kirjutas:... ma mõtlen mingit mõõtmist.Näiteks toru pikkus.Aga siis kus kohast kus
kohani?
Selle toru (korrektne termin vintraua puhul on siis "vintraud" või lihtsalt "relvaraud") pikkus tasub mõõta otsast otsani, st vintraua suudmest kuni padrunipesa lõpuni. Viimase koha ülesleidmine koostatud relva juures nõuab pisut teadmisi.
Osades teatmikes on antud vintraua pikkust iseloomustava suurusena relvaraua vintsoontega osa pikkus, seda pikkust juba koostatud relva puhul on samuti võimalik määrata kaudselt ja see on seotud sageli ebatäpsustega.
Pealegi on väheste teadmiste korral oht, et kui hakkad mingi sandis seisukorras relvajäänuse rauapikkuse järgi relva tuvastama... jäädki seda tegema, sest lihtsalt pole taolise rauapikkusega aparaati kuskil kirjas. (Põhjus on selles, et päkapikud on vahepeal mitmesugustel põhjustel selle tulenuia vintrauda lühemaks saaginud...)

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Kasutaja avatar
paharet
Liige
Postitusi: 531
Liitunud: 14 Jaan, 2005 11:53
Asukoht: Tamsalu
Kontakt:

Postitus Postitas paharet »

Raudade pikkused tavaline 3 liinine 1891 a mudel 760 mm
Draguni või kasaka vint ja 1891/1930 mudel 730 mm
Karabiin 1907 a mudel 508 mm
Karabiin 1938 ja 1944 a mudel 517 mm
unn
Liige
Postitusi: 104
Liitunud: 28 Nov, 2005 22:39
Kontakt:

Postitus Postitas unn »

Panen mõned mõõdud,oma sõnadega.

Toru otsast kuni sihik kauguse on 56,5 cm.
Toru otsast kuni luku avani (eesmine) on 75,5
Toru otsast kuni lõpuni on 93 sm.
Siis veel niipalju kauguse sihiku juures viisnurk aastaarv 193? (0,8,9)
siis veel arvatavasti püssi oma number mitmes kohas-kauguse sihiku juures aastaarvu all,lukul,padruni kaseti all (kõik numbrid ühesugused).
Kõigest saan aru aga pildi pealt ei ole näha -Lukul see tõmbe muna on oma poole sujuvalt.Piltidel paistab aga sirge.Ja päkapikud ei ole seda toru mitte lühemaks teinud.Ootan arvamusi.
Kasutaja avatar
LoCo
Liige
Postitusi: 552
Liitunud: 19 Nov, 2005 20:03
Asukoht: Lindanise
Kontakt:

Postitus Postitas LoCo »

unn
Liige
Postitusi: 104
Liitunud: 28 Nov, 2005 22:39
Kontakt:

Postitus Postitas unn »

Tere.
Üks loll oskab rohkem küsida kui....Ega eespool kirjutatud andmed ei
ütle midagi.Või soovitage kuidas mõõta,et täpselt teada,millega tegu.
unn
Liige
Postitusi: 104
Liitunud: 28 Nov, 2005 22:39
Kontakt:

Postitus Postitas unn »

Ehk kedagi.......?
unn
Liige
Postitusi: 104
Liitunud: 28 Nov, 2005 22:39
Kontakt:

Postitus Postitas unn »

Ehk kedagi huvitab.Alustatud jutuna nii palju.Kus padrunid sees käivad
magasin või kuidas seda nimetatakse -leotasin lahti ja liigub,samuti ka
sihik.Lukku peab veel leotama-hakkab kindlasti liikuma.Ise relvadega ei tegele.Vahetaks müntide vastu või müüks maha.Ehk on pakkumisi.Ah
jaa puu osa (kaba) on puudu.Veelkord-leitud vanast majast põõningult
põranda seest.
Tänan.unn
Kasutaja avatar
punker
Liige
Postitusi: 75
Liitunud: 13 Juun, 2005 19:51
Kontakt:

Postitus Postitas punker »

Pildid pildid, ega keegi põrsast kotis ei osta
unn
Liige
Postitusi: 104
Liitunud: 28 Nov, 2005 22:39
Kontakt:

Postitus Postitas unn »

Keda huvitab ?Saatke oma mail aadress.Saadan siis pildi.

Tänan.
unn
unn
Liige
Postitusi: 104
Liitunud: 28 Nov, 2005 22:39
Kontakt:

Postitus Postitas unn »

Tere uuesti .

Keda huvitab võin saata nüüd pildi.Tegime rohkem ainult üks jõudis arvutisse.Liiga täis oli minu oma.Vahetaks selle heameelega
müntide ja paberrahade vastu.Ehk on keegi huvitatud ja on pakkumisi.
Tänan.
unn
Kasutaja avatar
zyndapp666
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 18 Aug, 2005 22:08
Kontakt:

Sooviks nõu relva vaatamiskõlblikuks tegemisel

Postitus Postitas zyndapp666 »

oleks soov teha üks roostes ja osaliselt puudulik DP-28 või DP-27 (ma ei tea mis neil vahet on) selliseks et oleks kena vaadata ja katsuda. Relv või õigemini selle jäänus on kunagi maa seest välja kaevatud ja tublisti roostes, rooste on söönud kõikide olemasolevate detailide pinnad lohklikuks. Mis meetodil oleks mõistlik need lohud täita ja siis kuidas hiljem nagu mustaks teha jupid? Olen kuulnud midagi oksüdeerimisest aga kas see on kodus teostatav ja mis meetodil tahaks teada. Kas on võimalik need augud ja roostelohud näiteks tinaga täita ja siis ära lihvida ja siis hiljem mustaks teha? Kui mu relval puudub lukk, nõel, lukuraam jm. pisividinad, torule on piklik auk küljele sisse tehtud kas siis mul võib see olla või peab mingit luba taotlema või on see üldse keelatud? Lugesin küll deaktiveerimisest aga mul on need jupid üldse puudu mis nagu tavaliselt ära rikutakse. Olen väga tänulik kui keegi oskab aidata.
militaarmootorrattur. Palun pakkuda kõike mis seotud Saksa sõjaväe mootorratastega: info, pildid, jupid jne.
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Re: Sooviks nõu relva vaatamiskõlblikuks tegemisel

Postitus Postitas propatria »

zyndapp666 kirjutas:... Olen kuulnud midagi oksüdeerimisest aga kas see on kodus teostatav ja mis meetodil tahaks teada. Kas on võimalik need augud ja roostelohud näiteks tinaga täita ja siis ära lihvida ja siis hiljem mustaks teha? ...
1. Tööstusliku kattekihi (magnetiit - valem: Fe3O4) tekitamine rauasulamitele on kodusel teel täiesti mõeldav ja tehtav.
Ainult, et 1 eseme jaoks on tehtavad kulutused ebaratsionaalsed.
Vaja on loomulikult eelnevaid erialaseid teadmisi, kemikaale ja mõningaid seadmeid.

Sinu eseme mõõtmed ei luba seda töödelda enamuses galvaanikatöökodades - neil pole lihtsalt nii pikka vanni...

2. Antud meetod ei sobi TINA, VASE, ja eriti ALUMIINIUMI jt värviliste metallide katmiseks.
Tina lahustub selle meetodi puhul... rikkudes töölahuse...

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist