Relva restaureerimisest...

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Kasutaja avatar
M32
Uudistaja
Postitusi: 24
Liitunud: 03 Juun, 2013 14:04
Kontakt:

Re: TOZ 16 cal. vaja välimuselt korda, plekiline toru jms

Postitus Postitas M32 »

Oliver, ma tänan humoorika vastuse eest. Kui Jumal annab, siis selle sulega kaabu ma kuskilt nurga tagant ostan. Kuna aga ma ise ma elan maal, ikka väga maal, siis minu mure ja hirm on, et kui minu aia taha ilmub Läti numbrimärkidega auto, mis on mustlasi ja kurjategijaid täis, et siis vähemalt mul ON VÕIMALUS OMA NAIST JA LAPSI KAITSTA.

Aga kas keegi siinsetest tarkuritest ka seda teab, kuidas mitte veel roostes, mustaks tõmmanud toru läikima saada?

Ma ise läheneks fiiberlapi ja WD40-ga
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: TOZ 16 cal. vaja välimuselt korda, plekiline toru jms

Postitus Postitas Hydrazine »

WD40 on üks väga hea näide osavast turustamisest. Õlikeemikud ütlevad, et see pole siiski midagi muud kui keskpärane PESUõli. Aga kõlbab põhimõtteliselt kõige õlitamiseks mööndustega ja väga heaks tulemuseks mingis nishis ei kõlba üldse. Õli on siiski õli, jalgrattaketti olen isegi poslamaslaga õlitanud kui väike olin, sest muud polnud ja kett peab olema õline, muidu kulub ära kiirelt :)

Aga relvaraua konditsiooni viimise kohta ma arvan, et see WD40 ei ole parim lahendus. Aga ma pole selliseid relvaraudu ise ka "taastanud", seega ma kahjuks ei oska soovitada muud kui, et ära vast WD40'ega sinna ligi ikka mine.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: TOZ 16 cal. vaja välimuselt korda, plekiline toru jms

Postitus Postitas mx77 »

See toru peaks ju sünni poolest ikka tumedaks oksüdeeritud olema, miks sa seda läikivaks tahad nagu jõulupuu ehtemuna?
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: TOZ 16 cal. vaja välimuselt korda, plekiline toru jms

Postitus Postitas Hydrazine »

Samas kui tahaks, et oleks nagu uus, siis raud maha, poleeritakse abrasiiviga üle ja uuesti anodiseerimisele. Aga mis see pull maksma võib minna on iseasi, selle raha eest saaksid ehk teise relva hoopis osta.
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: TOZ 16 cal. vaja välimuselt korda, plekiline toru jms

Postitus Postitas oliver »

Naiste ja laste kaitsmisel ei ole oluline et toru läigiks, oluline on et päästikule vajutades torust ka midagi välja lendab. Ise kasutan relvade puhastamisel rauas sees Forrest puhastusvahtu, võtab plii ja vase kenasti maha, väljaspool käib WD40 küll, läikivamaks ei tee aga sita ja tahma kõrvaltab edukalt. Konserveerimiseks WD40 muidugi ei kõlba.
Aga kaabujutt oli mitte naljana mõeldud, saares näeb aina rohkem selliseid blingbling jahimehi, tõelist klassikat on aina vähem, a la "Onu Heino" https://www.youtube.com/watch?v=mmejmx_MgQs
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: TOZ 16 cal. vaja välimuselt korda, plekiline toru jms

Postitus Postitas Hydrazine »

Jah, häid mõtteid juba kuhjaga.

Aga mis on tegelikult kõige olulisem, et kui sa tead, et su tukk pauku teeb ja tina annab, et siis sul endal oleks kõik kruvid peas korralikult õlitatud kui saabub moment, et ehk peaks päästikule vajutama. See kas raud läigib või mitte, on sellises olukorras puhtalt iluasi.

Ilusad relvad on ilusad, nõus, aga see võiks juba kollektsioneerimise valdkonda minna. Enese ja pere kaitseks pole üldse vahet. On kaks asja, kas tukk annab tina ja kas sa ise tead, millal on see moment, et kas vajutada päästikule või mitte. Kui selle viimasega mööda paned, siis on jama sul elu lõpuni ja pole üldse oluline, kas raud läikis või mitte tol hetkel.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Liige
Postitusi: 817
Liitunud: 30 Apr, 2004 19:49
Asukoht: 58°22'N 26°43'E
Kontakt:

Re: TOZ 16 cal. vaja välimuselt korda, plekiline toru jms

Postitus Postitas sammal.habe »

vintage mütsi kaheraudse juurde saad siit: http://www.osta.ee/retro-noukogudeaegne ... 57269.html 8)

sine püssiraua uuesti sinetamiseks leiad siit: http://baltichunter.ee/pood/product_inf ... 0ab8b201ba
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: TOZ 16 cal. vaja välimuselt korda, plekiline toru jms

Postitus Postitas Walter2 »

Heiki retsept ühes teises foorumis:
http://www.vanatehnika.ee/foorum/viewto ... 4&start=10
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
M32
Uudistaja
Postitusi: 24
Liitunud: 03 Juun, 2013 14:04
Kontakt:

Re: TOZ 16 cal. vaja välimuselt korda, plekiline toru jms

Postitus Postitas M32 »

Tänan vastuste eest.
L2uri
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 08 Jaan, 2015 19:24
Kontakt:

Otsin restauraatorit

Postitus Postitas L2uri »

Tere!
otsin kedagi kes suudaks restaureerida vana mõõga pära.
Kellel on selle alane kogemus ja oskus siis andke endast märku ja räägime lähemalt.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Paluks natuke abi

Postitus Postitas Kriku »

Tõstan teemat, sest leide, mida restaureerida, ikka tuleb...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist