9mm püstol - millist valida?

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Jyrgenson
Liige
Postitusi: 37
Liitunud: 27 Aug, 2012 21:26
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas Jyrgenson »

Jah see, et vedrud toimivad suurepäraselt tundub kas jumaliku imena või ulmena, aga nii see on. Muidugi kui arvestada mis olukorras on Iisrael pidevalt olnud ja kui usklik see rahvas, siis on ilmselgelt tegemist jumaliku sekkumisega :D .
siberihunt
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 23 Sept, 2012 9:23
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas siberihunt »

Tere kõigile minupoolt

Teemaalgataja kindlasti endale juba sobiliku püstoli leidnud aga natuke minu mõtteid valiku lihtsamaks tegemisel

Soovitustes on siis lähtutud IPSC ehk praktikal laskmise seisukohast

Kõigepealt tuleb paika panna millises divisionis võistelda soovitakse.
Production- nn vaese mehe division, relvad peavad olema tehase originaal toodang, ise midagi modifitseerida ei või. Nii nagu püstol tehasest tuleb, nii sellega ka lastakse (minimaalseid seadistusi tehakse) Päästik peab olema 2 toimeline. Teistes divisionides võib olla 1 toimeline

Standard- püstoli modifitseerimine on lubatud. kasutada ei või optilisi sihtimisseadmeid ja suudme kompensaatoreid. Arvestatakse erinevat jõufaktorit 9x19mm minor ja alates 10mm(.40) major.

Open- rikka mehe division. Püstolile võib panna külge igasugu tulesid ja vilesid

Classic- 1911 tüüpi relvad.

Revolver- eestis keegi ei lase.


Kui tahad niisama lasta ja tulemus ei ole oluline siis lase millega tahad.

Kui tulemus on oluline:
Siin olevad relvad on mul siia valitud peamiselt hinna ja töökindluse põhjal. Püstoleid mida kasutada on tunduvalt rohkem aga nende hinnad küündivad ka tublisti kõrgemale. Samuti siin ülesse loetud relvi kasutatakse IPSC´is kõige rohkem ning Eestis (enamjaolt ka mujal euroopas) leiab iga divisioni esikümnest valdavalt ainult need relvad.

Production: peamised valikud Glock(17) CZ 75sp01, teised CZ75 baasil tehtud relvad (näiteks tanfoglio)

Glocki töökindlust teavad kõik. Ei pea rohkem mainima. Üldjuhul siis võiks valida Glock 17
CZ- Sobiv püstol on cz 75 sp 01 shadow. Seal on peal juba fiiber kirp. Põhimõtteliselt võta karbist ja mine lase. Päästik on tehase konditsioonis parem kui glockil ning relv on stabiilsem sest raam on metallist. Püstolkäepidemel olevaid „põskesid“ saab vahetada. Valik on suur – õhemad, paksemad jne.
Töökindlus on hea. 40 000 läbi lasta- pole probleem. Eks mõned jupid vahel kuluvad aga millel ei kulu??
Vanasti räägiti et nii 5000 lasu peal läheb CZ´il puruks „sõrm“ mis hoiab kelku raami küljes kinni, viimasel ajal ei ole kedagi näinud kellel see puruks oleks läinud. Ja see on vabalt saadaval niiet probleemi ei ole.
Isiklikult soovitan seda(või siis teiste tootjate sama koopiat) püstolit rohkem kui Glock´i. Ning see hakkab Eesti IPSC´is juba ka domineerima Glocki üle.
On muidugi veel häid püstoleid mida kasutatakse vähem ja eestis esikümnes neid ei leidu ning nende juures ma rohkem ei peatu.

Standard- üldjuhul kasutatakse püstolit kaliibris .40 sest see annab major tulemuse ning eelise 9mm ees.
Peamised valikud- CZ tactical sport .40 (saadaval ka 9mm)
Ja 2011 erinevad variandid.
1911 ja 2011 erinevus on peamiselt selles et 1911 on üherealise salvega ja 2011 kaherealisega
.40 kaliibris relva miinus on laskemoona kallim hind. Kuigi tänaseks päevaks on hind taskukohasem kui see vanasti oli.
Soovituslik on moona ise laadida.

Loomulikult võib standardis lasta ka erinevate production divisioni kuuluvate relvadega.


Classic - 1911 tüüpi relvad. Aga eestis saab selle divisioni esindajaid ühekäe näppudel ülesse lugeda. Ning suurtematel võistlustel neid üldjuhul ei leia.


Open- peamiselt 2011 baasil tehtud püstolid- STI, SVI jt
Aga ka CZ tactical sport baasil tehtud.
Hinnaklass alates 3000.- eur ning hetkel pikemalt nende juures ei peatu.
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas Hydrazine »

siberihunt kirjutas:Vanasti räägiti et nii 5000 lasu peal läheb CZ´il puruks „sõrm“ mis hoiab kelku raami küljes kinni, viimasel ajal ei ole kedagi näinud kellel see puruks oleks läinud. Ja see on vabalt saadaval niiet probleemi ei ole.
Mul CZ75'e sõrm ei läinud just viimasel ajal aga eelmisel aastal, ca 2500 lasu pealt. CZ 75 pere on hea püstol lasta aga töökindluses ei hinnata nii kõrgelt kui Glock 17/19, kui tagasihoidlikult ennast väljendada.
siberihunt
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 23 Sept, 2012 9:23
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas siberihunt »

kas tegu oli cz 75 vanema mudeli või uue sp 01-ga?
uute sp 01 üleüldine töökindlus on väga hea.
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas Hydrazine »

Vanem 75.
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas Medusa »

IPSC läheb viimasel ajal selle "sportlikkusega" liiga anaalseks. Kui tahta relva vaid selle laskmiseks, siis tõesti tee mis tahad, aga kui vaadata enesekaitse ja militaarse aspekti poolt, siis igasugused fiiberkirbud, kompekad ja optikad muutuvad nuhtluseks.

Kui kõrvalepõikeks IPSCi kohta öelda midagi, siis see on liiga sport, tõesti. Keskendutakse jube palju tehnikale - relvad, salved, kabuurid ja salvehoidjad, laskurivööd jne - ning ideaalsele sooritusele (harjutust saab enne kuivalt mõned korrad läbi teha, möelda kus mida teen, kus salve vahetan jne). Ses suhtes on IDPA lähedasem tegelikule olukorrale - sihtmärgid kujutavad reaalseid tegelasi koos reaalse liikumisega (laskja poole, eemale jne), olukorda ette teada ei saa ja harjutust enne kuivalt trennida ei saa, tuleb lasta nii kuidas märgid tekivad. Päris situatsioonis ei kanta relva ja salvesid kõige ideaalsemas sportvarustuses ja valmis ideaalseks haaramiseks.

Seega kui mõelda enesekaitse peale, siis IPSC ei ole hea põhikriteerium. Muidugi kui tahta ka seda lasta, siis see seab pisut kitsendusi, nt kaliiber alates 9x19 mm. Minu relv on lasknud ka siis, kui on olen sellega maas roomanud ja muud teinud, st relv ei ole just kõige puhtam. Töökindlus ja kasutusmugavus ennekõike, täpsus on väga hea, kuid päästikule vajutades peab ka pauk tulema, mitte et relv ümberlaadimisel kinni jookseb (see on puhtakujuliste sportrelvade üks peamisi probleemkohti ja tõrgete põhjuseid, et täpsuse nimel on lõtkud nii väikesed, et isegi liivatera hakkab tööd mõjutama). IPSCis muidugi laetakse moona ka oma divisjoni või jõufaktori miinimumi peale, et saaks võimalikult kiirelt lasta, aga see ei ole enam relvavaliku teema.
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas oliver »

Kusjuures mina lasen practicali vöösisese kabuuriga et vajadusel ka väljaspool võistlust nobe olla :D
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas Medusa »

Vat seda ei ole ma veel küll näinud, et keegi vöösisest kabuuri IPSCis kasutaks. Küll olen näinud neid, kes on ka jalapealsega tahtnud tulla.

Mis kabuur Sul on?
Eesti Siga
Liige
Postitusi: 223
Liitunud: 05 Dets, 2005 13:18
Asukoht: Tartu/Pärnu
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas Eesti Siga »

Vöösisese kabuuri idee ongi see, et nürima pilguga jorsid seda ära ei registreeriks :D
Ja ilmselt oled vähe käinud-näinud :twisted: Btw, Eestis on L2 etapil Open-klassis vöösisese kabuuriga esikoht võetud. Kokkuvõttes - kui IPSCs sportlikku anaalsusega kaasa lähed, siis ise oled loll :P
Ja ülal mainitud 3000 € hinnaklassiga ei ole ka kohustuslik kaasa minna. Selle jagaks julmalt kolmega. Punatäpiga Glock-ist peaks Eesti taseme juures piisama, et aeg-ajalt ka mõni viisakam koht võtta.
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas oliver »

tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas tonu adrik »

Medusa kirjutas:Vat seda ei ole ma veel küll näinud, et keegi vöösisest kabuuri IPSCis kasutaks. Küll olen näinud neid, kes on ka jalapealsega tahtnud tulla.

Mis kabuur Sul on?
Ma viimased 4 aastat oma .45 SS Trojaniga BT IWBga võistelnud.

Nii mõnigi hi-cap standardimees tahapoole jäänud ;)

Tõnu
[i][size=85]Verbum Caro Factum Est[/size][/i]
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas Medusa »

Nojah, ei ole väga väljaspool lõunaregiooni võistlustel olnud. Ma ka ennist mõtlesin, seda IPSC relvade postitust lugedes, et milleks soetada endale mingit kallist ja spetsiaalset võistlusrelva. Minu 400€-ga ostetud CZ on väga hästi töödanud ning osadel stagedel isegi "päris" race-gun püstolitele ära teinud.

Aga kui IWB kabuuriga võistelda saab, siis pean ka endale sellise soetama.

Ehk siis väga lühidalt, et hea 9mm püstol on selline, mis hästi kätte istub ja mugav tundub. Mis vahet, kas see on Glock, HK, SIg, Colt, CZ vms. Kvaliteedi poolest on need piisavalt lähedased, et enamjaolt vahet mitte teha.
Kasutaja avatar
rbl
Liige
Postitusi: 1466
Liitunud: 29 Nov, 2011 23:10

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas rbl »

Eks see inimfaktor ole asja juures ikka kõige olulisem. Ega hea relv ei tee veel halvast või keskpärasest laskurist head laskurit ja samas ega hea laskur ja hea relv ei pruugi ka alati soovitud tulemust anda. Relv ja laskur peavad omavahel ideaalselt kokku sobituma alles siis võib mingit tulemust loota. Komponente, mis konkreetset lasketulemust mõjutavad on ikka päris mitmeid.
Kissinger - "Military Men Are Just Dumb, Stupid Animals To Be Used As Pawns In Foreign Policy"
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas tonu adrik »

Just täpselt, lugupeetavad.

Relv peab hästi kätte istuma ja päästik peab meeldima ning sobima. Kui need kaks on täidetud, võib tulemust oodata.

Oodata seepärast, et sealt edasi on olulise tähtsusega koostekvaliteet ning kasutatud materjalid. Kui ikka roostealtist rauast agregaat, siis pole mõtet väga paljuks valmis olla.

Olulise tähtsusega loomulikult ka relva müüja nn. back-office. Kas saate tema juurde minna kui on mingi probleem. Kui vaja mingit juppi või vedru. Kas müüja oskab ka praktilise poole pealt soovitusi jagada või on see relv tema valikus kalakonksude ja kummikute vahel pigem järjekordne kaubaartikkel ;) Internet teeb küll maailma näiliselt väikeseks, aga kui vaja hakata asju tellima siis on mõnede riikide vahel pigem valgusaastad...

Tõnu
[i][size=85]Verbum Caro Factum Est[/size][/i]
dannuuu
Liige
Postitusi: 72
Liitunud: 14 Mär, 2009 11:42
Asukoht: Põhjas
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas dannuuu »

Tere,

kas keegi oskaks öelda millist poemoona practicali jaoks cz sp-01 shadow sisse panna? Olen siiani proovinud tehase taaslaetud moona ning GECO 9*19 LUGER (124gr). Enda minimaalsetest kogemustest on, et esimene jätab palju põlemata püssirohtu ning teine on lihtsalt liiga võimas selle relva jaoks. Kapis seisab veel Fiocchi 9*19 Luger, 123gr, aga seda pole veel jõudnud katsetada. Ise katsetamine meenutab mulle jalgratta leiutamist, seega kui kellelgi kogemust siis andku tuld! :)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist