9mm püstol - millist valida?

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Welber
Liige
Postitusi: 452
Liitunud: 23 Okt, 2014 19:46
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas Welber »

Parim 9mm-ne, millega mina lasknud olen (ei väidagi, et ma kõiki võimalikke 9mm-sied proovinud olen), on Sig Saueri P226 LDC. Seksikust pole muidugi ollagi :cry:
Tõnu juttu ka juurde:
http://tonuadrik.wix.com/tlkartiklid#!s ... 6ldc/c168y
Bonis nocet, quisquis pepercerit malis.
iFly
Liige
Postitusi: 103
Liitunud: 14 Mai, 2012 20:52
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas iFly »

Ei vaidle siin autoriteetidega, ent julgen soovitada et kui sulle nt. CZ-75 (või mis iganes) liin meeldib, siis osta alguseks kasutatud enamvähem normaalne selline tukk ja kõmmuta terviseks. Väga mõistlik on liituda ka mõne IPSC klubiga ja võistelda - saab väikese ohutusdrilli jpm :)

Siis mingil hetkel ostad selle kollase või mis iganes värvi asja - ent see on siis juba põhjendatud, mitte lihtsalt emotsionaalne rahapaigutus.
Black
Liige
Postitusi: 112
Liitunud: 15 Sept, 2015 14:15
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas Black »

Liiga uhke relvaga algajana IPCS stage'e laskma minnes võib tekkida olukord, et algul oled kergelt püstise ninaga, aga kui siis näed, kuidas vilunumad mingite suvaliste kulunud ja trööbatud lõkatsitega puusalt alfasid lasevad, mõtled, et võiks endal ka midagi tagasihoidlikumat olla, saaks möödalasud vähemalt selle kaela ajada... :)

Viisakas pruugitud relv on kindlasti mõistlik ost. Palju on neid, kes suure hurraaga alaga alustavad, tippvarustuse soetavad ja siis kiirelt tüdinevad või juba uuele hobile uue vaimustusega peale lendavad. Sellised on parimad varustusedoonorid.

See, kuidas relva soetamise riigilõiv aasta tagasi järsult 26 euri pealt julmalt 60 peale tõusis, on muidugi omaette küsimus...
tarmoO
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 08 Mai, 2016 19:36
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas tarmoO »

IPSC-st rääkides, siis mis klubi on Tartu kandis aktiivne ja algajatega sõbralik :p .Lisaks kus soovitate IPSC kursustele minna? Vabandan, et korraks teemast kõrvale lähen.
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas tonu adrik »

slider kirjutas:Kui Sig 226 meeldib, siis kannatab XFive ka ilma proovimata osta. Aastaid tagasi Tartus Sig Saueri päeval sai proovitud, 226 ja 229 võrreldes lasin X5 ikka oluliselt parema grupi. Põhiliselt jäi meelde päästik, lastes oli ikka korralik wow moment, tundus kui mehhaaniline täius. Konkreetset mudelit ei tea, siis oli X5 küllaltki uus asi. Keegi ehk oskab pildi järgi öelda mis tüüpi päästik jms seal oli.
sel aparaadil oli peal tehase SRT, aga tänaseks saame sellele omaenda meistri abiga oluliselt parema päästiku külge. nii et kui soovi, oleme olemas.

ja vastus ei võta 4 aastat või 3 kuud peale lubatud tähtaega ;)

Tõnu 8)
tarmoO
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 08 Mai, 2016 19:36
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas tarmoO »

X five on huvitav püstol sellepoolest ka, et erinevate mudelite hinnad on nii erinevad... nt Jahipaunas on tactical versioon 1300 eurot, siis xpress ka seal 1300-1400 kandis, siis Allround 1700-2000, ja siis x5 short 2700 ja supermatch on 2900-3000 eur. Ma eriti ei orienteeru, TLKs soovitati, et peaks ostma allroundi, aga kui suur vahe neil versioonidel tegelikult on, nö mehhaaniliselt ja osade poolest. Ja kui nüüd võrrelda x5 ja 226 LDC omaduste poolest- milline ostja ostab pigem x5 ja milline 226 LDC?
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas Kulibin »

Kah hea valik, iseasi kuidas siinmail saadavusega on.
Manused
WilsonCQB-600x393.jpg
WilsonCQB-600x393.jpg (115.63 KiB) Vaadatud 8230 korda
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas Medusa »

Tartu Jahipaunas oli eila õhtul leti peal nii P-07, P-09 kui tavaline 75B saada/katsuda. Kui oled Tartu inimene, siis mine katsu. Minu personaalne soovitus CZ vallas on kas 75B või P-07. Raha on mõistlikum kulutada harjutamisele, koolitustele jne, kui lükata varustusse (kusjuures enamust sellest ei kasuta maksimumefektiivsusele naguni ära).

IPSC turvakoolitus käi nt TLK-s ära, mina lasen Tartus Klimuševi juures, Pistol Club MTÜ-s http://handgun.ee/kontakt/
Welber
Liige
Postitusi: 452
Liitunud: 23 Okt, 2014 19:46
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas Welber »

Püstolit valides tuleks alustada ikka tähtsamatest asjadest, kui seda on salve või põskede värv, kuigi relv peaks pisut seksikas muidugi olema. Kui ma ei eksi, siis on LDC ja Allround kahetoimelise- ning Xpress ja Master Shop'i püstolid ühetoimelise päästikuga. Järgmiseks on püstoli sobivus kätte ja siis kaliiber - 9mm para, 40 S&W või 45 ACP. Need relvad ja nende päästikud on väga erinevad ning valik tuleks teha tiirus, mitte poes või netis.
Lisaks peab arvestama, et sportrelvadeks loodud püstolite magwellid on nii jämedad, et ka tiiru minnes on raske neid varjatult kanda.
Bonis nocet, quisquis pepercerit malis.
slider
Liige
Postitusi: 474
Liitunud: 02 Jaan, 2016 22:51
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas slider »

Kõik absoluutselt õige, samas kui viimati arutelu alustanud kasutaja ei pea turbonuudleid sööma 1700 maksva relva korral, siis miks ka mitte? Tänapäeval saab/võib ka relva osta siis kui meeldib. Üks asi mis on muidugi 100% on see, et raha pigem kulutada treeningule.
Sellenädalane IPSCstore uudisleht pakub pmst sama püstolit kasutatuna http://www.ipscstore.eu/en/used-sport-h ... -used.html
Hobidega alustamisest ja loobumisest - mine tea, äkki ongi tegu kasutajale eluks ajas siduva huviga, siis pole tipp tööriista ostmisel viga midagi.
Welber
Liige
Postitusi: 452
Liitunud: 23 Okt, 2014 19:46
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas Welber »

slider kirjutas:Kõik absoluutselt õige, samas kui viimati arutelu alustanud kasutaja ei pea turbonuudleid sööma 1700 maksva relva korral, siis miks ka mitte? Tänapäeval saab/võib ka relva osta siis kui meeldib...
Ma ei rääkinudki rahast, loomulikult peabki ostma relva mis meeldib. Ma rääkisin erinevatest päästikutest ja kaliibritest. Tarmo käis laskmas SP01 Shadow'ga, mis on kahetoimelise päästikuga (SA/DA), aga tellida tahab Tactical Sports Orange'i, mis on ühetoimeline (SA). Nende päästikute käigu erinevus on meetrites.
Mina läheks Tallinna TLK-sse, seal heas mõttes professionaalsed kretiinid koos :D , seletavad asjad lahti ja annavad erineva päästikuga relvi proovida.
Mina valisin, mis pole antud teemas muidugi üldse tähtis, 9 para SA/SD ja 45ACP SA vahel, võitis viimane.
PS. Kulibini pakutud Wilson Combat CQB peale hakkavad pisarad muidugi suunurkadest jooksma, aga Eestisse seda ilmselt tellida ei saa ja kui saaks, siis hind oleks 3500-4000.- .
Bonis nocet, quisquis pepercerit malis.
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6228
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas kaur3 »

Kõige suurem valik 1911/2011 püstoleid on saada Soome sepa Urose juures teisel pool lahte.

http://www.asejaosa.fi/index.php?page=s ... t&Itemid=1
tarmoO
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 08 Mai, 2016 19:36
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas tarmoO »

Medusa kirjutas:Tuleb öelda, et ei näe sellel relval tavalise CZ-75ga võrreldes niipalju eelist, et suuremat hinda ära tasuda. Täpsus? Ka tavaline on pigem laskurist täpsem kui vastupidi. Usaldusväärsus? Pole vahet.

Ainus eelis, päris eelis minu jaoks, on paksem raud. Aga sel juhul vaataks mina mitte Tactical Sport variante, vaid hoopis P-07 või P-09 mudeleid. Noid on saada ka keermestatud rauaga. Ühest küljest võimaldab too summutit kasutada kui vaja, aga miks ma selle praegu välja tõin on pigem see, et nendel mudelitel, -07 ja -09 siis, on raud piisavalt paksuseinaline, et on üldse kuhugi keeret keerata. Tavalise CZ75B ja analoogide raual ei ole seda seinapaksust niipalju, kui on huvi paksema ja teoreetiliselt täpsema raua vastu.

Nii, uurisin süvitsi ka CZ P09 kohta ja käisin vaatamas ja tulemus ongi selline, et mul on see püstol kodus. Igastahes aitäh Medusale soovitamast. Käes istub täitsa hästi, kuigi arvan et peaks proovima ka suurema tagakülje vahetamise peale. Kuna ma seda relva kuskil lasta ei saanud, siis ostsin ikkagi põrsas kotis.Kuivlaskmine oli küll hea.
Käisin samal päeval ka politseis registreerimas. Täitsa ulme ikka.. relvaluba võivad väljastada kuni 2 kuud.
Huvitav, ma tegin küll just relvaeksami ja lugesin mitu korda seaduse läbi, aga see nagu ei hakanud silma, kas ma ennem ei tohi lasketiirus oma relva kasutada kuni on relvaluba käes? St et selle soetamisloa paberiga, mis mulle kätte jäi, ei tohi laskma minna?
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas Medusa »

Võta heaks.
Vastus küsimusele - ei. See paber mis Sul käes, lubab Sul transportida relva poe ja hoiukoha vahel (ja ka politseisse, kui seal ette näitasid). Laskmas ei või käia, pead ootama.
tarmoO
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 08 Mai, 2016 19:36
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas tarmoO »

Medusa kirjutas:Võta heaks.
Vastus küsimusele - ei. See paber mis Sul käes, lubab Sul transportida relva poe ja hoiukoha vahel (ja ka politseisse, kui seal ette näitasid). Laskmas ei või käia, pead ootama.
nüüd kui ütlesid.. siis tuli meelde jah, et kuskilt on see ikka läbi käinud. Oeh, kui ma pean nüüd 2 kuud ootama, et seda oma relva saaks lasta, päris mage värk.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist