Relvaseadus

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Faust »

Jah ei maksa ikka inimesi niimoodi hirmutada. Siin tundlikud militaarinimesed, keda sellised uudised võivad rivist välja lüüa. :D
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
marks
Liige
Postitusi: 325
Liitunud: 20 Mai, 2005 11:41
Asukoht: wesenberg
Kontakt:

Postitus Postitas marks »

SoeSai kirjutas:1. metallist või plastist tooteid nagu sütiku alasid, sütiku kapslid, padrunilindi lülid (cartridge link), kuuli, mürsu või miini juhtnuudid (rotating band) ja laskemoona metalsed osad[/u]
Mis asi sütiku alasi täpsemalt on ja kas kas ilma tongita sütikuid võib koguda või peab veel midagi eemaldatud olema???


Marks
Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Faust »

Osta.ee-s paarkümmend tääki (nii nuga kui torke) ühelt müüjalt oksjonile ilmunud. Huvitav, kuidas politsei nüüd käitub.
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
represseritu
Liige
Postitusi: 198
Liitunud: 24 Veebr, 2005 18:27
Asukoht: Metsakooli tee9, Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas represseritu »

Relvaseaduse järgi ei tohi kanda relva padruniga padrunipesas, välja arvatud revolvrid. Seega püstoliomanik on ootanmatu kallaletungi puhul
revolvriomanikust hoopis kehvemas olukorras. Tuleb kõigepoalt saata padrun rauda kelgu vinnastamisega, milleks on vaja üheaegselt mõlemat
kätt ja alles peale seda saab püstoli suunata sihtmärgile ja vajadusel tulistada. Revolvri omanik saab aga avada tule kohe peale relva haaramist. Relvaseadus ilmselt vajaks parandamist lubades lahtise kuke
ja kaitseriivi omavate püstolite kandmist padruniga padrunipesas (padrun rauas).
Kasutaja avatar
destroy16
Liige
Postitusi: 255
Liitunud: 02 Apr, 2006 0:53
Asukoht: kilingi-nõmme
Kontakt:

Postitus Postitas destroy16 »

wudu kirjutas:Või
«Kui tääknuga ei ole võimalik kinnitada relva külge ja see vastab jahinoa tunnustele, siis on selle käitlemine lubatud piiramata tsiviilkäibes oleva relvana,» pakkus Heinsoo seadusele laia tõlgendamisruumi.
Lõhu tääk nii ära, et seda ei ole võimalik relva otsa panna?

pm siis et kui nupp ei liigu,asi roostes jne...?
Kasutaja avatar
SoeSai
Liige
Postitusi: 51
Liitunud: 20 Juun, 2008 10:54
Kontakt:

K: Salved, kabad

Postitus Postitas SoeSai »

...sadu erinevaid tulirelva osi (vintrauad, lukud, kabad, päästemehhanismid, salved)...
Seoses sellega tekkis küsimus. Vintrauad ja lukud on relva olulised osad, nendest ma saan aru, need on vabariigi põhiseadusega keelatud. Aga kabad ja salved ei tohiks ju olla relva olulised osad ja siin foorumis müüakse neid pea igapäevaselt, et miks need siis ära korjati?
Aitäh!
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Postitus Postitas uusmario »

Vintrauad ja lukud on relva olulised osad, nendest ma saan aru, need on vabariigi põhiseadusega keelatud
Põhiseadusega need nüüd küll keelatud ei ole, pigem ikka mõne muu seadusega.

Korjati lihtsalt kokku, eks peale kontrollimist ja seaduslikkuses veendumist antakse tagasi.
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

Kes korjas kabad ja salved kokku? Millised kabad ja salved? Mis toimub?! Andke infot! :google:
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Postitus Postitas alban »

Seda millised relvad ja nende osad on tsiviilkäibes lubatud ja millised on keelatud reguleerib meil relvaseadus. Relvaseaduse § 21 loetleb tulirelva olulised osad, mille omamiseks on vaja luba. Nendeks osadeks on relvaraud, lukk, padrunipesa ja revolvritrummel. Kõiki muid tulirelva osasid s.h ka salvesid, kabasid, laesääri, harkjalgu jne. võib igaüks omada piiramatus koguses ja kujul ilma igasuguse eriloata.
Soovitan lugeda relvaseadus mõttega läbi. Elektrooniliselt leiate selle kehtiva redaktsiooni leheküljelt www.riigiteataja.ee
ppp
Liige
Postitusi: 723
Liitunud: 05 Apr, 2006 17:54
Kontakt:

Postitus Postitas ppp »

Aruteluks põhjuse andnud artikkel oli belletristlik - ajakirjanduslik nupuke, mitte kohtuotsuse protokoll ega isegi mitte süüdistuskokkuvõte. Kirjeldati mis leiti ja kokku korjati. Nagu eespool kirjutati, antakse üldjuhul tsiviilkäibes lubatud kraam tagasi ka süüdimõistetud isikutele. pole mõtet mingi ajalehenupukese pärast oma "põhiseaduslike õiguste jalgeallatallamise" teemal sellist tolmu üles keerutada.
Kasutaja avatar
SoeSai
Liige
Postitusi: 51
Liitunud: 20 Juun, 2008 10:54
Kontakt:

Postitus Postitas SoeSai »

Selge, Suurimad tänud vastajaile!
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Mis on sportrelv

Postitus Postitas canislupus »

Peale põmmutamas käimist avastasin et olen taas pimedaks jäänud: vaatad padrunikarpidesse sisse ja mitte midagi ei näe. Antud olukorra edaspidiseks vältimiseks seadsin sammud poodnike manu ning avastasin et on tegelikult piisavalt palju spordika padruni peal töötavaid püstolikesi/revolvrikesi - nii uusi kui kasutatuid ning mõni päris hea hinnaga.
Tekkis mõte mõni tillem toru endale soetada et moona pealt kokku hoida (saab end tiirus hulluks lasta kartmata vaesumist)

Loen ma seadust ning ei saa aru? Mis on siiski (püstolina/revolvrina)sportrelv? Kas see millega kõlbab võistlusele minna või piisab tõesti padruni järgi liigitamisest? Ehk siis kui ma ei taha moona peale ülemäära kulutada ja soovin lihtsalt tiirus põmmutamist harjutada pean tõesti fiktiivselt laskesportlaseks hakkama?
Ma eeldan siin on neid kes vastust teavad - ei tahaks veel prefektuuri rahvast tülitama hakata selle küsimusega esialgu.

Silma jäi Waltheri P22 (tavaline) tõugu isend muidu kuigi saaks ka poole odavamalt iseenesest. Tõnu, ära karda ma pole .45 suhtes ümber mõelnud :)
Viimati muutis canislupus, 27 Okt, 2009 22:57, muudetud 1 kord kokku.
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

Sportrelv on relv, mis on registreeritud sportrelvana. Eelduseks on kuulumine mõnda laskurklubisse. Relvaloale tehakse vastav märge.
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Ehk siis mitte keegi ei kohusta mul Margolini, Toz-i jne registreerima sportrelvana? Sain ma õigesti aru?
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

Täpselt nii. Relvast teeb sportrelva vastav registreering (=sooviavaldus).

Samamoodi nagu teeb registreering vintpüssist enesekaitserelva 8)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 24 külalist