www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 29 Sept, 2020 20:43

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 2170 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 145  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 06 Mär, 2018 6:03 
Eemal
Liige

Dr.Sci kirjutas:
Miski hetk hakkab saama villand nendest MTÜ-dest. Minul näiteks on liikmelisus 4-s, nüüd selleks et omada nats rohkem padruneid tiirus paugutamiseks peaks liituma viiendaga?

"Hakkab saama villand kuulumisest..." on üsnagi nõrk argument.
Ja nimetagem asju õigete nimedega ja analüüsime antud väited sõna-sõnalt läbi..

1) EI. Sa said minust valesti aru. Sul EI olegi vaja "liituda klubiga selleks et omada nats rohkem padruneid TIIRUS paugutamiseks". Igas mõistlikus tiirus (mis rendib oma aega nö. tänavalt tulnud laskehuvilistele) on reeglina piisav kogus padruneid olemas ja neid saab kohapealt osta. Paremad kohad pakuvad ka võimalust, et inimene ostab hulgihinnaga nt. 1000 padrunit välja, hoiustab need turvaliselt tiiru relvahoidlas ning tarbib siis (kohapeal), kui laskmas käib.

2) Milline on vajaminev kogus? Igaüks, kes on osalenud practical laskmise või ka näiteks jahilaskespordi treeningutel, võib kinnitada, et reeglina jäävad ühe korraga lastavad kogused sinna sajakonna padruni kanti. Max. paarsada, aga siis on tegu juba korraliku ja mitmetunnise intensiivse treeninguga. Selleks, et antud kogusest oluliselt rohkem moona põletada, peaks juba lakkamatut laustuld andma, huvi tundmata, kuhu need kuulid läksid ja kas nad üldse märki tabasid.

3) See, millest Sina ülaltsieeritud lõigus räägid, on kodus ENESEKAITSERELVA jaoks HOITAVATE padrunite kogusepiirang. Mis on nende padrunite peamine eesmärk? Valmisolek võimalikuks hädakaitse-olukorraks ning kandmine. Sest - olgem ausad, muuks kui hädakaitseks ja tiirus/laskepaigas harjutamiseks ei tohikski enesekaitse-relva kasutada. Kas see kogus on piisav? Moodsa püstoli salv mahutab suurusjärk 13-20 padrunit. See on siis 10-15 SUURT SALVETÄIT padruneid. Kas te tahate väita härrased, et selle kogusega ei saa taotlusloale kirja pandud eesmärke (enese ja vara kaitse) täita.

Ehk sisuliselt tahad sa tegeleda hobikorras laskespordiga, aga ei taha seda teha ametlikult.

Dr.Sci kirjutas:
Ja kui nii võtta siis ega liikmemaksud ka väga väikesed pole.

AFAIK meie practical laskmise klubide liikmemaksud jäävad suurusjärku 100€ aastas. Sellest 25€ läheb katusorganisatsioonile pearahaks ning ülejäänu klubiliseks tegeuseks, mille eest korraldatakse liikmetele tasuta treeninguid, võistlusi jms.
100€ aastas teeb 8€ kuus. Selle raha eest saab tavainimene tänavalt osta umbes 20-25 minutit tiiruaega. Ei ole just see summa, mille kokkuhoiuga tõsine laskehuviline võidaks, vaid pigem vastupidi.

Dr.Sci kirjutas:
Probleem on selles et B kategooriaga tegelemiseks peab inimene kuuluma klubisse. Spordiüritustel metsa suusatama minnes või jooksma minnes ei pea - ja nagu ma mainisin siis kõik ei taha alati kuuluda kuhugi klubisse...

Laskesport ei ole tervisejooks, suusatamine või kepikõnd, mida iga memmekene võib uksest välja astudes harrastada. Kui tahad tegeleda vähegi tõsisemate spordialadega, on klubiline kuuluvus iseenesestmõistetav. Olgu selleks siis langevarjuhüpped või motosport (ma ei mõtle siin rullnokkade tänavakihutamist, vaid tõsist oma alaga tegutsemist selleks ettenähtud kohas). Veidi veider oleks selliste asjadega nokitseda üksinda omaette, ilma vastava erialaseltskonnaga suhtlemata ja klubi toetuseta. Muidugi piisava raha, ressursi ja tahtmise olemasolul võib kõike eraklikult teha... aga kas on mõtet?

Dr.Sci kirjutas:
...kõik ei taha alati kuuluda kuhugi klubisse sest iga kuulumisega kaasneb tõesti (tavaliselt aga mitte alati) pisike vabaduse piiremine...

Vabadus definitsiooni järgi on piirangute või takistuste puudumine. Kui me just Jehoovatunnistajatest ei räägi, siis mingisse klubisse või organisatsiooni kuulumine ei lisa mingeid piiranguid sinu ellu ega vähenda sinu vabadust. Vastupidi, sa saad uusi lisavõimalusi.

See, mida sina ilmselt mõtlesid klubisse kuulumisega seoses, on ilmselt KOHUSTUS. See on siis käitumine kellegi või millegi (õigustatud) huvides. Näiteks klubi liikmeks olemise tingimus. Maksta liikmemaksu, teha ära mingid nõutud kvalifikatsioonid, osaleda tegevuses, esindada klubi vms.

Ärme aja neid mõisteid (vabadus ja kohustus) segamini palun.

Viimati muutis vtl, 06 Mär, 2018 8:29, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 06 Mär, 2018 6:49 
Eemal
Liige

nolem kirjutas:
huvitav on täheldada, et hoolimata 25 a kestnud tsiviliseerimisprotsessist on paljudel ikka seljaju tasemel kommunisti maailmavaade säilunud. kujutate ette, 5 erinevat toru kokku ahnitsenud, milline jultumus! konfiskeerida! a mitu autot tal veel on ja miskipärast omab peale sedaani ja universaali veel maasturit, et vahel harva metsas käija, a mis ta seal metsas üldse käib ja mere ääres- mere äärde tuleb ju okastraataed vedada ja rehitsetud liivariba tõmmata!? 2. põhiseaduse paranduse olemus jääb sellise publiku jaoks juba raketiteaduseks.

Dr.Sci kirjutas:
See on ka kaasaegne euroopalik maailmavaade... Tänapäevased lillelapsed ei adu eriti et kui Sul on juba üks legaalne tulirelv siis sinu ühiskonnaohtlikus on sama kui neid oleks 5 või 9 või ... Kindlasti on oluline kuidas neid relvi hoitakse, aga eeldada et laskesportlane on "ohutum" ja võib omada 5000 padrunit kui see kes omab relva enesekaitseks ja kel tohib olla neid 200 on absurd.

Selle "seljaaju tasemel kommunisti maailmavaate" ja "tänapäevase lillelapse" peale ei oskagi nagu muud öelda, kui et muidugi on 9-aastase lapse mentaliteediga inimesel raske mõista seda, et arenenud ühiskonnas saab oma tegevuse ja hobid ära legaliseerida ning neid ei pea peitma teiste, asendustegevuste, nimetuste vms. alla.

Ma ei ole mitte kusagil öelnud, et inimesel ei tohiks olla 5 relva, 5 autot, või 5 elukohta. Lihtsalt siis tulekski (vähemalt iseenda) ees ausalt välja mõelda ja öelda, milleks neid tegelikult vaja on.

1) Sulle meeldivad relvad ja tahad neid kollektsioneerida? Palun. Selleks on olemas eraldi võimalus. Tekitad vastavad hoiutingimused, Registreerid oma kollektsiooni ära ja anna minna. Kollektsioonis olevatele (tsiviil)relvadele saab võtta ka kandmisluba.
2) Sulle meeldib laskesport ja tahad regulaarselt harjutada ning kulutada suuremaid koguseid laskemoona, kui tavaline relvaomanik. Jällegi - selleks on oma tingimused, minimaalne kvalifikatsioon ning katusorganisatsioon(id), mille all seda hobi organiseeritult harrastada. Nagu me teame, siis organisatsiooni kuulumine annab oma liikmetele hulga lisaeeliseid, alates tasuta või soodustingimustel tiirukasutamisest, lõpetades treeningute ning võistluste korraldamisest.
3) Jaht. Mida ma enam kommenteerin. Jaht on jaht.
4) Sõjamängud. Astu kaitseliitu kurat. Mitte ära mängi (ka mitte mõtetes) tsivilistina tänaval sõda.

Aga ei, laisk, mugav ja paranoiline, nagu inimene on, läheb ta prefektuuri, märgib avaldusele linnukese lahtrisse "enese ja vara kaitseks". Tegelikult tahab ta aga "metsikult" kusagil võsavahel (või paremal juhul omaette tiiru minnes) ennast välja elada, kümneid relvi ja tuhandeid padruneid varuda ning halvimal juhul mõlgutab (avalikult) mõtteid, mida teha tänaval jõlkuvate zombide, tulnukate või pärismaalastega.

Ka siis, kui enesekaitserelvale lubatud padrunikogust tõstetakse poole võrra, just silmas pidades tiirus käimist ja harjutamist, on seda mõne jaoks ikka vähe ning põhjust nurisemiseks ning riigi ja poliitikute kirumiseks.

PS. Dr.Sci, jah, laskesportlane (ka nn. pühapäevasportlane) ON ohutum. Esiteks on tal parem ettevalmistus, sissehajunud rutiinid, ohutusharjumused. Ma olen piisavalt palju näinud nö. "tavalisi", ettevalmistamata relvaomanikke, kes vehivad tiiru tulles oma tukiga igas suunas, sviibivad üle enda ja teiste jäsemete, näpp samal ajal päästikul... ja ei saa aru, et nad midagi valesti teeksid.
Teiseks laskespordiga tegeleval inimesel on eelnevas punktis kirjeldatust tulenevalt suurem vastutus- ja ohutunne.
Ja kolmandaks, ta on oma esimese pauguvaimustuse tõenäoliselt saanud ära rahuldada ning distiplineeritum. Tema motiivid, eesmärgid ja tegevus on selgelt väljendatud ning läbipaistev, erinevalt turvalisuse ettekäändel tuki soetanud anarhistist relvahuvilisest.

Ma olen korduvalt ise näinud ja kogenud seda, milline on ametnike suhtumise vahe A või B-kat relvaomanikku ja enesekaitserelva-taotlejasse. Esimene on nagu valge inimene, keda võib usaldada, teine on mingi kahtlane tüüp, kellest võib ainult jama tulla. :)

Üles

PostitusPostitatud: 08 Mär, 2018 10:39 
Eemal
Liige

Dr.Sci kirjutas:
taara kirjutas:
PS! Lisaks ei ole Sa vastanud, miks see KL test 3 demo tõsine nali oli. Mitte, et ma eeldakski vastust, sest seda nagunii ei tule.
Hoolimata klipi tegijate parimates soovidest, oli kogu ülesehitus minu jaoks laskurit alavääristav ja mõttetult naljakas (nagu ookeanitagused jalaga p-sse ja koogiloopimise klipid). Kindlasti taheti parimat aga välja kukkus nagu alati. Hea klipp oleks olnud kui kasvõi igale harjutusele oleks eelnenud kasvõi lühike (kirjutatud) tekst, mida/kuidas/miks tehakse - teatavasti on playeritel pause nupp ning kohe peale igat harjutuse etappi ka vigade analüüs, aga antud kontekstis oli video tõesti tavavaatajale kui kahe koomiku halb etteaste.

Leidsin lõpuks ka kõnealuse video üles. Sorry, pole aega kõiki gruppe/teemasi alati jälgida.

Postitasin vastuse originaalsesse teemasse:
viewtopic.php?f=69&t=41336&p=540619#p540619

Üles

PostitusPostitatud: 08 Mär, 2018 15:16 
Eemal
Liige

No tundub, et ma olen laisk, mugav ja paranoiline, et klubiliselt kuskile ei kuulu aga rohkem padruneid tahaks (olgu, 200 minu jaoks on isegi piisav). Enda jaoks on põhjused säärased ning usun, et selliseid on veel.

1) Töö ja kodu kõrvalt pole võimalik pikaajaliselt plaane ette teha, seega võib öelda, et mul pole aega etteplaneeritavate hobidega tegelemiseks.
2) Mulle meeldib laskmine aga võistluslik moment selles huvi ei paku.
3) Väiksemates tiirudes on kohapeal olemas tihtipeale ainult .22LR, 9x18, 9x19. Puuduvad 7,65 Browning, 9x17 ja tihtipeale ei pakuta revolvrile midagi :(

Seega klubisse kuulumine oleks augu otsimine seaduses, mitte laskespordiga tegelemine ja see oleks ju.. vale?

Üles

PostitusPostitatud: 08 Mär, 2018 15:20 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Nojah, niisama hästi võid sa ju ka ise uue klubi asutada.

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 08 Mär, 2018 15:23 
Eemal
Liige

Tschy kirjutas:
3) Väiksemates tiirudes on kohapeal olemas tihtipeale ainult .22LR, 9x18, 9x19. Puuduvad 7,65 Browning, 9x17 ja tihtipeale ei pakuta revolvrile midagi :(

Seega klubisse kuulumine oleks augu otsimine seaduses, mitte laskespordiga tegelemine ja see oleks ju.. vale?

Loomulikult ei paku tiirud vähelevinud moona müügiks. Sellele oleks pidanud mõtlema ennem tuleraua soetamist, kui oli huvi ainult paugutamas käia. Ka sportlaskuritele ei tehta erilist soodustust vähelevinud moonale.

Ega enne igat tiirukülastust kohalik konstaabel sul relvakappi revideerimas käi. Ei tasu teha probleemi. Üldjuhul üle 100 lasu ei jõua tulemuslikult paugutada kah, kes ei harjuta.

Üles

PostitusPostitatud: 08 Mär, 2018 16:11 
Eemal
Liige

Tschy kirjutas:
No tundub, et ma olen laisk, mugav ja paranoiline, et klubiliselt kuskile ei kuulu aga rohkem padruneid tahaks (olgu, 200 minu jaoks on isegi piisav). Enda jaoks on põhjused säärased ning usun, et selliseid on veel.

1) Töö ja kodu kõrvalt pole võimalik pikaajaliselt plaane ette teha, seega võib öelda, et mul pole aega etteplaneeritavate hobidega tegelemiseks.

Ma olen nõus sellega, et tegelikult pole padrunikoguse suurendamise eesmärgil mõtet laskesportlast imiteerida ja klubisse fiktiivseks ballastliikmeks trügida. Minu eelnev jutt oli mõeldud siiski inimesele, kellel niigi keskmisest suurem huvi laskmise ja enese oskuste arendamise vastu.
Aga eelpooltoodud punktidele mõned vastuargumendid.

1) Üldkasutatavad-avalikud tiirud võivad samuti olla pikalt ette bronnitud - koolitused, "turiste" täis (nn. laskmispaketid) või kasutuses koostöös mõnede klubidega harjutamiseks-võistlusteks. Samas klubides on oma harjutuspäevad, mis tihti klubilistele tasuta kas individuaalseks või grupitreeninguks.

2) Keegi ei sunni teistega võistlema ehk vabalt võid lasta omas tempos. Pigem tekib inimesel endal soov enda oskusi parandada ja lihvida ning tulemuste võrdlemine ajas annab mingisuguse ettekujutuse arengust.

3) Alati saab sõbraliku tiiruomanikuga kokku leppida, et ta tellib sinu kui püsikunde jaoks mingit eksootilist erikaliibrit. Hulgitarnijad on ju valdavalt samad. Mis eeldab siis seda, et oled ikkagi regulaarne klient, mitte juhuslik sisseastuja.

Aga mind täiesti huvitab, et mis koguses neid eksootilisi kaliibreid siis läbi põletatakse? Kui 9x19 para maksab hulgi ostes suurusjärk 17...18 senti padrun, siis harvemesinevad kaliibrid kipuvad 35 sendist ülespoole minema ja lõppevad seal euro kandis pauk. Isegi kui sedasama närust .32ACP-d (ehk 7.65 Browning) 200 pauku ära lasta, teeb see juba 70€.

Üles

PostitusPostitatud: 08 Mär, 2018 23:14 
Eemal
Liige

toimus väike ime, et me self defence raames üldse midagi juurde saime. Summutid igamehele tiiru, 200, naiss. 4X30 .223 teeb 120 ja ülejäänu käsirelvade vahel ära jagada, tea, olen kaitstud külll. .32ACP hulgi jm, siis nõustun akf vtl-ga.
mingi hetk tuleb kunas hakkab igav niisama paugutada, laua alt jne, küllap tekib ka siis sportlasi..

Üles

PostitusPostitatud: 09 Mär, 2018 12:22 
Eemal
Uudistaja

Politsei relvaloa taotlemise argumendiks võiks olla ka osalemine vabatahtlikus riigikaitses.Sportlastega padrunite soetamise hulga poolest võrdses kategoorias peaks olema ka politsei relvaluba omavad Kaitseliidu liikmed.Olen laskurklubi liige,samuti ka kaitseliitlane.Tegelen ise laskmisega ja ka lasketreeningute läbiviimisega.
Probleem on selles,et litsentsi säilimiseks tuleb osaleda võistlustel,et saada täis võistluspunktid.IPSC kohalikud reeglid näevad ette 5 osaluspunkti.Seda selleks,et selekteerida välja passiivsed laskurid.
Mind ei huvita (enam) laskmine kui sport aga igal aastal olen sunnitud nende punktide saamiseks osalema võistlustel ja laskma iga kord läbi vähemalt ühe stage(ühe harjutuse).Aastas tuleb mul umbes 50+ lasketreeningut,milles osalen laskmise läbiviijana ja laskurina,lisaks veel individuaalsed harjutuskorrad.Jätan selle minu jaoks totra 5'e punkti nõude täitmata,siis kaotan ka IPSC litsentsi ning uue seaduse järgi tohin omada 200 padrunit...

Üles

PostitusPostitatud: 09 Mär, 2018 12:42 
Eemal
Liige

pan kirjutas:
Politsei relvaloa taotlemise argumendiks võiks olla ka osalemine vabatahtlikus riigikaitses.Sportlastega padrunite soetamise hulga poolest võrdses kategoorias peaks olema ka politsei relvaluba omavad Kaitseliidu liikmed.Olen laskurklubi liige,samuti ka kaitseliitlane.Tegelen ise laskmisega ja ka lasketreeningute läbiviimisega.
Probleem on selles,et litsentsi säilimiseks tuleb osaleda võistlustel,et saada täis võistluspunktid.IPSC kohalikud reeglid näevad ette 5 osaluspunkti.Seda selleks,et selekteerida välja passiivsed laskurid.
Mind ei huvita (enam) laskmine kui sport aga igal aastal olen sunnitud nende punktide saamiseks osalema võistlustel ja laskma iga kord läbi vähemalt ühe stage(ühe harjutuse).Aastas tuleb mul umbes 50+ lasketreeningut,milles osalen laskmise läbiviijana ja laskurina,lisaks veel individuaalsed harjutuskorrad.Jätan selle minu jaoks totra 5'e punkti nõude täitmata,siis kaotan ka IPSC litsentsi ning uue seaduse järgi tohin omada 200 padrunit...

Sportlaskuri kombel moona soetada, selleks ei peaks IPSC nime alla peituma, kui tegelikult organisatsiooni tegevustest osa ei võeta. 1000 padruni ostmine ja seaduslik omamine on aktiivse sportlaskuri hüve. Jumal tänatud, et need kohustuslikud võitluspunktid meil nõutud on, muidu oleks klubides sadade viisi passiivseid liikmeid, kes lihtsalt mingil kuradi põhjusel tahaks osta 1000 lasku korraga aga kel pole aega, et aastas üks level-2 ja kolm level-1 võistlust teha. Nädala ajaga saab tehtud ja on jälle aastaks muretu.
Kes laskmisi läbi viib, sel ei tohiks olla probleeme hea hinnaga padrunite leidmisega. Võrreldes põhjanaabritega on Eesti harrastus-laskurite elu vägagi lihtsaks tehtud.
Keskmine kaitseliitlane ei ole ei laskeinstruktor ega oma tsiviilrelvaluba. Seega, suurem huvi sellise seaduselaienduse vastu puudub.

Üles

PostitusPostitatud: 09 Mär, 2018 13:15 
Eemal
Liige

pan kirjutas:

Peale Eesti Practical Laskmise Ühingu omavad rahvusvahelist tunnustust ju veel Eesti Laskurliit ja Eesti Jahispordi liit.
AFAIK ei ole viimas(t)es matchpunktide nõuet, nagu IPSC-s.

Kaitseliidu teemasse niipalju, et Soomest maaletoodud SRA peaks ka andma nö. eluaegse laskesportlase litsentsi, aga hetkel ei ole see minuteada (veel) ametlikult tunnustatud kui rahvusvaheline spordiala. Niipalju kui ma kuulnud olen, siis töö käib selles suunas.

Aga selles osas nõustun täielikult OnuHeinoga, et mingi aktiivsuse kontroll on vajalik. Kas instruktorid, kohtunikud jt. tüübid peavad just oma kohustulikke matchpunkte taguma, on iseküsimus, aga passivsed tüübid, kes aastapäevi relva käes pole hoidnud, võiks ja tuleks välja selekteerida.

Üles

PostitusPostitatud: 09 Mär, 2018 13:31 
Eemal
Liige

Kohtunikud peavad enda kohustuslikke kohtunikupunkte nagunii taguma. Kui kohtunik ei tegele paraleelselt laskespordiga, siis miks peaks tal ka olema võimalus soetada ja hoiustada 1000 padrunit? Kui kohtunik/instruktor on ise aktiivne laskesportlane, lisanduvad ka laskesportlase hüved. Minu arvates on see õige. See, kas kohtunik vabal ajal tegeleb hobikorras laskmise või keeglimänguga, ei mängi siinkohal erilist rolli. Tahad suuremas koguses pauku teha, siis kehtivad samad reeglid nagu igale teisele.

Rõhutan, et praeguse relvaseadus annab meile hulga rohkem vabadust kui mõnes teises riigis. Igas olukorras esineks äärmusi, kellele midagi ei sobi.

Üles

PostitusPostitatud: 09 Mär, 2018 13:53 
Eemal
Uudistaja

Minu eelneva postituse mõte on selles,et kaitseliitlastest politsei relvaloa omanikel,juhul kui nad mingitel põhjustel ei ole laskurklubide liikmed,oleksid samad privileegid kui IPSC litsentsi omavatel relvaomanikel.
Minul isiklikult ei ole probleemi selle 5'e osaluspunkti täitmisega aga relvad on mul vajadusel ainult ja ainult riigikaitseliste ülesannete täitmiseks,mitte sportlike tulemuste saavutamiseks.Loomulikult ma aitan neid klubikaaslasi,kes on endile seadnud sportlikud eesmärgid.
SRA'l on mõtet. :D
Lõpetuseks niipalju,et seaduskuuleka inimese valduses 1000 padrunit on 1000x ohutumad kui 1padrun kurjategija käes.

Üles

PostitusPostitatud: 10 Mär, 2018 0:51 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

slider kirjutas:
toimus väike ime, et me self defence raames üldse midagi juurde saime. Summutid igamehele tiiru, 200, naiss. 4X30 .223 teeb 120 ja ülejäänu käsirelvade vahel ära jagada, tea, olen kaitstud külll. .32ACP hulgi jm, siis nõustun akf vtl-ga.
mingi hetk tuleb kunas hakkab igav niisama paugutada, laua alt jne, küllap tekib ka siis sportlasi..

uue seaduse kohaselt mittesportlasel 4x30 ei ole võimalik, edaspidi hoiad siis 12x10, 30-sed on keelatud...

Üles

PostitusPostitatud: 10 Mär, 2018 10:17 
Eemal
Liige

nolem kirjutas:
slider kirjutas:
toimus väike ime, et me self defence raames üldse midagi juurde saime.

uue seaduse kohaselt mittesportlasel 4x30 ei ole võimalik, edaspidi hoiad siis 12x10, 30-sed on keelatud...

Juhiks tagasihoidlikult tähelepanu sellele, et suure salve piirang ei ole mitte kohalike seaduseloojate ettepanek, vaid tuleneb Euroopa Liidu otsekohalduvast direktiivist, mis sisuliselt on meile kui liikmesriigile kohustuslik.
Sisemin. esindaja ütles ümarlauas, et nendel on plaanis EL piiranguid üle võtta minimaalsel võimalikul määral, kuid sealt tuleneva vastu eriti midagi ära teha ei saa.

Meil on võimalus ainult kohaneda ja sellepärast ma räägingi, et vähegi tõsisemad harrastajad - minge leidke endale sobiv laskespordiklubi ja laske practicali. Saate endale hulga eeliseid, padruni-, salve- ja relvapiirangud ei koti, relvakultuur tõuseb ja rahval on rohkem relvi käes.
Pealegi, practiali laskmine on fun, seltskond mõnus ja laskmine märksa reaalelulisem kui tiirus täpitoksimine. Laskesport EI PEA olema silmaklappidega ja liibukates sportlaste eliitüritus, vaid täiesti normaalsete relvahuviliste pühapäevane tegevus.

Mõningad näited friigivõistlustest, mida üks kohalik laskurklubi korraldab:

http://www.surm.ee/zombie-attack
http://www.surm.ee/kill-bill
http://www.surm.ee/surma-snaipimise-voistlused

Alternatiiviks märgiks ära veel SRA-d, mis sobib just kaitseliitlastele, reservväelastele ning jõustruktuuride liikmetele

"SRA (Sovellettu Reserviläisammunta) on meie põhjanaabrite poolt loodud laskespordiala, mille reeglid on paika pandud Soome Reservväelaste Spordiliidu (RESUL) poolt. SRA-laskmine on spetsiaalselt suunatud armeerelvade kasutamisele, ehk siis kasutatakse peamiselt samu kaliibreid ning puuduvad spetsiaalsed klassid, mis kitsendaksid näiteks relva salvede mahtu või relvaraua pikkust. Võisteldakse karabiini (tavaliselt poolautomaat), pumppüssi ja püstoli, harva ka täpsuspüssi laskmises."

Lisaks omalt poolt veel niipalju, et ühel SRA võistlusrajal võib olla korraga kasutuses kuni 4 erinevat relva, lisaks veel nuga või lihtsalv vasar, millega midagi puruks lüüakse. Tegu on selles mõttes tõeliselt huvitava ja mitmekesise või(s)tlusalaga. Pühapäevatiirutajad - tehke järgi!

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 2170 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 145  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: