www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 06 Mai, 2021 6:39

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 2352 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142 ... 157  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 10 Juun, 2020 10:06 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kriku kirjutas:
Ma kordan ennast veelkord: see ei ole mingi juhuslik soperdus. See on ideoloogia, mida pooldavad erakonnad on pikka aega võimul olnud ja mida ka märkimisväärne osa juristidest pooldab. Teatud valdkondades on see isegi põhjendatud, aga mitte kõigis.

Märksõnad on taasühiskonnastamine, taastav õigus jne.

..ahahh - sain aru.. et karistuste kohati mõistusevastase "kustumise" märksõna on hoopis liberasm :mrgreen:

Aint et peedik jääbki ju lapsi käperdama - niisama kui üks tarrast jääbki "hullu panema" - mis nüüd siis teha :?:
Et peedik tagasi laste juurde "taasühiskonnastuma" ja tarrastile "taastuva õiguse" kohaselt uued relvaload :lol:

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 10 Juun, 2020 10:15 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Borja kirjutas:
Et peedik tagasi laste juurde "taasühiskonnastuma"
Nii see umbes käib. Neid juhtumeid on Eestiski küllalt olnud, kus kohtulikult karistatud pedofiil avastatakse jälle kuskilt lasteasutusest töölt. Näiteid ei hakka otsima, sest ei puutu teemasse. Igaüks leiab isegi vähese vaevaga.

Arutelu on läinud väga üldiseks, aga see on paratamatu. Teemaga võiks seda siduda mõte, et relvadesse puutuv võiks olla üks neist valdkondadest, mille puhul karistatusega arvestatakse ka pärast selle kustumist.

Ka Asso Kommeril oli näiteks 2004. aastal KL relva kodus hoidmise luba ning ilma jäi ta sellest alles relva lohaka hoidmise tõttu: https://www.postimees.ee/1438113/kaitse ... t-relvaloa

Ma ei tea, mis ta enda relvaloast siis sai. Igatahes on võimalik, et tal on praegu (jälle) relvaluba.

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 10 Juun, 2020 10:21 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kriku kirjutas:
Ma kordan ennast veelkord: see ei ole mingi juhuslik soperdus. See on ideoloogia, mida pooldavad erakonnad on pikka aega võimul olnud ja mida ka märkimisväärne osa juristidest pooldab. Teatud valdkondades on see isegi põhjendatud, aga mitte kõigis.

Märksõnad on taasühiskonnastamine, taastav õigus jne.

..muuseas, see seletab ju väga hästi ära, miks just selle kuritegude "padukustumise ideoloogia" taga seisvad liberid (sisuliselt ainsatena) praegu relvaseaduse teemal kiunuvad - näit buratiina, katriraik, Kriku mainit "gruz dvesti" professor jts 8)

Üles

PostitusPostitatud: 10 Juun, 2020 12:13 
Eemal
Liige

Borja kirjutas:
..muuseas, see seletab ju väga hästi ära, miks just selle kuritegude "padukustumise ideoloogia" taga seisvad liberid (sisuliselt ainsatena) praegu relvaseaduse teemal kiunuvad - näit buratiina, katriraik, Kriku mainit "gruz dvesti" professor jts 8)
Ära unusta ka Mart Helmet, kes tahaks poolautomaatsed relvad keelata

Üles

PostitusPostitatud: 10 Juun, 2020 13:21 
Eemal
Liige

alari kirjutas:
Ära unusta ka Mart Helmet, kes tahaks poolautomaatsed relvad keelata

See tähenba ju et kõik püstolit oleks keelatud ja ainult revolver oleks lubatud. Ei usu et Helme seda tahab.

Üles

PostitusPostitatud: 10 Juun, 2020 13:22 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Ma arvan, et tema avalduse analüüsimisel puudub mõte. Ta vist kasutas lihtsalt sõnu, mille tähendust ta ei tea.

Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 10 Juun, 2020 13:50 
Eemal
Liige

Ma siiamaani ei suuda ära imestada, et vana Helme sellise mõtte välja käis.

Esiteks - ma arvasin temast paremini.

Teiseks - mul tekib küsimus, et kas ta ikka teab poolautomaatrelva definitsiooni.

Kolmandaks - selliste plaanide juures tuleks esmalt selgitada, mis eesmärki täpsemalt teeniks poolautomaatrelvade keelamine tsiviilkasutuses. Kas mõni õnnetus või massimõrv jääks seetõttu toimumata? Ja kui näiteks nii arvatakse, siis mille alusel? Mõni teadustöö näiteks? Aga ei ole ju...lihtsalt keegi arvab, keegi kes isegi pole oma elukutse ja kogemuse põhjal relvadega seotud.

Üles

PostitusPostitatud: 10 Juun, 2020 15:16 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
...aga mina tõmbaks ikka piiri tahtliku kuriteo taha relvaga.

Mina oleks sellega ettevaatlik.

Tsiteeri:
Terry Prachetti "Öövahtkonnast" Eestikeelset tõlget ei ole käepärast. Mõte aga jääb:
Confiscate all weapons, and crime would go down. It made sense. It would have worked, too, if only there had been enough coppers -- say, three per citizen.
Amazingly, quite a few weapons were handed in. The flaw, though, was one that had somehow managed to escape Swing, and it was this: criminals don't obey the law. It's more or less a requirement for the job. They had no particular interest in making the streets safer for anyone except themselves. And they couldn't believe what was happening. It was like Hogswatch every day.
Some citizens took the not-unreasonable view that something had gone a bit askew if only naughty people were carrying arms. And they got arrested in large numbers.

Võib juhtuda et seaduste ebamõistlikult karmimaks pööramise käigus võid sa ise ka sattuda tahtliku relvaga seotud kuritegu toime panema lihtsalt selle pärast, et see on tegelikult ka mõistlik. Ja kuigi ehk hiljem seaduse totrust taibatakse ja muudetakse see tagasi leebemaks - tegu on tehtud.

Üles

PostitusPostitatud: 10 Juun, 2020 15:34 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Ma räägin meie õigusest sellisena nagu see praegu on, mitte hüpoteetilistest võimalusest. Oleksoloogia vaimus võiks vastu väita, et kui seadusi ebamõistlikult karmistatakse, keelatakse selle käigus isiklikud relvad nagunii ära.

Kehtiva õiguse puhul on mul isiklikult raske ette kujutada tahtlikku tuli- või ka külmrelvaga toime pandud kuritegu, mille puhul ma peaksin õigeks kurjategijale kunagi tulevikus relvaluba (tagasi) anda.

Üles

PostitusPostitatud: 10 Juun, 2020 15:42 
Eemal
Liige

Kriku kirjutas:
Kehtiva õiguse puhul on mul isiklikult raske ette kujutada tahtlikku tuli- või ka külmrelvaga toime pandud kuritegu, mille puhul ma peaksin õigeks kurjategijale kunagi tulevikus relvaluba (tagasi) anda.

Mina suudan konstrueerida ühe tõenäolise stsenaariumi: enesekaitsel relva kasutamisega lähed üle piiri (kus piir pannakse ju paika hilisema detailse analüüsi käigus, mitte sinu esmareaktsiooni põhjal ohuolukorras). Tahtluse tõendamine on küll üpris keeruline.

Üles

PostitusPostitatud: 10 Juun, 2020 15:43 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kriku kirjutas:
Ma räägin meie õigusest sellisena nagu see praegu on, mitte hüpoteetilistest võimalusest. Oleksoloogia vaimus võiks vastu väita, et kui seadusi ebamõistlikult karmistatakse, keelatakse selle käigus isiklikud relvad nagunii ära.

Näiteks nulltolerantsi kehtestamine relvaseaduse rikkumiste suhtes - üks ülearune padrun ja sa oled kurjategija.
Näiteks hädakaitsepiiride ületamine. Esimene kord läksid liiale, järgmine kord tead juba olla vaoshoitum.

Ma arvan sa ei mõtle mitte ükskõik millist tahtliku tegu, mis võib osutuda seaduse mõttes olema kuritegelik, vaid ilmselgelt pahatahtliku tegu, mille eesmärk on kellegile, millelegi provotseerimatult kahju tekitada.

Sinu tahtlik tegu, isegi kui see on seaduse mõttes kuritegu, ei pruugi olla pahatahtlik.

Üles

PostitusPostitatud: 10 Juun, 2020 15:46 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

2korda2 kirjutas:
Tahtluse tõendamine on küll üpris keeruline.
Jah:
Tsiteeri:
Ühtlasi kinnitab täiskogu selles lahendis ka põhimõtet, et hädakaitsepiiride ületamine on karistatav üksnes siis, kui see toimub otsese tahtlusega või kavatsetult. Seega peab hädakaitse piiride ületamist nentivas kohtuotsuses olema näidatud, et hädakaitseseisundis tegutseja teadis kindlalt või pidas silmas eesmärki, et kaitsevahend ületab ilmselt ründe ohtlikkuse või et selline kahju, mida ta tekitab, on ilmselt liigne.
https://www.riigiteataja.ee/oigusuudise ... mekiri/644

Madis22 kirjutas:
Näiteks nulltolerantsi kehtestamine relvaseaduse rikkumiste suhtes - üks ülearune padrun ja sa oled kurjategija.
See näide on jällegi oleksoloogiline.

Pidasin silmas igasugust tahtlikku tegu kriminaalõiguse mõistes.

Üles

PostitusPostitatud: 10 Juun, 2020 15:58 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kriku kirjutas:
Ma räägin meie õigusest sellisena nagu see praegu on, mitte hüpoteetilistest võimalusest ...

Sa räägid sellest milline meie õigus võiks olla (relvaloa saamisele karmima piirangu seadmine), seega hüpoteetiliste/oleksoloogiliste võimaluste vaagimine, mis sellega võivad kaasneda, peaks olema asjakohane.

Üles

PostitusPostitatud: 10 Juun, 2020 16:05 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Vist olen ennast segaselt väljendanud.

Ma räägin piirist, millest alates mina võtaks relvaloa elu lõpuni ära. Selleks piiriks on minu jaoks tahtlik relvaga toime pandud kuritegu praegu kehtiva õiguse mõistes.

Üles

PostitusPostitatud: 10 Juun, 2020 20:50 
Eemal
Liige

Borja kirjutas:
Sama loogika järgi peedik käperdas lapsi, siis karistus "kustus" ja peedik naases tööle laste huviringi juhina :lol:
.

Siuke lugu vist isegi on juhtunud Eestis

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 2352 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142 ... 157  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: