Relvaseadus

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
InsanitySpreads
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 19 Veebr, 2012 13:52
Kontakt:

Re: Oleks natuke abi vaja..

Postitus Postitas InsanitySpreads »

Ühele sitt, teisele kuld :wink:
Larry
Liige
Postitusi: 1029
Liitunud: 31 Dets, 2005 16:39
Kontakt:

Re: Oleks natuke abi vaja..

Postitus Postitas Larry »

See esimesel pildil olev terariist nüüd tarbenuga küll ei ole, see on ju spetsiaalselt relvaks mõeldud asi. Vaadake juutuubist, mille jaoks see mõeldud on. Klassifitseerub minu arust kui muu spetsiaalselt kehavigastuse tekitamiseks valmistatud ese ja on seega tsiviilkäibes keelatud. Kasteetnuga on üheselt keelatud, mingiks rihmapandlaks vmt maskeeritud kasteet kvalifitseerub minu arvates kui lõike-, torke- või löögirelv, mis imiteerib mõne muu eseme kuju või on peidetud selle sisse ja on kah keelatud. Kindad on ilmselt ainukesed sellest valikust, mis sissetoomist kannatavad - metallplaadikesed on ju sõrmenukkide kaitseks :D . Aga lõpetuseks ühineksin samuti hillarti tõenäoliselt retoorilise küsimusega - mille jaoks üks normaalne inimene sellist kraami võiks vajada? :dont_know:
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 1028
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: Oleks natuke abi vaja..

Postitus Postitas davidsoniharald »

Kaasaaegse mootorratturi sõiduvarustusse kuuluvad juba aastaid tugevdatud sõrmenukkidega (terasest, plastist, süsinikkiust vms) kindad. Seega selliste kinnaste uures ma küll probleemi ei näe. Kaitsevad hästi igasugu löökide korral :mrgreen: .
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
InsanitySpreads
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 19 Veebr, 2012 13:52
Kontakt:

Re: Oleks natuke abi vaja..

Postitus Postitas InsanitySpreads »

Larry, ma lihtsalt kollektsioneerin väikestviisi, olen igasuguste relvade fänn. Mingile tapatalgule küll plaanis minna pole hehe :P
Aitäh asjalike vastuste eest!
meitser
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 29 Mai, 2012 15:10
Kontakt:

leitud relvad

Postitus Postitas meitser »

Mida teha, kui oled metsast leidnud sõjaaegse relva?
Niisama seda muuseumisse ei viiks, aga kui leidub ostja kas ma siis võin seda ka müüa või tuleb eelnevalt politseis see arvele võtta?
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: leitud relvad

Postitus Postitas mutionu »

See on sätestatud relvaseaduse paragrahv 9. Relvaseadust saad lugeda riigiteataja.ee
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: leitud relvad

Postitus Postitas alban »

Leitud relva(d) pead kõigepealt politseile üle andma. Alles seejärel saad otsustama hakata kas jätad endale (kui vastad ise tingimustele ja relv on tsiviilkäibes lubatud) või annad muuseumile, müüd maha jne.
Elajas
Liige
Postitusi: 41
Liitunud: 31 Juul, 2008 15:53
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: leitud relvad

Postitus Postitas Elajas »

Enne kui politeisse viid tee mõni pilt ja näita ka raffale mis leidsid.

[See vahe pildi üleslaadimise ja politseisse jõudmise/teatamise vahel ei tohiks olla kuigi pikk....]
mardo
Liige
Postitusi: 73
Liitunud: 28 Okt, 2007 12:12
Kontakt:

Re: leitud relvad

Postitus Postitas mardo »

Aga mida teha nädal tagasi sündinud #uudistajaga#, kel tundub olevat valmidus leida metsast sõjaaegne tukk ja avalikus foorumis see müüki panna ... ?
mardo
Liige
Postitusi: 73
Liitunud: 28 Okt, 2007 12:12
Kontakt:

Re: leitud relvad

Postitus Postitas mardo »

... ei ole kindel, kas siin on satiir lubatud, aga proovin: edasiarendus leedukate anekdoodist eestlaste kohta.
Kumb on parem, kas seks või metsast leitud tukid?
Uudistaja: Tukid ikke, neid leiab sisetunde järgi.
Larry
Liige
Postitusi: 1029
Liitunud: 31 Dets, 2005 16:39
Kontakt:

Re: leitud relvad

Postitus Postitas Larry »

Seaduse järgi peaksid jah viima leidrelva politseisse, kes teda seal siis kuni pool aastat menetleb (noh et äkki on relval siiski omanik või on temaga miskit kriminaalset toime pandud vmt). Kui tegemist ei ole automaatrelva,- kuulipilduja- või tankitõrjerelvaga, vaid näiteks püstoli või vintpüssiga, siis on teatud tingimustel võimalik asi endale saada. Esiteks peaks asi olema leitud "omadest valdustest" a´la pööning, sest näiteks riigi maalt leitud asi on riigi oma. Teiseks pead vastama relvaloa taotlemise tingimustele - EV kodanik ja täisealine ning kohtulikult karistamata. Tee jah mõni pilt enne politseisse minekut ja näita meile kah! :wink: Muidugi kui su leid juhtub olema lootusetu roostekäkk, siis eksisteerib ka võimalus kuulipildujariismed endale saada, aga see juba oleneb. On siiski veel üks "võimalus", mida üks tänaseks eks- foorumlane kasutas: eraldad oma leitud automaatrelva küljest vintraua ja luku ning väidad, et leidsid asja oma maja ümberehitamise käigus ja just sellises seisus- JOKK :twisted: Kes väidab, et sa ise keerasid osa juppe relva küljest ära ja leidsid ta hoopis mujalt - tõestagu! :twisted: :twisted: Meil siin on üldiselt seadusekuulekate inimeste foorum, soovitan ka sinul seadusekuulekas olla.
kristoferm
Liige
Postitusi: 35
Liitunud: 27 Juul, 2012 19:43
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Küsimus seaduse kohta

Postitus Postitas kristoferm »

Järjekordselt pöördun targa rahva poole siin foorumis. Kas saaksite mulle lahti seletada mida ma võin internetist( ebay.com) tellida, soov oleks tellida jaapani mõõk katana ja paar viskenuga . Ärge palun tsiteerige seda relvaseaduse paragrahvi. Olen seda korduvalt lugenud kuid mitte aru saanud. Tänud tähelepanu eest
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Küsimus seaduse kohta

Postitus Postitas alban »

Need on tsiviilkäibes vabalt lubatud. Võid tellida. Relvaseadust pead lugema siis kui tahad vedrunuga tellida või sellist nuga mis on ühendatud kasteediga.
ivanorav
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 30 Juun, 2008 22:38
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Küsimus seaduse kohta

Postitus Postitas ivanorav »

Otsi siis sellesama seaduse eelnöu üles, seal on mehed, kes selle seaduse on koostanud, mida nad mille all mötlevad ja milleks mingi piirang nende jaoks hea on.
Pane Googlisse otsima relvaseaduse eelnöu/seletuskiri.
Ei saa rohkemat aidata, kuna arvuti keeldub selle segasummaga tegelemast.
Tundmatu sõdur nr 3
Liige
Postitusi: 114
Liitunud: 03 Mär, 2011 22:40
Asukoht: Keila

relva soetamine eraisikult

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr 3 »

Keegi valgustage mind ja tuleviku tarbeks ka teisi kuidas käib tulirelva soetamine eraisikult. Ostuluba olemas. Olen aru saanud et variant justkui 2. a) Koos politseisse või b) koos relvamüüja juurde kes paberid korda ajab. Kellelgi isikliku kogemust?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 39 külalist