Relvaseadus

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Tapper
Liige
Postitusi: 708
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:12
Asukoht: Ütsainus Mulgimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Tapper »

Loodetavasti vtl kuulub vist ametnikehärrade hulka, reaalsuses euroopas toimunud terror kaetakse sõnaga Loodetavasti ja 3 liikuva museaaliga käib töö

Päris paljudes kohtades euroopas pole see rekkade järelvalve küll aidanud!
GPS peal ja siis näen, et mu firma auto sõidab Tallinna poole, kuhu peabki sadamaterminali ja siis keerab järsku kuhugi kus on palju inimesi. Mis abi sellest siis on ?

Lahmiv kriitika :dont_know:
tegeletakse jällegi seaduslike omanike kui kõige lihtsamate asjadega.

Kas vtl on arvamusel et 3 liikuvat T34 on reaalne terrori ohu allikas. Jah tõsi olen nõus!
Sama tõsi, et oluliseks ohu allikaks on tavaline nuga millega rapitakse inimesi Londonis.

Reaalsuses on terroristil tunduvalt lihtsam võtta nuga või rekka kui minna sõjamuuseumi õue ja hakata sealt kuhugi inimeste juurde logistama. Seda näitab mitte minu lahmiv ja vihkav kirjutis vaid maailma igapäevane reaalsus. vtl on sul sellega ikka mingi side olemas

Ohtu, kui näha ongi pigem nende avalike demonstratsioonide juures. Masin soe, käib, rahvast palju mis takistab paaril hullul sinna tanki sisse hüppamast ja rahva sisse talda andmast? Mitte miski!

Aga siin räägitakse hoiustamise ohtlikusest!
Evolutsiooni kõrvalmõju, intelligentsus
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

Tapper kirjutas:Loodetavasti vtl kuulub vist ametnikehärrade hulka, reaalsuses euroopas toimunud terror kaetakse sõnaga Loodetavasti ja 3 liikuva museaaliga käib töö
[...]
Päris paljudes kohtades euroopas pole see rekkade järelvalve küll aidanud!
[...]
Sama tõsi, et oluliseks ohu allikaks on tavaline nuga millega rapitakse inimesi Londonis.
[...]
Aga siin räägitakse hoiustamise ohtlikusest!
Mind võib küll seitsmes surmapatus süüdistada, aga MITTE ametnik-olemises.

See, et noa või kirvega võib teise inimese ära tappa, EI tähenda seda, et võiks tulirelvad lohakile jätta;
Asjaolu, et rekkat on võimalik ärandada, EI tähenda seda, et tanki ei peaks valvama. Ka muuseumis või hoiukohas.

Iga sõjatehniline asi, padrunist alates ja tanki või raketiga lõpetades ON valedes kätes ohtlik.
Kas vaidled vastu ja leiad, et selle turvamisega ei peaks tegelema, kuna puuhaluga võib ju ka teise maha lüüa?
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Andrus1973
Liige
Postitusi: 193
Liitunud: 13 Nov, 2017 15:02
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Andrus1973 »

vtl kirjutas: See, et noa või kirvega võib teise inimese ära tappa, EI tähenda seda, et võiks tulirelvad lohakile jätta;
Asjaolu, et rekkat on võimalik ärandada, EI tähenda seda, et tanki ei peaks valvama. Ka muuseumis või hoiukohas.

Iga sõjatehniline asi, padrunist alates ja tanki või raketiga lõpetades ON valedes kätes ohtlik.
Kas vaidled vastu ja leiad, et selle turvamisega ei peaks tegelema, kuna puuhaluga võib ju ka teise maha lüüa?
Igal paganama asjal on mõistlikuse piir..... Kas me räägime rühmatäie meeste käsirelvadest või paarist jahipüssist?
Kas me räägime meie CV dest või postamendi otsas seisvast enam vähem 100 aastat vanast masinast.
Viimati muutis Andrus1973, 03 Dets, 2019 11:50, muudetud 1 kord kokku.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust!
Walter2
Liige
Postitusi: 4001
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Walter2 »

Valitsejad kardavad oma rahvast, impeeriumite üks tunnuseid - samas suuresti ka EU-st imporditud probleem.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

Andrus1973 kirjutas:Igal paganama asjal on mõistlikuse piir..... Kas me räägime rühmatäie meeste käsirelvadest või paarist jahipüssist?
Kas me räägime meie CV dest või postamendi otsas seisvast enam vähem 100 aastat vanast masinast.
Ma ei saa ikka aru, milles teema? Kas mul on midagi vahele jäänud? MISASI on ebamõistlik? Kas üldse teemast rääkimine? 5 min klipp AK-s?

Minuteada ei ole keegi veel sundinud peale ebamõistlikke lahendusi a'la mootorisilindrite läbipuurimine või täisbetoneerimine. Lihtsalt räägiti sellest, et uus seaduseelnõu nõuab museaalide arvelevõttu ning ilmselt seab mingid nõuded hoiustamisele. Tõenäoliselt ei mõelnud seda välja kohalikud tüübid, vaid jällegi tuli see EL nõuetest lähtuvalt.

Kui ma nüüd midagi maha olen maganud, siis kuulaks huviga ja vajadusel lähen ise ka barrikaadidele.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kriku »

Minu arust ka - kui jutt on sellest, et suvalised isikud ei saaks masinat ärandada, siis selle tagamiseks on ju suur hulk erinevaid viise. Esiteks ei pea masin ju muuseumis tangituna seisma (ja kindlasti ei seisagi), teiseks igasugu lukud ja värgid.
Andrus1973
Liige
Postitusi: 193
Liitunud: 13 Nov, 2017 15:02
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Andrus1973 »

Vot seda see ongi, nagu Kriku kirjutab, et ilmselt ei seisa tank tänagi muuseumis tangituna ja "võtmed" ees. Ja see ongi ilmselge ja liialdamata meede. Selle kohta eraldi "seadust tegema" hakata on juba ise enesest üle reageerimine. Tänapäevast ja ilma igasuguse piiranguta tehnikat aluseks võttes on võimalik palju tõsisem "tank" kombineerida, kui see mõni üksik 75 aastat vana loks, mis meil siin on. Arvestades meie viimase aja seadusloome kvaliteeti ja suunudumust ma ültleks, et parem on, kui need "näpud" üldse teemast eemal on.
Aga las ta olla. Ma ei plaani kusagile barrikaadidele ronida.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust!
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Manurhin »

Mis nende tankidega niiväga keerulist on? Mürske niikuinii ei ole, mootoril mõni oluline jubin küljest ära kruvida ja ei äranda seda keegi. Vähemalt mitte siis, kui mehitatud valve all seisab. Ma omal ajal oma Moskvitšil võtsin alati jagajast rootori välja, kui ööseks maja ette parkisin. Pedaalid panin ka muidugi lukku. Ei õnnestund kellelgi seda ära ajada, kuigi tundus, et mõned korrad üritati :mrgreen:.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

Andrus1973 kirjutas:Vot seda see ongi, nagu Kriku kirjutab, et ilmselt ei seisa tank tänagi muuseumis tangituna ja "võtmed" ees. Ja see ongi ilmselge ja liialdamata meede. Selle kohta eraldi "seadust tegema" hakata on juba ise enesest üle reageerimine...
Ka "ilmselged" asjad pannakse seadusesse kirja, sest erinevate inimeste jaoks on erinevad asjad ilmselged.

Näiteks ka Liiklusseaduse §20 (Sõiduki peatamine ja parkimine) lg 9-s on muuhulgas kirjas: "Enne sõiduki juurest lahkumist peab juht rakendama abinõusid, mis väldiksid sõiduki iseenesliku liikuma hakkamise ja tõkestaksid selle omavolilise kasutamise."

Iseenesestmõistetav? Peaks olema. Samas ärandatakse iga aasta hulk töötava mootoriga soojenema jäetud masinaid, võtmed ees.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kriku »

Masina jätmine nii, et igaüks seda ärandada saab, peaks olema juba praegu õigusvastane ka siis, kui tegu pole sõidukiga LS mõttes.
NARVAKAD
Liige
Postitusi: 361
Liitunud: 31 Okt, 2005 18:01
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas NARVAKAD »

Tere kaasvõitlejad!

meil tuleb vist ajaloolise tanki T-34 restavreerimise ajutiselt peatada, enne kui sotti saame mis toimub.
Meie naabritel Soomes ja Poolas sellist probleemi pole, tanke ja deaktiiveeritud suurtükke on eraisikutest kollektsionääridel
lubatud hoida ja kollektsioneerida!
Kui mina õieti aru sain eesti ametnikud aga tahavad et tankid ja suurtükid oleks ainult muuseumides!,,järelikult riigi ja munitsipaalmuuseumide omandis. Jeuroderektiiv seda ette ei näe!,, ja erakolektsionääridel on lubatud edaspidi neid kollektsioneerida ja hoida! Tundub küll et selline haigus nagu "äärmuslus" levib eesti ametnike hulgas,, ja kuidas seda ravida mina praegu ei tea!
Võitleme edasi! :)

Lugupidamisega

NARVAKAD
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

NARVAKAD kirjutas:...Meie naabritel Soomes ja Poolas sellist probleemi pole, tanke ja deaktiiveeritud suurtükke on eraisikutest kollektsionääridel lubatud hoida ja kollektsioneerida!
Kui mina õieti aru sain eesti ametnikud aga tahavad et tankid ja suurtükid oleks ainult muuseumides!,,järelikult riigi ja munitsipaalmuuseumide omandis...
Mina sain viidatud saatelõigust aru, et vahet ei ole, kas muuseum on era- või riigi omandis, lihtsalt tehnika peab olema vastavasse registrisse kantud.

Tsiteerin veel kord Põierpaasi sõnu 2.12 saates Aktuaalne kaamera:
"Uus eelnõu annab võimaluse ka eramuuseumitel saada võrdväärseks riigimuuseumitega ning hoiustada ka tulevikus edaspidi sõjatehnikat ja muid sõjarelvi."

Kui te teate rohkem kui mina, siis palun valgustage antud teemat. Näiteks viitega seaduseelnõule või selle seletuskirjadele.

PS. Respekt selle töö eest, mis te, NARVAKAD, olete ära teinud selle T-34 restaureerimisel.
Mina toetan igati seda, et see tank saaks ja jääks töökorda.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Dr.Sci »

Eks seda eelnõud saab igaüks ju uurida. Mina avastasin nii põgusal sirvimisel terve uue peatüki:
62) käesolevat seadust täiendatakse 122. peatükiga järgmises sõnastuses:

„12_2. peatükk
NÕUDED LASKESPORDIORGANISATSIOONILE JA LASKESPORDIKLUBILE

§ 87_7. Nõuded laskespordiorganisatsioonile

(1) Laskespordiorganisatsioon on kohustatud pidama arvestust oma liikmeks olevate laskespordiklubide üle. Andmeid oma liikmeks oleva laskespordiklubi nime ja registreerimisnumbri kohta säilitab laskespordiorganisatsioon ühe aasta laskespordiklubi liikmesuse lõppemisest arvates.

(2) Laskespordiorganisatsioon on kohustatud pidama laskespordiklubide laskespordiorganisatsiooni kuulumise ja laskespordivõistluste korraldamisega seonduva teabe avalikustamiseks kodulehte.

(3) Laskespordiorganisatsioon on kohustatud avalikustama oma kodulehel laskespordiorganisatsiooni liikmeks olevate laskespordiklubide nimed ja registreerimisnumbrid.

(4) Laskespordiorganisatsioon on kohustatud korraldama aastas vähemalt ühe laskespordivõistluse või osalema vähemalt ühe laskespordivõistluse korraldamisel, kus võivad osaleda kõik laskespordiorganisatsiooni liikmeks olevate laskespordiklubide liikmed.

§ 878. Nõuded laskespordiklubile

(1) Laskespordiklubil peab olema vähemalt üks laskeinstruktor.

(2) Laskespordiklubi on kohustatud pidama arvestust relvaluba omavate klubi liikmete ning klubi korraldataval laskevõistlusel ja laskeharjutusel osalejate kohta.

(3) Laskespordiklubi säilitab käesoleva paragrahvi lõikes 2 nimetatud andmeid järgmiselt:
1) relvaluba omava klubi liikme nime ja isikukoodi ühe aasta isiku klubi liikmesuse lõppemisest arvates;
2) laskevõistlusel või laskeharjutusel osaleja nime ja isikukoodi ühe aasta üritusel osalemisest arvates.

(4) Laskespordiklubi on kohustatud teavitama Politsei- ja Piirivalveametit relvaluba omava klubi liikme liikmeõiguse lõppemisest viivitamata.
- meie jahiselts tegeleb ka laskespordiga... st et nüüd tuleb iga kord kui jahiseltsist keegi lahkub teavitada PPA-d?

(5) Laskespordiklubi on kohustatud korraldama aastas vähemalt ühe laskespordivõistluse, kus võivad osaleda kõik laskespordiklubi liikmed.“;
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Dr.Sci »

Ma küsiks veel ühe provotseeriva küsimuse - kas paintballi püss on pneumorelv? Wiki: Paintballs are usually shot using a low-energy air weapon Ja kaliiber ikka kõvasti suurem kui 4,5 mm.

ps. Uue RS järgi tahetakse pneumorelvad üle 4,5 mm kaliibriga panna lausa B kategooriasse, samas sileraudne poolautomaat on C-kategooria...

ja muidugi füüsikaline pärl: "gaasirelvapadrun, mille lendkehaks on gaas."
NARVAKAD
Liige
Postitusi: 361
Liitunud: 31 Okt, 2005 18:01
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas NARVAKAD »

vtl kirjutas:
NARVAKAD kirjutas:...Meie naabritel Soomes ja Poolas sellist probleemi pole, tanke ja deaktiiveeritud suurtükke on eraisikutest kollektsionääridel lubatud hoida ja kollektsioneerida!
Kui mina õieti aru sain eesti ametnikud aga tahavad et tankid ja suurtükid oleks ainult muuseumides!,,järelikult riigi ja munitsipaalmuuseumide omandis...
Mina sain viidatud saatelõigust aru, et vahet ei ole, kas muuseum on era- või riigi omandis, lihtsalt tehnika peab olema vastavasse registrisse kantud.

Tsiteerin veel kord Põierpaasi sõnu 2.12 saates Aktuaalne kaamera:
"Uus eelnõu annab võimaluse ka eramuuseumitel saada võrdväärseks riigimuuseumitega ning hoiustada ka tulevikus edaspidi sõjatehnikat ja muid sõjarelvi."

Kui te teate rohkem kui mina, siis palun valgustage antud teemat. Näiteks viitega seaduseelnõule või selle seletuskirjadele.

PS. Respekt selle töö eest, mis te, NARVAKAD, olete ära teinud selle T-34 restaureerimisel.
Mina toetan igati seda, et see tank saaks ja jääks töökorda.
eks natuke valgustan Valga tanki näitel:
Sven Põierpaas vastas:
SA Valga Isamaalise Kasvatuse Püsiekspositsioon
on juriidilisest isikust laskekõlblikke relvi valdav
sihtasutus. Tegemist ei ole riigi ega
munitsipaalmuuseumiga, kellele ei laiene RelvS-i
nõuded. Tegemist on eramuuseumiga, kellele ei
laiene ka muuseumiseadusest tulenevad
nõuded. Tegemist on täna laskekõlblikke relvi
omava isikuga, kelle valduses olevatest
relvadest puudub riigil ülevaade, samuti ei
teosta praegu riik läbi ühegi ameti järelevalvet
nende relvade ohutu ja õiguspärase käitlemise üle.
Siseministeerium koostöös Kultuuriministeeriumiga on välja töötanud
RelvS-i täiendamise sätted, mis annavad
juriidilistele isikutele võimaluse saavutada
muuseumi staatus muuseumiseaduse mõistes
ning käidelda relvi Muinsuskaitseameti
järelevalve all. Nimetatud RelvS-i muutmise
ettepanekud esitas Siseministeerium 6.
novembril 2019 Riigikogu õiguskomisjonile
seaduseelnõu 62 SE muudatusettepanekute
hulgas.
Muuseumi relvakollektsiooni kuuluva sõjarelva
(sh tanki) käitlemisreeglid (sh hoiutingimused)
kehtestatakse kultuuriministri määrusega.
Koostöös huvigruppide ja julgeolekuasutustega
saavutatakse kindlasti kõiki osapooli rahuldavad
tingimused.

Valgas ega ka meil pole muuseumi staatust, meil on huviklubi ja muuseumiks registreerida ei kavatse, on hulga reegled ja nõudmisi et muuseumiks registreerida.
Toon näide: kui kellegi käes on deaktiveeritud sõjarelv kaliibriga üle 12,7 mm, miinipilduja , kuulipilduja, suurtükk, ka tanki toru on suurtükk siis seda varsti ei saa omada kui ei ole muuseumi staatuses, nii mina sain aru!,,kui eksin siis targad mind parandavad!
Meie planeerisime tanki deponeerida Sinimägede muuseumi püsiekspositsiooni.
Tundub et Eestis hävitatakse tankide, soomustehnika , miinipildujate, suurtükkide kollektsioneerimist eraisikute poolt!
Soomes, Poolas ja teistes Jeuroopa riikides on lubatud!!!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist