www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 18 Nov, 2019 4:17

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 1716 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Mis relvaga tegu
PostitusPostitatud: 07 Aug, 2017 11:27 
Eemal
Uudistaja

Suured tänud, mõtlesin isegi korra abakani peale, kuid mäletasin valesti.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 07 Aug, 2017 20:20 
Eemal
Liige

Kondid kirjutas:
Suured tänud, mõtlesin isegi korra abakani peale, kuid mäletasin valesti.

AN-94 ongi liignimega Abakan.

Üsna ebaõnnestunud kostruktsioon:

https://youtu.be/gtMssTSnRHU

Aeg devalveerib kõik, ka banaanid.

Üles

PostitusPostitatud: 07 Aug, 2017 21:47 
Eemal
Liige

Kui spetsialistid toimetavad relvi suunal EU -> Venemaa, siis kus EUs toodetakse AN-94?

Üles

PostitusPostitatud: 07 Aug, 2017 22:05 
Eemal
Liige

Mis see EU siia puutub? Deaktiveeritud dekorelv, mis on ennistatud. Relvasepale kes mõistab teatud tüüpi treipinki ning padrunipesa hõõritsat ja kaliibervarrast kasutada, pole vintraua puurimine mingi müstika. Selliseid keisse on on rohkesti olnud. Džihaadientusiastid Pariisis näiteks.

Aeg devalveerib kõik, ka banaanid.

Üles

PostitusPostitatud: 08 Aug, 2017 16:05 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tegelikult pole isegi vintrauda vaja. Vintraud on lühikestel distantsidel ülehinnatud. Vintraud on vajalik mingist teatud tasemest suurema täpsuse jaoks teatud kaugustel. Kuritegelikus maailmas, kus enamus arveteklaarimisi toimub printsiibil "külva võimalikult palju kuule võimalikult paljudest tordest võimalikult lühikese aja ja vahemaa pealt ning kao kus kurat" pole vintraua täpsusega palju peale hakata. Peenemad mõrvad on muidugi iseasi aga küll selle vintraudse püssi kah leiab kui vaja.

Juutuub on täis isemehaanikute filmikesi sileraudsetest relvadest, mis tulistavad vintraudsetele mõeldud padrunitega ning seejuures mõistlikul kaugusel üsna mõistliku täpsusega.

Kui mul endal oleks vaja hakata ise püstolit/püstolkuulipildujat kokku klopsima, mõtleks ma vintrauale vaid juhul kui mõni sobiliku kaliibriga toru kuskil kuurinurgas kasutult vedeleks. Hakata seda ise tegema? Noh, see pole muidugi midagi üle mõistuse ja vajaliku tööriista saab ehitada väga käepäraste vahenditega väga käepärastest materjalidest aga kui ma vaatan neid käsitöönduslikke vintraudu, siis mulle isiklikult tundub küll, et isegi vahendite olemasolul eelistaks ma korralikku SILEDAT sileraudset, mitte seda, mis üldjuhul ise vinti keerates tulemuseks on. See lihtsalt ei tasu vaeva ära ja ma ei usu, et saavutatav võit täpsuses oleks oodatavatel vahemaadel määrava tähtusega.

Tegelikult ma isegi imestan vahest, miks puuduvad legaalsel turul korralikud sileraudsed enesekaitsepüstolid. Ma ei tea, kas võit hinnas oleks tõesti liiga väike aga enesekaitsedistantsil pole kindlasti vintraudset püstolit otseselt vaja. Parandage mind kui ma eksin.

noriabooks@gmail.com

Üles

PostitusPostitatud: 08 Aug, 2017 18:13 
Eemal
Liige

Tsiteeri:
Tegelikult ma isegi imestan vahest, miks puuduvad legaalsel turul korralikud sileraudsed enesekaitsepüstolid

Ei tea meist ilmselt keegi kui palju suurema relvatootja jaoks rauale vintsoonte tõmbamine omahinnas maksab. On väga mõtet seda vb 50 eur hinnavahet hakata taga ajama, eeldusel, et toode ise muidu sama? Ulme näide nt sileraudne G43 vs soontega rauaga. Keermestatakse ka u tolli pikkuse rauaga snubnose revolvreid, muidu nn up close and personal relv aga ikkagi hea kui nt õõnesotsaga kuulil nina 10m kaugusel õiges suunas on.

P.S
Peast ei mäleta täpseid mudeleid aga on ka sileraudseid 22LR jne vesti tasku püstoleid, kui huvi küllap leiad inf.

Üles

PostitusPostitatud: 08 Aug, 2017 22:19 
Eemal
Liige

Ma mõtlesin seda, et Venemaal toodetud relvi on kuskil turul saada (ok, Ak-74 jms "tavaline" kraam veel, aga spetsiifilisemad relvad, nagu see AN-94?) piisavalt ja siis noid tassitakse. Ma saan aru et Glock ja Beretta, aga vene oma relvad?

Ma võin ka eksida, ning taolisi asju on dekorelvana ka saada. Kiire otsing hetkel ütleb, et on saada poola, tšehhi, jugoslaavia päritolu asju. Näpuotsaga Ida-saksa ja Ungari.

Üles

PostitusPostitatud: 11 Aug, 2017 17:05 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

slider kirjutas:
Tsiteeri:
Tegelikult ma isegi imestan vahest, miks puuduvad legaalsel turul korralikud sileraudsed enesekaitsepüstolid

Ei tea meist ilmselt keegi kui palju suurema relvatootja jaoks rauale vintsoonte tõmbamine omahinnas maksab. On väga mõtet seda vb 50 eur hinnavahet hakata taga ajama, eeldusel, et toode ise muidu sama?

See 50€ võib moodustada kolmandiku odavama relva hinnast ja teatavasti langetatakse otsuseid ka vaid paariprotsendise hinnavahe põhjal. Võib küll rääkida, et vintraud on ikka vintraud ja alati parem kui sile raud, kuid täpselt sama loogika kehtib ka näiteks arvutimaailmas, kus tavakodanikku üldse ei koti, et 32GB RAM on ikka 4x parem kui 8GB ja SSD on kordades kiirem kui HDD. Kuna taolisi inimesi ei huvita arvuti jõudlus ja kiirus komakoha tagaajamisel, ei tohiks tavalise enesekaitserelva ostjatki huvitada relva täpsus kaugemalt kui ehk 5m. Kui aga hinnavahe on tervelt 50€ ehk kolmandik või neljandik või viiendik või isegi kümnendik, on see igal juhul müügiargument.

noriabooks@gmail.com

Üles

PostitusPostitatud: 11 Aug, 2017 17:08 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Medusa kirjutas:
Ma mõtlesin seda, et Venemaal toodetud relvi on kuskil turul saada (ok, Ak-74 jms "tavaline" kraam veel, aga spetsiifilisemad relvad, nagu see AN-94?) piisavalt ja siis noid tassitakse. Ma saan aru et Glock ja Beretta, aga vene oma relvad?

Ma võin ka eksida, ning taolisi asju on dekorelvana ka saada. Kiire otsing hetkel ütleb, et on saada poola, tšehhi, jugoslaavia päritolu asju. Näpuotsaga Ida-saksa ja Ungari.

Noh, eks teatav kodanik Kütt ju kah smugeldas üheksakümnendatel "vene" relvi Poolast Venemaale.

noriabooks@gmail.com

Üles

PostitusPostitatud: 11 Aug, 2017 19:33 
Eemal
Liige

Leidub mingit sellist kraami, (brändi copyright isegi -2017). Kas on tegu reaalse deakt. või filminduse jaoks tehtud blanke tulistava reproga, ei saagi aru, leht ise reklaamib kui deakt. a krt seda teab?

Leht ise ka muidugi kaardiandmete koguja, mõni "lääne entusiast" ikka õnge läheb

Üles

Teema pealkiri: Revali relvameister ?
PostitusPostitatud: 05 Mai, 2018 21:56 
Eemal
Liige

Kas püss valmistatud Revalis. Relvameister EK?

Manused:
püss.jpg
püss.jpg [ 3.24 MB | Vaadatud 2470 korda ]
Üles

Teema pealkiri: Re: Relva tuvastamine
PostitusPostitatud: 29 Juun, 2018 7:28 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Surun ennast agressiivselt vöörasse teemasse.

Millega on tegemist?

Manused:
relv.JPG
relv.JPG [ 132.56 KB | Vaadatud 2896 korda ]
relvv.JPG
relvv.JPG [ 121.48 KB | Vaadatud 2896 korda ]
Faili kommentaar: kaugelt
sss.JPG
sss.JPG [ 148.05 KB | Vaadatud 2896 korda ]
Üles

PostitusPostitatud: 29 Juun, 2018 21:20 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tankikuulipildujaks kuidagi pikk, jalaväekuulipildujat ka ei meenuta - pakun lennukikuulipilduja :P

Üles

PostitusPostitatud: 29 Juun, 2018 21:56 
Eemal
Liige

Borja kirjutas:
Tankikuulipildujaks kuidagi pikk, jalaväekuulipildujat ka ei meenuta - pakun lennukikuulipilduja :P

Õigus. Lennukikuulipilduja UB (Universalnõi Berezina) jäänused.

Viimati muutis EOD, 29 Juun, 2018 22:01, muudetud 1 kord kokku.

Üles

PostitusPostitatud: 29 Juun, 2018 22:01 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

antisionism kirjutas:
Surun ennast agressiivselt vöörasse teemasse.
Kiidan. Kui aega saan, korjan need relvade tuvastamised siin kõik kokku.

Kaeva edasi, leiad ehk lennuki ka :wink:

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 1716 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: