TUVASTADA tulirelv

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

ei ole aimugi. eks neid tehti igasuguseid. mul on fn1922, saksa okupatsiooni ajal toodetud ja üldse puust põskedega.
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Naabri Ants kirjutas:Minu omal on põskede peal teine märk, püstoli kujutis ja tähed FN. Enamustel olen näinud ainult tähtedega.Mis ajani selliste põskedega varianti toodeti?
Täpset kuupäeva ja kellaaega ei oska öelda, kuid tegu on selle relva varasema toodangu põskedega.
Neid on meie maal ikka liikumas nähtud.

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5220
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Manurhin »

Muuseas, Naabri Ants, kas tohib küsida, kust selline asjake leitud on? Ma ei pea silmas mitte mingit geograafilist punkti, vaid seda, et kas nt. maa seest, põranda alt, kusagilt katusesarika tagant, metsast sambla alt vms.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5220
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Manurhin »

Lisaks veel niipalju, et sellise relvaga "koristati" ära ka vene reformaator Stolõpin.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
LoCo
Liige
Postitusi: 552
Liitunud: 19 Nov, 2005 20:03
Asukoht: Lindanise
Kontakt:

Postitus Postitas LoCo »

Kas see on sama pauguraud, mis Kurtna laadal oli?
naabri Ants
Liige
Postitusi: 227
Liitunud: 31 Juul, 2006 21:32
Kontakt:

Postitus Postitas naabri Ants »

Muuseas, Naabri Ants, kas tohib küsida, kust selline asjake leitud on? Ma ei pea silmas mitte mingit geograafilist punkti, vaid seda, et kas nt. maa seest, põranda alt, kusagilt katusesarika tagant, metsast sambla
Ise leidmise juures ei viibinud, välja oli see ilmunud maja põranda alt.Neetult kahju on et relva esialgne omanik ei märganud seda omal-ajal korralikult ära konserveerida.
Kas see on sama pauguraud, mis Kurtna laadal oli?
To samune jah.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5220
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Manurhin »

Millegipärast ma arvan, et selle relva esimesel omanikul polnud konserveerimiseks lihtsalt aega. Algul oli peitmisega kiire, aga hiljem ehk... selle tunnikese-paari jooksul, mis talle ühel teataval märtsi- või juuniööl asjade pakkimiseks anti, oli targematki teha. Aga ilus asjake on tõesti. Kasvõi selliselgi kujul. Kui saladus pole, palju selle eest Kurtna laadal ka küsiti? Ja palju sellise relva töökorras eksemplar võiks maksta? Üldiselt, omalt poolt soovitaks pildiloleva nafta või petrooleumi sisse visata ja sinna vähemalt nädalaks-paariks "unustada". Paugurauda sellest küll enam ei saa, aga pildi järgi otsustades peaks ehk õnnestuma lahti võtta ja lõpuks ka detailid liikuma saada küll.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
naabri Ants
Liige
Postitusi: 227
Liitunud: 31 Juul, 2006 21:32
Kontakt:

....

Postitus Postitas naabri Ants »

Ma ei ostnud seda laadalt, see rändas minu kätte ühe tuttava kaudu, kes selle leidis.Maksin 200 eeki selle eest, Kurtnasse võtsin selle kaasa mõttega see millegi vastu vahetada.Kuid nähes politseinike saksa koned kaenlas, nagu eht gestaapo mehed kunagi, seal ringi patrullimas otsustasin sellega mitte seal vehkida. Relv on nii ussitanud et vaevalt sellest mingit karistust tuleks, aga kahju oleks ikka sellest ilma jääda.
naabri Ants
Liige
Postitusi: 227
Liitunud: 31 Juul, 2006 21:32
Kontakt:

...

Postitus Postitas naabri Ants »

Hetkel on see mul kõrvale pandud, läheb vahetuskaubaks vene vindi puitosade vastu.
Kasutaja avatar
junkers
Liige
Postitusi: 100
Liitunud: 05 Dets, 2006 11:43
Kontakt:

vajab tuvastamist

Postitus Postitas junkers »

oskab keegi oelda mis jubinatega tegemist on? Ise arvan, et tegu relva juppidega, aga millise?

Pilt
Pilt
Pilt
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas soadf »

Pildid ei ütle ausalt midagi.See körval paistab küll mingi lukkuraam.
Kui pihta ei lase,siis vähemalt mööda lased!
naabri Ants
Liige
Postitusi: 227
Liitunud: 31 Juul, 2006 21:32
Kontakt:

...

Postitus Postitas naabri Ants »

PK lukk äkki??
Kasutaja avatar
PANZER
Liige
Postitusi: 397
Liitunud: 15 Juul, 2005 21:25
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas PANZER »

Lukk on 1943 aasta GORJUNOV-i oma kaliiber 7,62mm.
Aga kui nad on koos leitud siis võib olla teine detail sama relva söötjaraam. On teine nii sarnene.


Vahur


Vaatasin raamatust SÕJAVÄELISE ETTEVALMISTUSE KURSUS.
Pz.Kpfw.VI Tiger Ausf. E
Slinky
Liige
Postitusi: 298
Liitunud: 13 Apr, 2005 21:20
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Slinky »

pakuks mosin nagant
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 25 külalist