Tagasilöögi füüsika

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Tagasilöögi füüsika

Postitus Postitas nimetu »

Keegi on hiljuti põhjalikumalt uurinud sedasama tagasilöögi füüsikat ja n-ö vaba tagasilöögi mõju kuuli kiirusele. Ta ehitas ise kiirenduse mõõtja ja tegi seejärel erinevaid katseid.
https://blog.ammolytics.com/2019-01-01/ ... meter.html
https://blog.ammolytics.com/2018-12-12/ ... ocity.html
eloscuro
Liige
Postitusi: 500
Liitunud: 09 Mai, 2007 21:09
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Tagasilöögi füüsika

Postitus Postitas eloscuro »

Ma lisaks käesolevasse arutellu kuuli teekonna püssitorus.

Kuul ei omanda kogu oma energiat ühe hetkega, vaid oma teekonna jooksul püssitorus. Töö valem - jõud korda teepikkus ehk lihtsustatuna on kuuli energia: torupikkus korda gaaside poolt avaldatav jõud, mille Newtoni III seaduse järgne vastasjõud mõjubki laskuri õlale.

Tabades jäika kuulivesti annab kuul oma energia peaaegu koheselt ära - tabatud kehale üle antav energia on sama mis rauast väljudes, aga peatumise teekond on väga lühike, järelikult peab selle jooksul avaldatav jõud olema palju suurem.

Lühidalt: kõvale (kuulivestiga) sihtmärgile annab härra Tyson tõepoolest hetke jooksul vastu vahtimist, aga laskurile paneb mõneks ajaks oma käe õlale ja küsib kuidas läheb. Laskur ei võta sarnaselt sihtmärgile kuuli energiat ühe raksuga vastu vaid omandab selle hajutatuna ja pikema aja jooksul.

Pehmet keha tabades annab kuul energiat ära oma pidurdusteekonnal lihas, mis aeglasema energia ülekande tõttu on pikem ja jällegi rohkem "Tyson paneb käe õlale" kui "Tyson lööb". Sealt ka põhjus miks üldse hollowpoint kuulid ja muud liha tabades paisuvad-purunevad õudused välja mõeldi - suurendades hõõrdejõudu liha ja kuuli vahel kandub Tysoni löök kiiremini ja suurema jõuga üle, andes soovitud peatava stopping power efekti.
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Tagasilöögi füüsika

Postitus Postitas Leo »

Kas ma saan õigesti aru, et eelnev oli teaduslik selgitus sellele väitele, et kui sama kaliibriga lasta kaitsevestiga ja vestita inimest, siis selle tõttu, et vest on kõva ja inimene pehme, käitub inimene ka tabamuse korral erinevalt?
slider
Liige
Postitusi: 467
Liitunud: 02 Jaan, 2016 22:51
Kontakt:

Re: Tagasilöögi füüsika

Postitus Postitas slider »

Nagu tellitud Demolition Ranch video siia teemasse. Huvitav just osa, kus ta laseb väidetavalt sama kaaluga kajakit.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist