TUVASTADA laskemoon, padrun, kuul, hülss

Padrunid, mürsud, miinid, granaadid ja kõik muu, mis lendab ja plahvatab, või tapab/vigastab/hävitab muul moel...
Vasta
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas soadf »

Kus tead ,et elus tong? Oled selle lahti urgitsenud? Mis moonast jutu on? Vb paneksid pildi ka.
Kui pihta ei lase,siis vähemalt mööda lased!
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas EOD »

Tõesti huvitaks, milline õppepadrun oli "elusa" kapsliga.
On olnud tegemist 9 mm Makarovi sabotaažipadrunitega, millel oli kapsel, kuid puudus püssirohulaeng. Need olid ekslikult laost väljastatud ja õnneks sattunud õppelaskmistele. Vähemärgatav kesta markeering erines täielikult õppepadruni omast.
Muidugi on võimalus, et tehases sattus kellegi lohakusest "elus" kapsel õppepadrunile. Siit aga järgmine küsimus - kuidas see õnnestus tuvastada? Laadimisharjutuspadruni tugevasti kinnivaltsitud kuuli ei tohiks kapsli gaasid paigalt liigutada. Kapsli süttimise plaksu summutab relva löökmehhanismi heli. Jääb kapsli väljakoukimine. Sellisel juhul vedas, et silmad terved.
Kasutaja avatar
renx90
Liige
Postitusi: 317
Liitunud: 25 Apr, 2007 8:16
Asukoht: Ida-Viru
Kontakt:

Postitus Postitas renx90 »

Lahti ei teinud , tegi litaka kui mu sõber üritas sellele nn lööknõela jälgeteha
tegu oli vene vindi õppe moonaga
pilte pole
aga jah võibolla oli tegu praagiga
VÕITE PAKKUDA IGASUGUST MILITAAR KAUPA OLEN PEAAEGU KÕIGEST HUVITATUD-esemed lähevad Kohtla-Nõmme ajalootuppa kohtla.ajalootuba@gmail.com
ictta
Liige
Postitusi: 2151
Liitunud: 15 Juun, 2004 4:11
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ictta »

ütlen ausalt, jama jutt
Kasutaja avatar
renx90
Liige
Postitusi: 317
Liitunud: 25 Apr, 2007 8:16
Asukoht: Ida-Viru
Kontakt:

Postitus Postitas renx90 »

ictta kirjutas:ütlen ausalt, jama jutt
No mina ei valeta. Kui ei usu siis mina sind sind nähtavasti ümber ei veena , et selline asi on olemas. :?
VÕITE PAKKUDA IGASUGUST MILITAAR KAUPA OLEN PEAAEGU KÕIGEST HUVITATUD-esemed lähevad Kohtla-Nõmme ajalootuppa kohtla.ajalootuba@gmail.com
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

5,56 paukpadrunid metsast

Postitus Postitas oliver »

Kui juba paukpadrunitest juttu ja vaidlust siis küsiks Männiku metsast leitud paukpadrunite kohta.
Kaliiber 5,56mm, otsast kokku valtsitud ja punase lakiga niiskuskindlaks tehtud.
Kõigil küljel mõlk kestaheitjast.
Kõik leitud padrunid olid tõrkega, lahtikoukides selgus tõrke põhjus - puudus püssirohi.
Küsiks teadjate käest et kes sellist jama on kaitseväelastele ostnud?
ictta
Liige
Postitusi: 2151
Liitunud: 15 Juun, 2004 4:11
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ictta »

tegijail juhtub nii mõndagi. olen jahil käies poemoonaga ka mõnikord nn tongipauke saanud. muidu nagu padrun ikka, aga roht puudu. lased neppi, aga haavlid veerevad peale sutsu rauast välja.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

KÕIK need 5.56 paukpadrunid paistavad pealtnäha "tõrkega" sest miskipärast ei löö pauk nende otsa pärani lahti. siiski pauk käib ära ja kui tähelepanelikult vaadata, siis võib ka märgata, et hääästi naaatuke on see kokkupressitud ots ka lahti.
Pilt
Kasutaja avatar
Kodanik2
Uudistaja
Postitusi: 27
Liitunud: 21 Jaan, 2007 20:36
Kontakt:

Re: 5,56 paukpadrunid metsast

Postitus Postitas Kodanik2 »

[
Küsiks teadjate käest et kes sellist jama on kaitseväelastele ostnud?[/quote]

Riigihanke vähempakkumine.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

ma siiski täpsustaksin, et paukpadrunitena nad siiski mingil moel toimivad. kui automaadil kompensaator otsas on, siis laevad isegi ümber ehkki ohtrate tõrgetega. kuid seda imestan ma ka ise, kuidas gaasid seda kokkuvolditud otsa peaaegu üldse lahti ei suru.
oll
Liige
Postitusi: 131
Liitunud: 01 Veebr, 2008 10:59
Asukoht: jõgevamaa
Kontakt:

Postitus Postitas oll »

kui küljel mõlk ja sütik nõela jäljega siis on ta ikka raust läbi käinud ja paugu teinud, kuna aga mingit takistust peale ümberlaadimise vastas ei ole siis teebki ta selle sutsaka ära kraed minimaalselt avades. Seal sees on tavaline jahipüssirohi(mitte sokol) ja seda on seal väga vähe. Venelased jah panid oma AK paukmoonale sellise lengu järgi, et padruni krae oli lõhki nagu kasaka pasun. Mujal pannakse ainult hädavajalik kogus. Mõlk hülsile tekkib siis kui lasujärgselt kest välja visatakse ja käib vastu ava serva. Käsitsi nii kõvasti juba ümber ei lae, et kest mõlkis, väike täke ikka jääb aga sse on ka kõik.
ictta
Liige
Postitusi: 2151
Liitunud: 15 Juun, 2004 4:11
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

5,45 pauguka sisu

Postitus Postitas ictta »

Pilt
ictta
Liige
Postitusi: 2151
Liitunud: 15 Juun, 2004 4:11
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

5,56 mõnede paugutajate sisu

Postitus Postitas ictta »

Pilt
Pilt
Pilt
ictta
Liige
Postitusi: 2151
Liitunud: 15 Juun, 2004 4:11
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

7,62 mõned pagukad koos sisuga

Postitus Postitas ictta »

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Markus T
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 24 Dets, 2007 17:58
Kontakt:

Mis hülsiga tegu?

Postitus Postitas Markus T »

Leidsin sellise hülsi detektoriga.Kes oskab öelda, mis, kus ja milleks see möeldud :roll: ?


Pilt
Pilt
Tagumine osa ei tahtnud eriti hästi puhtaks minna, aga numbrid on seal 3 ja 42 ning viisnurk on ka peal.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist