Saksa kiiver motokiivriks!?

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Kasutaja avatar
Robertraud
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 04 Juul, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Saksa kiiver motokiivriks!?

Postitus Postitas Robertraud »

Ostsin endale cruiser/shopperi- Yamaha Yamaha Drag Star Xvs1100a Classic 1.1 v2 46 kW.Masin on musta värvi.Olen tänavapildis näinud mehi sõitmas taoliste ratastega peas must( või kroomitud) saksa teise maailmasõja aegne kiiver. Kas sellist oleks võimalik kusagilt osta või pole see see selle foorumi teema?
Kui keegi oskaks nõu või soovitusi anda, olen ette tänulik.
heits
Liige
Postitusi: 300
Liitunud: 24 Nov, 2007 21:05
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas heits »

Vaata ringi poodides mis kiivreid ja muud varustust müüvad.Olen sellist potti müügis näinud.Siit varustuse müügi alt äkki ka leiad midagi http://www.biker.ee/phpbb/
Pane kiiver otsingusseja vaata mis välja tuleb.
Täispuidust uksed-aknad.20 aastane valmistamise kogemus.
mongol
Liige
Postitusi: 1306
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas mongol »

Ära sa originaaliga sõida - müüakse plastikust koopiaid (just neid sa oledki näinud kroomivendadel peas). Kergemad ja isegi tiba turvalisemad - iseasi, kuipalju kinnise lõuata kiiver sind ikka kukkumisel kaitseb..

Mingi hetk leidus neid Tondi motopoes, rohkem otsimise vaev - mine surfi erinevates motopoodides ringi ;)
professional retard
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Tsau Rauarobi, enne kui oma mõtet teostama hakkad, uuri väheke pädevate organite käest kiivri kohta, liikluses kasutatavad kiivrid peavad sertifitseeritud olema, suvalist munakoort, ega kastrulit kasutada ei tohi. Samuti ära usu müüjate suvalist juttu, las näitavad paberid ette, euronõuetele peab see detail vastama, muidu võid ennast leida käekõrval chopperit tõukamas, kiiver käevangus ja mõtlemast, mida head tegid, et mingi summa jälle lampi välja käima pead.
sitt päev, kellele kurdad
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Muideks, nägin täna Tartumaal vanamehepässi munakoorega (vanemad mehed mäletavad - valge, sinine äär, pruun nahkrihm lõuaalla)
Tal oli mingi võrr. Sinul on imeliku ja pika nimega Jaapani aparaat, seega võiksid midagi hommikumaaga seostuvat kanda. Need sellised torbikud, mingist bambuseroost või millest - päris piinlik, ei tunne demokraatlike riikide kultuuri :oops: Aga saksa poti jaoks peaks olema ikka midagi tõsist - Zündap, BMW vähemalt, millega oma peakatet demonstreerida.
Kui peale esimest kägarat ellu jääd, siis vaheta rekvisiit adekvaatse kiivri vastu (Euroopas on ju selliste toodete kvaliteet päris tõsise kontrolli all) ja lollakate pottidega osale edaspidi kostüümipidudel!
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Meremäe, 2008:
Pilt

Värska lähedal nägin aga Arnoldi kirjeldatud munakoort kandvat motomeest.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
mongol
Liige
Postitusi: 1306
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas mongol »

Shiim kirjutas:Meremäe, 2008:
Värska lähedal nägin aga Arnoldi kirjeldatud munakoort kandvat motomeest.
Olgem ausad, politsei neid papisid ei ahista ka - nende võrrid eriti üle 30 km/h välja ei jookse ning ega nad mingit "päris" kiivrit ostma ka ei tõtta. Pealegi näevad nad stiilsed välja oma munakoortega :)
Chopperid jooksevad julgelt 100 km/h välja, seega pole mõtet kiivriga "sohki" teha, saksa kiivri koopia liigitub tegelikult ka sohitegemise alla.

Aga eks iga mees teab ise paremini. Lihtsalt E-märgistusega kiiver ning ega trahvi ei tehta, kuna kõik on JOKK. Mina ei julgeks lahtise lõuaga sõita, isegi mitte chopperiga..
professional retard
Kasutaja avatar
medal
Liige
Postitusi: 756
Liitunud: 16 Jaan, 2008 23:20
Kontakt:

Postitus Postitas medal »

Aga võib ju osta omale korraliku kinnise kiivri ja sakslaste kiivri sellele veel otsa kinnitada. Ja indiaanisuled kõige peale.
Kasutaja avatar
eeskujulik kodanik
Liige
Postitusi: 62
Liitunud: 27 Nov, 2007 13:24
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas eeskujulik kodanik »

Seepeab küll hiiglaslik saksa pott olema mis Fullface kiivrile peale läheb kui me muidugi ikka samast asjast räägime :) .Kui sa mõtled et see sinna meal kinnitada siis on pea 1,75korda kõrgem. :lol:
Viimati muutis eeskujulik kodanik, 15 Sept, 2008 20:51, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
medal
Liige
Postitusi: 756
Liitunud: 16 Jaan, 2008 23:20
Kontakt:

Postitus Postitas medal »

Ega ma ei mõelnudki, et seda täiesti peale tõmmata. Lihtsalt paned ta oma suure kiivri peale. Nagu mütsituti umbes.
Kasutaja avatar
eeskujulik kodanik
Liige
Postitusi: 62
Liitunud: 27 Nov, 2007 13:24
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas eeskujulik kodanik »

Aga kahtlane näeks välja ikka :lol: .
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Mehed-vennad, kui äkki olete tähele pannud, siis on asjalikest vastustest saanud ilkumine ja tühja möla ajamine :evil: Proovigem ikka normaalsuse piiridesse jääda.
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
Robertraud
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 04 Juul, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Robertraud »

No jah,ega ma siia ilkumise pärast nüüd küll teemat üles ei pannud.Ikka nõuküsimise ja targematelt teadmiste ammutamise pärast.
Aga esmakiiver soetatud (muu varustus ka), eks edasi näeb.Tahaks veel sellel sügisel natuke sõita.
Maul halten und weiter dienen!
Kasutaja avatar
ottojama
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 27 Dets, 2005 9:42
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas ottojama »

See Saksa kiivritega sõitmise komme on pärid II MS järgsest USA-st - kui õigesti mäletan. Koju pöördus tagasi suur hulk lihtsaid poisse, kelle elu kõrghetk oligi sõda. Nüüd ei leidnud nad enam elus kohta ja nende meelest ei hinnanud riik ja ühiskond nende kangelastegu vääriliselt. Nii nad siis põristasid ringi oma koledate mootorratastega ja jõid bensujaamades õlut ja väljendasid oma protesti ja kibestumist vaenlase kiivreid kandes. Saksa potte oli jalaga segada, see oli ilmselt levinuim impordiartikkel sõjast, kohe pärast samuraimõõku, bokserikutsikaid ja tšehhide poolt juba pärast sõda suveniirideks toodetud raudriste.

Meil on sel kiivril hoopis teine tähendus muidugi. Aga näost jääd igal juhul ilma, kui Järvevana tee ülesõidul esiratta piki rööpaid keerab.
------------8<--------------
gruppen
Liige
Postitusi: 388
Liitunud: 01 Dets, 2005 3:49
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas gruppen »

näo märkus ka täiesti tõsi.
Aga, kui nüüd päris aus olla siis ma ka kunagi sõitsin lühidalt ringi oma m-35 saksa potiga. aeg-ajalt on kael siiani kange hommikuti sest ütleme ausalt kui see asi ikka s**a tee peal sul kaela väänama hakkab siis on pärast valus ja kange see kaelake. võib-olla oleneb indiviidist aga näiteks ka mu isa sellega üle kahe nädala ei sõitnud sest tappis kaela ära lihtsalt.see oli siis orika poti kohta. muud pole proovinud ja ei oska öelda. aga orikat potti tõesti mina rohkem pähe enam sõiduks ei paneks. kui mingil uunikumide üritusel äkki siis veel. ja üleüldiselt isiklikus plaani meeldivad mulle rohkem ka sellised kiivrid mis katavad klaasiga silmnäo ikka ära. tuleb kohe meelde libisemine kiivri ja vasaku õla peal (jalad olid siis taevapoole) mille tulemusena oli kiiver värvist lage ja õlg siiani teeb aeg-ajalt valu ja ragiseb. oleks saksa pott peas olnud või analoogne siis oleks ma tasuta uue näo saanud aga arvata on, et praegusest larhvist tunduvalt hullema. sa uuri moto foorumitest ka ikka :wink:
ja säänset saksa koopiat plastist nägin viimati Laagri maksimarketi militaar-butiigis.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist