Saabaste hooldus

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Saabaste hooldus

Postitus Postitas mutionu »

Tere,

Kuskilt(vist sodur.com -st) hakkas silma herr Kapten Trummi postitus kus soovitati uutel saabastel õmblused silikoonõliga üle teha, veepidavuse huvides. Tekkis küsimus, et kas see silikoonõli on see, millega autouste kummitihendeid määritakse või on mingi muu asjandus, mida ka silikoonõliks nimetatakse. Samas oli ka soovitus kasutada mingit läbipaistvat nahavahendit, millest ma aru ei saanudgi, misasi see täpsemalt on.
Millega saapaid edaspidi hooldada? Foorumit olen lugenud nii ja naapidi. Teada olen saanud, et nahahooldusvahendiga.
Kui ma aga poodi lähen siis ei oska midagi valida, eile käisin, ühe sees on mesilasvaha, teisel mingi naftasaadus, kolmanda koostis on üldse salajane. Seda kuulsat Merelõvi -t ei leidnud Pärnus kusagilt.
Kas keegi oskaks soovitada mõnda toodet(nimeliselt) mida kasutada? Katse-eksitus meetod on muidugi kõige kindlam aga sellega võib saabaste kulu suur olla.
Kui selline teema on juba olemas siis ärge karjuge mo pääle vaid antke see, ise ei leidnud :)
Kasutaja avatar
Arf
Liige
Postitusi: 299
Liitunud: 18 Veebr, 2004 1:12
Kontakt:

Postitus Postitas Arf »

Kui teema juba tehti, siis lisan omalt pootl ka küsimuse.

Kuidas talitada selliste saabastega, millel üks osa säärest on miskist tekstiilist?
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2059
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas speedsta »

Tekstiili puhul võiks kasutada mingeid core vahendeid, pihusteid jne. Oma core tex tähisega poolsaabaste puhul kasutan hetkel näiteks Timberlandi toodet veekindluse tõstmiseks. Selline käsipumbaga pudel.
Kui on probleem, tõmba lõuga
Kasutaja avatar
istorik
Liige
Postitusi: 1042
Liitunud: 02 Mär, 2004 17:36
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

saapad

Postitus Postitas istorik »

Mina näiteks olen erinevate nahksaabaste vettpidavuse tõstmiseks kasutanud Nikwax tooteid, matkapoodides (näiteks Matkasport) täitsa saadaval. Infi ka-
http://www.nikwax.com/en-us/index.php
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

Viimased kümmekond aastat oma jalavarjusid anlt naturaalse mesilasvahaga hooldanud.
Pole selle aja jooksul j.nõudel vähimaidki probleeme nii vee läbilaskvuse kui enneaegse vananemisprotsessi osas täheldanud.
Lisaks on m.vaha väga sobilik ka teiste nahktoodete, nagu nt joped v rihmad, hooldamiseks
TÕDEONAJATÜTAR
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas mutionu »

Nikwaxi panen kõrva taha.

Sollmann
Mäherdune see mesilasvaha on? Ei ole ju nii, et kamakas pihku ja nühkima? Või ongi nii? Kust sa seda endale soetad?
sujuvkala
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 03 Juun, 2008 21:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas sujuvkala »

mesilasvaha tõesti väga hea vahend ja eelistan minagi seda lihtsalt viksile. Saab seda tavalisest jalatsipoest ma arvan, mina ostsin selle näiteks konsumist.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas mutionu »

Olen tiba segaduses. See mesilasvaha on mingi kreem siis? Ehk oskad mingi nime vms öelda?
Minu jaoks on mesilasvaha selline kollakaspruun, mee järgi lõhnav kamakas.
BackInAction
Liige
Postitusi: 258
Liitunud: 04 Apr, 2006 8:41
Asukoht: Kuidas juhtub...
Kontakt:

Postitus Postitas BackInAction »

Ise samuti kasutan mesilasvaha, on hea kraam.
Firmaks on Tana, ainuke jama on sellega see 12 h tõmbab/kuivab.
Minu oma on küll kollakas.
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

mutionu:
täpsemalt väljendudes on tgmst m.vaha baasil valmistatud nahakreemi e palsamiga.
Mina ostsin oma 'värvitud' 'Renapur Leather Balsam' - W.Sussex England vahapurgid kunagi ühe Tln-a ostukeskuse proovimüügi-letist.
Määre maksab esmapilgul suhteliselt palju, aga teeb ta j.nõude hooldamise imelihtsaks ja pealegi kulub teda üsna vähe: 250 ml purgist piisab ühele jalapaarile ca 1,5 -2 aastaks.
1 purk on mul on säilinud juba üle 6 a., aga siiani 100% kasutamiskõlbulik.

U aastakese eest sai samal moel soetatud ka musta värvi 'GOLDENMIX' - Leather Balsam Made in Finland mil.saabaste tarvis.
Samuti väga mugav, tõhus ja hästisäiliv looduslik hooldusvahend.

Väljanägemine: nagu margariin aga pisut tahkem ja tumedam/v siis päris must.

Kasutamisjuhend: õhuke kiht vahakreemi kanda svammitükikesega puhastatud jalanõudele ning veekindlus ja hea väljanägemine on hetkega tagatud.

P.S. tegemist tasumata reklaamiga
TÕDEONAJATÜTAR
paul
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 31 Jaan, 2006 22:20
Kontakt:

Postitus Postitas paul »

Siiamaani olin oma saapid samuti mingil ammusel ajal (2000ndate algul) ostetud mesilasvaha põhjal tehtud tootega hooldanud - mitte üht halba sõna! Nüüd aga tekkis üks probleem: otsa sai.

Uurisin ja puurisin veidi asja ning seoses uute matkasaabaste hankimisega võtsin lisaks nikwaxi puhastusvahendi ja veekindluse andja. Nagu selgus, siis igasugused rasvapõhised asjad ei lase nahka hingama ning kogu gore texi raske töö saab põhimõtteliselt ära nullitud. Nikwax annab päris korraliku veehülgavuse ja nahk jääb kuivaks. Ka lumes sumpamise puhul toimib. Positiivne on, ei riku nubuki välimust nagu muud määrded.

Mingil vahepealsel perioodil sain RedFoxist 50 eek eest purgi mingit ropult haisevat naftapõhist Woly Sporti saapamääret, mis kirjade järgi peaks olema gore texi sõbralik, aga sellele tunduvad madalamad temperatuurid olema mõningane probleem - muutub tahkeks ja irdub liistakutena.

Niipalju kui ma tean, siis mesilasvaha ja Gore kokku EI sobi. Vaadake ette. Muidu - miks mitte.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Ärge mixige midagi omavahel, tavaliselt see heaga ei lõpe. Kui kellegil on eriliselt perverssne soov erinevaid määrdeid kokku segada, siis proovige ennem mingi papitüki peal näiteks. Segage kaks ollust kokku ja jätke natukeseks seisma, kui klimbid sisse tulevad(tahkemad tükid), siis aitab küll proovimisest. Eri toodete koostisosad toimivad väga hästi üksikultvõetuna, kokkusegatuna võivad süüa näiteks õmblusi, nagu koi kasukat.
sitt päev, kellele kurdad
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas mutionu »

Tänud, tänud :)
Selliste teadmistega relvastatult saan ma juba minna lette kammima, nüüd üsna selge ettekujutus olemas mida vaja.
Muidu enne, et määret vaja aga millist, krtsedateab.
Gore saapaid mul pole, ju suvel näeb, kui väga palav hakkab, eks siis peab soetama.
Kasutaja avatar
Pirr
Liige
Postitusi: 541
Liitunud: 07 Dets, 2007 14:08
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Pirr »

Ise kasutan saabastel naha hooldusel sama silikooni sisaldavat kreemi, mida kasutab ka Bundeswehr, hoiab niiskuse eemal küll.
Kasutaja avatar
Basilio
Liige
Postitusi: 674
Liitunud: 08 Veebr, 2008 13:36
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Basilio »

Mina olen saapaid hooldanud Orto värvitu kingakreemiga. Seal on ka mesilasvaha ja vist ka silikoonõli sees. Värvitut kreemi olen kasutanud selle pärast, et pikapeale imbub see läbi naha ja must kreem hakkab siis sokke määrima. Pärnus on seda kreemi müügil olnud Rimis. Kuskil olen veel näinud, kas Selveris või Maximas.
Kunagi sain Kihnust pärit naturaalset hülgerasva. See pidi kõige parem veesaapa määre olema. Ega tal viga olnud, aga hais! :shock:
Hülgerasv haiseb isegi jubedalt, aga see partii oli veel põhja ka kõrbenud...
Saapaid määrisin kõrvalhoones, sest mul oli kõvasti keelatud seda jälkust majja tuua. Seal nad siis seisid pärast määrimist vähemalt ööpäeva, enne kui kannatas nendega inimeste sekka minna. Töö juures ei lubanud mind saabastatud kujul keegi endale lähemale kui 3 meetrit. Räägiti eemalt. Haisesin nagu surnud mäger, kes on kuumale pliidile kukkunud.
Nimi on Basilio, kõuts Basilio!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist