Sääsetõrjevahendid

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas mutionu »

Borrelioosi vastu vaktsiini, vähemalt minu teada, pole. Vaktsineeritakse puukentsefaliidi vastu. Ehk siis vaktsiiniga peaks, teoorias, kahest halvast üks halb järgi jääma. Entsefaliit tapab, borrelioos teeb vigaseks.
Kasutaja avatar
Basilio
Liige
Postitusi: 674
Liitunud: 08 Veebr, 2008 13:36
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Basilio »

mutionu kirjutas:Borrelioosi vastu vaktsiini, vähemalt minu teada, pole. Vaktsineeritakse puukentsefaliidi vastu. Ehk siis vaktsiiniga peaks, teoorias, kahest halvast üks halb järgi jääma. Entsefaliit tapab, borrelioos teeb vigaseks.
Need kaks nakkushaigust on täiesti erinevad. Borrelioos on bakteriaalne nakkus, entsefaliit viiruslik. Bakter on ainurakne elusolend, kes põhimõtteliselt sööb ja s***b, paljuneb (ise!) pooldumise teel ja kasvab. Oleks aga rohkem süüa!
Viirus on elusa ja eluta looduse vahepeal eksisteeriv nukleiinhappest ja valkudest koosnev mitterakuline vidin, mis sunnib ohvri rakke endasuguseid valmisvidinaid tootma. Iseseisev paljunemisvõime puudub. Viiruste vastu saab ennetavalt vaktsineerida, baktereid tuleb iga kord uuesti antibiootikumidega tapma hakata, kui nad organismuses vohama on löönud. Alati ei saagi neist lõpuni jagu, sest minu teada katkestab mõni antibiootikum vaid paljunemise. Kuna eluiga neil lühike ja organism ründab pidevalt, siis koloonia hävib iseenesest. Aga... Kui mõnel bakteril õnnestub kuhugi kiirelt kapselduda ja kehvemad ajad üle elada, siis soodsates tingimustes hakkab jälle aktsiooni tegema. Pealegi tekib bakteritel ajapikku resistentsus teatud antibiootikumi vastu ja sunnib meditsiini uut leiutama. Usinaimad antibiootikumidele resistentsete bakteritüvede aretamisel pidid olema sõnakuulmatud patsiendid, kes enesetunde paranemisel ravikuuri kohe pooleli jätavad. Esimese sahmaka järel ellujäänud bakterid pärandavad oma eripära kohe järglastele, kes on järgmise paugu saamisel juba vastupidavamad jne. Ravi pooleli jätma ärgitavad ka antibiootikumide kõrvalmõjud, mis ei pruugi olla mitte väikesed! :twisted:
Ise olen kaks korda antibiootikume saanud(angiin). Esimesega läksin hullult kärna ja kratsisin ennast 24/7 kuni kurnatuseni, sest magada ei saanud. Teisega tursus maks üles, nii et oigasin kõveras voodil ja pidin otsad ära andma.
Nii et ei tasu väga kergekäeliselt võtta, et mulle ei hakka puugid külge või mul on süstid tehtud.
Nimi on Basilio, kõuts Basilio!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist