Ahi

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Kasutaja avatar
desert eagle
Liige
Postitusi: 1086
Liitunud: 02 Nov, 2005 16:56
Asukoht: tartu
Kontakt:

Re: Konteinerist punkriahi?

Postitus Postitas desert eagle »

Kuna tehases tehtuid ahjusid lihtsalt ei jätkunud.Olen näinud erinevaid ise valmistatud punkriahjusid.Kasutatud on suuremaid laskemoona konteinereid,piimanõusid,kütusevaate,jne.Väikseim ise valmistatud punkriahi mida olen näinud oli tehtud 8cm miinipilduja miinide kastist.
Aspelund
Liige
Postitusi: 1142
Liitunud: 04 Mai, 2005 10:45
Kontakt:

Re: Konteinerist punkriahi?

Postitus Postitas Aspelund »

Arusaadav. Mind huvitav, mis konteinerist see tehtud on. Püssirohi nähtavasti, aga mille jaoks?

A.
Haugas
Liige
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Nov, 2012 19:00
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Punkripliit?

Postitus Postitas Haugas »

Sain hiljuti sellise instrumendi õnnelikuks omanikuks. Pealkiri "punkriahi" võib olla küll ülepingutatud, kuid see aparaat sobiks nimetet funktsiooniks küll nagu "sõrm sõbra p..."! Hakka või punkrit ehitama! :lol: Mõõdud: 450x240x330, kaal silma (käe) järgi nii 50kg. Viimasel pildil on siis selle pliidi "pinnalaotus"; selline lahtikäimine on transpordiks väga nunnu omadus.
Kevadsuvel, kursa kokkutulekul, oli võõrustajast kursavennal samasugune instrument olemas, millel läks vokipann ikka väga kärmelt rõõmsaks!
Hinda vaadates on tegu ajastuga, kus ruublil oli ikka hull väärtus. Oskab keegi kinnitada või ümber lükata versiooni, et see pliit tehtud enne nõukariigi sündi? Ja mis tehase logoga on tegemist?
Terv!
Manused
2.jpg
1.jpg
Haugas
Liige
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Nov, 2012 19:00
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Punkripliit?

Postitus Postitas Haugas »

2 - 3 pilt
Manused
4.jpg
3.jpg
Haugas
Liige
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Nov, 2012 19:00
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Punkripliit?

Postitus Postitas Haugas »

Ise vastan. Kivisse raiutud ja rauda sulatatud hinnad sündisid ilma siiski koos NL-ga. Lahtine on siis ainult vabriku nimi.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Punkripliit?

Postitus Postitas Manurhin »

Hind 18 rbl. vihjab selgelt, et asi on valmistatud peale 1961. aasta rahareformi. Kõige tõenäolisemalt '70 või '80 aastatel. Enne seda üldiselt tarbekaupadele hindu peale ei märgitud (erandiks raamatud). Mul on mõningane huvi vana elektroonika vastu (telekad, raadiod jne.) ja selles vallas hakkas kaubale hinna peale trükkimine peale kuuekümnendate lõpu poole ja muutus masslevinuks seitsmekümnendatel (et siis perestroika ajal taas vaikselt kaduma hakata).
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Sektor gazovoi ataki
Liige
Postitusi: 990
Liitunud: 27 Dets, 2012 10:02
Kontakt:

Re: Punkripliit?

Postitus Postitas Sektor gazovoi ataki »

Meie näiteks kasutasime sellist asja kaheksakümnendate lõpus matkaonni kütmiseks ja seal söögitegemiseks.

Minu arust sai sellist asja veel mõne aasta eest Vene träna müüvatest poodidest osta, kas ka praegu, ei tea. Natuke moodsam kindlasti oli.
Haugas
Liige
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Nov, 2012 19:00
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Punkripliit?

Postitus Postitas Haugas »

Treffasin "ostas" sellisele peale: alghind 10, osta kohe hind 20 eurikut. Arva ära, mis ma siis tegin! Õigel ajal õiges kohas... Sellise hinna eest tasus ka 250km järgisõitmine täiega ära! Kui väljas praadimist just parasjagu ei ole, sobib ta (mööndustega) ka minu kujunevasse puidutöökotta talveks sooja õhu tootmiseks :!: :D
metsapoole
Liige
Postitusi: 315
Liitunud: 16 Apr, 2012 17:31
Kontakt:

Re: Punkriahi

Postitus Postitas metsapoole »

Õnnestus nüüd lõpuks terve luugiga pealmine osa välja kaevata. Sellel siin kateloki pesal sälgud sees. Katelok asetub natuke sügavamale sanga kinnitusneet ei jää segama.
Kolmandal pildil üks kummaline ahi, mis Poruni metsast punkri põhjast välja kaevatud.
Manused
leid 2086.jpg
leid 2088.jpg
leid 2092.jpg
Haugas
Liige
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Nov, 2012 19:00
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Punkriahi

Postitus Postitas Haugas »

metsapoole kirjutas: Keevitusega parandamist ise ei mõista. Kas keegi on sellist asja proovinud? Üritasin siin foorumis märksõnaga otsingut aga ahju teemat ei leidnud või kasutasin valet otsingusõna.
Sellest siis niipalju, et 1 keevitaja tegi minu pliidi kombe selliselt, et käias kogu vana "kõrva" maha ja keevitas malmelektroodiga kuju uuesti. Hillem, andnud käia ja viiliga talle omase kuju, puuris augu splindi jaoks. Vunkas! Ehk on abiks...
metsapoole
Liige
Postitusi: 315
Liitunud: 16 Apr, 2012 17:31
Kontakt:

Re: Punkriahi

Postitus Postitas metsapoole »

Reede õhtuse garaaži õlle kõrvale sai tuttavast hobi keevitajaga teemat arutatud ja väike alguski tehtud :D läheb katsetusteks.
Manused
leid 2110.jpg
leid 2121.jpg
Kasutaja avatar
Plönn
Liige
Postitusi: 982
Liitunud: 08 Dets, 2007 15:30
Asukoht: Dorpats
Kontakt:

Re: Punkriahi

Postitus Postitas Plönn »

Väga hea :D
Mul mõtted umbes samal teostusel :) , saad äkki öelda originaalis selle särava korpusebalvanka mõõdud :?:
metsapoole
Liige
Postitusi: 315
Liitunud: 16 Apr, 2012 17:31
Kontakt:

Re: Punkriahi

Postitus Postitas metsapoole »

Plönn kirjutas:Väga hea :D
Mul mõtted umbes samal teostusel :) , saad äkki öelda originaalis selle särava korpusebalvanka mõõdud :?:
Hetkel peaaegu kolme pliidi jagu malmi kogunenud ja tundub, et eri tootjatel mõõdud natuke erinevad ja eks roostetamine on oma töö teinud. Kahe originaal kesta jäänuste järgi kõrgus mõlemal 40 cm aga alumise õhuvõtu ava mõõdud hoopis erinevad. Kesta diameeter tuleb erinev olenevalt mis mõõdus otsad on. Seal teema alguses viidatud vene foorumis on kesta plekk keeruliselt valtsimisega kokku liidetud (muide seal teema vahepeal edasi arenenud) aga nendel originaalidel, mis mul siin on jookseb pleki serv lihtsalt paari cm jagu teisele servale peale ja kinni punktitud.
heiko
Liige
Postitusi: 218
Liitunud: 01 Dets, 2014 21:08
Kontakt:

Re: 3 zetooni + märk

Postitus Postitas heiko »

heiko kirjutas:Üritan pildid ahjust saada lähiajal!
Manused
received_1285940578130874.jpeg
received_1285940584797540.jpeg
received_1285940624797536.jpeg
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist