Küsimus kuidas töötab thinsulate

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
Kasutaja avatar
urmo25
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 25 Okt, 2007 20:38
Kontakt:

Küsimus kuidas töötab thinsulate

Postitus Postitas urmo25 »

selline mure olen endale ostnud 2 paari saapaid thinsulate voodriga.Ühed mingid milteci omad teised proboodid,aga mõlemad on talvel suht jahedad.Küsimus mis moodi see thinsulate töötab.Kas on mingeid erilisi sokke saapasse vaja või midagi muud.
Kasutaja avatar
LoCo
Liige
Postitusi: 552
Liitunud: 19 Nov, 2005 20:03
Asukoht: Lindanise
Kontakt:

Re: Küsimus kuidas töötab thinsulate

Postitus Postitas LoCo »

urmo25 kirjutas:selline mure olen endale ostnud 2 paari saapaid thinsulate voodriga.Ühed mingid milteci omad teised proboodid,aga mõlemad on talvel suht jahedad.Küsimus mis moodi see thinsulate töötab.Kas on mingeid erilisi sokke saapasse vaja või midagi muud.
Kindlasti on vaja spetsiaalseid sokke. Ega Thinsulate vooder ise Sinu jalga ei küta, vaid kasutab ära Sinu kehasoojust ja ei lase sellel õhku haihtuda. Soovitan osta ühe näitena coolmaxi ja villa seguga sokid ja vaata, et kuidas selline kombinatsioon töötab (Coolmax mikrokiudkangas juhib niiskust kehast eemale). Kui jalgadel on soe ja kuiv, siis Thinsulate vooder peaks põhimõtteliselt sokist tuleva niiskuse välja laskma ja soojuse alles jätma.
Otsi korralikke sokke spordi- või kvaliteetsete tööriete kauplustest ;)
Kasutaja avatar
urmo25
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 25 Okt, 2007 20:38
Kontakt:

Postitus Postitas urmo25 »

mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Postitus Postitas mx77 »

Oma kogemusest igasugu mägedes ronimise varustusega võin öelda otse, et Thinsulate on sitt ja ei vääri oma haibitud nime. Teoreetiliselt peaks ta olema peenem kiud kui tavaline polüester ja tänu sellele tekitama rohkem õhutaskuid, aga asi tegelikult ei toimi. Soojustuse võlusõna on mina arvates Primaloft. Tegin üks külm päev koeraga väljas käies väikese võrdluse: Thinsulate kinnastega hkkasid näpud külmetama, Primaloft kinnastga oli soe. Grammikaal mõlematel sama 40g, liikumisaktiivsus sama.

PS. mis sokkidesse puutub, siis soovitan pealinna elanikel vaadata nüüdse B&B Tools, endise nimega Skydda, L.Brador sokke, hinna/kvaliteedisuhe on väga hea. Oma kogemus on see, et ikkagi on parim sokimaterjal meriinovill.
Kasutaja avatar
sirvel
Liige
Postitusi: 77
Liitunud: 29 Apr, 2008 11:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas sirvel »

Mõttekam on endale soetada korralikud coretex saapad. Endal olemas nii suvised, kui talvised. Mingeid erilisi sokke ei kasuta. Tavalised nn "lastekodu" sokid, mis igal Iraagis või Afgaanis käinud sõduril kindlasti olemas on. Pole veel olnud seda muret, et jalg märg või külmetaks. Minu arvamus: miltec on täielik rämps ja kui oma tervisest ning rahakotist hoolid, siis muretse endale cored ja hoolda neid õigesti.
I am Gunnery Sergeant Hartman your Senior Drill Instructor
Kasutaja avatar
urmo25
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 25 Okt, 2007 20:38
Kontakt:

Postitus Postitas urmo25 »

sirvel kirjutas:Mõttekam on endale soetada korralikud coretex saapad. Endal olemas nii suvised, kui talvised. Mingeid erilisi sokke ei kasuta. Tavalised nn "lastekodu" sokid, mis igal Iraagis või Afgaanis käinud sõduril kindlasti olemas on. Pole veel olnud seda muret, et jalg märg või külmetaks. Minu arvamus: miltec on täielik rämps ja kui oma tervisest ning rahakotist hoolid, siis muretse endale cored ja hoolda neid õigesti.
õnneks on mul saapa kogugus ainult 1paar miltec saapaid.Hetkel kastutan ise bw saapaid ja päris head on need
Kasutaja avatar
sirvel
Liige
Postitusi: 77
Liitunud: 29 Apr, 2008 11:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas sirvel »

Ma kasutan rivisaapana corcorani riidega varianti. Metas sõltuvalt aastaajast ja ülesandest jungeleid, lowasid või matherhorne. Viimased kaks on cored ja väga head ja mugavad. Ja kui vesi üle ääre ei tule, siis püsib jalg kuiv.
I am Gunnery Sergeant Hartman your Senior Drill Instructor
Kasutaja avatar
urmo25
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 25 Okt, 2007 20:38
Kontakt:

Postitus Postitas urmo25 »

sirvel kirjutas:Ma kasutan rivisaapana corcorani riidega varianti. Metas sõltuvalt aastaajast ja ülesandest jungeleid, lowasid või matherhorne. Viimased kaks on cored ja väga head ja mugavad. Ja kui vesi üle ääre ei tule, siis püsib jalg kuiv.

tean jah :D
Kasutaja avatar
sirvel
Liige
Postitusi: 77
Liitunud: 29 Apr, 2008 11:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas sirvel »

Aga vähemalt ei pea rivisaapaid tänu vähesele naha sisaldusele viksima. Paar korda aastas saapalakki ninadele ja ongi asi korras :)
I am Gunnery Sergeant Hartman your Senior Drill Instructor
Kasutaja avatar
urmo25
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 25 Okt, 2007 20:38
Kontakt:

Postitus Postitas urmo25 »

sirvel kirjutas:Aga vähemalt ei pea rivisaapaid tänu vähesele naha sisaldusele viksima. Paar korda aastas saapalakki ninadele ja ongi asi korras :)
no jah muidu ei näe enda nägu saapa ninalt :D
Kasutaja avatar
sirvel
Liige
Postitusi: 77
Liitunud: 29 Apr, 2008 11:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas sirvel »

Point ei olnud kohe kindlasti selles, et sealt oma molu näha (seda näen ma igal hommikul, kui habet ajan ja sellest mulle piisab) :). Point oli oma elu mugavamaks teha.
I am Gunnery Sergeant Hartman your Senior Drill Instructor
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist