"Taskunoaabi"

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
viiking
Liige
Postitusi: 594
Liitunud: 06 Mär, 2008 11:00

Postitus Postitas viiking »

Ülemist eest nurgaserva veits maha e laugjamaks ja samas teritada niiet habet saeb...asi töötab hulga paremini ja siis respect GLOCK! :lol:
Die another day
Liige
Postitusi: 45
Liitunud: 31 Dets, 2008 21:29
Kontakt:

Postitus Postitas Die another day »

Karuke kirjutas: No mina natuke ka ja seda ma oma küsimusega silmas pidasingi.
Kui friik, siis vaataks rohkem rahakoti järgi - midagi põnevavamat, käsitöö või Damaskitud teraga näiteks... :D
Jep.. võta ikka mõni millel tamasseri raud peal on, siis peab kauem vastu kui sina.
tossom
Liige
Postitusi: 956
Liitunud: 21 Mär, 2005 15:20
Kontakt:

Postitus Postitas tossom »

Mina muidugi ei näe mingit põhjust, miks ma peaks iga päev ringi käima saag ja konserviavaja kaasas... aga no erinevad inimesed, erinevad vajadused.
Kunagi sai soetatud hetke ajendil multifunktsionaalne Leatherman Charge... ei saa ühtegi paha sõna öelda. On suviti ikka rattamatkadel ja muidu rändamistel kaasas käinud. Soovitaksin küll sellist.
Kasutaja avatar
TigeSiil
Liige
Postitusi: 834
Liitunud: 21 Nov, 2007 14:36
Kontakt:

Postitus Postitas TigeSiil »

Tarmo Männard kirjutas:Kord kukkus ta lõkkesse ja ma ei märganud õnnetust enne, kui pool tundi hiljem. Urgitsesin välja. Lasin ära jahtuda ja käis taas.
Ainult plastmassist käepideme põsed olid maha põlenud.
Võib küll mõttetu tähenärimisena tunduda, aga kuidas sa tead, et pool tundi põlenud oli kui ise ei märganudki seda? Võibolla oli 2 minutit ja põsed suland nagu näuhti :)

Aga tegelikult on ka omal viktor ja olen ka ülirahul. Kasutanud ka igasugu gerbereid ja leathermane jne, aga viktor ikka üle prahi :)
Kasutaja avatar
okaloka
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 13 Okt, 2006 14:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas okaloka »

tossom kirjutas:Mina muidugi ei näe mingit põhjust, miks ma peaks iga päev ringi käima saag ja konserviavaja kaasas... aga no erinevad inimesed, erinevad vajadused.
Kunagi sai soetatud hetke ajendil multifunktsionaalne Leatherman Charge... ei saa ühtegi paha sõna öelda. On suviti ikka rattamatkadel ja muidu rändamistel kaasas käinud. Soovitaksin küll sellist.
Natuke küll state the obvious aga siiski. Eks nuga/multitool tulebki valida ju vastavalt vajadustele. Oleneb mis tööd teed, mis hobi jne. Tsiklimehed/rattamehed tavaliselt vajavad suuremaid näpitsaid ja rohkem kruvikeerajaid, matka/metsameestel läheb konserviavajat ja saagi vaja jne jne.
Pauk või paar peab ikka olema - kasvõi selleks et 50 aastat hiljem avada debatt teemal "okupatsioon".
Kasutaja avatar
Coger
Liige
Postitusi: 353
Liitunud: 18 Mär, 2007 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Coger »

Pilt

Selline nuga mul, Victorinox Hercules. Olen seda kasutanud päris kaua juba, ma arvan, et mingi 7-8 aastat tuleb ära. Tegemist väga hea abivahendiga. Kasutan lisaks terale tihti ka näpitsaid, kääre, kruvikeerajaid ja saagi. Soovitan soojalt.
et see vana nodi maamunalt ja maamunast veel niipea ei lõppeks!
Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Faust »

Ära nüüd siis punnivinna unusta. :D
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1240
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo Männard »

TigeSiil kirjutas: Võib küll mõttetu tähenärimisena tunduda, aga kuidas sa tead, et pool tundi põlenud oli kui ise ei märganudki seda? Võibolla oli 2 minutit ja põsed suland nagu näuhti :)

Aga tegelikult on ka omal viktor ja olen ka ülirahul. Kasutanud ka igasugu gerbereid ja leathermane jne, aga viktor ikka üle prahi :)
Tegin lõkke valmis.....lõikasin oksal laastud lahti ja süütasin tiku. Puhusin ja pomisesin mantraid, et laastud ikka esimest tikku "haagiks"jms...ja kui tuli üles sai, hakkasin toitu tegema.
Vesi ja makaronid jms....kuni jõudsin konserviavamiseni......ja no raisk......no ei leia nuga üles.....hakkasin siis otsima.
Otsisin ja otsisin ja lõpuks hakkasin lihtsalt meenutama, et midakuradit ma noaga viimati tegin. Mõtlesin....mõtlesin veel....siis kahvatus hetkeks roosa mu põskedel ja hakkasin oksaraoga meeleheitlikult tukkide vahel ringi sobrama. Seal mu kullakallis oligi!

Jah, tähti närides tuleb tunnistada, et pool tundi ei vedelenud ta mitte hapnikujoa sees hõõguvatel sütel. Vaid et selle poole tunni sisse mahtus aeg, mil leegid limpsasid esimest raokest...siis test ja kolmandat ja neljandat....
Viimati muutis Tarmo Männard, 23 Jaan, 2009 12:17, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Coger
Liige
Postitusi: 353
Liitunud: 18 Mär, 2007 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Coger »

Faust kirjutas:Ära nüüd siis punnivinna unusta. :D
No punnivinnaga tehakse reeglina lahti ikka veine ainult tänapäeval ja eriline veinisõber ma kahjuks ei ole:). Või kui, siis kasutan selleks päris pudeliavajat, see taskunoa oma ei ole kõige mugavam variant.
et see vana nodi maamunalt ja maamunast veel niipea ei lõppeks!
operrauno
Liige
Postitusi: 72
Liitunud: 08 Aug, 2011 19:45
Kontakt:

noa abi

Postitus Postitas operrauno »

tervist
oskab keegi öelda kas eestis müüakse ka taolisi asju kuskil? http://www.jgstrade.com/en/knives/hunti ... et-black-2
Kasutaja avatar
Hellboy
Liige
Postitusi: 235
Liitunud: 27 Apr, 2009 17:47
Asukoht: Eemal siit
Kontakt:

Re: noa abi

Postitus Postitas Hellboy »

Kui netist otsid, siis vast ikka leiad mõne eesti kodulehe, kus sellist väitsa müüakse.
Tõusin põrgust- kättemaksuks
operrauno
Liige
Postitusi: 72
Liitunud: 08 Aug, 2011 19:45
Kontakt:

Re: noa abi

Postitus Postitas operrauno »

olen otsinud, kuid eestist pole veel leidnud, ning tellida ka ei tahaks.
dannuuu
Liige
Postitusi: 72
Liitunud: 14 Mär, 2009 11:42
Asukoht: Põhjas
Kontakt:

Re: "Taskunoaabi"

Postitus Postitas dannuuu »

Hjalmar Nelk
Liige
Postitusi: 548
Liitunud: 01 Apr, 2005 7:47
Kontakt:

Re: "Taskunoaabi"

Postitus Postitas Hjalmar Nelk »

Endal on juba mitu head aastat Marttiini MFK 2T. Ostsin kuskilt ehituspoest (suur kett, äkki Bauhof). Väga-väga rahul ja hindki oli enam, kui mõistlik, nii 30 EUR kanti.
diesel
Liige
Postitusi: 642
Liitunud: 20 Jaan, 2011 20:47
Kontakt:

Re: "Taskunoaabi"

Postitus Postitas diesel »

mina olen nii aru saanud, et mida suurem hrc number seda kõvem teras. mida kõvem, seda teravamaks saab ihuda ja seda kauem ka terav püsib. miinusena kaasneb haprus. esimesel lingil olev nuga peaks siis selle teooria järgi nii pehme olema, et pooleks seda ei murra kuidagi, pigem kannatab rulli keerata toore jõuga. lõikamist kannatava riista hrc peaks siis justkui vähemalt 60 olema.
samas need uhked noad on nii kallid, et võiks arvata, et sääl korralik kokteil kokku segatud. küllap on selja poolt sitked ja pehmed ja terapoolt tõsiselt kõvad.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist