"Taskunoaabi"

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Faust »

Sakilise teraga veel see jama, et seda niisama ise juba ei terita ka.
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

ESSVE kirjutas:Suht friik olen samuti, kui mõni lakub oma autot hommikust-õhtuni siis mina olen rohkem nugade armastaja.
No mina natuke ka ja seda ma oma küsimusega silmas pidasingi.
Kui friik, siis vaataks rohkem rahakoti järgi - midagi põnevavamat, käsitöö või Damaskitud teraga näiteks... :D
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
ESSVE
Liige
Postitusi: 38
Liitunud: 09 Aug, 2008 19:13
Kontakt:

Postitus Postitas ESSVE »

Tore, et leidsite aega vastata :) .
Karuke, hea soovitus. Väga palju ei raatsi raisata ainult, ~1200 ehk, et saaks ikka kvaliteeti.
See combat tundub suht mõttetu jah, palju uurinud/puurinud ka juba.
Siiski kui keegi teab, mis täpselt vedruga avanevate nugade alla liigitatakse, kas sellised ka mille lükkad pöidlaga 30 kraadi juurde ja siis lööb ise lahti ?
Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Faust »

Vedru jõul avanevate alla kuuluvad sellised, kus vajutad ainult nupule ja tera hüppab välja ja kinnitub jõigalt. Selle alla ei kuulu noad, millel on avamiseks teras auk, nupp (ehk siis see detail, kuhu taha näpu paned ja lahti lükkad). see 30 kraadi alla lükkamine ja ise lahti minek ei tähenda midagi.
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
ESSVE
Liige
Postitusi: 38
Liitunud: 09 Aug, 2008 19:13
Kontakt:

Postitus Postitas ESSVE »

Tänud. Seda oligi vaja teada. Pm. või tera siis olla ükskõik kui suur ?
Ja sinu eelnevale küsimusele gravitatsiooni nugade kohta leiad vastuse siit: * http://en.wikipedia.org/wiki/Gravity_knife
* http://www.youtube.com/watch?v=d7bkhbDkKUA
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1239
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Kirveraidur kirjutas:
Tarmo Männard kirjutas: Kord kukkus ta lõkkesse ja ma ei märganud õnnetust enne, kui pool tundi hiljem. Urgitsesin välja. Lasin ära jahtuda ja käis taas.
Oioi, aga kas teras sinetama ei hakanud, karastus kannatada ei saanud?

Kui kunagi kohtuma peaksime, siis küsi näha! Kui ütlen, et "ei sineta", siis võid uskuda küll, aga kahtlema jääd ikka! :)

Ta on mul igapäevaselt poolemeetrise nöörijupiga teksade rihmaasa küljes kinni
oll
Liige
Postitusi: 131
Liitunud: 01 Veebr, 2008 10:59
Asukoht: jõgevamaa
Kontakt:

Postitus Postitas oll »

visake ka jahimeeste noa teemale pilk peale

http://www.marandi.fie.ee/jahifoorum/vi ... &start=180
pyssimees
Liige
Postitusi: 44
Liitunud: 11 Apr, 2005 17:00
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas pyssimees »

Rääkides Gerberi nugadest tuleb tõdeda, et vaatamata tuntud nimele on neil (vähemalt Freemanil ja Paraframel) mõned olulised puudused. Noa lõikeomadused pole kõige paremad, nad on väga tuimad. Seda saab parandada tera teritusnurka vähendades. Teiseks on nad väga raskesti teritatavad. Aitab ainult korralik vesikäi ja nahkkettaga poleerimine. See annab enam vähem korraliku tulemuse. Kõiksugu spetsiaalsed noateritajad nt. Spyderko jne ei anna mingit tulemust. Vaatamata kõvale teramaterjalile ei ole ka tera pidamine kõige parem. Seepärast, kuigi omal on kaks Gerberit, Soovitaks ikkagi Victorinox-i, Spyderkot või Ka-Bar-i
pole halbu relvi, on vaid kehvad laskurid
Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Faust »

Teema jätkuks küsiks, et kas keegi teab, kus saaks lasta nuga teritada, kui üldse sellist teenust keegi osutab.
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
Kasutaja avatar
ludvig
Liige
Postitusi: 790
Liitunud: 10 Jaan, 2005 16:35
Asukoht: EW
Kontakt:

Postitus Postitas ludvig »

Sellises kohad on küll kus teritatakse nuge,kääre, saekette jms.kahjuks ei tule hetkel ühegi aadress meelde.
A omale tellisin jõulukingiks :) e-bayst gerber LMF-II. läks koos transaga maksma 1500. youtub-is on muidu huvitavad videod nimetatud noa katsetamisest ja retsimisest. raiutakse konkreetselt betooni tükkideks ja lõpuks hakatakse puhast rauda noa ja haamri abil raiuma niikaua kui tera lõpuks järgi annab..
Kasutaja avatar
martra
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 21 Mai, 2007 15:18
Asukoht: planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas martra »

ega mõne noa jaoks relvaluba vaja ei lähe? noad on lahedad ja lausa minu hobi. tulevikus kavatsen osta palju erinevaid nuge.
Mallor
Uudistaja
Postitusi: 20
Liitunud: 07 Okt, 2008 16:13
Kontakt:

Postitus Postitas Mallor »

Ise kasutan Victorinox-i juba 3 aastat ja olen ka ülimalt rahul. Noa teral on lukustus ka mis ei lase näppe vahele jätta ja käärid ja saag lõikavad nagu alguses.
väike pilt kah naljaviluks. (minu oma pole pildil)


Pilt
viiking
Liige
Postitusi: 594
Liitunud: 06 Mär, 2008 11:00

Postitus Postitas viiking »

:lol: :lol: :lol: :shock:
viiking
Liige
Postitusi: 594
Liitunud: 06 Mär, 2008 11:00

Postitus Postitas viiking »

Ja nagu kusagil juba olen maininud, siis laske teha kohalikul sepal endale korralik nuga, ärge jampsige poetoodanguga...toetage ka kohalikku tegevust ja saate hea noa, omast käest jagan seda teemat, niiet soovitus soojalt!!!
Kasutaja avatar
okaloka
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 13 Okt, 2006 14:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas okaloka »

Mina kannan iga päev vöö peal Victorinox Workchampi, mis ajab asja ära igasuguses situatsioonis. Noale mul palju nõudeid ja see rahuldab neist kõik - lukustuv noatera, saag, rauasaag, kruvikeerajad, korgitser, näpitsad, käärid jne jne. Aastatega on sellest noast saanud nagu kolmas käsi - kui nuga kadunud siis on selline tunne, et mis kurat nüüd saab.

Pilt

Sõjas tassin lisaks nüüd kamraadide kingitud Glocki tääki:

Pilt
Pauk või paar peab ikka olema - kasvõi selleks et 50 aastat hiljem avada debatt teemal "okupatsioon".
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist