Käekell sõdurile

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Otsin ajateenistuseks käekella.

Postitus Postitas Lemet »

http://www.russian-watch.ru/katalog/komandirskie
Часы имеют восемь стpелок. Четыpе из них показывают вpемя, две - фигу, остальные пять - запасные, чтобы сбить с толку веpоятного пpотивника. Стpелки покpыты специальным составом, благодаpя котоpому они светятся в темноте и служат для ослепления пpотивника. Доза излучения достаточна для pадиационного поpажения в pадиусе 200 метpов. Для пpостоты угол между часовой и секундной стpелками всегда pавен 40°.

Все шестеpенки часов выполнены из самых совpеменных тpанзистоpов и микpосхем. Пpи изготовлении механизма использованы пеpедовые западные технологии: сваpка взpывом, клепка газом, сбоpка тpезвым. Позолоченный коpпус часов оцинкован вольфpамом и окpашен в беззащитный цвет. Часы командиpские заводятся с пол-обоpота, в зимнее вpемя к ним пpилагается специальная pучка для завода на моpозе. В случае попадания внутpь часов песка, они начинают pаботать, как песочные.

В боевой обстановке автоматически включается часовой механизм замедленного действия, часы начинают не только тикать, но и такать. В кpитический момент боя командиp должен метнуть часы в стоpону командиpа пpотивника. Пpи этом встpоенный динамик пищит командиpским голосом: "Подъем! Уpа! В атаку! Отбой!" В темноте часы шепчут: "Hе бойся, я с тобой".

Покупайте часы командиpские. Это будут самые счастливые часы в вашей жизни!
http://www.forgoodlife.narod.ru/prikols/kom.htm

Tõlge peaks olema midagi taolist:

"Kelladel on kaheksa osutit. Neli näitavad aega, kaks näitavad jama ning ülejäänud viis on tagavaraks, et ajada vaenlast segadusse. Osutid on kaetud spetsiaalse seguga, tänu millele nad pimedas helendavad ning neid saab kasutatada vaenlase pimestamiseks. Kiirgusdoos on piisav vaenlase hävitamiseks 200 meetri raadiuses. Lihtsuse huvides moodustab nurk tunni ja minutiosuti vahel alati nelikümmend kraadi.

Kõik kella hammasrattad on valmistatud kõige kaasaegsematest transistoritest ja mikroskeemidest. Mehhanismide valmistamisel kasutatakse kõige eesrindlikemaid lääne tehnoloogiaid- keevitust plahvatusega, suruõhu neetimist ning kainelt kokkupanekut. Kellade kullatud korpused on tsingitud volframiga ning kaetud demaskeeriva värviga. "Komandirskie tšasõ" käivituvad poolest pöördest. Talvisel ajal on nende pakases käivitamiseks olemas spetsiaalne vänt. Liiva sattumisel korpusesse hakkavad nad toimima liivakellana.

Lahinguolukorras lülitub automaatselt sisse aeglusti ning kellad hakkavad mitte ainult tiksuma, vaid tooma kuuldavale ka taksumist. Kriitilisel hetkel tuleb komandöril visata kell vaenlase suunas. Sealjuures hakkab sisseehitatud valjuhääldajast kostuma komandörihäälega antavaid käsklusi "Äratus!!", "Uraaaaaaa....!!!", "Rünnakuleee!", "Öörahu!". Pimedas sosistab kell vaikselt "Ära karda, ma olen sinuga."

Ostke endale komandirskie tsasõ. Nendest saavad teie elu õnnelikuimad tunnid!
Viimati muutis Lemet, 09 Nov, 2011 0:55, muudetud 1 kord kokku.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
BackInAction
Liige
Postitusi: 258
Liitunud: 04 Apr, 2006 8:41
Asukoht: Kuidas juhtub...
Kontakt:

Re: Otsin ajateenistuseks käekella.

Postitus Postitas BackInAction »

Lemet, ma tunnen siin iroonia alatooni. Aga seda kella küll ostma ei hakka just nende eelpool nimetatud "funktsioonide" pärast.
[i]"The best form of defense is attack."[/i](Karl von Clausewitz)
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Otsin ajateenistuseks käekella.

Postitus Postitas Lemet »

Nu a za to vsjotaki "kamandirskije!!!". Ja inimene ju küsis nende kohta eelmise poogna lõpus... :wink:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
mell
Uudistaja
Postitusi: 28
Liitunud: 24 Jaan, 2008 10:51
Kontakt:

Re: Otsin ajateenistuseks käekella.

Postitus Postitas mell »

Mulle kingikis kaitsevägi teene puhul kella "NITE".tollest kellast ei maininud keegi midagi,kuigi läheks teemaga hästi kokku.on ka analoog kell , sukeldumis näitajad on 50 atti ja össel numbrid säravad.lisaks stopper ja kõik muud jutud.on keegi sellise kellaga ka kokku puutunud?mis on tolle plussid ja miinused.
holt
Liige
Postitusi: 197
Liitunud: 09 Juul, 2005 8:45
Kontakt:

Re: Otsin ajateenistuseks käekella.

Postitus Postitas holt »

sukeldumis näitaja 50 atti? Ehk on sinna peale märgitud veekindluse tähis 50m? See tähistab pisut suurendatud pritsmekindlust, sa tohid selle kellaga duši all käia, ujuma minna ei soovitata ja sukelduda ei maksaks kohe kindlasti.
mell
Uudistaja
Postitusi: 28
Liitunud: 24 Jaan, 2008 10:51
Kontakt:

Re: Otsin ajateenistuseks käekella.

Postitus Postitas mell »

Sellisel juhul küll.minu viga.
pilgrems
Liige
Postitusi: 68
Liitunud: 19 Sept, 2008 21:46
Kontakt:

Re: Otsin ajateenistuseks käekella.

Postitus Postitas pilgrems »

Ostsin kella üle 10 aasta tagasi , firmaks Jemis maksis mingi 10 euri praeguses vääringus.

Aparaadil pole mingit muud funksiooni kui näidata ainult aega, ei ole veekindel ega midagi.
Aga asi oli aus, aega pidin ainult siis õigeks panema kui vahetasin patareid, seda kord aastas.

Vett sisse lasi välja ei lasknud, kuivas käepeal ära ja töötas kogu see aeg.

Riiulile jäi seisma see tõttu et klaasi servad kulusid ära ja klaas (noh muidugi tänapäeval plastik) irdus. aktiivseskasutuses oli ta mul ca 7 aastat ja selle raha eest oli kella OI OI kui PALJU.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Otsin ajateenistuseks käekella.

Postitus Postitas metssiga »

donl kirjutas:Aga loomulikult, ajateenija võib kõik ülesanded täita, kasvõi mikihiirekellaga ilmselt..
Teemaalgataja küsis ju hoopis midagi muud, kui see kellandus, mis siin nüüd lahti läinud. Minu soovitus, selline puhtpraktiline, võta neid mikihiirekellasid paar tükki ja kogu lugu. Eriti hull oleks ikka nii 300 eurost kella endale ajateenistuse jaoks kaasa ostma hakata.
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Kasutaja avatar
Koorejaam
Liige
Postitusi: 225
Liitunud: 11 Mai, 2008 15:43
Asukoht: Piimapunkt
Kontakt:

Re: Otsin ajateenistuseks käekella.

Postitus Postitas Koorejaam »

Reamees Riprie-l juba varsti 2 kuud teenistuses ja nagu aru saan, siis ilma käepealse ajanäitajata :)
ROTT 5555 5527
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Re: Otsin ajateenistuseks käekella.

Postitus Postitas allatah »

Sirvisin seda teemat ja paari asja tahaks öelda.
Viimased kolm või neli aastat on mul miskine metallrihmaga digi-analoog Casio olnud (Casio Fishing Gear äkki?).
Ajateenistuses olin sellega ka talvel metsas ja sellest ma nüüd küll aru ei saa, et mismoodi see külm on? Ainus hetk, mil ma külma kella tundsin, oli siis kui välitemperatuuri mõõtmiseks käelt maha võetud kella uuesti käele panin. Muidu oli kell kogu aeg käel.

Metallrihma kinnitus on selline nõme, et vahel haruharva (aga siiski kõige olulisemal hetkel) vajutab miskine riideese või rihm seda kinnitust mõlemalt poolt, ja ta avaneb.

Osutid pole küll SUURTE KIIRENDUSTE :lol: tõttu minema lennanud (sorry, enne ei usu, kui ise näen. Kuid olen lehma lellepojalt kuulnud, et suurte relvade lööklaine võib kella/mobiili klaase lõhkuda) Nõrgaks kohaks osutus siiski metallrihma kinnitus. Jalutasin ükskord libeda jää peal ja kui silmad lahti tegin, labas mu käekell minu kõrval maas...

Kuid kõige suurem puudus: osutid "kustuvad" enne hommikut ära ja taustvalgus tundub kottpimedal ööl ikka liiga võimas olevat. Samas positiivne on see, et taustvalgusega saab hädapärast mõnda teksti lugeda :D

Kui osta mingeid 1eur kellasid, siis soovitaksin võtta kohe mitu tükki. Üks sõber otsustas seda säästukella varianti proovida ja ma ei mäleta kas see oli kolmas või neljas kell, mis tal lõpuni tööle jäi.

Veekindluse kohapealt seda, et kindlasti tuleb võtta see 200m veekindlusega kell (sama mis 50???ati). 200m ei tähenda seda, et sellega võiks 200m sügavusele minna, vaid sellega võib paari meetri sügavusele minna. 100m tähendab seda, et võib dušši alla minna. 20m/5ati tähendab seda, et võib õue minna :D
Kuid isegi sellel minu kellal ei või vee all olles nuppe vajutada, sest siis võib vesi sisse pääseda ja tegelikult peaks tihendit iga aasta vahetama. Vähemalt nii on juhendis kirjas.
Muidugi seda probleemi pole mul veel olnud, et tahaks vee all olles äratuse aega muuta või stopperiga miskit mõõta. Kuulub juba pigem valdkonda: "kas sina oskad vasaku käe väikese sõrmega üheksal erineval viisil inimest tappa ja samal ajal pommi kahjutuks teha"

Lihtsalt mõned mõtted. Ehk saab keegi sellest jutust mingit kasu.
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
Kasutaja avatar
swatest
Liige
Postitusi: 240
Liitunud: 26 Dets, 2009 23:21
Kontakt:

Re: Otsin ajateenistuseks käekella.

Postitus Postitas swatest »

Kas keegi viitsiks ära seletada võhikule mis BARidest hakkab water resist?
Sai kalal käidud ja 5 Bar Water Resist kell streikis peale kala nägemist, otseselt vees ei käinud, võib olla kala sülitas pääle.... :scratch:
Kasutaja avatar
kobra
Liige
Postitusi: 212
Liitunud: 30 Juul, 2007 19:13
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Otsin ajateenistuseks käekella.

Postitus Postitas kobra »

1 bar-le peaks vastama 10m. Neid katsetakse laboris saatile õhurõhuga, seepärast ei maksaks neid numbreid väga tõsiselt võtta. 5 bari tähendab et võid käsi pesta. Oleneb ka kellast, ma olen oma 5 barisega korduvalt ujumas käinud ja pole mingeid probleeme.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Otsin ajateenistuseks käekella.

Postitus Postitas Lemet »

10-barise Pulsariga neli aastat ujumas, saunas, dušši all ja muidu pidevalt kättpidi vees käinud. Siiani probleemitult.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Otsin ajateenistuseks käekella.

Postitus Postitas mx77 »

20 barisega võib juba kergemat sukeldumist teha.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Kasutaja avatar
VanaUnt
Liige
Postitusi: 79
Liitunud: 27 Mai, 2010 12:57
Asukoht: Tartu, Tallinn
Kontakt:

Re: Otsin ajateenistuseks käekella.

Postitus Postitas VanaUnt »

Endal 7 aastat vana Casio käinud läbi vedelast ja paksust, survepesu saanud, töötab edasi, kasutan metsas ikka veel. Timex, mis mõeldud kuni 100 meetrit veekindlust, käidud sukeldumas kuni 3-7 meetri sügavusel, vee all ka kõiki nuppe vajutatud, ei ole midagi juhtunud. Ei ole need kellad veekindluse poolest nii nõrgad midagi, ei räägi siin noname hiinakatest.
Ise pean tähtsaks, et ei oleks kumer klaas, Swatch ongi selleprast enamuse aja riiulis, et sellel on kumer klaas.
Sõjaväkke soovitaks Casiot küll, hind odav aga ikkagi töökindel, neil ka nüüd patarei tööiga 10 aastat.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist